Отговори
# 15
  • Мнения: 329
Честита ни нова темичка! Hug Нека е пълна само с хубави новини и емоции!

dobra, вярвам, че всичко ще бъде наред и щом си намерила добър лекар и подходящо лечение резултатът ще е положителен.

И аз съм за естественото раждане без излишна намеса. Но за съжаление действителността тук не отговаря на красивите разкази, които четем. Не знам за вас, но аз още не съм попадала на лекар, на когото да имам пълно доверие и да разчитам, че ще реагира абсолютно адекватно във всяка ситуация по време на раждането ми. А, повярвайте ми, опитвам се вече втори път да издиря такъв. Иначе колкото и да съм чела и да съм информирана и вътрешно убедена какво е най-добре да се направи, предпочитам да мога да разчитам на мнението на някой, на когото това е професия, която е учил и практикувал. Както и аз очаквам в моята работа клиентите ми да се доверяват на моите знания, опит и професионализъм.

Избрала съм да раждам при лекарката, при която родих първото си дете. Не съм убедена, че е най-добрият вариант, но по-добър нямам засега. Тогава родих нормално със спинална упойка и имах прекрасно и леко раждане, в присъствието на таткото. Беше прекрасен момент, който споделихме двамата и помня само с хубаво. Сигурно щях да мина и без упойката, но след като не успях да разубедя екипа да не ми слага окситоцин, да не ми пука изкуствено водите и да не ми прави епизиотомия ако изрично не се налага реших, че е по-добре за мен да си спестя излишни отрицателни емоции. Може би имах късмет, но всичко мина като по учебник - с минимално количество от всички тези екстри, които за мое щастие почти не усетих.

Аз имам много нисък праг на болката, но изненадващото за мен е, че не се страхувам от раждането, никак даже. Страхувам се от екипа. Въпреки че избирам същата лекарка не знам дали ще имам същия късмет като първия път с нормално и безпроблемно раждане.

Обаче и аз залагам на позитивна настройка. Вярвам, че всичко ще бъде наред и въпреки всичко и всички ще имам прекрасно и леко раждане. И го очаквам без страх, а с нетърпение, защото ме води към срещата с прекрасната ми принцеса...

# 16
  • Мнения: 1 264
Ивка, да си призная честно и аз бях като теб преди да забременея!Викам си - ще раждам секцио , ще кърмя малко да не се развалям бюста!Чак ме е срам и се възмущавам от себе си!Но след това много се информирах, четях, и коренно промених мирогледа си , а вътрешно започнах да усещам нещата по друг начин!Просто осъзнах, че не трябва да бъда егоист а да дам най-доброто за детето Hug
Леле... с това лошо време колко бързо ще изписваме темичките. Simple Smile
Adda_Baggins, половинката ти е дал много точно определение- за филма на ужасите Simple Smile Със сигурност на тях им се струва точно така.От колко време живеете в България?И как възприема той обстановката у нас?Аз като дедектив малко Blush

# 17
  • Мнения: 34
ето ме и мен Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 90
Запис и от мен.
То сега не само лошото време, но и факта че вече всички ще си стоят в къщи, колко ли още теми ще изпишем....
dobra, абе видяхме че се беше загубила нещо от темата... Браво на теб, няма да се предаваш, като трябва ще лежиш и мързелуваш, но ще устискаш. Ами нали ти си една от кандидат майките за бебе на 2011г...   Mr. GreenHug
В този ред на мисли,Adda_Baggins, понеже ти показа че измисляш хубави заглавия, може да измислиш някое с Бебе на годината. Току виж някоя от Декемврийките спечели....  newsm10
Дано днес Вилкони ни съобщи добри новини Praynig

# 19
  • Мнения: 2
ivka 007, на мен са ми изписали Сорбифер Дурулес за ниския хемоглобин (тъй като освен, че през бременността е нормално да се понижи стойността му, аз не ям и месо от 15 години...) Хубавото на тези таблетки са, че са с удължено освобождаване, което намалява страничните ефекти и ги свежда до минимум. Попитай следващият път доктора си, може да ти помогнат.

mari, татето се премести да живее в България преди година вече, но все още не може да свикне с много неща от нашата странна действителност. Хубавото е, че го приема за "очарователно" и "Забавно"... независимо, че на мен понякога направо ми се доревава от тази очарователност. Но пък да се местим да живеем в неговата държава не искам и да си помислям... поне за сега. Той е от Исландия, а като изключим всичко останало като много далече, криза, предполагаща липса на работа (поне за мен, като чужденка), ней-трудния-език-на-света и пр. Е АДСКИ СТУД. А аз на студ не вирея...

Момичета, аз да ви попитам... нещо се вкарах в едни размисли отново... Имаме си котка и не мислим да я махаме. В началото на бременността си направих тест за токсиплазмоза, който беше отрицателен. Котаната не излиза извън апартамента и не яде сурова храна. Преди два месеца я обезпаразитихме вътрешно отново, сега следва още едно хапченце пак... Как мислите - необходимо ли е отново да направя тези изследвания и сега - в осмия месец?!? И въобще - как мислите по въпроса за съжителството на коте и бебе под един покрив?
 

Последна редакция: ср, 27 окт 2010, 16:07 от Adda_Baggins

# 20
  • Мнения: 3
Аз имам куче и изобюо не мисля да се разделям с него. Около мен е пълно с хора с бебета и животни, които си съжителстват чудесно Simple Smile Ние нашият го обезпаразитяваме вътрешно всеки месец и половина - така ни казаха, от както съм бременна. Аз самата съм израснала с куче и котка и сестра ми си отгледа детето с кучета - до сега не е имала проблеми с това.

За мен стреса от това да се разделиш с едно такова животно ( а съ виждала хора, на които им се налага и се разделят) е много по-голям, от колкото съжителството с бебето.

ivka_007 - тези сокчета са много приятни на вкус - те са от червени плодове, без захар и имат и фолиева киселина и други там работи. Щом не са някакви критични стойостите на желязото, може да ти помогнат да поддържаш нивата... Simple Smile  Hug

# 21
  • Мнения: 2
poli.t благодаря ти. Знам, че е още мноооого далече, но ме провокира и те заглавията сами си дойдоха Wink

Бял декември е покрил земята. Дни последни декмеврийско мамче смята...

Песен пеят коледни звънчета, вече тук е малкото човече!

В празничната нощ камбанен звън звъни, бебе 2011 скоро ще се появи!

Новогодишна нощ, омайна сладка –  бебче 2011 ще прегръщат скоро маменце и татко!

Първа глътка въздух бебчо ще си вземе за Новата година, и за ново време.


Пък като му дойде времето - пак ще се включа с предложения. Може още по-сполучливи да се получат...

# 22
  • Мнения: 1 264
wondergirl , много хубаво си го написала Hug
Adda_Baggins , специално във Франция ни скъсват от тези изследвания-токсоплазмоза и листероза, може би три пъти през бременността.Но пък и има защо, държавата на алангрето Simple Smile
Мисля, че нямаш повод за притеснение.Аз лично имах някакъв имунитет към токсоплазмата, явно съм я прекарала като малка, по това време не оставахме  без коте в къщи Simple Smile Но пък ако се притесняваш си пусни едно изследаване, просто за твое успокоение.
Ако се спазва добра хигиена мисля, че не е нужно да се отделя домашния любимец Hug
Вярно, че в Исландия е голям студ, сигурно е много красиво, сега си давам сметка, че почти нищо не знам за тази страна, ще се допитам до чичо Гугъл ,  стана ми интересно Hug
Поли, така е !Виждам, че почти догонваме ноемврийктие по брой на изписани теми Simple Smile

# 23
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен в новата тема с чудесно заглавие! Гледам, гледам и от всички очакващи бебета през септември-декември, групата на Декемврийките винаги изпъква с най-добрите заглавия, поздравления  на авторките   bouquet

Добре дошли на всички новопредставили се мами   bouquet

Аз днес бях на преглед - запис на тонове и за щастие всичко е наред с бебчо, чувства се добре, а и контракции нямам, което също е радващо. Докторката ми постави задача да измъдрувам датата за секцио и следващият път да й я докладвам. Даже в случай, че изберем дата от края на ноември, трябва още сега да й я съобщя, за да ме включат навременно в графика. Така изведнъж се почувствах толкова близо до финала, че вълнението ми скочи до небето и забравих следващата дата, която ми определи за преглед  Joy Joy Joy Стоя пред болницата под дъжда и се чудя ли чудя коя дата ми каза  newsm78 Наложи се да се върна до рецепцията и да питам. В такова умопомрачение не съм изпадала преди да забременея  hahaha

Рапорт даден  Laughing Приятна вечер на всички от мен!

# 24
  • Мнения: 524
Запис и от мен в новата темичка, страхотно заглавие   bouquet  
Нека има само положителни емоции в нея, бебчетата да растат и да кротуват на топло в коремчето на мама  Hug

Да си кажа и аз преките впечатления от тотемата - на мен с миналата бременност ми се наложи да ги пия, понеже малтофера не даваше ефективен резултат. Докторката ми изписа 10 ампули - няма по-гадно нещо от тази тотема - пиех, повръщах след нея по 5-6 пъти на ден. Но си казах, че ще ги изпия, нали е за доброто и на бебето, и на мама, та правих какви ли не алхимии - смесвах със сок, кола, компот. На 3-4 ден само ми се гадеше, поне не повръщах, но и до до ден днешен като погледна сервиза с чашите, в които го пиех, ми се повдига  Sick.
Иначе за Сорбифер Дурулес и аз съм чувала, че не дава странични ефекти, но все пак се доверих на док. и си пия малтофера и този път. за сега вдигам хемоглобинът с по 6-7 на месец, така че няма да го сменяме.
Ивка, дано сокчетата на Хип дадат нужния резултат. Мен докторката ме искаше преди раждането с хемоглобин поне над 110, моя беше 123.

dobra, и от мен стиснати палци всичко до финала да е ок, лежи си, почивай и мисли позитивно  Hug Hug Hug

Adda_Baggins, много интересно ми стана за Исландия, наистина имат уникален и труден език, аз още не мога да произнеса името на вулкана, който предизвика криза във въздушното пространство преди време. Поздравления за хубавите заглавия   bouquet
На мен и друго ми е интересно - от къде идва ника ти, много загадъчно и странно звучи, подозирам, че има много интересно обяснения  Wink

# 25
  • Мнения: 34
Момичета искате ли да обсъдим какви документи и кога трябва да се подават за бебетата и кога се намира педиатър понеже мисля че доста от нас всички ги вълува това,и не мосля че трябва да го отлагаме до момента в който няма да можем да мръднем никъде ooooh!

# 26
# 27
  • Пазарджик
  • Мнения: 1
Запис и от мен  Hug
Сетила съм се за другата ни близнашка мама Аja мисля че беше(да ме извини ако бъркам),но скоро не се е включвала.  newsm78 Дано още стиска бебоците  Praynig

# 28
  • Мнения: 83
Запис и от мен.
Момичета искате ли да обсъдим какви документи и кога трябва да се подават за бебетата и кога се намира педиатър понеже мисля че доста от нас всички ги вълува това,и не мосля че трябва да го отлагаме до момента в който няма да можем да мръднем никъде ooooh!
Аз съм решила да запиша бебка при личната на сина ми и даже и казах да очаква още едно бебче,а за документите точно вчера я питах за да си ги взема предварително но тя ми каза че първо трябва да се роди беба и тогава.Но една мама беше написала в предишна тема че си е закупила вече документите за записването нека се включи и тя че не помня вече какво беше.

# 29
  • Мнения: 1 264
Която, аз и в двете страни , където имам педиатър съм записвала малката само с акт за раждане, не се сещам за други документи, лично аз си избрах педиатър като се роди малката, а тук в бг още по-късно на първото ни идване.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт