Работодател измамник

  • 4 445
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 151
Работодателят плаща толкова, колкото пише в договора, а договора си разписала ти. Надали те е заставил с оръжие.
Нито КТ, нито лекарите имат договорка с работодателя ти. Договор с него имаш ти и двете страни трябва да го спазвате. Или този, който го спазва да си потърси правата по съответния ред.
Щом някой от двамата е неудовлетворен, разделяте се и толкова.
Предложи да е по взаимно съгласие или му плати обезщетение и това е.
А следващия път не подписвай договор, който не те устройва. И го чети внимателно.

Последна редакция: сб, 23 мар 2024, 11:26 от Fever Ray

# 16
  • София
  • Мнения: 6 173
Как да се махна възможно по-бързо(имам 2 месеца предизвестие) ?Оказа се че много ме измамиха(не само мен) и продължават да се гаврят. За заплащането ни излъгаха най-нагло, плащат каквото си решат. По обяви е едно, като отидеш на интервю също, а като дойде време за заплати просто гавра.

Те ни карат да подписваме на минималната, но в обявите съвсем друго пише.

Погледни си пак заглавието на темата. Май не само работодателя е измамник. И ти си в категорията, щом си подписала договор на МРЗ, а плачеш, че не ди дават повече под масата. Щом си се съгласила на това, ще трябва да си изтърпиш последствията - да си изработиш предизвестието или да си платиш за неспазването му. И следващия път помисли добре какво подписваш и с какво се съгласяваш.

# 17
  • Мнения: 599
За съжаление коментиращите макар и малко груби са прави. Подписала си трудов договор на минималната работна заплата. Ако платеното е под договореното по договор можеш да имаш претенции. Ако не се съгласят си пусни предизвестието, изработи си го и си тръгни. Обявата ако е в сайт може да я докладвате за некаректна. Може да подадете сигнал до Инспекцията по труда. За болничния лекарката е права. Щом в домакинството има друг, който може да се грижи за детето няма как да вземеш болничен. Предполагам бащата не работи. За напред е хубаво да се информираш за нещата, които подписваш и тяхното значение. Болничен пък изобщо няма как да “не дават”. От всичко, което пишеш лъха на едно много голямо незнание. Информацията в интернет е достъпна за всички и нейното незнание е въпрос на личен избор.

# 18
  • Мнения: 31 683
Ох, много емоционален пост.
Как така не плащат.
Има си договор, ако това е нарушение имаш си права и може да напуснеш веднага ако не се лъжа.
БОлничен не може да ти забранят да не взимаш.

Аха, сега дочетох постовете ти авторке.
Ами кой ти сра в гащите?
Ти самата.
Защо подписваш такъв договор?

Сега ще се научиш да не подписваш договор на минимална с устни обещания.
Друга работа намери ли си, че търчиш да напускаш?
Ако детето ти е болно - вземи си болничен.
Ако детето ти боледува редовно, взимай си. Бързо ще изтекат 2 месеца предизвестие.

# 19
  • Мнения: 923
Същата авторка си е пуснала тема дали да не си вземе фалшив болничен, защото имала работа в друг град. Ама после работодателят е такъв и онакъв.

# 20
  • Мнения: 31 683
Ха, накрая ще се окаже, че фирмата е читава. А тази е лъжкиня.
Като нищо може и да лъже за всичко - как уж е на мрз в договор и другите неща.

# 21
  • Мнения: 40 920
Фирмата явно не е читава, но са хърбел и щърбел.

# 22
  • Мнения: X
Да, наистина накрая работника излиза виновен. Все едно всички сте работодатели, та ги защитавате. По обява са написали едно възнаграждение, по договор е друго. Ще ги докладвам за некоректни, да пуснат коректна обява, не да лъжат хората. Не знаех че като детето не ходи на детска нямам право на болничен, може би трябва да го хвърля на 70 годишната му баба с 40 градуса и да ходя съвестно да си изпълнявам задълженията. Плюс това ме карат да изпълнявам много повече, отколкото е по длъжностна характеристика, но това няма и как да се докаже.

# 23
  • Мнения: 149
Ти си си виновна за ситуацията, ама не можеш да вденеш, дотам ти се простира капацитета.

# 24
  • Мнения: X
Е, той светът е по-голям от София и офисите, където осигуряват на реална заплата и вземате по 5 бона.На кой, какъв му е капацитета си личи. И не е като да не съм учила и да нямам 3 специалности, да не каже някой - да си учила. Просто в моя район такава е реалността.

# 25
  • Мнения: 149
И на теб ти личи от всяко написано мнение.

# 26
  • Мнения: 31 683
Да, наистина накрая работника излиза виновен. Все едно всички сте работодатели, та ги защитавате. По обява са написали едно възнаграждение, по договор е друго. Ще ги докладвам за некоректни, да пуснат коректна обява, не да лъжат хората. Не знаех че като детето не ходи на детска нямам право на болничен, може би трябва да го хвърля на 70 годишната му баба с 40 градуса и да ходя съвестно да си изпълнявам задълженията. Плюс това ме карат да изпълнявам много повече, отколкото е по длъжностна характеристика, но това няма и как да се докаже.

Ох милата, нима те вързаха и те биха по главата да подписваш насила този договор ли?
Да, докладвай. В полицията.
Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 13 151
На който и да докладваш, нарушение няма.
В обявата може да пише 5000, пък работникът да е поискал МРЗ и за толкова да са се договорили. И с теб е било така. Обявили са повече, но ТИ собственоръчно си се подписала на МРЗ. Значи на това си се съгласила. Няма нарушение, когато работодателят предлага повече, но работникът си продава по-евтино труда. Кой е крив, че си се подписала на едни условия, а искаш други!?
И да, щом детето не ходи на градина, значи има кой да го гледа и не може да претендираш за болнични. Кой го гледа, когато е здраво? Сигурно пак същата спомената баба. Това ти си го решила пак, не те е насилил личният лекар или работодателят.
Има закони и това е.
Смени си работата. Поискай си високо заплащане и подпиши на реална сума. Пращай детето на градина и ползвай болнични. И всичко ще си дойде по местата.
То на кривата ракета космосът ѝ е крив.

# 28
  • Melmak
  • Мнения: 2 981
Авторке, нещо си се объркала.

Щом си подписала договор на мрз, защо очакваше да ти дадат повече пари? В някои обяви пише диапазон от 2000 до 3000 примерно. И това зависи от договорка, опит и т.н. Не означава, че лъжат. Това, че някой може да кандиса и на 1800 си е проблем на работника.

Искаш болничен, добре, няма как работодателя да ти откаже. Болничен се дава от лекар. Обаче ти си се сетила сега, че детето не ходи на детска. А кой го гледа като е здраво???

Щом не си в голям град, навярно нямате проблем с класирането в детска градина.

Наистина не разбирам защо е тази тема. Подписваш се на договор и после работодателят измамник. Вероятно черна станция е права, че сте хърбел и щърбел.

# 29
  • Мнения: 31 683
Ако в една обява пише 2000 и отида на интервю, бъда одобрена и ми се каже в договора, че ще бъда мрз, си тръгвам.
Даже на интервюта уточнявам това. Така че няма как да стане.
С този въпрос от години не правя компромис. Смятам, че е важно. За мен особено. За болнични, отпуска, пенсия, безработица.
Също така работодател, който осигурява на мрз, а дава повече не е читав. Патила съм си.
И не са виновни такива работодатели. Ако нямаше глупаци, което да им се съгласяват, нямаше да има пари под масата.
Така че айде стига си плюла авторке фирмата си, защото ти си виновна колкото тях.

Затова от години си имам принципи. А деца нямам впрочем.
А тук има жена с дете и нехае за това.
Ми сама си е постлала, заслужава си.

Общи условия

Активация на акаунт