МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 58 710
  • 394
  •   1
Отговори
# 345
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Айла    bouquet  bouquet  bouquet ,толкова е сладка малката бузанка Hug Гледам снимките и толкова миличко и хубаво ми става! А каките как ще си разделят бебка  Heart Eyes Трябваше пак да са близначета,да има по бебче за всяка Crazy
Оф и нашия татко е от тия с пушките,гледа страшно всичко живо от мъжки пол дето прекрачва прага Laughing На валерия приятелите не смеят да припарят у дома Laughing Стоят отвън и я чакат.
И аз имам радост , но друг път ще кажа , че пак нямам време ...Обичам ви  Hug
Тъще...чакаме...няма да забравим Mr. Green

# 346
  • София
  • Мнения: 12 231
  Много ви благодаря за поздравите  Simple Smile
  Таткото още не е купил пушки, ама ще видим като пораснат  Simple Smile

# 347
  • Мнения: 723
айла,много мили снимки,  bouquet
а албумът ти за кърменето-така ви се радвах,тъкмо днес споделях с една позната майка, че най-красивите картини са на кърмещи жени bowuu

# 348
  • София
  • Мнения: 1 001
Еххх, то сълзи, то мечти, то възхищения - страхотни сте, Aila, прекрасни просто! С радост и спокойствие да си ги гледате щерките хубави...Едни спомени ме споходиха от преди две години, когато и мойто момиченце го бяха завили с такова одеалце и с такава гривничка на ръчицата, и ей така сладко сучеше, пък батковците му все се навираха да я пипат, гушкат, целуват...Като я пових и я сложих в столчето за колата Криси каза, че прилича на хот-дог  Laughing
Даааа, а преди малко Дани й изпържи яйчице, тя си го сервира и гордо ми показва, че сложила отгоре магданоз, собственоръчно оскубан от връзката, дето съм я цопнала в едно бурканче в хладилника ('щото си нямам градинка като някои щастливки тука)....Толкова неща вече прави сама, с едни дълги изречения си изразява мислите, че ми се струва плашещо порастнала....Представих си я като кака...Тия бебешки снимки и спомени ще ми държат влага сега дълго време...
Днес не ми беше ден...мои си болежки, задух безподобен, лежах като пребита и ревах сутринта, че няма кой за два часа поне да ме отмени да ми гледа Кати, ама кой както си го направи - така! Никога на от никой помощ не съм искала, никой не ми е длъжен, но поне да ми беше мама или сестра ми наблизо...за един час поне, повече не ми и трябва. Но се пооправих, както се казва просветна ми следобеда, даже сготвих  Mr. Green, сега си хортувам с мама по скайпа (тоест тя, която е даскалица иначе, а в момента и директорка по неволя, изпитва Дани и си смята колко е изкарал вчера на теста по човека и обществото  ooooh! , той си е на 6, де, метнал се е на баба си  Wink), пиша си с вас тука...Откакто прописах из форуми и блогове по-рядко ме спохожда госпожа Депресията...нещо като за безплатна психотерапия ви ползвам...не е зле - многодетна съм все пак и малко аванта не ми е излишна  Blush
Много поздрави на всички! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: пт, 15 май 2009, 21:54 от maminkavania

# 349
  • София
  • Мнения: 1 677
Айла, прекрасни сте! А ти си раждала в нашата болница.Ако знаех, щях да дойда да ви видя.

Маги, как е печката?Кога ще ядем кейк?  Wink

Никой на откликна на поканата ми за среща  Sad Дано другия месец като запристига Цоци да има повече ентусиасти да се видим.

Ние тази вечер на музеите пак ще я пропуснем.Тати все пътува в събота и се прибира в неделя следобед, та няма кой да ходи с децата  Sad

# 350
  • Мнения: 2 022
Ах, че хубави снимки. И какво сладко малко бебенце. Боже, струва ми се, че страшно отдавна Поли беше такава. Пък то само преди година. Как лети времето. И как ми се иска да го задържа поне за малко.
Да ми е жива и здрава, тя вече си е детенце, а не бебе. Ходи стабилно сама, решава какво иска и не ни оставя на мира, докато не я разберем и не изпълним желанието й... По-буйна е от момчетата... (Да не се уплашат мъжките мами  Wink ).
Като гледам как тя неусетно расте, как братята и сестра й вече пораснаха и като знам, че вече няма да имам друго бебе, ми става някак тъжно. Хем се радвам на всеки нов успех на децата, хем се плаша, че съвсем скоро ще станат самостоятелни и няма да имат такава нужда от мен (големите след 2 години стават пълнолетни, живот и здраве).
А така се радвам на всяка бременна жена и на всяко мъничко бебче, които видя.... Ех, мечти. Ще чакам внуци.
  Mr. Green

# 351
  • Мнения: 710
Тук съм  newsm48,но още много замаяна и объркана.
Слагам капучино за утре сутринта,щот много спя сега и почерпете се.
Весел и успешен ден,не съм ви чела и няма да мога,3 теми съм пропуснала,полека ще включвам.
Само видях снимки от срещата,много ви завиждам да знаете   love001

# 352
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Натали,много се радвам,че си тук,ей нямаше кой по едно кафе да направи,за почерпката да не говорим Hug

Маминка Ваня,изливай си душицата тук при нас,нали всичките сме на едно дередже,плачем си на рамото една на друга и то вземе,че ни олекне.Аз тази година се надявам да пропусна астматичните пристъпи.Толкова преднозолон изпих и после урбазон в конски дози в болницата.Преживях упойката де,дано ме отминат и пролетните алергии.


А така се радвам на всяка бременна жена и на всяко мъничко бебче, които видя.... Ех, мечти. Ще чакам внуци.
  Mr. Green
И аз така,а моЙта щерка ми обясни,че доста ще има да почака Mr. Green То е божа работа де Wink

# 353
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мили мами! Леле, колко е уютно при вас! Айла много сладка мома! Да ти е жива и здрава! И другите дечица също! Натали, благодаря за капучиното! От кога не съм пила... Ние се гледаме и за сега се справям, но с помоща на татито. Искам да попитам мамите с малка разлика между дечицата, как ги изкарвахте на разходка? Защото каката още не върви. И не знам с две колички ли да излизам? newsm78Ох, пак ме вика бебчо Желая ви лек ден момичета!

# 354
  • Мнения: 803
 EmbarassedАз само плахо надничам и не смея да вляза,защото виждам за пушки стана въпрос и съм една от най-застрашените.Ще изчакам да минат мераците за стрелба и тогава ще довтасам. Mr. Green Ни китки ще раздавам до тогава,ни нищо... Twisted Evil
Само да кажа на Айла,че й благодаря за споделената щастлива приказка,ей вдъхнови ме значи,но за какво- smile3505 няма да споделя,пак от мерки за сигурност.

Натали,много се радвам,че си тук,ей нямаше кой по едно кафе да направи,за почерпката да не говорим :hug
Аз също съм ви сервирала кафе,но кой да го види. Mr. Green Тони-бонбони и тя милата черпеше,ама ти като си имаш предпочитания само към капучиното на Наталчето. Twisted Evil На това му се казва дискриминация,Начи...тц тц тц... Thinking

Весел и успешен ден,не съм ви чела и няма да мога,3 теми съм пропуснала,полека ще включвам.Само видях снимки от срещата,много ви завиждам да знаете   love001
Прочети последния пост на Пикасо и ще влезеш в час.Тя обхваща всичко и всички,с изключение на себе си...Струва ми се много загадъчно това вече... newsm78 А за срещата...има за какво да ни завиждаш,смея да твърдя. Heart Eyes Аз също се радвам,че се върна. Hug Hug Hug


. По-буйна е от момчетата... (Да не се уплашат мъжките мами  Wink ).
Мен не ме е страх,ако нямате пушка де... Naughty Иначе беж лиске да бягаме вдън гори тилилейски. Mr. Green

Никой на откликна на поканата ми за среща  Sad Дано другия месец като запристига Цоци да има повече ентусиасти да се видим.
Ако си правите среща,свирнете ми и на мен,да не ме забравите,ей! Heart Eyes

МаминкаВаня,чудесно те разбирам,момиче сладкодумно. HugНа нас също ни е много трудно и често се чувствам виновна,дори като се разболея,че не мога да си изпълнявам задълженията и ми става криво,че няма на кой друг да разчитам освен на себе си. CryНямам си никой близък наоколо,като изключвам половинката ми.Аз също съм от авантаджиките и зареждам батериите с безплатен ток от вас. Embarassed

Тъщичке,айде де,умори ни от чакане.Хем знаеш какви любопитни Гани сме тук,не е честно така. Rolling Eyes

ДИП,пак ли хвана гората ти? newsm78

Пикасо,отсъствия имаш,прави си хубава сметка как ще ги извиниш! Mr. Green

Цоци,за теб ще направя изключение...Заповядай!


Татянке,пази ми снахата,защото ще те натопя на социалните,да знаеш! Mr. Green Ако ми беше по-близо,щях да я взимам за по няколко часа да я гледам,преди да си я вземем за постоянно... Mr. Green

Валенце,как да не ухажвам форумските моми,като моите не се сещат,а?Но сега ще си трая вече,та ако искаш ти подхвани щафетата. Twisted Evil

Уж за малко бях,а корени пуснах,брей... #Cussing outАйде...останете си със здраве всички.На нас днес ни върви по вода,защото Денис снощи беше напълнил всички обувки,освен неговите с вода.И тази сутрин кой като тръгне за някъде,се пени и нерви на входа.Ама детето не е виновно,аз му казах,че може да пръска навсякъде с пистолета само не по хората... Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 13:34 от пепел_от_рози

# 355
  • Мнения: 7
Здравейте казвам се Зара и съм бъдеща многодетна майка има син и дъщеря Славена и Георги на 1.6м и края на този месец очакваме още една дъщеричка. Слави и Гоги са родени на 20.10.07г.

# 356
  • Мнения: 3 323
 Joy Joy Joy Правилно, обувките не са хора, освен това има и много състезателен елемент - ще ли улучи от 5 крачки, от 4.... Ох ще го изям тоя разбойник - фенка съм му на него и на Тони!!!

Мозила, Бърборанка излиза с количка за близнаци по същата причина... Малка е още каката да върви самостоятелно (ще проходи скоро вече)

Пиги, ти поне ще чакаш, аз съм запалашена от пълно безвнучие... Sad Големия каза че воъбще да не се надявам, а малкия, че искал да си умре самотен ... newsm78

Натали, къде беше? Що чини там? Чакаме отчет! Кой гледа децата ?

Маги, голямо приключение сте имали... дано най после се успокоят духовете и да си готвите много години в новата член(ка) на домакинството!

Теди, кажи нещо за децата - как е моя приятел Йоанката?

Маминко Ваня, Велкоме , начи Hug, честичко пописвай (нали знаеш какво е елей, е тва са за мен твоите разказчета).

Галче, появихте се така - от нищото и ... два реда... моля ви - недейте ни държа в затъмнение! Добре ли са децата?  bouquet

Айла, и аз да ви похваля... момите са страхотни и двете каки направо....а, вие наистина сте много млади....

Не съм се затрила по горите, просто почти непрекъснато сме навън и малко време ми остава за комп... и за домакинство също.... май зрее буря у нас ... ще видим колко още ще ме търпят....

Зара, здравей, много ми харесва името Славена (имаме още една мома с това име тука), радвам се че се записа при нас - дано ти е хубаво със себеподобните! Hug

# 357
  • Мнения: 392
Мозила, моите големи батко и кака са сгодина и 4 м разлика, така че разбирам затруднението ти с разходките. Ето нагледно как се справях:

Ако не става много ясно от снимката, ще обясня - Боян го качвах отгоре на гюрука на количката, все едно е яхнал конче. Такъв модел беше количката, че можеше. Много сме обикаляли така, на него му беше достатъчно удобно.
По-добрия вариант е ето такава количка

ама е доста скъпа, Phil & Teds е марката, виж ако някой можеш да си намериш такава в Продавалника, изглежда много удобно.

Здравей Зара! Добре дошла при нас, леко раждане ти желая. Разкажи ни за семейството си, че тук сме любопитни, снимки обичаме особено много.
Леле, три дребни дечица ще се съберат. Ама пък е хубаво! Особено след време, като минат първите, най-трудни години ... после идват следващите трудни години. Ей и аз какви мисли дръпнах, все едно чавка ми е изпила акъла.
Ама напоследък и на мен не ми стига времето. Донякъде училището на децата ми е виновно - учат в различни смени, в занималнята не обръщат достатъчно внимание на първолаците (те са два класа заедно), ходят на английски и рисуване и аз по цял ден търча да ги разкарвам насам-натам. Вечер пък пишем пропуснати домашни. Вярно, че живеем засега с моите родители, които работят, свекърва ми също идва като я помоля, но напоследък избягвам да прибягвам до нейната помощ. Преди четири-пет месеца, беше донесла за децата пръжки! и беше давала и на бебето, представете си!

Пепел от рози, от нас няма опасност от пушки, липсва ни малко мъжка компания даже.

# 358
  • Мнения: 7
Какво да разкажа за нас - Ние принципно не живеем в България а в Мелбърн Австралия върнахме се тук преди 4месеца защото откирха рак на баща ми.  Иначе се омъжих  преди 3години  малко след това забремянх със Слави и Гоги те се родиха в края на 7месец и бяха 3седмици в кувьоз,  първите три месец след раждането не ги помня .При нас винаги е забвно  защото и Слави и Гоги са луди глави като мъжът ми.Чакме скоро да се роди бека и татко  да се излекува че да се пребираме вкъщи че някой работа ги  чака други градина а мен  грижи  за малката шоколадка.

# 359
  • Мнения: 3 323
Ауууу, много екзотично - Австралия! Я разкажи за там - дай малко снимки....много сме любопитни тука, да знаеш! А за деца и пейзажи сме направо ненаситни!

Общи условия

Активация на акаунт