ВАКСИНИ - Дискусия за вредата им (част 2).

  • 66 047
  • 1 032
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 414
Въпросът е дали тя е пуснала 'по пътеката' към здравните институции твоя отказ, или го държи за собствено спокойствие, ако евентуално тръгнат проверки.. ? newsm78
да, ако го пусне, ще се задвижи колелото. предполагам, че и лекарите трябва да попълват 100 документа заради твоя отказ, та много от тях се услушват с пускането.
нашата лична например, иска да ни праща на комисия. ние и казваме, че няма смисъл, защото няма да ни дадат разрешение да не ваксинираме. а тя: "и какво като ви откажат?! никой не може да ви накара на сила да си ваксинирате детето". обаче такъв бил реда, не можело да подпишем отказ. според мен не е вярно, ама си затраях.... засега.

# 16
  • Мнения: 753
Благодаря за темата  bouquetНовото заглавие ми допада повече Peace
В предишната тема се дискутираше дали все пак има наистина санкции за неваксиниране(освен детските градини и т.н.).От почти година съм подписала документ ,че отказвам МПР ваксината,а от около 2 месеца и реимунизациите с ДТК и полио и още никой не ме е търсил,надявам се да не ме и потърсят Mr. GreenА иначе,когато подписвах за МПР попитах лекарката "и сега какво следва",а тя ми каза "нищо не следва,просто не ваксинирате и това е"...

Въпросът е дали тя е пуснала 'по пътеката' към здравните институции твоя отказ, или го държи за собствено спокойствие, ако евентуално тръгнат проверки.. ? newsm78

Ами виж за това не се бях замисляла и не знам отговора newsm78,но пък от друга страна,ако й направят проверка и видят,че държи подписан документ за отказ от повече от година и не го е сигнализирала също би трябвало да й направят проблем...

# 17
  • София
  • Мнения: 285
Ами аз така и така превеждам сайта на Клер, но не съм стигнала още до ваксините. Ще взема да преведа тази част по възможност още довечера и ще я постна тук - поне е кратка и звучи разумно. Който иска, ще се възползва...

Моите поздравленя за начинанието, Мег!



  bouquet

# 18
  • Мнения: 624
От Наредба № 15 за имунизациите в Република България това, което ми направи впечатление и меко казано ме потресе е следното:
Приложение № 3 към чл. 9, ал. 2 Специфични изисквания към биопродуктите, включени в Имунизационния календар на Република България
2. Биопродуктите за извършване на задължителни планови имунизации на деца до 6 навършени месеци след раждането трябва да са без живачносъдържащ консервант или такъв в количество под 2 микрограма за доза.
 /- т. е. след навършени 6 месеца не е упоменато колко максимум трябва да е живака  Shocked . Кой определя количеството му? (А като разказвам на познатите ми никой не ми вярва, че във ваксините има живак.)/

5. Биопродуктът за извършване на задължителна планова имунизация и реимунизации против туберкулоза трябва да бъде жива лиофилизирана ваксина щам Mycobacterium bovis.
/Това не го знаех, че ваксината е жива./

Приложение № 10 към чл. 20 Медицински противопоказания за имунизациите, включени в Имунизационния календар на Република България. Няма смисъл да коментирам, че от цялото това приложение ме побиха тръпки, но ми направи впечатление следното:
11.3.1. животински белтъци, напр. яйчен белтък за ваксините, произведени на кокоши ембриони или на кокоши ембрионални клетъчни култури (грипна, морбилна, паротитна, жълта треска); това противопоказание не се отнася за ваксини, получени на клетъчни култури от човешки диплоидни клетки;

Означава ли това, че ако едно дете има алергия към яйчен белтък може да бъде освободено от тези имунизации, нещо повече при такова дете е опасно да бъдат слагани?


 

Последна редакция: пт, 09 яну 2009, 18:35 от Passiflora

# 19
  • Мнения: 3 869
Passiflora, за алергията към яйчен белтък, доколтото знам е основание да не се слагат ваксини, култиваирани, върху такъв. Въпросът е, как устоновяваме алергия към него на малко бебе?!?

Както бях обещала, проверих за БЦЖ, ако не слагано в родилното. Не твърдя, че е на 100% така, но поне са го правили хората: Няма праблем да се сложи печат от педиатър или личен лекар за тази ваксина. Няма проблем и да се отбележи проба Манту. Това което беше писано за задължителното поставяна туб-диспансера, се отнася за случаите, когато пробата Манту е съмнителна.

# 20
  • Мнения: 256
Записвам се в новата тема,и на мен заглавието ми харесва повече,поне предполага по-малко излишни спорове.Досега не срещам осбен проблем след отказа ни от реваксинации,освен разговора с инспектора от РИОКОЗ,който завърши с думите'"ще ви се обадя пак да поговорим".Не би трябвало да има проблем и с педиатрите,след като имат подписан документ за отказ,доколкото разбирам единственото нещо което могат да направят е да се опитат да убедят родителите да ваксинират доброволно децата си.Успех на всички неваксиниращи в България!

# 21
  • Мнения: 925
За систематизирането на линковете с информация за вредността на ваксините, връзката ваксини-аутизъм и пр. - започнах да събирам линковете от предната тема. Стигнах някъде до около 25 страница на темата, значи към 1/4 от работата съм свършила. Всъщност по-малко от работата е това, защото освен събирането им, предстои систематизиране по раздели, доколкото е възможно.
Аз си мисля, че ще бъде по-достоверно и убедително, ако пропуснем линковете към лични сайтове, блогове и пр. Все пак там всеки може да си пише, каквото сметне за добре, а нашата цел е да даваме доказани източници, които биха могли да накарат повече хора да се замислят за ваксините Peace

# 22
  • в матрицата
  • Мнения: 952
И аз да се запиша  Grinning, за броени часове има вече 2 стр., браво!!  Laughing

# 23
  • Мнения: 2 185
Кюбит, благодаря ти за полезната информация в предишната тема  Hug . Подобни неща и аз намерих, но не знам доколко ще са ми полезни на практика, ще продължавам да търся.

# 24
  • София
  • Мнения: 896
Здравейте,
Септември месец ходих да взема бележка за предучилищната. И защото ходя при личната лекарка само ако ми трябва такава бележка, сестрата ми каза, че ще трябва да се прави ваксина/не обърнах внимание каква/ и манту. Аз и отказах и тя ме накара да се подпиша в книгата, където се вписват имунизациите на децата. Просто написа, че отказвам и аз се разписах. Незнам дали е пращала някъде сведение за това, но досега никой не ме е търсил да ме глоби или за нещо друго.
Относно Наредбата - тя може да се атакува в съда от който и да е гражданин. Аз отдавна ръчкам съпруга ми, но той все отлага.
Със Закона е доста по-сложно и ще трябва да се обсъди стратегия и цел.

# 25
  • Мнения: 4 753
Преди време обърнах внимание на това...


НАРЕДБА № 15 ОТ 12 МАЙ 2005 Г. ЗА ИМУНИЗАЦИИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Чл. 11. Лекарите, които прилагат биопродукти:
5. оглеждат опаковката с биопродукта и разтворителя преди прилагането им по отношение на цялост на ампулата или флакона, макроскопски вид на препарата, данните на етикета за вид на продукта, брой дози, начин на приложение, срок на годност;


За пример давам листовката на Пентаксим, в която пише:
Не прилагайте ПЕНТАКСИМ ако:
- детето е алергично към някоя от активните съставки или другите вещества в състава на продукта или към неомицин, стрептомицин или полимиксин В.



Не знам дали има педиатър, който да е правил проба за алергия, преди да ваксинира с Пентаксим... Как тогава се разбира дали "детето е алергично към някоя от активните съставки или другите вещества в състава на продукта"???

# 26
  • Мнения: 4 150
Цитат
Как тогава се разбира дали "детето е алергично към някоя от активните съставки или другите вещества в състава на продукта"???
Майката иzкреЩява "Стоп,в таzи ваксина да няма неомицин или др,че детето ми е алергично" Laughing

# 27
  • Мнения: 2 176
Въпросът е дали тя е пуснала 'по пътеката' към здравните институции твоя отказ, или го държи за собствено спокойствие, ако евентуално тръгнат проверки.. ? newsm78
да, ако го пусне, ще се задвижи колелото. предполагам, че и лекарите трябва да попълват 100 документа заради твоя отказ, та много от тях се услушват с пускането.
нашата лична например, иска да ни праща на комисия. ние и казваме, че няма смисъл, защото няма да ни дадат разрешение да не ваксинираме. а тя: "и какво като ви откажат?! никой не може да ви накара на сила да си ваксинирате детето". обаче такъв бил реда, не можело да подпишем отказ. според мен не е вярно, ама си затраях.... засега.

Леле, твоята ЛЛ направо е за адмирации!
Четох някъде, че комисиите напоследък доста лесно освобождават от ваксини, дори и да на са особено значителни проблемите. Само фактът, че дъщеря ти е преждевременно родена, с проблеми.., и има реакции на някоя ваксина, са достатъчни. Аз навремето (като се осъзнах) я врънках нашата, бившата, да ни подготви документите, но я домързя да рови из огромния картон с болести, антибиотици и пр. И на себе си се ядосвам (но тогава нямаше никакво инфо, а и бях в провинцията), че не напънах да я освободят от всички ваксини, а не само от коклюшната... Това беше отдавна, преди 10 г.

Агнешка, аз на твое място бих опитала, за малкия също. Още доста ваксини имате да слагате..
Личните лекари много добре знаят какво може да мине и какво не. Ако искат да го направят, макар че трудно се доказва, че една пневмония е постваксинална реакция, има начин да се оформят прилично документите.

Цитат
Майката иzкреЩява "Стоп,в таzи ваксина да няма неомицин или др,че детето ми е алергично" Laughing
Christian, едва ли бъде достатъчно майката да изкрещи,.. може да каже само, че има наблюдения. И тогава детето ще трябва да се подложи на тестове, за да се докаже дали има или няма такава алергия.
Макар че, доколкото знам, до 3г. не се правят такива проби, или..? newsm78
И изобщо как се документира в такъв случай?

# 28
  • Мнения: 4 414
Леле, твоята ЛЛ направо е за адмирации!
Четох някъде, че комисиите напоследък доста лесно освобождават от ваксини, дори и да на са особено значителни проблемите. Само фактът, че дъщеря ти е преждевременно родена, с проблеми.., и има реакции на някоя ваксина, са достатъчни. ...

Агнешка, аз на твое място бих опитала, за малкия също. Още доста ваксини имате да слагате..
Този разговор го водихме за малкия, който също е преждевременно роден. Ще се явим на комисия, няма проблем. Просто, ако ни откажат, пак няма да ваксинираме:)
За каката още не сме казали, че няма да я ваксинираме повече. Тя няма проблем в момента/слава Богу/, а реакция към ваксина никога не е правила. Поне не очевидна, де.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
Не смятам, че ще подложат детето на проби, за да докажат евентуална алергична реакция към даден медикамент.

Примерно при моите деца, след прием на бисептол, течен аналгин или АБ, са се появявали обриви / еее,те са предразположени, де - и двамата са с АД/, но никой не ме е карал да им правя някакви проби. Едно на ръка, че няма да се съглася...
Даже лекар - алерголог ме е предупреждавал да не се съгласявам на тестове, защото могат да предизвикат алергия към нещо, към което досега не са проявявали...

Според джипито това стигаше, за да бъде отбелязано на картоните им, че са алергични към тези медикаменти.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт