съвет - избяга ми тарантулата

  • 12 368
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 371
моля , не ме местете в хоби  Simple Smile

днес сутринта видяхме , че тарантулата на малкия ми син е избягала от аквариума си.
прекопахме всичко, обаче не можем да я намерим Confused

ако някой е имал тарантули, нека ми каже - може ли да се катери до горния етаж?
много отровни ли са?
имам кучета, които спят на долния етаж, където беше и тя, да не ги ухапе?

има ли шанс просто да умре някъде, без да нанесе щети на нас или на кучетата?

# 1
  • Мнения: 22
Не знам дали може да се катери, но предполагам, че да.

Някой видове са много отровни, други не са...не знам вашата от кой вид е.

Възможно е да ухапе кучетата, но ако го беше направила до сега да сте разбрали.

Копирам линк от един форум и един сайт...мисля, че ще са ти от полза.
Късмет!  bouquet


http://www.bulforums.com/zookarma/viewtopic.php?f=40&p=74


http://tarantulas-bg.hit.bg/opasni_li_sa.html

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
 Shocked
Дано не живееш някъде около нас ... това сериозно, стискам си палци. Изпитвам абсолютен ужас от насекоми, а паяците са първи в класацията.
Потърси разни специалисти по подобни гадини. Предполагам, че ще имат идея за най-вероятните места, където може да се скрие, дали пък няма да я примамите с нещо, та да се покаже или нещо др. подобно, което може да ви е от полза.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 480
моля , не ме местете в хоби  Simple Smile

днес сутринта видяхме , че тарантулата на малкия ми син е избягала от аквариума си.
прекопахме всичко, обаче не можем да я намерим Confused

ако някой е имал тарантули, нека ми каже - може ли да се катери до горния етаж?
много отровни ли са?
имам кучета, които спят на долния етаж, където беше и тя, да не ги ухапе?

има ли шанс просто да умре някъде, без да нанесе щети на нас или на кучетата?
Зависи, голяма ли е? На сина не хапеха, а и този от който ги беше взел,каза,че ако ухапе, най-много да се зачерви мястото, нищо няма да ни стане! Може да стигне до където си поиска, Трудно ще умре от глад, защото винаги ще си намери какво да си хапне, а и не ядат често и по много!Дори хлебарки ядат. Сина купуваше от тези, грамадните!Търси я на тъмни, топли и влажни места!Нашите бяха ей такива!

# 4
  • Мнения: 4 195
Вярваш ли ми, че до сега щях да съм се изнесла от дома ти, умирам от ужас.
Не може ли да и сложите някъде храна, с кояо да я примамите newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 15 480
Вярваш ли ми, че до сега щях да съм се изнесла от дома ти, умирам от ужас.
Не може ли да и сложите някъде храна, с кояо да я примамите newsm78
Те се хранят само с живи насекоми.Как да задържи жив скакалец или хлебарка за примамка?

# 6
  • Мнения: 3 371
навсякъде ми се привиждат тарантули  Crazy

нашата е същата като на тайна.

беше в депресия, ама явно е излязла от депресията много бързо, щом е намерила начин да изпълзи. у нас практически може да живее хиляда години, пълно е шкафове и места където да се покрие во веки веков.

освен това тук е мрачно, хладно и тъмно. направо разкош за тоя дзвер.

сега аз съм в депресия Sad.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 480
   Ако не ги раздразнят , не хапят!, Няма специално да отидат да ухапят някой, който не им прави нищо.Нашата, като я вадех, да ми се разхожда по ръката, само ме нацвъкваше.

   Прочети тук, има въпроси и отговори!

http://tarantulas-bg.com/?p=faq

# 8
  • Мнения: 3 371
ами аз просто искам да си умре някъде тихо и спокойно и да я намерим.

изпитвам ужас да не ме налази, и аз, и двете ми деца имаме тежки форми на алергии/особено аз и големият ми син/. мен лятото ме налази обикновен паяк и три седмици се лекувах с елоком. затова питам дали може да се катери по етажите, ние спим горе, а долу все пак през деня ми се струва , че някак ще се опазим от нея.

нашата беше женска, сега да я мисля да не се и размножи таласъмът му с таласъм. взехме я от един човек в софия, в слатина живее, дали да не му пиша за помощ?



# 9
  • София
  • Мнения: 15 480
Въпрос: Паяка ми избяга, какво да правя ?
Отговор: За съжаление в повечето случаи няма как да го примамите или извикате. Може да потърсите в района около терариума, като имате в предвид, че ако имат възможност, често се качват нагоре. Ако не го намерите не губете надежда, те могат да издържат повече от месец без храна, така че може след няколко дни просто да го видите на секцията, стената или някъде из стаята Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 195
Въх само като си помисля, че трябва да спите в къща с тарантула ooooh!
Извинявай от писаници като моите не ти става по - леко, спирам с глупостите.
Добра идея е дазвъне на човека от когото сте го купили, наистина Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 15 480
Въх само като си помисля, че трябва да спите в къща с тарантула ooooh!
Извинявай от писаници като моите не ти става по - леко, спирам с глупостите.
Добра идея е дазвъне на човека от когото сте го купили, наистина Peace
Не е толкова страшно!Тя или ще я види някъде, или тарантулата ще се скрие някъде.

# 12
  • Мнения: 3 371
аз ако я видя или ще крещя стабилно или ще я размажа мигновено.

да му се невиди и на чудовището. ама като се водим по акъла на малкия, така е  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 15 480
аз ако я видя или ще крещя стабилно или ще я размажа мигновено.

да му се невиди и на чудовището. ама като се водим по акъла на малкия, така е  Rolling Eyes
Единственото,което мога да ти препоръчам, ако не си я искате жива де, да напръскате против хлебарки например.Тарантулите са много чувствителни към всякакви отрови! Така поне няма да те е страх,че може да те полази през ноща!

# 14
  • Мнения: 431
Абе мацка, как така гледате животно, за което нищо не знаете - отровно ли е, хапе ли... Grinning Милите.

За жалост не мога да ти помогна, не съм гледала такива сладури. Те не обичаха ли топлина, може би ако вечер оставите някоя по-загряваща нощна лампа, ще изпълзи хищникът. Thinking

# 15
  • София
  • Мнения: 15 480
   Топло, тъмно, влажно обичат!

# 16
  • Мнения: 6 902
Спокойно! Това на Тайна е Brachypelma smithi един от най-кротките видове. Вероятността да ухапе вас или кучетата е нищожна, абе направо си е нулева. Вида Brachypelma изхвърля косъмчета от коремчето си като защитна реакция - те причиняват единствено лек сърбеж. Земен вид е и малко вероятно да тръгне да се катери. Трябва да я търсиш по пода и по ъглите. Не обичат светлина и е вероятно да се покаже вечер, така че вечер като ходите си гледайте в краката. Има значение какъв пол е. Ако е женска е вероятно да си намери някое ъгълче и да не мърда от там. Ако е полово зрял мъжки ще обикаля да си търси женска - обикновено те бягат. След като е хладно няма да е много активна. Защо казваш, че е била в депресия? Не се е хранила ли? И кога се е събличала последно? Плетеше ли паяжини?

# 17
  • София
  • Мнения: 15 480
   Тези косъмчета са ужасни. Сина си пази в чекмеджето на неговия шкаф, всички съблечени кожи, като забравя и бръкна там, все се обривам и се съдирам от чесане.

# 18
  • Мнения: 3 371
Спокойно! Това на Тайна е Brachypelma smithi един от най-кротките видове. Вероятността да ухапе вас или кучетата е нищожна, абе направо си е нулева. Вида Brachypelma изхвърля косъмчета от коремчето си като защитна реакция - те причиняват единствено лек сърбеж. Земен вид е и малко вероятно да тръгне да се катери. Трябва да я търсиш по пода и по ъглите. Не обичат светлина и е вероятно да се покаже вечер, така че вечер като ходите си гледайте в краката. Има значение какъв пол е. Ако е женска е вероятно да си намери някое ъгълче и да не мърда от там. Ако е полово зрял мъжки ще обикаля да си търси женска - обикновено те бягат. След като е хладно няма да е много активна. Защо казваш, че е била в депресия? Не се е хранила ли? И кога се е събличала последно? Плетеше ли паяжини?

беше в депресия защото мъжът ми и синът ми я преместиха в голям терариум и тя нямаше как да си хване скакалците. ама явно е излязла от депресията newsm78. скакалците обаче си живеят в терариума още, а нея я няма/женска е/.

смени си кожата преди седмица. мислехме, че е умряла, беше вирнала краката и една сутрин дори ревах за нея/приготвях се за погребение/. ама тя си стана и пое пак през аквариума, като намерихме старата кожа заедно със зъбите и дори Shocked .

не съм я виждала да плете паяжини.

в Бг беше много активна. откакто сме я донесли в холандия е много пасивна. почти не мърдаше. аз дори я ръчках с една клечка да видя дали е жива.


# 19
  • София
  • Мнения: 1 573
Някъде се е завряла. Ще се появи като огладнее или й писне да се разхожда. На мен така миналата година ми избяга змията. Близо седмица нямаше и следа от нея, обърнахме целия апартамент. Един ден просто се прибрах от работа и я заварих навита на кълбенце в средата на хола  Crazy

# 20
  • някъде
  • Мнения: 979
Какви любимци гледате бе хораааа ShockedЧе авторката и алергична за капак...Свършиха ли се рибките,кучетата и папагалите?

# 21
  • Мнения: 3 371
ох...
имам кучета, риби, зайци и бях майка и на тарантула  Laughing

понякога отчитам като огромна грешка, че докато бях бременна със сина ми непрекъснато четях джералд даръл, но само той ме караше да се заливам от смях.

сега синът ми е негово копие и никак, ама никак не ми е смешно... непрекъснато влачи всевъзможни добитъци, а, пропуснах и няколко броя пашкули с тропически пеперуди, ама добре, че спят май зимен сън или там , каквото е...

пс. и канарчета имахме, отчетох се и с тях. бурканите и кутиите с калинки, червеи и други гадости ще пропусна по очеизвадни причини.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 573
Палмира, доказано е, че децата, които обичат животни стават по-добри, всеотдайни и отговорни хора като порастнат. Приеми го от тази страна и не се ядосвай на зоопарка   bouquet

# 23
  • Мнения: 6 902

беше в депресия защото мъжът ми и синът ми я преместиха в голям терариум и тя нямаше как да си хване скакалците. ама явно е излязла от депресията newsm78. скакалците обаче си живеят в терариума още, а нея я няма/женска е/.

смени си кожата преди седмица. мислехме, че е умряла, беше вирнала краката и една сутрин дори ревах за нея/приготвях се за погребение/. ама тя си стана и пое пак през аквариума, като намерихме старата кожа заедно със зъбите и дори Shocked .

не съм я виждала да плете паяжини.

в Бг беше много активна. откакто сме я донесли в холандия е много пасивна. почти не мърдаше. аз дори я ръчках с една клечка да видя дали е жива.

Да, те така сменят с краката нагоре. Като умират са свити под тях.  А не е яла заради скорошната смяна, хитина не и се бил втвърдил достатъчно. Не е мърдала защото и е студено, те са от Мексико и обичат 25-30 градуса температура. На долния етаж е някъде. Може да сложиш няколко непрозрачни кутии с дупка отстрани по разни ъгли. В кутиите сложи влажен субстрат и е възможно да се намърда вътре. И пак ти казвам, че няма причина да се шашкаш, особено пък от smithi.

# 24
  • Мнения: 3 371
Палмира, доказано е, че децата, които обичат животни стават по-добри, всеотдайни и отговорни хора като порастнат. Приеми го от тази страна и не се ядосвай на зоопарка   bouquet

надявам се съвсем искрено това му увлечение да премине с възрастта и ако може без жертви  Simple Smile

.... Може да сложиш няколко непрозрачни кутии с дупка отстрани по разни ъгли. В кутиите сложи влажен субстрат и е възможно да се намърда вътре...
ей това не бхме се сетили. сега ще изюркам мъжът ми да заложи такива кутии.

# 25
  • Мнения: X
 Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2010, 15:17 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 3 371
Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.
дано е някаква градска легенда, че направо не ми се мисли  Crazy

# 27
  • Мнения: 6 996
Обаче изглеждат много яко.
Как не съм се сетила досега да си взема тарантула Grinning
На мен не са ми чели Джерълд Даръл, обаче и аз ако мога, ще се напълня със зверчета вкъщи, много им се радвам.

Ех, дадох предложението вкъщи, милото само каза "ти не си добре". Ще ми се размине тарантулата.

# 28
  • Мнения: 3 371
споко, ще те осиновя  Laughing
и без това нямам дъщеря  Crazy

# 29
  • Мнения: 818
Какви любимци гледате бе хораааа ShockedЧе авторката и алергична за капак...Свършиха ли се рибките,кучетата и папагалите?

 Joy Joy Joy hahaha hahaha
Не можах да се сдържа.
Дано я намерите скоро. Hug

# 30
  • Мнения: 259
Преди години имахме в училище такъв кът и гледаха една тарантула. Доста големичка и страховита беше, със страх съм ходила да я зърна. А децата я обичаха. Но я откраднаха,така казаха. Чудно защо,каква им е цената на тези зверчета?

# 31
  • Мнения: 6 902
Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.
дано е някаква градска легенда, че направо не ми се мисли  Crazy

Има опасни за човек паяци. Atrax robustus - австралийски паяк от чиито ухапвания има смъртни случаи. Другият е Latrodectus mactans - черна вдовица, също има смъртни случаи. Latrodectus се среща и в България.  Тази история през 80-те години някой да е имал смъртоносни паяци в България, те да избягат, да ухапят съсед и той да умре ми се струва градска легенда.

# 32
  • Мнения: 3 371
малко съм притеснена да не е цопнала в аквариума с костенурки  newsm78 и да са я оглозгали. нейният терариум е плътно залепен за аквариума с костенурките.

# 33
  • Мнения: 65
Ако беше при костенурките, щяхте да намерите поне някакви остатъци  Simple Smile
Горкото животинче, умряло от студ  Sad Те са много кротички по принцип и лесно свикват с хора, стига да не ги ръчкат през цялото време. Инак са глупави, ама то от паяк какво да очакваш.
Ще изпълзи отнякъде, само внимавайте къде стъпвате и сядате.

# 34
  • Мнения: 3 371
четири хищни костенурки и една малка беззащитна тарантулка  Sad.
дано  не е паднала там.

вече ми става ужасно мъчно за нея. всъщност аз така си страдам за всяко животинче вкъщи.

# 35
  • Мнения: 259
И на мен ми домъчня. И аз много съжалявам беззащитни животинчета.

# 36
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Aко галено наричаш свеки тарантула, остави я да се радва на свободата Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 760
Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.
дано е някаква градска легенда, че направо не ми се мисли  Crazy

Градска легенда е  Peace

На мен редовно ми бягат, ама аз имам много. Обикновено се навират някъде под терариума. Но си зависи какъв вид са.
Ти нямаш ли идея каква е вашата?
Видовете, които се предлагат в България не са опасни за хората. Нито за кучетата.
П.С. Потърсете я през нощта или рано сутрин-би трябвало да е хукнала да разузнава  Peace

# 38
  • Мнения: 945
Палмира, от цялата история ми хареса само часта за Джералд Даръл, и на мен ми е любим автор Peace
Да те питам нещо - как успяваш да обгрижваш мъж, две деца и незнам колко животни newsm78

# 39
  • Мнения: 4 195
Мъни, колко много  Crazy
Палмира, как спахте Rolling Eyes

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
четири хищни костенурки и една малка беззащитна тарантулка  Sad.
дано  не е паднала там.

вече ми става ужасно мъчно за нея. всъщност аз така си страдам за всяко животинче вкъщи.

 Joy

# 41
  • Мнения: 22
Намерихте ли тарантулата???

# 42
  • София
  • Мнения: 71
След тази тема цяла нощ ми се привиждат тарантули. Joy Надявам се, че сте намерили бегълката! Hug

# 43
  • Мнения: 3 371
за съжаление преровихме целия хол, обаче нито следа от тарантулата  Sad.
но у нас е толкова пълно с тежки, масивни мебели, под които може да седи и с години дори.  имаме и камина с дърва отдолу и там , ако е влязла, няма намиране изобщо/а там е топло/. прегледахме и пердетата , специално над парното, но няма. надяваме да изпълзи сама отнякъде.
аз утре си отивам в Бг и ще взимам нова тарантула.

някой питаше колко животни имам  - 2 кучета, 2 заека, 4 костенурки, няколко/не знам колко/ кутии с кукуни с тропически пеперуди, отделно разни кутии с други, дребни животинчета - паячета, червеи, калинки и всевъзможни, на които не знам имената/и не искам да ги знам Mr. Green/.  64 броя саксии.  имаме и езеро с рибки и водни лилии на двора. всичко това е на малкия ми син.

ако у някого се е появило вече желание да ме отмени, да идва  Twisted Evil

спахме си нормално Grinning, все ще се мре от нещо.


# 44
  • София
  • Мнения: 15 480
   Ооо, ти даже си имаш жива храна за тарантулата!

# 45
  • Мнения: 3 371
'храната'  е в кутии, няма как да я докопа тарантулката  Laughing.
в терариума и има 3 скакалеца, тя на разузнаване тръгнала  Rolling Eyes .

мъжът ми предупреди да си изтърсваме обувките , преди да ги обуем  Crazy

# 46
  • София
  • Мнения: 15 480
     Депресията се лекува с разходки  Joy! И тя така!

# 47
  • Мнения: 1 788
Горката животинка...
Ако си близо до нас и малката реши да дойде на гости, хич и не очаквай да ти я връщам...  Naughty Mr. Green
Много ми харесват такива косматки, но с котка вкъщи, едва ли ще мога да ги опазя.
По темата - със сигурност ще излезе от някъде, все някога. Особено ако огладнее и не е свикнала да "ловува" (все пак е живяла на готово, знам ли). Оглеждайте се непрекъснато.

# 48
  • Мнения: 6 996
Палмира, като каза обувки, сещам се за първия ми хамстер.
Той така избяга хитрецът, а аз изпаднах в сълзи и драми, че няма да го видим и ще го настъпим хайванчето.
Та в 3 сутринта търсихме хамстер Crazy (бях на 15).
Намерихме го под моето легло, заспал в един стар пантоф, на топличко. Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 3 371
малкият се тръшка една година докато мъжът ми разреши И с това да се сдобием Crazy .

тарантулката беше много сладка в интерес на истината, чак майка ми взе навътре драмата с изчезването  и само звъни да пита дали сме я намерили.
всички отваряме, затваряме врати, шкафове много внимателно и се оглеждаме къде вървим, сядаме  и изобщо купонът е пълен Laughing . вчера вечерта обстойно си проверих леглото преди да легна  Twisted Evil

ще му взема нова тарантулка. дано нея опазим, иначе ще трябва ние да се изнасяме от тук  Laughing

# 50
  • София
  • Мнения: 71
Не взимайте мъжка, че ако вземат да се размножат... Joy

# 51
  • Мнения: 1 446

Ех, дадох предложението вкъщи, милото само каза "ти не си добре". Ще ми се размине тарантулата.

И мен темата ме накара да преразгледам възможността за тарантула. Е, получих същият отговор....Ама аз мисля, че съм си добре.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 623
Съжалявам, но аз ако бях на твое място и с моята
фобия от паяци, щях вече да съм изкупила всичкия Райд от аптеките.
Особено пък щом се спи на горния етаж, а тя е някъде долу.

# 53
  • Мнения: 17 546
Божке, тарантула! newsm43 Ако това се случи у нас, макар че не знам какво трябва да се случи въобще, за да вземем такова жУвотно, ще се изнеса, ще викна Гражданска защита и ще продам апартамента, ако не я намерят!
Единия от моите синове като малък, че и до скоро, така мъкнеше животинки у дома. Веднъж от пералнята извадих двайсетина охлюва... били по джобовете на якето му.
Имахме хамстери. Народиха се едни шушки колкото гумени мечета Желибон бяха. Половината ги изядоха, другата половина растяха като гъби. Раздадохме ги и оставихме само едно. Такъв сладур беше! Бял пухестичък и дебел. Прибрах се една сутрин от работа и го нямаше в аквариума. Преровихме къщата, залагахме шумкащи пликчета с краставичка вътре, за да излезе да яде и да го чуем от къде шумоли, но... към обяд децата излязоха навън да играят и го намериха на плочките под балкона (на 7-ми етаж сме)... Sad То бяха скърби и страдания и повече не мога да ги подлагам на това, защото за животинките всички тъгуват, макар, че са големи вече. И котката ни преди години се метна от балкона... Първия път оцеля, ама втория превъртя и изпохапа мъжа ми и наша приятелка без никаква причина. Беше много страшно! Докторът каза, че и животните страдали от психически заболявания и не се знае кога ще врътне пак, и ще издере очите на децата (бяха малки тогава) и я приспаха.
Сега ме обработват за куче... Confused

# 54
  • Мнения: 6 996
Дам, мен от котки всъщност винаги ме е било страх най-много. Нищо, че до скоро и котка гледахме Crazy
То бебе на 2-3 месеца, но аз го гледах много подозрително  Laughing
Иначе - паяци, гущери, змии - проблеми нямам, само би ми било жал да си храня змията с мишки, защото много обичам разни мишести създания. Embarassed А по едно време исках пор  Mr. Green Обаче много скъпи Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 945
Бижу, преди да вземеш куче, сложи мрежи на всички балкони Mr. Green Що тъй рипат животинките Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 17 546
Бижу, ......... Що тъй рипат животинките Rolling Eyes
Щото всичките бяха женски Mr. Green само моя милост оцелява успешно...

# 57
  • Мнения: 372
Викам,да се присъединя и аз към клуба на тарантуладжийте.  Mr. Green
Още се чудя половинката как ме нави. Нашият е Смити(побългарихме го на Ванка, че по- нашенски звучи Mr. Green ),от тия... кротичките,... абе,като го гледам някой път хич не ми се види кротичък.
Като прочетох,че ти е избягала и почнах да го мисля аз на твое място какво бих правила.
  Shocked
Пък сега и за хамелеон ме навива...  ooooh! ... а аз само куче,дето исках...  #Puppy dog

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 04:41 от The Code

# 58
  • Мнения: 3 760
Палмира, отма те отменям, но пък циркът ще е пълен  Laughing
Само чакам щерката да порасне още малко и започвам да я обработвам с Дарълови книжки, ще пада хилеж.
Муун уок, стотина са ми тарантулите  Rolling Eyes Отделно скорпиони, змии, гущери, куче, две котки, папагал, джербили и други гризачи... На хлапето не му е скучно  Laughing И към 2000 саксии с растенийца  Whistling
Като гледам Джулс никога няма да ми дойде на гости, но пък Ео ще се кефи  Wink

# 59
  • София
  • Мнения: 7 201
Палмира, отма те отменям, но пък циркът ще е пълен  Laughing
Само чакам щерката да порасне още малко и започвам да я обработвам с Дарълови книжки, ще пада хилеж.
Муун уок, стотина са ми тарантулите  Rolling Eyes Отделно скорпиони, змии, гущери, куче, две котки, папагал, джербили и други гризачи... На хлапето не му е скучно  Laughing И към 2000 саксии с растенийца  Whistling
Като гледам Джулс никога няма да ми дойде на гости, но пък Ео ще се кефи  Wink

 Shocked
Как стотина тарантули?
Предполагам, че живеете в къща, но пак ми звучи множко.
Колкото и да обичам паяци, т'ва вече ми е в стила на сценката от Индиана Джоунс.

# 60
  • Мнения: 3 760
В апартамент. Те не заемат много място, а и част са все още хлапетии и младежи, та обитават кутийки разни.
У нас си е страховитичко за незоолози  Embarassed

# 61
  • София
  • Мнения: 15 480
    Сетих се за дъщерята, как реши да се бори със страха си от паяци.Като донесе брат и тарантулите, тя реши да се престраши и поиска да и я пусне и на нея на ръката.Само за няколко секунди почервеня, изпадна в истерия, крещейки му да маха паяка и сърцето и щеше да се пръсне от страх.Пулса и беше скочил на 150 удара в минута за няколко секунди.Онзи ден в една чушка намерих красива зелена гъсеница, внука я хвана с пръстчета и я занесе на майка си, да я види колко е хубава.Дъщерята се разпищя и само къде не се залепи на тавана.Насади му и на него страх от паяци и хлебарки.Дано не успее да му насади и други страхове.Добре,че поне от кучета не я е страх,въпреки,че е хапана и шита, даже инжекции против бяс са и бити два пъти.И детето не го е страх!

# 62
  • Мнения: 4 195
Мъни, чета те и още мигам, честно, каниш ли гости у вас Crazy

# 63
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
извикай да напръскат срещу насекоми.
след това ще си замирише.

# 64
  • София
  • Мнения: 15 480
извикай да напръскат срещу насекоми.
след това ще си замирише.
Кое ще замирише?

# 65
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Мъни, чета те и още мигам, честно, каниш ли гости у вас Crazy

 rotfImbo супер въпрос rotfImbo що се отнася до избягалото тарантулЕ разбира се. Снощи съм го мислила.

# 66
  • Мнения: 3 371
абсурд да разреши мъжът ми да пръскат вкъщи с каквото и да е.
ще си я намерим все един ден  Twisted Evil, вече голяма, дано не е омъжена само и да води децата си в шпалир отзад  Laughing да ни ги показва.

не се заричайте за разни животинки, така като искахме куче, преди 30 г, моята майка рече и отсече - у мой век, това нема да бъде  Laughing
не само, че е отгледала незнам си колко кучета оттогава, но и сега си има сладко рошаво/всъщност лично мое, ама айде, да не и скука и го оставих/ Аби, и и вика, 'ела на мама момичето'  Laughing . гледа разни пилци на сина ми, няколко костенурки, а лятото дори и тарантулата.

хора, няма го дзверо  Rolling Eyes . къде ли не ровихме, вдигахме дори диваните, ама  намерихме няколко парчета от стар пъзел, 3 пластмасови топчета и 2 оловни войничета/сигурно датират от детството на мъжа ми  Rolling Eyes/.

надяваме се на нейното благоволение да се завърне в бащината къща, а днес аз летя за Бг и ще купувам нова Twisted Evil

Последна редакция: вт, 14 сеп 2010, 10:05 от палмира

# 67
  • София
  • Мнения: 1 573
Ще се появи от някъде, спокойно. Точно когато вече сте я отписали  Mr. Green Всички твари, които съм губила сме ги откривали рано или късно живи и здрави. Само една жаба навремето се намери чак след няколко месеца във вид на хербарий  Confused А майка ми даже не знаеше, че от близо година си я отглеждам тайно тази жаба  hahaha

# 68
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
 newsm09, и това доживях да прочета. Темата е култова.
Дано намерите Дзверо. Аз няма да легна да спя Shocked

# 69
  • зад кестените
  • Мнения: 796

Съчуствам ти! CryТарантула ама любимец все пак , едно време бях чела едно романче в което героинята му си имаше една тарантула и я обгрижваше като дете и спеше с нея.Все се чудех как се съжителства с таквоз същество LaughingУспех в тарантулотърсачеството!

# 70
  • София
  • Мнения: 1 223
Погледнете добре зад хладилника, ако има такъв на етажа.
Дано се намери скоро Praynig

Пък сега и за хамелеон ме навива...  ooooh! ... а аз само куче,дето исках...  #Puppy dog

Гледай да устискаш фронта - моят като умря /от старост/, изпитах повече облекчение, отколкото тъга  Sick

# 71
  • In The Middle Of Nowhere
  • Мнения: 2 599
Бррррр побиха ме тръпки, даже започнах да се оглеждам в стаята  Mr. Green Добре, че съседите не гледат никакви екзотични животни  bishop


Палмира защо ще купуваш тарантула от БГ, в Холандия не се ли продават?  Thinking

# 72
  • Мнения: 1 788
В апартамент. Те не заемат много място, а и част са все още хлапетии и младежи, та обитават кутийки разни.
У нас си е страховитичко за незоолози  Embarassed
Би ли ме поканила на гости, моля? Моля? Моля! Flutter

# 73
  • Мнения: 945
Палмира защо ще купуваш тарантула от БГ, в Холандия не се ли продават?  Thinking

Нашенските са по-красиви newsm03 , а холандските сигурно са напушени smile3546

# 74
  • Мнения: 3 760
В апартамент. Те не заемат много място, а и част са все още хлапетии и младежи, та обитават кутийки разни.
У нас си е страховитичко за незоолози  Embarassed
Би ли ме поканила на гости, моля? Моля? Моля! Flutter

Разбира се! Пиши на лични  Peace

# 75
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Mъни, представих си как у вас влиза крадец и ненадейно се озовава пред всичките кутии с добитък  #Shocked    Joy Joy Joy (дано не се случва това с крадеца де Hug)

# 76
  • София
  • Мнения: 7 201
Mъни, представих си как у вас влиза крадец и ненадейно се озовава пред всичките кутии с добитък  #Shocked    Joy Joy Joy (дано не се случва това с крадеца де Hug)

Направо си представих сценката с тарантулата от "Сам в къщи" 1.  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 3 760
Няма начин - първо ще го посрещне кученцето ни-средно азиатска овчарка. 60-на кила добродушие  Mr. Green

# 78
  • Мнения: 4 195
Няма начин - първо ще го посрещне кученцето ни-средно азиатска овчарка. 60-на кила добродушие  Mr. Green
Мъни, апартмент викаш........колко да е апартамент, вие н абалкона ли спите Crazy
Живи и здрави а сте, повече хора като вас да има. Ние, дето не приемаме нещо, 8о пъти по - дребно от нас сме смахнати, не вие, казвам ти ooooh!

# 79
  • Мнения: 0
Спокойно имам сущата тарантула смити или по точно казано Brachipelma Smithi копач буързо ходещ о доста красив Simple Smile тарантулите живеят без вода доста време стига да имат влага могат да карат на водна диета доста време катерят се доста предимно нагоре от терариума на мен също са ми бягали но ги намирад зад секцията предимно се двийат нагоре а смитито като вашата е копач обича да копае и се покрива доста добре намерете ме в скъпе за повече инфо и може ако все още не сте я намерили да ви помогна Simple Smile skype: vulgarnia.los успех и не се притеснявайте не хапят освен ако не е раздразнена пуска косумчета по често които причиняват сурбейи а ако попаднат в очите или гурлото отидете на лекар.успешен ден на всички Simple Smile

# 80
  • Мнения: 0
Откри ли се в крайна сметка???

# 81
  • Мнения: 448
Да настръхвам ли да се хиля ли не знам  hahaha особено това със загубената змия на Новембър рейн.Каква е тая змия бе душко  Laughing Дано съседите ми да не отглеждат подобни създания иначе отма съм се изнесла Whistling

А за тая пуста тарантула сега и мен ме дожаля значи  Crazy

# 82
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Изчетох темата. Намери ли се тарантулката?

# 83
  • Мнения: 3 371
онзи ден я намерих, кротко си седеше в една моя обувка. добре, че придобих навика да проверявам обувките  Laughing, като я изсипах от обувката, аз нададох радостен писък, а тя се опита да забегне с лек тръс под един шкаф, но аз се оказах по-бърза от нея. захлупих я с една чаша, а синът ми я настани в нейната кутия по-късно.
вече съм майка на 2 броя тарантули/междувременно се сдобихме и с друга, мислехме , че тази ще даде фира някъде из къщи/.
както се казва- всичко е добре, когато завършва добре  Laughing

# 84
  • Мнения: 3 760
Супер!
Обезопасете добре постоянните жилища на гадовете. Това са ровещи паяци, разплитали са ми и метална мрежа  Wink

# 85
  • Мнения: 17 546
Леле, един месец скита гадинката! Отслабнала ли беше? Laughing

# 86
  • Мнения: 4 195
Леле, един месец скита гадинката! Отслабнала ли беше? Laughing
ей супер, радвам се Hug

# 87
  • Мнения: 6 996
И аз се радвам на щастливата развръзка  Grinning

# 88
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ей, браво.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 099
Сега не смея да затворя очи - и на будна глава ме "лазят" домашните любимци от тая тема!... Бррррррррррррррр

# 90
  • Мнения: 0
Браво, че се е намерила!  Crazy

# 91
  • Мнения: 3 371
момичета, благодаря ви, много сте мили, не вярвах, че моята малка тарантулка ще събере толкова внимание Crazy

ивонска, аз така и се зарадвах, все едно съм си намерила детето  Laughing, не, не беше заслабнала  Rolling Eyes, и беше много активна, детето я нахрани веднага.
всички много и се радваме, че се е 'завърнала'  Crazy

синът ми ги държи в пластмасови кутии, не знам дали ще могат да ги прокопаят  newsm78

# 92
  • София
  • Мнения: 3 099
Със здраве да си я отчувате, бебета да народи и не забравяй да ни се похвалиш и да ни ги представиш!  Laughing Новата мъжкар ли е?  Blush

# 93
  • Мнения: 3 371
kакто казва мъжът ми, в тази къща при трима мъже, освен жената, поне болонките, зайците и тарантулите да са женски  Twisted Evil

бебета не се очакват  Crazy Crazy

# 94
  • Мнения: 6 996
Как се различават мъжките от женските Blush

# 95
  • Мнения: 6 902
Женските са по-масивни. Мъжките са с по-дълги крака и по-слабо тяло. Освен това предните 2 чифта крака при мъжките след полова зрялост се видоизменят. Ето снимка на секс между тарантули. В ляво е мъжкия.

http://prikachi.com/images/975/2505975h.jpg

# 96
  • Мнения: 6 996
Добре, че ми ги описа, че ляво и дясно ми куцат Blush
Значи съм виждала досега само женски.

# 97
  • Мнения: 3 371
The_Third , като ти гледам снимката, почвам да се замислям дали беглецът, който смятахме за женска е женска. много ми прилича на мъжки  newsm78

сега ако се чифтосат, ще има радост за малкия  Laughing

# 98
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Много е гърчав мъжкият.

# 99
  • Мнения: 6 996
The_Third , като ти гледам снимката, почвам да се замислям дали беглецът, който смятахме за женска е женска. много ми прилича на мъжки  newsm78
Аз точно за това попитах. Аз морските си свинчета уж знаех, че са мъжки, но за всеки случай си бяха в различни клетки. И това сравнително големи животинчета със сравнително ясни полови белези. Представям си насекоми дали бих разпознала  Crazy

# 100
  • Мнения: 6 902
The_Third , като ти гледам снимката, почвам да се замислям дали беглецът, който смятахме за женска е женска. много ми прилича на мъжки  newsm78

сега ако се чифтосат, ще има радост за малкия  Laughing

Преди полова зрялост си приличат и се определят най-точно по съблечена кожа. Женската има един джоб от долната страна на коремчето. Една кожна гънка, която се вижда от вътрешната страна на съблечената кожа. Това е снимка на женска кожа, става дума за М-образното образувание в средата. http://i292.photobucket.com/albums/mm15/Talkenlate/smithi-3.jpg

Ето снимка на кожа от мъжки при която отсъства въпросната гънка.

http://i75.photobucket.com/albums/i319/Dbreeze_photos/Molt004.jpg


Гърчав и с дълги крака е за да може да бяга бързо след секс  Grinning

# 101
  • Мнения: 3 371
хора, правих  обстоен оглед на свалената кожа на тарантулата беглец и се оказва мъж Blush
ужас!

сега трябва да ги държим много стриктно разделени и никакъв секс  Mr. Green
иначе ще напълним холандия с малки тарантулки  Laughing

# 102
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Темата помогна да установиш пола на тарантулката поне  Laughing



сега трябва да ги държим много стриктно разделени и никакъв секс  Mr. Green


Горките  Mr. Green

# 103
  • Мнения: 6 902
По-логично беше да е мъж. Обикновено те бягат защото търсят женска. За съжаление няма да живее още дълго. Лека полека ще спре да се храни и до година ще умре. А женската полово зряла ли е?

# 104
  • Мнения: 3 371
По-логично беше да е мъж. Обикновено те бягат защото търсят женска. За съжаление няма да живее още дълго. Лека полека ще спре да се храни и до година ще умре. А женската полово зряла ли е?
Shocked
защо да умира???

а сега де, знам ли дали е полово зряла? Rolling Eyes това по какви признаци да го гадая?

# 105
  • Мнения: 3 760
На каква възраст е? Какъв размер?
Всъщност ако дадеш снимки ще е по-лесно.
При повечето видове след настъпване на зрялост при мъжките животът е кратък (има и изключения де).

# 106
  • Мнения: 2 660
Не може ли да се примами с някаква храна или миризма? Питахте ли в някакъв зоо магазин?

Опа, тя се е намерила. Не видях по-рано.

# 107
  • Мнения: 3 371
eto снимки на тарантулите, вече не ги знам какви са, мъжки ли, женски ли, все едно, разделени са в отделни кутии.

свалена кожа на беглеца:
http://media.snimka.bg/7367/020989772.jpg
http://media.snimka.bg/7367/020989799.jpg
http://media.snimka.bg/7367/020989827.jpg

беглецът сега:
http://media.snimka.bg/7367/020989845.jpg
http://media.snimka.bg/7367/020989853.jpg

новата тарантула, още не е бягала:

http://media.snimka.bg/7367/020989865.jpg
http://media.snimka.bg/7367/020989874.jpg

# 108
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 251
Новата е по-чорлава  Grinning
Палмира, какви са на допир? Все ми се струва, че са копринено меки.

# 109
  • София
  • Мнения: 900
хора, правих  обстоен оглед на свалената кожа на тарантулата беглец и се оказва мъж Blush
ужас!

сега трябва да ги държим много стриктно разделени и никакъв секс  Mr. Green
иначе ще напълним холандия с малки тарантулки  Laughing

Е не - нема такава тема  Joy Joy Joy

палмира - истински се кефих на страхотното ти чувство за хумор  Hug Hug Hug

Я ги пробвайте за поколение - па може и бизнес да завъртите  Peace
Че то без секс - виж
Лека полека ще спре да се храни и до година ще умре.

# 110
  • Мнения: 6 902
Не е smithi, прилича ми на мелез. От тези снимки не може да се прецени пола със сигурност. Прилича на мъжки, но май не е полово зрял.
Ето на тази част трябва да направиш ясна снимка отблизо. http://prikachi.com/images/378/2574378R.jpg

# 111
  • Мнения: 5 173
По повод заглавието, се сетих за табела на вратата на кабинет на преподавател във ФМИ в Пловдивския университет "Внимавайте къде стъпвате, в стаята има избягала тарантула!" Не знам дали я намериха.

# 112
  • Мнения: 3 371
значи мамините сладки тарантулки се оказаха мелези  newsm78
добре, че не са втора употреба пак. аз ще си ги гледам , каквито и да са.

ще я снимам утре кожата, много ти благодаря за съпорта.

# 113
  • Мнения: 6 996
Тарантула хелпдеск Mr. Green
Но е интересно, де  Sunglasses

# 114
  • Мнения: 3 760
Мелези са. Brachypelma vagans x B. albopilosum. По тези снимки пол не може дасе определи, но и да са чифт, тъпо е да се въдят мелези  Peace
От друга страна те се гледат по-лесно и са доста дълголетни   bouquet

# 115
  • Мнения: 1 705
Ех, че ми станаха симпатични тия животинки, как сте си ги кръстили  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт