съвет - избяга ми тарантулата

  • 12 350
  • 115
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 15 466
   Топло, тъмно, влажно обичат!

# 16
  • Мнения: 6 884
Спокойно! Това на Тайна е Brachypelma smithi един от най-кротките видове. Вероятността да ухапе вас или кучетата е нищожна, абе направо си е нулева. Вида Brachypelma изхвърля косъмчета от коремчето си като защитна реакция - те причиняват единствено лек сърбеж. Земен вид е и малко вероятно да тръгне да се катери. Трябва да я търсиш по пода и по ъглите. Не обичат светлина и е вероятно да се покаже вечер, така че вечер като ходите си гледайте в краката. Има значение какъв пол е. Ако е женска е вероятно да си намери някое ъгълче и да не мърда от там. Ако е полово зрял мъжки ще обикаля да си търси женска - обикновено те бягат. След като е хладно няма да е много активна. Защо казваш, че е била в депресия? Не се е хранила ли? И кога се е събличала последно? Плетеше ли паяжини?

# 17
  • София
  • Мнения: 15 466
   Тези косъмчета са ужасни. Сина си пази в чекмеджето на неговия шкаф, всички съблечени кожи, като забравя и бръкна там, все се обривам и се съдирам от чесане.

# 18
  • Мнения: 3 371
Спокойно! Това на Тайна е Brachypelma smithi един от най-кротките видове. Вероятността да ухапе вас или кучетата е нищожна, абе направо си е нулева. Вида Brachypelma изхвърля косъмчета от коремчето си като защитна реакция - те причиняват единствено лек сърбеж. Земен вид е и малко вероятно да тръгне да се катери. Трябва да я търсиш по пода и по ъглите. Не обичат светлина и е вероятно да се покаже вечер, така че вечер като ходите си гледайте в краката. Има значение какъв пол е. Ако е женска е вероятно да си намери някое ъгълче и да не мърда от там. Ако е полово зрял мъжки ще обикаля да си търси женска - обикновено те бягат. След като е хладно няма да е много активна. Защо казваш, че е била в депресия? Не се е хранила ли? И кога се е събличала последно? Плетеше ли паяжини?

беше в депресия защото мъжът ми и синът ми я преместиха в голям терариум и тя нямаше как да си хване скакалците. ама явно е излязла от депресията newsm78. скакалците обаче си живеят в терариума още, а нея я няма/женска е/.

смени си кожата преди седмица. мислехме, че е умряла, беше вирнала краката и една сутрин дори ревах за нея/приготвях се за погребение/. ама тя си стана и пое пак през аквариума, като намерихме старата кожа заедно със зъбите и дори Shocked .

не съм я виждала да плете паяжини.

в Бг беше много активна. откакто сме я донесли в холандия е много пасивна. почти не мърдаше. аз дори я ръчках с една клечка да видя дали е жива.


# 19
  • София
  • Мнения: 1 573
Някъде се е завряла. Ще се появи като огладнее или й писне да се разхожда. На мен така миналата година ми избяга змията. Близо седмица нямаше и следа от нея, обърнахме целия апартамент. Един ден просто се прибрах от работа и я заварих навита на кълбенце в средата на хола  Crazy

# 20
  • някъде
  • Мнения: 979
Какви любимци гледате бе хораааа ShockedЧе авторката и алергична за капак...Свършиха ли се рибките,кучетата и папагалите?

# 21
  • Мнения: 3 371
ох...
имам кучета, риби, зайци и бях майка и на тарантула  Laughing

понякога отчитам като огромна грешка, че докато бях бременна със сина ми непрекъснато четях джералд даръл, но само той ме караше да се заливам от смях.

сега синът ми е негово копие и никак, ама никак не ми е смешно... непрекъснато влачи всевъзможни добитъци, а, пропуснах и няколко броя пашкули с тропически пеперуди, ама добре, че спят май зимен сън или там , каквото е...

пс. и канарчета имахме, отчетох се и с тях. бурканите и кутиите с калинки, червеи и други гадости ще пропусна по очеизвадни причини.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 573
Палмира, доказано е, че децата, които обичат животни стават по-добри, всеотдайни и отговорни хора като порастнат. Приеми го от тази страна и не се ядосвай на зоопарка   bouquet

# 23
  • Мнения: 6 884

беше в депресия защото мъжът ми и синът ми я преместиха в голям терариум и тя нямаше как да си хване скакалците. ама явно е излязла от депресията newsm78. скакалците обаче си живеят в терариума още, а нея я няма/женска е/.

смени си кожата преди седмица. мислехме, че е умряла, беше вирнала краката и една сутрин дори ревах за нея/приготвях се за погребение/. ама тя си стана и пое пак през аквариума, като намерихме старата кожа заедно със зъбите и дори Shocked .

не съм я виждала да плете паяжини.

в Бг беше много активна. откакто сме я донесли в холандия е много пасивна. почти не мърдаше. аз дори я ръчках с една клечка да видя дали е жива.

Да, те така сменят с краката нагоре. Като умират са свити под тях.  А не е яла заради скорошната смяна, хитина не и се бил втвърдил достатъчно. Не е мърдала защото и е студено, те са от Мексико и обичат 25-30 градуса температура. На долния етаж е някъде. Може да сложиш няколко непрозрачни кутии с дупка отстрани по разни ъгли. В кутиите сложи влажен субстрат и е възможно да се намърда вътре. И пак ти казвам, че няма причина да се шашкаш, особено пък от smithi.

# 24
  • Мнения: 3 371
Палмира, доказано е, че децата, които обичат животни стават по-добри, всеотдайни и отговорни хора като порастнат. Приеми го от тази страна и не се ядосвай на зоопарка   bouquet

надявам се съвсем искрено това му увлечение да премине с възрастта и ако може без жертви  Simple Smile

.... Може да сложиш няколко непрозрачни кутии с дупка отстрани по разни ъгли. В кутиите сложи влажен субстрат и е възможно да се намърда вътре...
ей това не бхме се сетили. сега ще изюркам мъжът ми да заложи такива кутии.

# 25
  • Мнения: X
 Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.

Последна редакция: нд, 12 сеп 2010, 15:17 от Анонимен

# 26
  • Мнения: 3 371
Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.
дано е някаква градска легенда, че направо не ми се мисли  Crazy

# 27
  • Мнения: 6 993
Обаче изглеждат много яко.
Как не съм се сетила досега да си взема тарантула Grinning
На мен не са ми чели Джерълд Даръл, обаче и аз ако мога, ще се напълня със зверчета вкъщи, много им се радвам.

Ех, дадох предложението вкъщи, милото само каза "ти не си добре". Ще ми се размине тарантулата.

# 28
  • Мнения: 3 371
споко, ще те осиновя  Laughing
и без това нямам дъщеря  Crazy

# 29
  • Мнения: 818
Какви любимци гледате бе хораааа ShockedЧе авторката и алергична за капак...Свършиха ли се рибките,кучетата и папагалите?

 Joy Joy Joy hahaha hahaha
Не можах да се сдържа.
Дано я намерите скоро. Hug

Общи условия

Активация на акаунт