съвет - избяга ми тарантулата

  • 12 346
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 259
Преди години имахме в училище такъв кът и гледаха една тарантула. Доста големичка и страховита беше, със страх съм ходила да я зърна. А децата я обичаха. Но я откраднаха,така казаха. Чудно защо,каква им е цената на тези зверчета?

# 31
  • Мнения: 6 884
Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.
дано е някаква градска легенда, че направо не ми се мисли  Crazy

Има опасни за човек паяци. Atrax robustus - австралийски паяк от чиито ухапвания има смъртни случаи. Другият е Latrodectus mactans - черна вдовица, също има смъртни случаи. Latrodectus се среща и в България.  Тази история през 80-те години някой да е имал смъртоносни паяци в България, те да избягат, да ухапят съсед и той да умре ми се струва градска легенда.

# 32
  • Мнения: 3 371
малко съм притеснена да не е цопнала в аквариума с костенурки  newsm78 и да са я оглозгали. нейният терариум е плътно залепен за аквариума с костенурките.

# 33
  • Мнения: 65
Ако беше при костенурките, щяхте да намерите поне някакви остатъци  Simple Smile
Горкото животинче, умряло от студ  Sad Те са много кротички по принцип и лесно свикват с хора, стига да не ги ръчкат през цялото време. Инак са глупави, ама то от паяк какво да очакваш.
Ще изпълзи отнякъде, само внимавайте къде стъпвате и сядате.

# 34
  • Мнения: 3 371
четири хищни костенурки и една малка беззащитна тарантулка  Sad.
дано  не е паднала там.

вече ми става ужасно мъчно за нея. всъщност аз така си страдам за всяко животинче вкъщи.

# 35
  • Мнения: 259
И на мен ми домъчня. И аз много съжалявам беззащитни животинчета.

# 36
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Aко галено наричаш свеки тарантула, остави я да се радва на свободата Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 760
Aз съм чувала от учителка по биология за смъртен случай в София на ухапан в апартамента си от избягала тарантула. Станало е някъде 80-те години в кв. Гоце Делчев ,тогава Емил Марков. И ухапаният е бил съсед на собствениците т. тарантулата е поскитала из блока. Така ,че не е безобидно изтърването й.
дано е някаква градска легенда, че направо не ми се мисли  Crazy

Градска легенда е  Peace

На мен редовно ми бягат, ама аз имам много. Обикновено се навират някъде под терариума. Но си зависи какъв вид са.
Ти нямаш ли идея каква е вашата?
Видовете, които се предлагат в България не са опасни за хората. Нито за кучетата.
П.С. Потърсете я през нощта или рано сутрин-би трябвало да е хукнала да разузнава  Peace

# 38
  • Мнения: 945
Палмира, от цялата история ми хареса само часта за Джералд Даръл, и на мен ми е любим автор Peace
Да те питам нещо - как успяваш да обгрижваш мъж, две деца и незнам колко животни newsm78

# 39
  • Мнения: 4 195
Мъни, колко много  Crazy
Палмира, как спахте Rolling Eyes

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
четири хищни костенурки и една малка беззащитна тарантулка  Sad.
дано  не е паднала там.

вече ми става ужасно мъчно за нея. всъщност аз така си страдам за всяко животинче вкъщи.

 Joy

# 41
  • Мнения: 22
Намерихте ли тарантулата???

# 42
  • София
  • Мнения: 71
След тази тема цяла нощ ми се привиждат тарантули. Joy Надявам се, че сте намерили бегълката! Hug

# 43
  • Мнения: 3 371
за съжаление преровихме целия хол, обаче нито следа от тарантулата  Sad.
но у нас е толкова пълно с тежки, масивни мебели, под които може да седи и с години дори.  имаме и камина с дърва отдолу и там , ако е влязла, няма намиране изобщо/а там е топло/. прегледахме и пердетата , специално над парното, но няма. надяваме да изпълзи сама отнякъде.
аз утре си отивам в Бг и ще взимам нова тарантула.

някой питаше колко животни имам  - 2 кучета, 2 заека, 4 костенурки, няколко/не знам колко/ кутии с кукуни с тропически пеперуди, отделно разни кутии с други, дребни животинчета - паячета, червеи, калинки и всевъзможни, на които не знам имената/и не искам да ги знам Mr. Green/.  64 броя саксии.  имаме и езеро с рибки и водни лилии на двора. всичко това е на малкия ми син.

ако у някого се е появило вече желание да ме отмени, да идва  Twisted Evil

спахме си нормално Grinning, все ще се мре от нещо.


# 44
  • София
  • Мнения: 15 466
   Ооо, ти даже си имаш жива храна за тарантулата!

Общи условия

Активация на акаунт