МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 58 708
  • 394
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 427
Здравеите,казвам се люба и съм многодетна мама с Благ на 10г,Лъчезар на4г и Кристофър_Рангел на 9м.Бих искала да се приобщя към вашето малко семеиство като получавам или давам съвети или просто да си побъбря с хора който ще ме разберат и подкрепят.Все още немога да се ориентирам защото от няколко дни съм в мрежата но ще се постарая да ви опозная и да мога да се обръщам с лични въпроси и поздрави. Засега мога да честитя бебенцето на aila,да ти е живо и здаво и да те радва много.

# 361
  • София
  • Мнения: 12 230
  Добре дошли на новите мами  Grinning
  любЕТО мерси за поздравите  Simple Smile
  Благодаря за милите думи и на всички останали. Радвам се, че са ви харесали снимчиците  Simple Smile
  z_a_r_a така като гледам имаме доста общи неща  Heart Eyes
  Дано скоро оздравее баща ти Praynig

# 362
  • Мнения: 7
  Добре дошли на новите мами  Grinning
  любЕТО мерси за поздравите  Simple Smile
  Благодаря за милите думи и на всички останали. Радвам се, че са ви харесали снимчиците  Simple Smile
  z_a_r_a така като гледам имаме доста общи неща  Heart Eyes
  Дано скоро оздравее баща ти Praynig
Айла видях от подпис ти че една от близначките ти се казва Николета и ние избрахме това име за бебка.

# 363
  • Мнения: 710
Цитат
а мен  грижи  за малката шоколадка.
newsm53, ??????

# 364
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Леле Пепелче,не исках да те обидя,мерси и на тебе за кафенцето Hug А малкия човек е голям бонбон,как само се е сетило детето да измие обувките а....  hahaha

Пеши,то нали нищо не се знае,та се надявам на случайността.И аз така като щерка ми разправях,че преди да навърша 30 няма да се омъжа,за деца да не говорим,то пък гледай к'во стана. newsm78 Laughing

Мозила и аз щях да ти предложа същият вариант като Наслуки.Може евентуално и количка тип влакче,те са доста по-евтини.

Зара,добре дошла и аз ще чакам снимчици  Hug Hug Hug Дано татко ти да се оправи бързо и болестта никога повече да не се завръща Praynig

Теди,ако знаеш с какво удоволствие щях да дойда да се видим Hug ,но уви,няма как.Дано до другия месец да съм малко по-добре и в движение.

Момичета,подарявам сандалки Fox,стелка 16см.,за краче 14,5-15см.Цвети ги е носила много малко миналото лято,нямат забележки.Ето снимки: http://s166.photobucket.com/albums/u89/desitakeva/meeting/?actio … ;current=0067.jpg

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 18:33 от Пиги®

# 365
  • Мнения: 1 410
хИлоу!
Тединка ,утре сме на празник ,нали?

Който не е разбрал утре има празник,организиран от СНБМ ,от11:00 ч. - Вижте в началото на форума повече информация

Мозила,голям зор ми беше и на мен излизането,докато намеря количка за породени - http://www.snimka.bg/album.php?album_id=342090&pid=10566528,но на Ани вече не й е удобно да спи в нея и когато мога излизам с единичната количка.В началото излизах с една количка ,а бебето беше в слинг ,след това с две колички.И накарая вече намерихме двойната.


Цитат
Пиги, ти поне ще чакаш, аз съм запалашена от пълно безвнучие... Sad Големия каза че воъбще да не се надявам, а малкия, че искал да си умре самотен
затова пък Дивна ще ти роси поне четири.... Laughing

Наталка ,добре си се завърнала!

Добре дошли нови мами!

За повече писане нямам време....в поНДелник....

# 366
# 367
  • Мнения: 723
момичета искам да ви попитам за мненията ви относно видовете слингове,
а също удобно ли е за новороденото да се носи в слинг през лятото
не е ли горещо newsm78,
та като цяло какъв слинг е по-удобен-с халки , щал или дии дии
такива поне аз видях в нета newsm78
ТАТЯНКЕ, я издай тайната как го поддър-жаш този ваш апартамент толкова чист-паркета лъщи, че и подреден Rolling Eyes
-разгледах ви албумите Embarassed
-голямата кака ви е красавица-какво телце и личице-кукла,
малката ти кака е огън-само като и видиш очичките Grinning-ама направих справка-МИ тя овне-майко мила тази зодия еееееееее..........,
моят мъж за трето детенце ми казва-само ако може да стане така,че да не е овен,
а аз-МИ защо -на теб и баща ти е овен, че и синът ти Grinning

Последна редакция: сб, 16 май 2009, 21:28 от maimp

# 368
  • София
  • Мнения: 12 230
  Зара може да пишеш и в близнашкия подфорум и там сме много приятна компания  Simple Smile

# 369
  • София
  • Мнения: 12 230
  За слинговете с близначките съм ползвала само с халки. Удобен е но за по-голямо бебе според мен, поне аз с него в легнала поза не ми беше удобно, виж за носене на хълбок ми допада, а и с него се борави много бързо и лесно.
   Сега имам и шал. Възможностите за връзване са много по-големи, но малко по-сложно става, още не съм му свикнала съвсем. Може да видиш начини на връзване от тук - http://www.mobywrap.com/MobyInstruction.pdf
    Имам и ди-дии, той пак ще е по-удобен от гледна точка бързото слагане, но отново тежестта е само на едното рамо, и в момента за новородено не ми допадна защото изглежда изгубено вътре, а и няма достатъчно контакт с майката, повече ми допадат шала и халките от тази гледна точка...

# 370
  • Мнения: 723
мерси айла,аз точно за новородено се чудя newsm78

# 371
  • София
  • Мнения: 1 677
Добре дошли на Зара и Любето   bouquet  bouquet  bouquet Чувствайте се като у дома си  Wink

Зара,много красиви тези деца!А на две от снимките ти ли си с тях?

Танче,утре никъде не мога да отида за съжаление.Миналата година пътувахме с Мони до Киев и сега дойдоха да ни върнат гостуването.Ние спахме при една госпожа,не много гостоприемна  Sad, но сега трябва да я уважим и да я поканя поне за вечеря.Та утре съм готвачка  cook и  clean clean и после  smile3507 Добре, че директорката на училището я прие да спи при нея, че у дома няма къде   ooooh! А за да мога да се приготвя помолих мама да я поразходи насам-натам из София. Та така, после ще разказвам.

Маги,нищо не чухме за кейка  newsm78 То така не се прави  Naughty

Пиги, ти се възстанови, пък после ще си видим.  Hug Преди няколко дни видях Валерия на нашия пазар, каза ли ти?

Целувки на всички ви!  newsm51

# 372
  • София
  • Мнения: 1 001
момичета искам да ви попитам за мненията ви относно видовете слингове,
а също удобно ли е за новороденото да се носи в слинг през лятото
не е ли горещо newsm78,

Ето ти още няколко идеи за слинг, има и за новородено и са хубави обясненията. Дано ти свършат работа. http://sling.beinsa.info/
Аз се тренирам от сега и събирам инфо по въпроса. Иначе моите съм ги разнасяла в "кенгуру" и ми беше много удобно. Особено щерката посред лято "ходеше" на огледи с мене като си търсехме жилище. Тя си заспиваше обикновено, само гледах да не й пече на главицата, иначе беше само по боди с къси ръкави. Поизпотяват се, но пък няма да се излиза в най-върлата жега, де.
После и зимата, независимо от минусовите температури, пак така я разнасях добре опакована, обаче / че си имах първолак тогава и доста ходене покрай него/. Въобще, за мен е супер удобно така - отпред бебето, отзад раницата с покупките, а в ръката чаша горещо капучино - ей, зимата ми се струваше даже красива  Laughing - рано сутрин, през мъглата, под заснежените дървета, с топлото телце на Кати, гушнато в мен...романтика...

Добре дошла зара - сладури си имаш и ти! Леко раждане и всичко най-добро на семейството ти! И аз съм от любопитните - как живеете "от другата страна на земята", липсва ли ти сега, таткото тукашен ли е или отатъшен  LaughingHug

Здравей и на любето!   bouquet Много интересни имена имат децата ти! Разказвай за вас!

Аз си чакам мъжа да се прибера, затова не спя...и му взимам и малкото му останала душица на моя комп  Mr. Green
Почесвам се по главата  newsm78 ей тъй , безпричинно...и си мечтая за едни полянкиииииии...ама е тайна Whistling...хм, музите ми и те спят...да не са будали като мене да будуват, я! Хайде лека нощ на всички, дори и на тези, които ще четат утре, я сутринта, я по обяд  Laughing...нещо ми е кашаво в главата...жега...пък ми е мноооого далеч Морската градина...с всяка изминала година все повече ми липсва морето...мъжа ми и той е така...може би все пак ще успея да го убедя да "емигрираме" по близо до родното ми място...и като "ни стегне шапката" да 'одим да си наквасим нозете у морската водица...и да се надишваме с йодни изпарения рано сутрин...брррр, свежарско!

# 373
  • София
  • Мнения: 3 114
Добра вечер, мами! Hug

Айла, страхотни снимки, много се развълнувах! Heart Eyes Чак си отворих моето албумче да погледкам Галинка като новородено бебенце.  Blush Каките са много сладки и явно много се радват на бебето. Simple Smile

Мамо Цоци, радвам се, че твоето плахо предчувствие се потвърди! Hug Желая ти спокойни месеци с бременеещо коремче! Hug

пепелче, приветствам те във Фен-клуба на Галето! newsm18 Винаги намираш много мили думи за нея Blush. А за гушкането- засега все още дава и на други да я гушкат, стига аз да съм наблизо. Wink

зара, лю6ЕТО, добре дошли! зара, много красиви дечица имаш!  bouquet лю6ЕТО, чакаме снимки и от теб! Simple Smile

Татянке, чета и се тревожа за вашите премеждия....такава серия от инциденти ви се заточи.... ooooh! добре че благополучно приключва всичко!

Феичке, гуш за навехнатото краче! Hug По-добре ли си вече?

Благодарение на напомнянето на Кабо Алма, тази вечер изпратих мъжа ми с децата да гледат представлението във Военно-историческия музей. На децата много им е харесала демонстрацията на рицарски бой. Язък, че ги е дострашало да направят обиколка с балон! Мъжът ми, обаче, беше потресен от окаяното състояние на експонатите в музея. Каза, че експозицията е доста бедна и повечето оръдия са ръждясали.  Confused

# 374
  • Пловдив
  • Мнения: 87
Момичета в паника съм. На малкия му намерих кърлеж забит в областта на слабините и изтръпнах цялата. Баща му го заведе на лекар в бърза помощ, който заместват личните, а те го пратили в хирургиите. Там лекарят бил подобаващо груб и навъсен, защото в 22.30ч. го безпокоят. Намазал само с йод мястото, дръпнал кърлежа и ги пратил да си ходят, без да му бие нещо против тетанус или да му каже какво да правим или да следим. Просто си излязъл от стаята и нищо  #Crazy. Сега лежа до него и го следя да не вдигне температура и се ровя в нета за инфо. Тотално се притесних като прочетох за тази Лаймска болест. Само чакам да дойде понеделника, за да го заведа при неговата лекарка, да видим какво ще каже тя.
Татянка , направо настръхнах като прочетох какви ги върши твоето съкровище. Аз заради такива опасения накарах Деян да обърне дръжките на вратите и прозорците на обратно, но за малък Диди не представляват вече проблем.
Мозила, Диди беше на 1,2г. като се роди Кими. Той си ходеше, но като се измори го слагах да сяда в количката, а Кими под диагонал. Още се чудя как ме  е разбирал като му обяснявам, защо трябва да стои мирен без да скача. След като започна Кими да стои стабилно седнала, слагах количката в напълно легнало положение, Диди сядаше отзад и гушкаше сестра си.
Айла, много е салдка Елена, а и каките разбира се също. Аз много исках да си имаме още едно момиченце, но уви. Сега се радвам на повечко момчета, но живот и здраве може да се пробваме за момиченце.
Сладки сънища ви пожелавам  smile3524

Последна редакция: нд, 17 май 2009, 00:48 от sivanova

Общи условия

Активация на акаунт