Цьолиакия-тема 7

  • 170 671
  • 858
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 113
Здравейте момичета, върнахме се от почивката. Амир е здрав. Изкарахме си много хубаво, киснеше в басейна с часове. Ходихме по разходки, водопади, пещери Simple Smile
Gogikris, аз бих си поръчала - вафли, солети, бисквити, спагети. Кажи как да направим връзката. Поли, представям си какво ти е минало през ума за пъпчиците, дано разберете от какво е и да минат бързо, бързо - нямам опит и не мога да се изкажа.
Какви витамини пиете?
Здравички деца и спокойни майки Simple Smile

# 31
  • Мнения: 1 849
В момента съм взела едни мечета-мултивитамини Das gesunde Plus с отметка без глутен от ДМ, струваха 6 лв. - 60 табл., по-скоро и като бонбони ги взима малчо - от време на време, че наблягаме на плодовете и зеленчуците.

# 32
  • Мнения: 490
  Здравейте, записвам се при вас искам да мина на безглутенова диета(кърмя), аз и сина ми имаме проблем с млечните продукти, но от няколко дни му давам гриз и има страшно разтройство със слуз и кръв, както при прием на мляко. Не знам дали само непоносимост, но мисля да сме на диета докато се успокоят нещата. След колко време диета се изчиства от организма глутена? Малко съм в дилема, но си мисля, че ще ни помогне тази диета Tired Пожелавам на всички здраве и най-вече здрави дечица Hug

# 33
  • Мнения: 77
Миленка и ние пием в момента същите витамини, но моят Дани не иска да яде плодове само се доближава помирисва плода и казва не не е хубаво #Cussing out кога ще ги прояде не зная....

# 34
  • Мнения: 51
Здравейте,
Крис е с поредния спастичен бронхит..май ще се ходи на Сандански..социалната оценка покрива някакви разходи за санаториум..плащаш и после чрез фактура ти се осребряват някакви пари..но не и цялата сума..знаете ли подробности?

Обадиха се за винетката..да сме попълнили наново документацията понеже излезли нови молби...тези хора, да не мислят че цял ден мятам крачоли из центъра...на 13ти сме при Д-р Пантелеева..надявах се да я вземем до тогава тази винетка.
Дано стане.

julijina66..ох познато..и Крис не обича плодове..ръфа ябълки само с удоволствие..пием витаминките на ДМ..от доста време..доволна съм, няма лактоза няма глутен..



# 35
  • Мнения: 113
Мерси за инфото за витамините Simple Smile
Получихме покана за ТЕЛК за 05.09. - не са ни писали биопсия, да видим.

# 36
  • Мнения: 47
Аз скоро приключих със социалните по повод на ТЕЛКА. Когато прочетох за публикуваното от Биси за винетките ги попитах и ми казаха, че за следващата година започват да приемат молби от началото на декември. Потвърдиха ми, че имаме право и смятам, че няма да ни създават проблеми. С настъпването на 16 - годишнината на децата, обаче нещата се променят, но незная какво следва след това. Имам още две години да дишам спокойно... после ще се борим отначало.

# 37
  • Мнения: 335
Здравейте,
Радост на 26.09.2011г става на 16г и ТЕЛКа ни е до тогава!
Започва наново ходенето по мъките!  #Cussing out
Мисля,другата седмица да отидя да подам молба в ТЕЛК за възрастни.Изчетох доста информация и от това разбирам,че трябва да имаме поне 70% за да взима 120лв.Ако си останем с 50% не взима нищо.Чак след като има една година трудов стаж ще ги получава тези 120лв.  Sick
Кога ще стане това?Тя още ходи на училище и ако продължи да учи?
Ето, да прочете за една жена която е водила дело и ....картинката е ясна.......

http://www.asvt.eu/Completed/0061d811/38062011.htm

за винетките
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=453910.525

Последна редакция: вт, 02 авг 2011, 21:35 от bisi.s

# 38
  • Мнения: 113
Здравейте момичета,

всичките ми кошмари са свързани с Амир. Снощи сънувах, че съм го оставила за малко при някакви чужди хора, и когато отивам да го взимам те със задоволство ме уведомиха как Амир бил изял две филии. Направо ми причерня. Не бях споменала за непоносимостта му. Такива работи - все болници сънувам, разстройства ...
Откриха ни цьолиакията едва преди два месеца. Гледам някои от децата на пишещите тук са големи. И при вас ли е така, няма ли шанс да е довреме? Честно казано нямам много време за четене и засега само се радвам, че знам какво му е. Ние имаме и малабсорбция. Макар че малкия се чувства добре, продължава да не може да смила дори морковчетата, картофките понякога.

Слънчев и усмихнат ден Ви желая, мъжки момичета!

# 39
  • Мнения: 199
Nevinna,чувстваш се така,както всяка една от нас.С времето поутшумява,но никога няма да спре тревогата.Засега знаем,че стриктна диета трябва да се спазва до пубертета,а след това диетата може да се разшири,че скритият глутен,т.е. малките количества,които ги има навсякъде,няма да са проблем.Но хляб и тестени продукти не бива да се консумират,защото това може да предизвика отново антитела,а от там да се наложи отново спазването на 100% диета.Т.е. да не злоупотребяваме с толеранса,които организмът е придобил към глутена след пубертета.И да се продължат контролните изследвания,за да сме сигурни,че няма антитела.Много хора спират напълно диетата,но това е риск.
С времето пазарът ще се напълни с безглутенови храни.Децата ни няма да са лишени от нищо!
И пак пиша,с времето се свиква с диетата.Аз в началото като ме питаха и почвах да плача,през сълзи обяснявах.Сега вече не се разстройвам толкова.Примиряваш се,защото няма какво да направиш.И да ти кажа честно,хващам се как на моменти изпитвам едва ли не благодарност че Макси е на диета,защото има дори по-здрав вид от другите деца,не е злояд,спокоен е,не е агресивен(което до известна степен се дължи на това,че не яде толкова консерванти,които са в купешките продукти) и е сравнително здраво дете.Освен това няма да се наложи да яде "хубавата" храна в детската,защото аз ще му нося...Има си и хубавите страни Hug
Хубав ден и от нас Heart Eyes!

# 40
  • Мнения: 47
Да, Биси, вярно е това за 70 -те %. И на мен така ми казаха. Смятам, че трябва да говориш открито с лекарите на ТЕЛКА. Ако са хора - ще влязат в положение, ако не - ще знаеш, че поне си опитала. Аз бих постъпила така. При това, че вас ви познават и заболяването не е толкова разпространено, в смисъл не им се налага да правят компромиси за много деца. Дано склонят!!!

# 41
  • Мнения: 1 849
Nevinna, всички сме минали по този път - свиква се наистина - това все пак е само диета, макар и доста сложна и тежка. И важното е, че бързо дечицата (и не само те) се повлияват от нея и се чувстват напълно здрави и изглеждат наистина като другите.
Това че четеш всеки етикет, че гледаш храната в заведенията под лупа и че децата непрекъснато искат нещо, което не могат да получат - си го знаем само ние, от вън не личи. Че понякога със сълзи на очи се молят - дай ми да опитам мъничко саамо от това - свиква се и ставаш непреклонен (лош биха казали те) макар че ти се къса сърцето. Ама няма да пускаме сълзи пред тях, преглъщаш и предлагаш нещо друго... Важното е да си помагаме също така, защото с общи усилия откриваме все повече продукти и неща, които те да могат да хапват спокойно  Hug
Бистрето ще каже как беше преди - само продуктите на Шаер и само домашна храна, а вече можем и в близкия супер да намерим и бонбонки, и шоколадче, и даже оризонки  Simple Smile Така помагайки си - света става по-лесен и с борбата почти се свиква  Peace

Силвето сподели (във фейсбук) за бульоните без глутен - има ги в Хит - Младост на фирма Алнавит са и имат отметката.

# 42
  • Мнения: 527
Благодаря за бульоните. Аз купих от Карфур, доста скъпи, френски, но са с глутен. Ще потърся тези Peace

# 43
  • Мнения: 168
Nevinna,момичетата вече са ти писали ,диетата не е толкова трудна ,ако се настроиш така и още повече като виждаш детето си здраво и щастливо.Аз също все още се чувствам така и се страхувам и не спирам да сънувам кошмари и трохи из цялата къща и как държи филия в ръка и аз изпадам в ужас.Мина една година от началото на диетата и миналата година точно по това време бяхме в болницата и това беше най големият ужас ,който изживях ,но сега съм щастлива  като я виждам здрава,щастлива и изпълнена с енергия и се опитвам всячески да прогоня страха ,че отново би могло да се случи,защото няма как да се случи.Емма е още малка и не сме стигнали до етапа в който ще иска да опита това или онова или да се дразни ,че някой яде нещо друго ,но пък вярвам че и с това ще се справим.Аз да си призная честно много рядко купувам нещо от магазина ,гледам всичко аз да й приготвя та да не свикне само с  "вкусните" неща от магазина . Simple Smile
Да ви попитам грозде мога ли да давам на малката,защото не яде много разнообразни плодове.Яде предимно пъпеш и банан и ябълка /която в момента е  отвратителна/.В двора имаме и смокиня ,но предполагам тя ще дразни стомаха.Скоро разбрах ,че суров морков не бива да се дава на малки деца  newsm78?

# 44
  • Мнения: 113
Здравейте Момичета, повечето от сънищата ми по някакъв начин се сбъдват. Та снощи малкия пищи крив, нервен. Преди два дни отново несмляна храна. Мисля си аз - има причина. Той си има бавачка, тя също така готви у дома. За последната седмица три пъти прави супа - аз съм купила фиде безглутеново и съм й казала къде е. Питам я какво яде детето - тя ми вика супа. Оставам аз с впечатление, че в супата която е за всички ни е сложила от неговото фиде и си викам, айде нищо че е скъпо, детето му се ще да яде каквото и ние. И като поглеждам снощи неговото фиде непипнато, някакво златен клас има там - почти свършило. Лошо ми стана. Та така. Не знам какво да правя. Трудно е да довериш детето си. Особено в такъв случай.

Общи условия

Активация на акаунт