За отношенията между братя и сестри

  • 18 011
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 241
Снежа63, абсолюно съгласна съм с теб за възпитаването на подобни отношения!
Само на човек, непознал липсата на такова "възпитание на чувствата", може да звучи странно...
при нас така стана че родителите вечно отсъстваха, работеха. Всяка от нас трите сестри в отделни периоди е била при бабодядовците за по няколко години, гледали са ни като сами деца - просто нашите не можеха да се оправят с три деца в града и пращаха някой на 'заточение' на село. Станахме близки впоследствие, като поотраснах аз и голямата ми сестра ми беше по скоро майка, довереник, грижеше се за мене, не е рядкост и да ми е давала джобни... при нас не е възпитание, а по скоро Неволята учи  Mr. Green Heart Eyes но каквото и да е, важните са резултатите в днешно време, а те са че мн се имаме.

# 46
  • Мнения: 1 128
На няколко места напред в темата видях " кръвта вода не става".

Според мен в отношенията брат/сестра сестра важна е не само кръвта. Ами какво се случва, ако единият от тях е осиновен? Те нямат кръвна връзка, но въпреки това родителите им ги възпитават в братска/ сестринска любов.

# 47
  • Мнения: 241
На няколко места напред в темата видях " кръвта вода не става".

Според мен в отношенията брат/сестра сестра важна е не само кръвта. Ами какво се случва, ако единият от тях е осиновен? Те нямат кръвна връзка, но въпреки това родителите им ги възпитават в братска/ сестринска любов.

важи  Peace

# 48
  • Мнения: 2
Имам  брат  две години по-голям и две сестри от втория брак на баща ми. С брат ми се разбираме но повече от два часа да останем заедно е взривоопасно. С двте ми сестри едната с  9 а другата с 12 години по малки и се разбирам перфектно.

# 49
  • Мнения: 371
Имам брат 4г по-малък. И двамата сме семейни. С него се чуваме по 1-2 пъти на ден (много е зает), но със снаха ми поне по 5 пъти си звъним. Като приятелки сме. Винаги те търсят нашето мнение първо и ние тяхното, за всичко! Живеем на 250км, но се виждаме ако не всяка седмица, то задължително през седмица!!! Искам да имам оше едно дете и да се разбират така, както ние с моето братче!!!

# 50
  • Мнения: 9 814
На няколко места напред в темата видях " кръвта вода не става".

Според мен в отношенията брат/сестра сестра важна е не само кръвта. Ами какво се случва, ако единият от тях е осиновен? Те нямат кръвна връзка, но въпреки това родителите им ги възпитават в братска/ сестринска любов.


Е, защо приемаш нещата буквално? Това е народна мъдрост все пак, и като такава е обобщаваща.
Ето една друга "Брат, брата не храни, но тежко му, който го няма!".

# 51
  • Мнения: 408
Чета и ми става мъчно за тези, които казват, че нищо не ги свързва с брат/сестра. Аз бих дала всичко материално, ако можех да върна брат си  Cry Обичайте си близките такива каквито са и не прекъсвайте връзката си с тях.

# 52
  • Мнения: 41
До авторката
, И ние с брат ми имахме много дълбоки отношения,до преди да се омъжим.Сега,някак си....не намирам точната дума.Знам,че  ще ми помогне в труден момент,както и аз на него,но просто...променихме се един към друг..Понякога се отпускаме и си споделяме чистосърдечно някои проблеми,но това е голяма рядкост.Отдавам го на проблемите,нервите в ежедневието,в работата,в семействата.Просто порастнахме и тези фактори си казаха думата при нас....Иначе,със жена му се имаме много,тя дори ми е по-близка,повече и споделям....Доста са противоречиви отношенията ни с него....Близки,но не чак дотам Simple Smile
Случвало се е и ние след кавга да не си говорим,но не бих допуснала да се отчуждим съвсем,както примерно ,ти казваш,че детето ти не познава вуйчо си...НАмирам начини да си оправим отношенията.Може да не сме толкова близки ,както преди,но той ми е брат и го обичам.Не мога да си представя,че като ида да видя майка ми,племенниците ми,ще мълчим с него,заради някакво си спречкване.
Съветвам те да поговориш открито и честно с него.ДА си изясните какво,що и т.н.,защото с времето още повече ще охладнеете един към друг ,ако никой не поеме инициативата,и само ще съжалявате,че сте пропуснали момента
Успех!

# 53
  • Шоколандия
  • Мнения: 123
Имам брат, 2 години по- малък от мен е ... Когато бяхме малки аз го биех Laughing. В последствие той поотрасна и започнахме взаимно да се налагаме, докато той не започна да възмъжава и да става по- силен от мен. Никога не сме имали добри отношения. Нашите са ни възпитавали по еднакъв начин, давали са ни почти всичко, адски либерални за всичко.... Резултатът е аз, която баща ми определя като гордостта на семейството (едва ли не) - учех си сама, бях пълна отличничка, послушна, кротка, сега и студентка.... Докато той закриви в неправилна посока, но поради прекалената либералност на нашите, никой  не направи нищо, за да спре той да се събира с тези хора, които го развалят. Сега той е почти на 18, от няколко години започна доста активно да краде от парите ми, като от тази година аз вече си заключвам стаята (взе 150 лв., които бях предвидила за едни изследвания...) За мен това не е брат. Аз от 15- годишна ходя с калкулатори, бележки с изчисления да си проверявам парите. Ако е такъв, който ще ме краде при всеки удобен момент, по - добре да не поддържам никакви отношения с него.... Загуби доверието ми, не само моето, но и на нашите...!
В момента нямам деца, но когато имам доста бих се замислила за второ... Страх ме е да не се повтори моят живот със тях....

Последна редакция: пн, 05 юли 2010, 23:25 от puphi

# 54
  • Мнения: 131
Ако знаете как ми става мъчно като чета за моята сестра! Не съм я виждала от 3 години. Връзката ни е неразруШима, където и да сме. Животът ни раздели на 3000 км една от друга, но за мен няма по близък човек на света. Дори и детето ми като каже леля усеЩам колко му липсва и колко я обича. Това естествено е резултат от моето отноШение и чувства. Не я е забравило за тези години и много иска да я види.
Познавам брат и сестра, които нямат кръвна връзка. Много са близки, поддържат се и много се обичат. Дълго време не знаеха обаче за това, но се обичаха много. Като брат и сестра. След като разбраха продължиха да се обичат и уважават по съЩия начин.

# 55
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Темата ще е полезна за тези, които искат да имат повече деца, за да не станат егоисти, да не са сами на света  и да си помагат и подкрепят като братя и сестри. Whistling

Мдаа, имам брат, с когото сме много, ама страшно, ама ужасно близки  Laughing И двамата сме женени, но това по никакъв начин не е попречило на отношенията ни.
Връзката помежду ни е толкова силна, че нищо не би могло да я разруши.
Винаги съм знаела, че мога да разчитам на него на сто процента. Той на мен също.
Радвам се на успехите му, бих направила всичко, за да му помогна, ако има нужда - по същия начин би постъпил /и постъпва/ и той.
Не мога да го опиша с думи дори.. нямаше да бъда същата личност, ако го нямаше него.

Искрено се надявам и моите деца да успеят да постигнат такава близост помежду си.
това важи за мен и моят брат,все едно аз съм гописала.толкова много си го обичам а знам,че й той мен.макар майка ми винаги да ни е деляла,клонеше повече към него,аз никога не съм изпитвала лоши чуства към брат си,даже по-близки си ставахме.

Последна редакция: вт, 06 юли 2010, 00:01 от nameika-31

# 56
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Брат ми е с шест години по-голям, и съответно и като деца, и като възрастни рядко сме имали допирни точки (може би защото и двамата сме темерути  Mr. Green). Рядко споделяме, но когато го правим, е наистина за важни неща. И въпреки всичко знам, че винаги мога да разчитам на него - ако не с действие, то с нескопосана прегръдка или с мила дума, макар и с половин уста (не е много по нежностите голямото ми братче  Embarassed) - но все пак винаги ще е до мен. Да ми е жив и здрав!

# 57
  • Мнения: 2 096
Имам сестра и като деца много се карахме и аз я биех.. но и много се грижех за нея.. много сме различни, но винаги, винаги много съм я обичала.. чуваме се непрестанно.. нямам друга приятелка като нея..

# 58
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Имам по голяма сестра, която много обичам Hug и с която се разбираме чудесно.Тя е най близкият ми човек, който ще ми помогне за всичко (както и аз на нея). Двете сме семейни и всеки ден се виждаме, за щастие живеем много близо и нашите деца си играят постоянно заедно. Не можем една без друга.

# 59
  • SA
  • Мнения: 3 196
Имам брат- близнак. Обичам го ужасно много и винаги сме били много близки с него. От известно време живеем на огромно разстояние един от друг, но се чуваме почти всяка вечер и той винаги много ми липсва.
Мислела сьм си даже, че не бих искала да го надживея.

Общи условия

Активация на акаунт