Отговори
# 30
  • Мнения: 1 572
Вместо запис да кажа, като човек пробвал доста железни препарати, че Малтофер Фол ми понася най-добре. За него казват, че е много слаб препарат, но в листовката пише, че е обработен до по-лесно усвоими за стомаха вещества. От други лекарства повръщах или имах позиви за това само като посегна да лапна хапчето. Ужас просто. Тот`емата я бях "свикнала", пиех или хапвах веднага след прием нещо. Но нея няма какво да я приказваме, навсякъде е изчерпана, питах и по други градове. Та мъпросният малтофер е с вкус на едни бонбонки, дето ги имаше навремето. Смуче се или се гълта по време на хранене - направо си е приятен. И сокчетата на ХИПП съм пила - добри са, но доколко вдигат хемоглобин и желязо не знам.
Момичета, благодаря ви за силната подкрепа  Hug Hug Hug Много сте мили!!!

# 31
  • Мнения: 55
Момичета искате ли да обсъдим какви документи и кога трябва да се подават за бебетата и кога се намира педиатър понеже мисля че доста от нас всички ги вълува това,и не мосля че трябва да го отлагаме до момента в който няма да можем да мръднем никъде ooooh!

Да, време е да се намери педиатър... Моята лична е такъв, просто беше много добра позната на дядо ми (нали е доктор) и затова съм записана при нея... Досега не съм я ползвала почти... но ще видим занапред. Със сигурност ще запиша бебенце при нея... но ще намеря и още един педиатър, където да мога да отида с платен прием, да няма чакане и т.н., ако се налага. Чакам препоръки от познати и на курса за наистина добър лекар.

За документите идея си нямам какви се подават. Мислех тези дни да се чуя с личната и да ми обясни кога какво се прави...

# 32
  • Мнения: 3
И аз така чух. Говорих с моя позната, която наскоро роди и каза, че от родилното се е обадила за първи път на педиатъра, казала е кога ги изписват и той е дошъл още първия ден на домашното посещение и там им е обяснил всичко и за записването. И аз до колкото знам е само с акт за раждане. Аз мисля ве пак да отида по-рано да му кажа да ни очаква - живот и здраве, защото терминът ми е около празниците и отпуските...

# 33
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета  Hug
При нас новините не са се променили към по-хубаво даже напротив  Cry Крис се самоекстобира в понеделник и за сега е горе-долу добре.Диша сам за сега.Стоянчо милия може да се каже че бере душа вече.Петък с/у събота е направил пак криза и ми се обадиха по тел да ми кажат, че е зле, а в понеделник казаха да се подготвям за най-лошото.   Cry  Това е от нас.
Сори, че още веднъж развалям настроението в темата  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 403
здравейте, мацки Simple Smile.

Много хубаво заглавие на темичката - поздравления за авторката.

Аз смятам утре да посетя две педиатърки, които са ми препоръчани и да видя с коя ще се харесаме взаимно Simple Smile.

Аз също съм за прогреса в медицината, но всичко трябва да бъде приложено , когато е необходимо, а не защото на някой му е по-лесно. Вчера чух мнение на лекар, че прилагането на системи окситоцин и упойки се били наложили след като се оказало , че майките нямали търпението и времето за едно нормално протичащо раждане от 12-16 часа.

# 35
  • София
  • Мнения: 403
Вилкони , изцяло те подкрепяме и сме с теб  Hug

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Момичета , пристигнаха ми дрешките от Некст, много са хубави  newsm44,имам още няколко неща да купя, като пелени (смятам да повивам бебо), чаршафи, одеалце и  като вляза в 9 месец, живот и здраве ,ще започна с wash hang 1ironing

За педиатъра- още не съм решила, набелязала съм 1-2 тук до нас в болницата, но не знам кога ще отида да говоря с тях   Thinking

# 37
  • Мнения: 276
Честита нова темичка!

dobra, дръж се момиче, още мъничко остана! Hug

vilkoni  Praynig Дано нещата се подобряват оттук нататък...

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Vilkoni, дано в крайна сметка всичко завърши добре за теб и за тях .. Praynig Praynig Praynig

# 39
  • Мнения: 1 006
Ама сте бързииииииииии #Crazy

Вилкони, стискам палци изхода да е възможно най-добрия за всички вас! Heart Eyes

Момичета, днес уж ми беше ден за мързелуване, а за такова ходене му ударих, че сега съм като разкапана,, дайте идеи как да се свестя   newsm78
Пращат ме на хематалог, някой ако е ходил да каже как минава, защото показателите ми всеки месец стават по-зле..не е само хемоглобина, даже с него считам че съм отличник - 114, а тромбоцити и левкоцити и прочее съвсем са намалели?
Опитах да търся в нета, но нищо не мога да намеря по въпроса.
 Thinking

# 40
  • Мнения: 2
мама vilkoni,  Hug Hug Hug изпращам ти цялата си вяра и подкрепа в този толкова тежък момент за вас. Не губи надежда, моля те - всички ние мислим, че малките същества са безкрайно крехки, дори "чупливи", но всъщност инстинкта им за живот е много по-силен от този, на който и да е възрастен човек! Ще се преборят и двамата юнаци - ще видиш! За лекарите е важно да информират и за възможно най-лошия изход от ситуацията, но това означава само изпълнено задълженията им. Важното е да не губиш вярата си.

Моля се за теб и за двете борбени човечета!  Praynig Praynig Praynig През тежки изпитания преминавате и дано всичко завърши по най-щастливия начин за вас. Прегръщам ви.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Забравих да питам нещо  Whistling За тези овлажнители на въздуха какво ще кажете? Ние сме с централно парно и не знам до колко се изсушава въздуха  Thinking Дали ще ми е нужно такова нещо и ако някой е ползвал да даде насоки за хубав овлажните..Гледах, че има и някакви йонизатори  newsm78

Съкровищница, аз бях преди няколко седмици на хематолог, но заради хемоглобина, прегледа ме, като ми проверяваше лимфните възли, слуша ми сърцето, белите дробове, бара ми корема, видя ми изследванията и ми изписа желязо, но аз имам проблем с хемоглобина и съвсем малко са ми намалели еритроцитите, което е присъщо за анемията..ето тук може да прочетеш някой неща за ПКК http://www.cibalab.com/tests/Hematologia_PKK.htm

# 42
  • София
  • Мнения: 18
Запис и от мен!
Добре дошли на новите попълнения!Леко бременеене до финала!
Поздравления за хубавото заглавие на темичката ни, имаме си поетеса вече!  bouquet
Добра, няма да се предаваш, стискаш и почиваш, а и сега ни е времето да ни поглезят Hug

# 43
  • Мнения: 1 264
Вилкони, силна прегръдка от мен!Моля се....за тях Praynig
tsvety_georgieva , те не само някой от майките нямат нужното търпение, а в повечето случаи докторите си нагаждат нещата така, че жената да роди в удобно за тях време и в рамките на определено време!Ужас просто!И аз вчера четох за една докторка от Токуда, която вместо да върне една жена с 3см разкритие,уж  да не я разкарва а да отметне на бързо раждането я сложила сигурно на ударна доза окситоцин!Виковете на момичето се чували чак в коридора!Ами как няма да боли с този изкуствен окситоцин и без индикации за раждане!Ами то с 3см разкритие може и месец да се изкара, това нищо не значи- малко  разкритие без контракции.

# 44
  • София
  • Мнения: 403
Мари, това просто е гавра. Вчера една мацка на йогата, която е с втора бременност след 14 години каза, че е изчакала толкова време заради травмата нанесена и при първото раждане и че все още си спомня всичко кристално ясно и сега си е избрала АГ болница , която да отговаря на нейните изисквания като отношение на персонала и квалификация.

Исках да ви кажа , че в петък на Бебемания2010 в зала Унверсиада ще има лекции, които са безплатни и от 15:00 ще се проведе лекция Уроци по кърменето.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт