Моля за съвет!!!! памперс през ноща

  • 16 886
  • 134
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Да събуждаш детето си през нощта един път или няколко пъти, за да се изпишка (и да се научи да бъде сухо нощем!) на мен ми се струва кошунствено, неправилно, вредно и глупаво.
Детето ще започне да остава сухо нощем, когато е готово за това, а не когато ние решим, че трябва да му махнем пелената.

# 16
  • Мнения: 33
Да си призная честно нито махането на биберона нито тази на памперса съм  възприемала като някакво препятствие. На година и 8 месеца слагах памперс само като спи (обед и вечер). На 2 год. и 3 месеца махнах дневния, защото забелязах, че е винаги сух. След още 2 месеца спрях да слагам и вечер, отново поради същата причина. Винаги изпишквах преди лягане и когато детето беше готово си показа само.  Peace

# 17
  • Мнения: 201
Да събуждаш детето си през нощта един път или няколко пъти, за да се изпишка (и да се научи да бъде сухо нощем!) на мен ми се струва кошунствено, неправилно, вредно и глупаво.
Детето ще започне да остава сухо нощем, когато е готово за това, а не когато ние решим, че трябва да му махнем пелената.

Това е и моето мнение, става дума за физиологични нужди, за които всеки сам се регулира, ще му дойде времето, щом дневния е махнал, и нощния ще махне. А и студент с памперс не съм виждала!
И пак типичните за тези теми реакции, момичето задава конкретен въпрос, а се почва "Мойто гардже на 1г беше без памперс!" После се чудим защо някои си мислят, че децата им са нещо не у ред!

# 18
  • Мнения: 1 568
Здравейте.Синът ми е на 3 години и 2 месеца и още е с памперс през ноща.Незнам как да го махна пробвах няколко пъти но той се напишква.Вече взех да се притяснявам да нямаме проблем.Досега не сме имали сух памперс на сутринта.Незнам какво да правя newsm78 Ще съм благодарна да споделите как успяхте с вашите дечица


Нямате проблеми  Hug
Ще му дойде времето, спокойно  Hug

# 19
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813
   При моя син се получи така , че след като махнахме дневния памперс на 2,5 години не искаше да му слагам памперс през нощта .
   Твърдеше , че е голямо момче и не го иска . Оставихме го , но  се напикаваше през нощта . Започнахме да го будим , в началото
   по едно и също време , след това по различно . Имаше случаи ,когато сам се будеше . Тази пролет решихме да не го будим повече,
   за да видим дали ще издържи до сутрината . Е , успяхме - вече не се налага да го будим , понякога  става сам и отива до тоалетната,
   друг път идва да ни повика , но по-често спи до сутринта .

# 20
  • София
  • Мнения: 4 035
При нас схемата беше такава - първо през деня си махна памперса, после спря да спи наобед с памперс и някъде преди половин година почна да се буд суха сутрин и махнахме и нощния. Опитвах да я вдигам веднъж-два пъти, ама нямаше за какво.
Няма нужда от приснения и от драми, съвсем си ти е нормално детенцето.
А това, че някои са ги махнали до годинка... Ми някои и са си захранвали децата на 40тия ден Tired
Няма лошо - разни хора, разни идеали Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 9 517
Ние сме още с нощен памперс - ами сутрин е мокър и няма да го махам, въпреки че тя иска да спи без памперс. Не бих лишавала детето от течности вечер, както и не бих го будила нощем да пишка /тя не че ще се съгласи, де - моето е дзвер и ако сама не е решила да пишка, никой не може да я накара/. Когато му дойде времето, ще го махне  Peace

# 22
  • Мнения: 27 524
Нямате проблем, спри да се притесняваш. Познавам много деца, които са на 6-7г и още са с памперс за през нощта. Ще отмине. Моят син беше до 3г с памперс нон стоп  Wink

# 23
  • Мнения: 24 467
Ето темата, посветена на нощното напикаване. По- добре първо я изчети.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=99824.0

То няма нищо общо нито с махането на дневния памперс, нито с отказване от биберони и колички. Това е самостоятелен проблем, с който е добре да се запознаеш, нищо, че детето ти е още малко. Конкретно кой кога е махнал нощен памперс въобще не бива да те интересува. Тук нещата не опират да обучение, никак.

# 24
  • Мнения: 7
Благодаря Judy ще прегледам темата  bouquet Май се притеснявам повече от колкото трябва Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 6 695
Моето дете - на 3,6 г., също е с памперс през нощта. Случвало се е за 3-4 нощи да остане съвсем суха, и на 5-тата се напишква. Говорила съм с нея, дали усеща, че й се пишка през нощта - не усеща - значи, няма никаква нужда да се напъвам да махам памперса още. Иначе понякога иска да спи без пампрес, и сме пробвали, но не спя спокойно и само проверявам дали не се е напишкала. Случва се и през деня да забрави, че й се пишка, и да изпусне няколко капчици, преди да каже, което все още ми се струва за нормално. Или не е? newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 1 345
И моя е на 3,3г.-изобщо не ми е хрумвало да му махам памперса през нощта,при положение,че си пишка...когато е готов,ще го махнем!Течности,особено вода не ограничавам никога!То ще е жадно,а аз ще му кажа не,че ще се напишкаш довечера...!

# 27
  • Мнения: 497
И аз прилагам вдигането за пишкане през нощта и за момента има ефект - детето се сухо и до сутринта спи спокойно. Иначе  се разбужда , вика ме, ако се е напишкала трябва да сменяме чаршафи, ако е с памперс пак се разбужда, така ,че варианта с вдигането под час за мен е работещ.

# 28
  • sofia
  • Мнения: 8 943
Големият ми син до скоро се напишкваше нощем. С вдигането нощем работеше, но на мен ми беше много трудно ставането. Не е до течности....и аз незнам до какво е.
Малкия пък от две годишен да се е изпуснал 2-3 пъти нощем и то се будеше веднага, а батко му мокър до кости, но спи като пън.

# 29
  • София
  • Мнения: 4 035
И аз прилагам вдигането за пишкане през нощта и за момента има ефект - детето се сухо и до сутринта спи спокойно. Иначе  се разбужда , вика ме, ако се е напишкала трябва да сменяме чаршафи, ако е с памперс пак се разбужда, така ,че варианта с вдигането под час за мен е работещ.
Той работи, но не за да се нучи да овладява физиологичните си нужди, а само за да не сменяш чаршафи.

Общи условия

Активация на акаунт