Да се реша ли на 4-та бременност

  • 6 529
  • 157
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15
Не съм бременна в момента, просто обмислям и не мога да реша, за това ще ми е интересно вашето мнение
На 43г съм с три момчета, от които най-голямото на 21г, а най-малкото на 8г.
По стечение на обстоятелствата останах самотна майка преди 8г и само аз си знам как отгледах децата си, но не за това ще пиша сега. От две години имам сериозен приятел, който е с 10г по-млад от мен и си няма дете.
Та дойде момента в който си поиска дете от мен. Аз вече имам три и всички раждани секцио.
Искам да го зарадвам, но се страхувам от четвърто секцио, напредналите ми години, разликата във възрастта ни и изобщо много се притеснявам и незнам какво решение да взема. Моля за вашите мнения

Последна редакция: пт, 10 ное 2023, 10:13 от ferita1

# 1
  • Мнения: 473
Ситуацията е доста сложна. Нормално е приятелят ти да иска дете, но не знам дали ще остане с теб да го отгледа до края.
С толкова притеснения на главата не мисля, че ще бъде окей да имаш четвърто при факт, че вече си минала по този път с три деца и знаеш какво е, а едното тепърва го очаква пубертета.

# 2
  • София
  • Мнения: 11 987
Този приятел с вас ли живее?
Как се отнася към децата ти?
Голямото момче при теб ли живее или вече е самостоятелен мъж?

# 3
  • Мнения: 15
С децата ми се държи много добре, даже най-малкия го приема като свое дете. Най-големия е самостоятелен вече. Не живеем заедно с приятелят ми, но това ще го направим в най-близки дни

# 4
  • Мнения: 783
Несериозно е малко (най-вече от негова страна) според мен да не живеете заедно, а да говорите за дете вече. Не е за подценяване периода със съвместното съжителство, особено в началото. Аз лично не бих се съгласила за четвърто дете само след две години гаджосване.

# 5
  • Мнения: 2 887
Аз не бих се решила , все пак ти ще го раждаш и гледаш , на мъжа му е лесно .

# 6
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз бих по принцип, ако са изпълнени някои условия.
Сложна е ситуацията. Задължително според мен е да поживеете заедно, за да се опознаете истински. Това отнема време, а е възможно да нямаш толкова на разположение.

# 7
  • Мнения: 794
Според мен разликата в годините ви е проблем в този случай. Ако той също имаше поне едно дете, тогава Ок, но не може да очаква, че като е с жена 40+, която вече има 3  деца, то ще роди още едно. И двамата сте егоисти един с друг.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Не бих.

Даже не сте живели заедно. Лесно се приема дете за свое, когато не сте 24/7 под един покрив. За другите две деца нищо не каза как са им отношенията. Има наистина голяма вероятност заживеете ли заедно да не ви се получи. И ако вече си бременна, става мазало, защото ще се изправиш пред труден избор - аборт или самотно майчинство. Съжалявам, но на мен нещата не ми изглеждат добре. Звучи ми сякаш искаш да родиш за да му угодиш на него и да остане с теб. Не искам да те обидя, но съм имала връзка с мъж с подобна разлика в годините и нещата не бяха ок. Разделихме се и аз си гледам детето сама. Слава богу, едно е само.

# 9
  • Мнения: 15
Именно за да не бъда егоист обмислям какво да направя в ситуацията
Има толкова питанки и неизвестни
Преди да пиша тук мислех всичко от всички страни, но все пак реших да чуя и ваше мнение, както са казали хората "не питай старило, а патило"
А мнението на моите близки е " ти луда ли си"

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Бих се вслушала в това мнение в твоя случай.

# 11
  • Мнения: 1 915
Това е много сериозна стъпка . Според мен заживейте заедно и вижте как ще вървят нещата и тогава мислете за дете . Дали ще можеш да се справиш още веднъж да преминеш през всичко както и с другите деца . Първо трябва да си сигурна , че този човек няма да те остави след време , че ще ти бъде гръб и опора и ще приема децата ти като свои . Едно е да приемеш едно дете, което не е твое , съвсем друго е да приемеш цели три деца 2 от които скоро ще са в пубертета . Една двойка като заживее заедно е съвсем друго .. Не знам помисли ...

# 12
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
Аз не бих се решила. По-скоро бих се оглеждала за мъж, който вече има деца и не желае повече. На 40+ четвърто дете просто не ми звучи добре да бъде направено от компромис, за да зарадваме другия.

# 13
  • Мнения: 18 530
Не искам да те отчайвам, но според мен късно сте се срещнали. Забременяване на 43+ е по-скоро чудо. Изключително е невероятно да се случи. Докато обмисляш плюсове и минуси, което е съвсем нормално, времето изтича и забременяването става все по-трудно за съжаление.
Аз съм сигурно единствената жена от форума, била точно в твоята ситуация. Родих на 43, което според всички лекари е някакво огромно изключение. С мъжа ми обаче бяхме вече женени от 3 години и знаех, че ще е до мен, та по този въпрос никакви съмнения не съм имала.

# 14
  • Мнения: 1 580
Не бих се решила и аз за четвърто дете.

Той знае на колко си години и колко деца вече имаш, не ми се струва ок и ми прилича на емоционално изнудване от негова страна, въпреки че го разбирам.

Още не е късно да поставите картите масата и да се изясните, въпросът е екзистенциален и за двамата, и за връзката.

Общи условия

Активация на акаунт