ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 055
  • 1 032
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 431
Passiflora, живак мисля че има и в Пентаксим, в момента не ми се рови за упътването да прочета със сигурност. А той се прилага още от 3месечна възраст.
Има и формалдехид и още няколко вещества, които по принцип са си жива отрова, да не говорим приложени при бебе.


Относно алергиите и установяването им - изключително трудно е да се установи категорично алергия на дете под 3г. Тъй като не могат да се правят тестове, за да не се предизвика алергия. Така че ако се появи обрив, или някаква друга реакция считана за алергична към даден медикамент, то педиатърът обикновено смята, че детето е алергично към медикамент Х.
Няма как да се знае при бебе на 2-3месеца дали е алергично към нещо, или не. В следващият момент в листовките изрично се предупреждава, че при определени алергии ваксината не се прилага. Но как да се установи алергично ли е детето, или не? - Ако е алергично, то прави реакция след ваксината - но пък в листовките са изредени възможните реакции...И така нещата се въртят в един порочен кръг, от който няма измъкване.
За това се стига и до увреждания и т.н., точно защото няма как да се установят алергии при бебетата, а ваксините са натъпкани с какво ли не.

# 31
  • Мнения: 2 176
Този разговор го водихме за малкия, който също е преждевременно роден. Ще се явим на комисия, няма проблем. Просто, ако ни откажат, пак няма да ваксинираме:)
За каката още не сме казали, че няма да я ваксинираме повече. Тя няма проблем в момента/слава Богу/, а реакция към ваксина никога не е правила. Поне не очевидна, де.

Почерпете я нещо тая докторка, това е доста труд..
Сигурна съм, че знае какво може да мине за пред тях! Не се откавай, имате шанс съвсем легално да ви освободят.
Пък ти мисли, и се дръж малко по-нахакано пред комисията, вече знаеш доста, а съм убедена, че ако имаш нужда, Крис би ти помогнал да се подготвиш..

Mirama, това е добре дошло, ако ЛЛ вписва реакциите след ваксина. И ги праща там, където трябва...
Повечето си спестяват писането!
И сигурно ще се повторя, но трудно се доказва, че новопоявилата се астма е постваксинална реакция. Ако лекарят е от тия, дето гледат да отбият номера, или имат много пациенти и не им се занимава..  Confused
Иначе аз съм докладвала за постваксинални реакции, след МПР сме диагностицирани в Инфекциозна болница с паротит и гнойна ангина като усложнение. Обаче се прие, че партидата била кофти, защото имаше и други деца с проблеми. От ЛЛ!!! Пневмонията след 2 ваксини (едновременно) нямало как да се докаже... И като ме отсвири да ни подготви документите за комисия, и аз я отсвирих. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 753
Относно алергиите и установяването им - изключително трудно е да се установи категорично алергия на дете под 3г. Тъй като не могат да се правят тестове, за да не се предизвика алергия. Така че ако се появи обрив, или някаква друга реакция считана за алергична към даден медикамент, то педиатърът обикновено смята, че детето е алергично към медикамент Х.
Няма как да се знае при бебе на 2-3месеца дали е алергично към нещо, или не. В следващият момент в листовките изрично се предупреждава, че при определени алергии ваксината не се прилага. Но как да се установи алергично ли е детето, или не? - Ако е алергично, то прави реакция след ваксината - но пък в листовките са изредени възможните реакции...И така нещата се въртят в един порочен кръг, от който няма измъкване.
За това се стига и до увреждания и т.н., точно защото няма как да се установят алергии при бебетата, а ваксините са натъпкани с какво ли не.

Точно това имам предвид... Производителят се застрахова с предупреждение в листовките, че продукта не се използва при алергични към съставките му индивиди... В Наредбата пише, че лекарите трябва да спазват указанията за приложение на биопродуктите (ваксините), т.е. не би трябвало да прилагат продукт, към който лицето има алергия... И какво става в крайна сметка... Ако на дете до 3-годишна възраст не трябва да му се прави тест за алергия, защо се инжектира с биопродукти, които изискват тест за алергия??
Ако на дете до 3 години му изпишат АБ, също ли не се правят тестове за алергия, преди употребата му??

# 33
  • Мнения: 2 176

Ако на дете до 3 години му изпишат АБ, също ли не се правят тестове за алергия, преди употребата му??

Не, къде се практикува, дори извън Б-я?
Разчита се на наблюденията на родителите, даже често.., въпреки тях.., на резултата от "проба-грешка".
Естествено потърпевши са децата..

Обаче за да се установи въпросната алергия, трябва детето да е над 3 г. Което значи, че няма какво да го спаси от имунизация до тази възраст (основните са тогава), дори показанията на родната му майка..  ooooh!

# 34
  • Мнения: 4 753
Разчита се на наблюденията на родителите, даже често.., въпреки тях.., на резултата от "проба-грешка".
Естествено потърпевши са децата..

Обаче за да се установи въпросната алергия, трябва детето да е над 3 г. Което значи, че няма какво да го спаси от имунизация до тази възраст (основните са тогава), дори показанията на родната му майка..  ooooh!

Това не ми звучи добре... Какво значи "на наблюдения на родителите", когато продуктът се използва за първи път??? На нищо и никаква боя за коса пише да се използва след тест за алергия, та какво остава за ваксините?? Няма логика да се търси алергия, когато вече е сложена ваксината.... Нали идеята на тези тестове е да не се прилагат продукти, към които сме алергични??? Според мен това е достатъчна причина да откажа ваксина...
Друго на ръка, че повечето (да не казвам всички) лекари са в нарушение на въпросната Наредба...

Чл. 11. Лекарите, които прилагат биопродукти:
3. спазват указанията за приложение на биопродуктите;

# 35
  • Мнения: 700
 Работата е там,че въпросът с алергиите може да стои и по-сложно.При проба за алергия,а също и при първи контакт с даден алерген,може да няма никаква външно видима реакция на организма,но въпреки това той вече е сензибилизиран.При повторно въвеждане на същият алерген може да последва бурна алергична реакция от типа на анафилактичен шок.Така,че и при отрицателен тест, при инжектиране на ваксината може да се случи въпросната алергия.Теста не само,че не е 100% сигурен,но може да е причина за сензибилизирането.В случая нещата наистина седят на принципа проба-грешка.

# 36
  • Мнения: 4 753
Работата е там,че въпросът с алергиите може да стои и по-сложно.При проба за алергия,а също и при първи контакт с даден алерген,може да няма никаква външно видима реакция на организма,но въпреки това той вече е сензибилизиран.При повторно въвеждане на същият алерген може да последва бурна алергична реакция от типа на анафилактичен шок.Така,че и при отрицателен тест, при инжектиране на ваксината може да се случи въпросната алергия.Теста не само,че не е 100% сигурен,но може да е причина за сензибилизирането.В случая нещата наистина седят на принципа проба-грешка.

Да разбирам ли, че може при първи прием на дадена ваксина да няма алергична реакция (както и ако се направи проба), но при втори прием да има такава???

# 37
  • Мнения: 2 176

Нали идеята на тези тестове е да не се прилагат продукти, към които сме алергични??? Според мен това е достатъчна причина да откажа ваксина...


Как се доказва алергия?
Казваш на лекаря, че детето се е обринало след еди-коя си ваксина.., той не праща нищо нататък. И казва на майката, че няма връзка с нея, защото го няма в страничните ефекти. Както Бърди. Simple Smile Ааа-а-а.. и да го намаже с мехлемче, ще мине. Simple Smile
Също че подлежи на следващата ваксина!
Върви доказвай..  ooooh!

# 38
  • Мнения: 2 176


Да разбирам ли, че може при първи прием на дадена ваксина да няма алергична реакция (както и ако се направи проба), но при втори прием да има такава???

Да, това са и мои наблюдения. При 2-ри, или дори 3-ти прием, излизат проблемите "изневиделица". Майките не регистрират нищо от предната игла..
Може би защото не са подготвени от ЛЛ и не знаят какво да наблюдават. Гледат само дали се зачервява около убождането, пък за повишената Т... те знаят - дават се антипиретици..

# 39
  • Мнения: 4 753

Нали идеята на тези тестове е да не се прилагат продукти, към които сме алергични??? Според мен това е достатъчна причина да откажа ваксина...


Как се доказва алергия?
Казваш на лекаря, че детето се е обринало след еди-коя си ваксина.., той не праща нищо нататък. И казва на майката, че няма връзка с нея, защото го няма в страничните ефекти. Както Бърди. Simple Smile Ааа-а-а.. и да го намаже с мехлемче, ще мине. Simple Smile
Също че подлежи на следващата ваксина!
Върви доказвай..  ooooh!

Що аз ще доказвам алергия на детето си към ваксините??   Thinking   Лекарите да ми докажат, че няма да получи алергия, пък тогава ще си помисля дали да го ваксинирам...   Crossing Arms   

# 40
  • Мнения: 2 176

Що аз ще доказвам алергия на детето си към ваксините??   Thinking   Лекарите да ми докажат, че няма да получи алергия, пък тогава ще си помисля дали да го ваксинирам...   Crossing Arms   

Ами.. пишат, че е клинично здраво и подлежи.
Демек, прехвърлят ти топката.. Wink

# 41
  • Мнения: 3 869
Май всичко зависи от това доколко е разбран ЛЛ и доколко се интересува от детето. Ако се интересува повече от бумащината и администрацията - ще си настоява на ваксините, независимо от всякакви възможни реакции. Ако се страхува, че детето наистина може да получи проблем и той да го отнесе за това, че не е бил по-внимателен, ще приеме отлагането.
Мен лично ме устройва уговорката за отлагане до третата година - достатъчно ми е че и двамата с мъжа ми сме имали тежки усложнеиня след ваксини. А пък като отложа още 2,5 години, току сме успели да се преборим за препоръчителност, вместо задължителност  Flutter

# 42
  • Мнения: 681
Имам приятелка,на която бебето и след всяка ваксина,се обриваше.Изписваха и 100 вида мазила и тъкмо се оправяше детето и хайде GP-то слагаше следващата ваксина.Безумие.
Аз приключих с ваксините за моята Йоана още от 5-тия месец.Съжалявам,че допуснах да я ваксинират въобще,но много късно прочетох за вредата от ваксините.

# 43
  • Мнения: 624
Да разбирам ли, че може при първи прием на дадена ваксина да няма алергична реакция (както и ако се направи проба), но при втори прием да има такава???

Да, има голяма логика в това. Не съм специалист в тази област, за това ще вкарам малко логика. Може би е нещо както при отрицателното RH (макар че примера е малко неуместен). При първия път тялото се бори и си изгражда някакви анти тела, но при втория път вече има реакция и нещата се задълбочават. Т. е. първия път детето не е било алергично, просто защото в организмът му не са попадали вещества, които да предизвикат алергията. За това и няма смисъл да се прави на малко дете тест за алергия. Знам че излезе голяма каша, ама като не знам как да го обясня по друг начин.

Mirama много точно го е написала:
Относно алергиите и установяването им - изключително трудно е да се установи категорично алергия на дете под 3г. Тъй като не могат да се правят тестове, за да не се предизвика алергия. Така че ако се появи обрив, или някаква друга реакция считана за алергична към даден медикамент, то педиатърът обикновено смята, че детето е алергично към медикамент Х.
Няма как да се знае при бебе на 2-3месеца дали е алергично към нещо, или не. В следващият момент в листовките изрично се предупреждава, че при определени алергии ваксината не се прилага. Но как да се установи алергично ли е детето, или не? - Ако е алергично, то прави реакция след ваксината - но пък в листовките са изредени възможните реакции...И така нещата се въртят в един порочен кръг, от който няма измъкване.
За това се стига и до увреждания и т.н., точно защото няма как да се установят алергии при бебетата, а ваксините са натъпкани с какво ли не.

Това с алергиите е голям коз и трябва да видим как може да се използва по възможно най-добрия начин.

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 11:47 от Passiflora

# 44
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Цитат на: multimodal  Обаче се прие, че партидата била кофти, защото имаше и други деца с проблеми.

[/quote
Когато детето ми получи реакция след ваксина ЛЛ ми каза точно това,че партидата била кофти.Да не говорим,че тогава имаше 2 извънредни приема полиомелит и тя се чудела как да съхранява подлежащите ваксини и ги държала в хладилна чанта.Незнам дали тази партида ваксини не е била кофти заради нейното съхранение.Малък квартал сме и майките се познаваме,две деца изкараха заушка след ваксинацията.Междудругото искам да ви попитам,не съм запозната с новите ваксини,но знаете ли нещо за "Тримовакс"?Това бе ваксината,която разболя детето ми.Чувам,че имало промени в имунизационния календар,има ли я все още тази триваксина или са я заменили с друга и по какви причини.Тогава не си купувахме ваксините от аптеката и незнаехме какво пише в листовките,ако някои има информация какво пише за тази ваксина ще съм благодарна.

Общи условия

Активация на акаунт