Отговори
# 45
  • Мнения: 1
И аз се записвам в новата темичка.
Стискам палци на Вилкони и бебчетата.
Виждам че си говорите за раждането ,за сега аз ще раждам секцио, защтото съм с тесен таз ,който така и не се разшири през бременноста ,а и бебчо засега върви две седмици напред на последният преглед в 32 седмица беше 2100г(малък дундьо Laughing).За железните препарати аз пих Сорбифер за 10 дни в седми месец и ми понесе доста добре, почти без странични ефекти.Нашият татко също е чужденец и му е трудно още да свикне с българската действителност hahaha.Скоро влизам в 9 месец, но лекарката ми не ме е викала  на запис на тонове.Дали трябва сама да я подсетя newsm78

# 46
  • Мнения: 193
аз започвам да се паникьосвам с това раждане термина ми е на 28.12,решихме секциото да е на 21.12 ,а днес ми звьни докторката да ме пита става ли за 17.12 понеже няма да я има и аз в бьрзината казах ми добре.после споделих с 1 приятелка и тя ми каза че ще сьм луда ако приема ,че колкото повече в мен по добре,да това е така, но всичко е божа работа може и по рано да иска да излезе като сьм сьс скьсена шийка,та другия петьк сьм на преглед и ще говориме пак за секциото ако не друг да ми го направи

# 47
  • Пазарджик
  • Мнения: 1
ивка007 аз пия ферофолгамма за хемоглобина-едни хапчета,малко големки, с приятен вкус бих казала  Simple Smile ,но определено има ефект и изобщо не са гадни  Peace

# 48
  • Мнения: 7
Момичета,

Искам да си купя възглавница за кърмене.Да ви питам виждали ли сте някъде такава. Освн La redoute....там съм я виждала. Но аз предпочитам БГ магазин, за да мога да я видя и пипна.

Предния път не съм ползвала такава, но сега ми се иска да си взема - изглежда удобен вариант....

vilkoni....пожелавам ви надежда....

# 49
  • Мнения: 519
хоп и аз да се разпиша в новата тема Hugза хемпглобина и аз пия ферофлагама 3 по 1 таблетка дневно и определено успях да го вдигна от 93 на 108 Praynig днес най-сетне се сдобих с така желаните чаршаф,обиколник и плик за олекотена от Премаман...остава само олекотена завивка да си взема,тй като искам да е едноцветна и да я ползвам и за другите си комплекти......Но нещо не мога да овалдея пустата хрема,която ме мъчи от няколко дни....вече съм 59 кг Peace(7 отгоре), а бебо не спира да рита Heart Eyes отивам да гладя бебешки дрешки Crazy А после ще ви прочета подробно

# 50
  • София
  • Мнения: 162
Вилкони, моля се да се случи най-доброто за теб и за дечицата. Отдавна те подготвиха за най-лошото, от тук нататък дано  с хубави неща да те изненадват!
iff2, това е едната от причините да съм против секциото, в масовия случай вадят бебето 10-15 дни преди термин. Имам познати с две деца, едното родено нормално, другото със секцио, 10-тина дни преди термин, точно за да се освободят докторите за коледните празници. Казаха, че имало видима разлика във вида на двете деца след раждане и в развитието и здравето им след това.
ivka_007, аз също се чудя на тема овлажнители и йонизатори, има много варианти - комбинирани, с вграден влагомер... За йонизатор съм решила почти на 100% (има едни много сладки на Чико), за овлажнителя ме възпира, че е доста обемен, а в спалнята, където ще е бебето първите месеци и без това няма много място. Ако се спреш на нещо, пиши, ще ми е интересно.

# 51
  • Мнения: 7
ааа забравих да напиша за педиатрите...

С баткото процедирам по следния начин. Имаме си лична лекарка, която използвам само за "административни" въпроси - например бележки за градината и тем подобни. Намира се в близката поликлиника и е удобна за тази цел. Дори ваксините в един момент спрях да ги слагам при нея, защото не преглеждаше детето преди да я сложи - което е много зле.
Иначе когато сме болни винаги ходим на частен прием. Докторът е много добър и му се доверявам. Вече познава детето и дори и по телефона получавам адекватен съвет - това е важно за мен. Понякога имам нужда от бърз съвет по телефона.
Незнам дали това е добър вариант. Все още мисля дали и бебето да запиша при тази лична докторка -защото е формално един вид. Със  сигурност ще водя бебето при частния си педиатър. Но ми се иска личната, която избера - поне долу горе да става.....

# 52
  • Мнения: 2
veram, добре дошла и от мен. Ние с теб май до последно чакахме, за да се включим във форума...  Embarassed

Относно тоновете - задлъжително питай докторката си. Това си е направо престъпна небрежност. До колкото знам тонове започват да се записват още от 7-мия месец на две седмици. При мен също закъсняха и утре ще съм за втори запис. А в деветия се следят всяка седмица, или ако има нещо притеснително, дори два пъти в седмицата...

Това с вносните татковци си е доста смешно понякога, когато ги удари "българския чук"  hahaha Никога няма да забравя първата среща на нашия с централното парно.  Joy

При нас и проблемът с името светка с червено на дневен ред. Хем трябва да звучи достатъчно приемливо на български, за да не си обречем детето на доживотни подигравки, хем и на исландски... кошмар. Женски имена красиви има и на двата езика, но пуст късмет - с мъжките сме до под кривата круша. За сега Ейрик е името, на което и двамата сме си стиснали ръцете, но все още мислим...

# 53
  • Мнения: 8
Вилкони твоето положение е толкова мъчително,  Praynig за вас

# 54
  • Мнения: 329
vilkoni, прегръщам те и ти желая кураж. Дано се случи най-доброто за вас и юначетата ви!

augustas и аз имам същия проблем с педиатъра. Тази, която сме избрали е само формално - за ваксините става, но колкото пъти съм водила детето при нея болно изписва антибиотик преди да сме влезли в кабинета, преслушва го през бодито, абе ужасна е. Иначе имам 3 варианта за частни педиатри - едната викам вкъщи при спешни случаи, другите двама не правят домашни посещения, но пък са страхотни диагностици и когато сме болни се допитваме до тях, За щастие на почти 2 години още не сме давали антибиотик.

Kalina_Z, хубаво си решила да намериш частен педиатър, при който не се чака. Ще се радвам да споделиш ако попаднеш на такъв. Тези, които аз знам са ужасно претоварени пада голямо чакане пред кабинетите им, но така е, според мен, при повечето добри лекари.

Ако някой знае за добър педиатър по ЗК в южните райони на София ще му бъда благодарна да ми препоръча, че още се чудя как да процедирам с бебка.

# 55
  • Мнения: 1 263
Иф, аз в никакъв случай не бих приела!Ама не ги е срам някой доктори, с цел да си направят техните сметки и техните графици рискуват здравето на бебетата!Моето секцио беше 3-4дни преди термин, сега ако се наложи, силно се надявам да не се налага ще гледам да усетя първите контракции и тогава да го направим.
Както казах за мен е абсурдно бебетата да се вадят толкова рано преди термин Shocked ако няма проблем разбира се!

# 56
  • Мнения: 3
Момичета,

Искам да си купя възглавница за кърмене.Да ви питам виждали ли сте някъде такава. Освн La redoute....там съм я виждала. Но аз предпочитам БГ магазин, за да мога да я видя и пипна.

Предния път не съм ползвала такава, но сега ми се иска да си взема - изглежда удобен вариант....


Аз имам такава http://www.spelta.biz/mothers_hose.php много съм доволна - тя става и за бременни, после за кърмене и за легълце за бебето за дрямка Simple Smile С природни материали е и е много удобна.

# 57
  • Мнения: 55
Vilkoni, прегръдки, мила! Знаеш, че сме с теб и се молим за най-доброто!  Hug

Wondergirl, и аз това си мислех, че едва ли може да се намери вариант добър лекар, без чакането. В крайна сметка поне да знам, че е наистина добър... то и в поликлиниката до нас, където ми е личната се чака... ама за какво... Тя жената не е лоша, много е приятна даже, но и тя дава антибиотици често... обичайните неща... Записването явно ще е формално там.

Augustas, благодаря за отговора за A-Derma-та. ще имам предвид, че действа благотворно при проблеми. А за възглавница и аз мисля да взема, но не знам откъде. Досега само в Премаман ми попадна някаква брошурка на Boppy, ако не се лъжа, беше марката. Иначе в Mothercare уж щеше да има едно нови, дето ставаха и за бременност, и за кърменто след това... ама така и не ги видях да са дошли... Тази, която имам оттам, си е за бременността, да се подпирам по време на сън Simple Smile... има ефект определено... по-малко се схващам като я ползвам... но за кърмене няма да стане... Ако намериш нещо, сподели  Hug

# 58
  • Мнения: 844
Вилкони  Hug

Adda_Baggins на мен заглавията ми харесаха ! Дано да влязат в употреба
Peace

# 59
  • Мнения: 55
Mari:), специално исках да ти благодаря, че така ме окуражаваш винаги  Hug Хубаво е човек да чете такива позитивни мнения Simple Smile

И другото дето исках да ти кажа и забравих на два пъти... днес най-накрая се снабдих с Моето дете Wink Прекрасна снимка! Много си хубава на нея, както на всички снимки всъщност! And the winner is... Mari Wink... другото не го приемаме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт