Отговори
# 690
  • Мнения: 276
Beni_benni, педиатрите в родилното отделение правят всички необходими прегледи след раждането на бебчето и то се изписва ако всичко е наред. В следващите 1-2 дни трябва да се обадиш на педиатъра, който си избрала, да дойде на първо посещение у дома и да прегледа бебето. Ето нещо по въпроса:

http://www.az-jenata.bg/article/10068/Poseshtenie-na-pediatar-pri-novorodeno/

http://moetobebe.net/index.php?Itemid=6&id=32&option=com … ent&task=view

# 691
  • Мнения: 3
Аха значи отивам при него,моля го да бъде наш педиатър и ако се съгласи,записва ни и на там вече ясно.Обаждам му се идва и...той си знае работата.Точно това ме интересуваше дали трябва да идва в болницата или само в къщи и кога да го търся Peace.Ок благодаря ви момичета Hug

# 692
  • Мнения: 7
Добро утро момичета....

Благодаря ти Katiahr за успокоението.
Katenok, оставих детенцето за цял ден , защото такива са препоръките и правилата в нашата градина. Миналата зима ходихме на ясла около 4 месеца и го взимах на обяд....така и не свикнахме. Сега проблема му е не че спи там, а че изобщо че ходи. Дори мисля , че това със следобедите е ок.
Mama Ива.....знам, че децата свикват в един момент. Твоят пост звучи доста обнадеждаващо..за този младеж , където му било скучно в събота и неделя. браво!!! Вчера си мислих, че това никога няма да стане с нас. Днес обаче пак плака доста, но поне нямаше кълбета по земята и тръшкане. Но пак е доста тъжен....съответно и аз.... cry
За педиатрите..и аз още не съм избрала. Трябва да я свърша тази работа тези дни. Не ми се иска да ползвам педиатъра на баткото....него го използвам само за бележки. Ходим си на частен прием при един много печен, когато имаме нужда. Но за бебето ще е добре да имам и личен педиатър...заради консултациите всеки  месец.
Mary Angel...това за боядисването и аз го мисля да го направя. Ти каква боя използваш? Имаше нещо за боите и бременните и кърмачките....но не се сещам какво точно не трябваше да съдържа боята. Ти знаеш ли? Знам, че докато кърмих избягвах да се боядисвам. Ама сеги ми се иска да се поразкрася малко преди да се роди бебето....

# 693
  • Мнения: 1 263
Монкас, моята с миналата бременност започна да пада някъде в твоите седмици, ако е много слузесто, че да може да се хване с ръка значи е тапата.Цвета варира.
Днес се очертава слънчев ден!Ще отметна някой задачки, и малката ще оставя малко да поиграе в един детски клуб.
Лек и усмихнат ден!

# 694
  • Мнения: 524
Здравейте!
И при нас днес за първи път тази седмица мъглата се вдигна и има много слънце, та след малко планираме една дълга разходка.

augustas, много тъжно ми стана като прочетох поста ти, може би понеже и нас това ни чака живот и здраве на пролет. Чак тогава мисля да пусна малката на ясла или градина, но предпочитам да е на градина, понеже ще е сред по-големи деца, чиято компания тя категорично предпочита. Няколко пъти я оставяме в един парти център към едно заведение. Много комфортно се чувства, играе, казва след това, че иска при какати е ииграчките, но все пак е за максимум час, час и половина. Идея си нямам как ще и понесе отделянето за по-дълго, но както и другите мами са казали - трябва и ние, и дечицата да свикнем с този период.

Която, много е хубава количката, гледах във ФБ. И на Бебешондел дрешките за бебка са страхотни.

Добра, честито на патерици на дъщеричката. Да ти е жива и здрава и от тук насетне само положителни емоции на цялото семейство. радвам се, че си диагностицирана коректно и се надявам нещата при теб да се оправят и повече никакво ходене по и препращане по кабинети  Hug Hug Hug

За професионалните фотографии - Надя, Калина и Биляна /Малена/ мисля, че са най-добри при снимането на бременни, бебета и деца. Дъщеря ми преди година спечели конкурс за корица на едно списание и имахме проф.фотосесия при Дилян Марков. Ами честно казано не харесах работата му, просто той е много добър в модната фотография, определено с деца опит няма и то си личеше, такъв беше коментарът и мои близко фотографи.

За педиатрите - малката като се роди се гледахме 2 месеца при моите родители в Разлог. Записахме я при една педиатърка, тя й направи картона, идваше на посещение, ваксините слагаше и всичко необходимо. Като се прибрахме в Свищов я записах при моето джи-пи, което веднага ни издаде талон за направление за водене на консултацията до 2-годишна възраст при педиатър. Но предварително нищо не съм правила, просто като се прибрахме се обадихме на лекарката и тя на следващия ден дойде. Но това не е критерий, че така се практикува, все пак майка ми е медицинска сестра именно в детско отделение, та най-вероятно затова е била така бърза. Що се отнася до изписването - в клиниката, където раждах, изписват бебето само след подробен преглед от педиатър.

# 695
# 696
  • София
  • Мнения: 403
здравейте Simple Smile

Аз съм от рано сутринта по задачи - смяна на гумите в сервиза, сега се прибирам и после отивам да се боря с тези в КАТ за получаването на шофьорската ми книжка, която трябва да е готова от около една седмица.

Ваня, аз като отидох при педиатърката - влязох и я попитах дали може да се запишем при нея тъй като ми предстои раждане и тя каза да, даде ми телефони за връзка и каза да и звънна в деня на изписването , за да дойде на посещение у нас или същият ден или най-късно на следващия.

Общи условия

Активация на акаунт