Цьолиакия-тема 7

  • 170 751
  • 858
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 113
Иле  Hug не се разстройвай Мила, сега детето трябва да взима сила от теб. Не знаех нищо за муковисцидозата - току-що прочетох няколко статии. Стискам палци да се притесняваш напразно.
Относно захранването аз също предпочитам да не ми се налага никога като знам през какво се преминали, но сега ще е по малко, ще го наблюдаваш, ще знаеш какво му е, ще отреагираш.
Силно те прегръщам и ти желая много сила.

# 61
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Момичета, здравейте   bouquet
Имам едно питане към вас, тъй като сте по-компетентни и ще ми дадете точен отговор.
Прочетох симптомите на алергията от глутена и това, което разбрах е, че разстройството е най-често срещания признак, както и подуване на коремчето и сваляне на тегло. Ние се захранваме от месец и половина с глутен, обаче захранването съвпадна с растежа на 2 зъба, от което следваше често акане по 5 пъти на ден, като 1-2 от аканията бяха по-редки. Няма загуба на тегло, както и подуване, освен, че от време на време си свива крачетата през нощта като при колики, които отминаха преди 5 месеца. Как да разбера дали това често изхождане е от зъби или е признак за алергия. По принцип малкия ака 2 пъти на ден, така си е бил винаги. Зъбите спряха да го мъчат, не съм давала глутен от близо 5 дни, а той започна да се изхожда нормално. Нужно ли е изследване или се притеснявам излишно. Педиатърката на сина ми е отпуска този месец и няма да се видя с нея, затова се обръщам към вас. Благодаря предварително за отговорите.   bouquet

# 62
  • Мнения: 168
Иле,мила много силна прегръдка и от мен  Hug.Споделям мнението на Дари ,ако имаше муковисцидоза ,досега щеше да знаеш.Когато правихте първия път изследвания не ви ли пуснаха и потен тест?
Аз също те разбирам напълно за притесненията и страховете ,защото знам аз как се притеснявах от този тест ,но вярвам че е станала грешка.Не се впускай да четеш всичко в интернет сега ,така само ще увеличиш притесненията ,без да си сигурна в нищо.Захрани си спокойно детето и вярвай че всичко е наред  и то ще бъде!

Katencetoo,колко е голямо детенце?Има ли някакви други симптоми освен диарията,като промяна в настроението,нежелание за игра,умора?Ако наистина имаш някакви съмнения е най добре да се обърнеш към гастроентеролог и да се направят изследвания ,преди да си спряла глутена.От колко време така,възможно е и зъбки да е.Стискам палци и за вас. Hug

# 63
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
На 9 месеца е. Аз не забелязвам други симптоми. Кисел е, но съм сигурна, че е от зъбите. Иначе е жизнен и иска постоянно да ходи насам-натам. Мисля да почна пак да му давам глутена, за да видя дали ще има разстройство отново.

# 64
  • Мнения: 199
Иле,Дари е права,клиничната пътека е такава.На всички наши дечица е правен потният тест.Нямате муковисцидоза!При това заболяване,ако не спазваш изключително строги хигиенни навици и не само...,ще сте постоянно болни.Заболелите са без никакъв имунитет,доколкото си спомням от четеното отдавна.Така че,и аз ти казвам-спокойно  Hug!

Катенце,при целиакия изхожданията не са толкова чести,колкото особени,със зловонна миризма,пенести,слуз и с много несмлени частици.Излизат като под налягане.Това е от прекалено многото газове.Коремчетата са изключително големи и твърди,точно защото са пълни с въздух.Когато няма проблем и храната се усвоява нормално,газове има,но коремчето е меко,защото са малко.Храносмилателната система на малко детенце не е заработила толкова добре,както ще стане след време.А когато липсва ензима,който разгражда глутена(или друг някакъв),храната не се разгражда,тя просто ферментира и се отделят тези газове.Загуба на тегло идва по-късно,отначало просто не качват кг.,защото изтъняването на вилите става постепенно.Моето детенце не свали килограми,но пък и не наддаде нищо цели 5 месеца,при всичкото ядене....а на нашият тогавашен педиатър изобщо не му се стори странно  Tired.Всъщност,ние до последно нито свалихме кг.,нито стана раздразнителен,нито пък акаше особено...чак накрая,но големият корем го имаше.Изчакай зъбките и ще си покаже.Всичките изследвания са голям стрес за мъничетата,и да не травмираш детето напразно....но вие си преценете  Hug.

# 65
  • Мнения: 51

Благодаря ви, момичета..давате толкова сила..давате толкова кураж  Hug
Отрицателни са, днес се свързах с Александровска - Националната генетична лаборатория..нямаме муковисцидоза!

Захранването започна..изяде две бисквитки..и две хапки хляб..и все повтаря...Мамо..тук няма глутен нали  Rolling Eyes
Научи се милото..не взема от никой..не яде без да е питал ..може ли..?
Днес е Богородица..нека ви пази, нека ни закриля!

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 11:20 от Иле

# 66
  • Мнения: 47
Браво, Иле!!!
Много се радвам за вас!!! Поздравления!!!
Нека Богородица пази всички ни!!!

# 67
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Много ви благодаря за отговорите  Hug Чудесни сте!

rozi_maxi
, изхожданията не миришеха лошо и си бяха...как да го кажа...нормални на вид. Той от малък си има чувствително коремче и имахме ужасни колики. Каквото ново му дам като храна го помъчва малко, но коремчето е меко. Поуспокоих се. Благодаря ви още веднъж! Живи и здрави да са ни дечицата, пък другото са бели кахъри   bouquet

# 68
  • Мнения: 186
Иле много се радвам за отрицателните резултати,понякога докторите могат да ни побъркат..........Поздрави на всички майки и дечица,обичам ви много!!!

# 69
  • Мнения: 113
Иле, радвам се мила за Вас, много ви мислех. На колко е Крис?

# 70
  • Мнения: 1 849
Господ да пази дечицата ни на този (макар и вече попреминал) светъл празник!  Hug

Иле, хубави новини и да продължават все такива!  Peace Захранвай постепенно и следи детето. Не се притеснявай излишно. Давай на малкия да хапва и смело напред!  Господ с вас!

Katencetoo, не се притеснявай толкова, при тези жеги е нормално да има по-меки и кашави изпражнения. А и стомахчето свиква постепенно с новата храна, щом нямате изпъкнало коремче в легнало положение - всичко е наред. Захранвай си постепенно, но по 1 храна поне на 5-10 дни и следи изпражненията. Сега се ядат и повече плодове и зеленчуци - доста се разхлабва детското несвикнало на целулоза стомахче. Новите зеленчуци първо давай сварени - по-меки и нежни са.

# 71
  • Мнения: 51
Иле, радвам се мила за Вас, много ви мислех. На колко е Крис?

Благодаря на всички ви  newsm51

Миличка на 3г и 9мес е Крис.
Д-р  Пантелеева не ми каза как да захранвам, чак сега се усвестих не правя ли грешка ..
първия ден -2 бисквитки и малко хляб
втория ден- ходихме на църква и после на барче, там хапна кюфте и пържени картофки
а снощи рев за шоколад..и взел един LZ този айро шоколада- изпапка го целия...
май бързам.. newsm78

Благодаря ви   bouquet

# 72
  • Мнения: 472
Иле,питай си специалист най-добре,но според мен,колкото по-бързо се натрупа глутена в организма,толкова по-бързо и ясно ще се разбере има ли проблем.
Не е чак толкова много това,което си дала..
И погледни от добрата страна на захранването с глутен:ето ти възможност да му купиш някоя вкусотийка,която иначе няма как..
Или му прави безглутеновите  ястия,които най-много обича,но ги прави с пшенично брашно например.Може да му направиш палачинки или му купи торта,сладолед.
Детето ще е доволно:)
Иначе за захранване с глутен,съм чела за овеса като първи избор,но така или иначе тивече си захранила..
Радвам се,за - резултати Hug

# 73
  • Мнения: 168
Иле  Hug,радвам се много!

# 74
  • Мнения: 113
Момичета, купувам от LIDL едни малки като кремчета такива все едно в кутийки на данонино, по шест са в стекче различни плодови вкусове с извара, четох четох и ми се струва че нямат глутен - не е изрично отбелязано. Някой да знае със сигурност?
Иле дано да излезете от нашите редици и да влизаш само за да си хортуваш в тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт