Работодател измамник

  • 4 440
  • 163
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
На който и да докладваш, нарушение няма.
В обявата може да пише 5000, пък работникът да е поискал МРЗ и за толкова да са се договорили. И с теб е било така. Обявили са повече, но ТИ собственоръчно си се подписала на МРЗ. Значи на това си се съгласила. Няма нарушение, когато работодателят предлага повече, но работникът си продава по-евтино труда. Кой е крив, че си се подписала на едни условия, а искаш други!?
И да, щом детето не ходи на градина, значи има кой да го гледа и не може да претендираш за болнични. Кой го гледа, когато е здраво? Сигурно пак същата спомената баба. Това ти си го решила пак, не те е насилил личният лекар или работодателят.
Има закони и това е.
Смени си работата. Поискай си високо заплащане и подпиши на реална сума. Пращай детето на градина и ползвай болнични. И всичко ще си дойде по местата.
То на кривата ракета космосът ѝ е крив.
Не, места в градините няма. Няма как да го пратя и честно казано не вярвам на сеирджии.

# 31
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
Коя е тая провинция, в която заплатите масово са мрз, обаче места в детската няма?

Места в ДГ и ясли няма предимно в големите градове като София, Пловдив, Варна, но пък в изброените заплатите са доста по-високи като средно ниво от мрз.

# 32
  • София
  • Мнения: 13 143
Т.е. не вярваш на закона, затова не желаеш да го спазваш или в какво точно не вярваш? Може би не вярваш, че сама си подписала договора?
И какво общо има липсата на места в градината? Детето ти явно се гледа от някой. Иначе щеше да е в частна градина и пак щеше да имаш право на болничен. В случая какво точно искаш? Личният лекар да наруши закона и да ти даде болничен ли? Ами говори с него човешки и може да ти даде няколко дни с диагноза за теб. Стига да е готов да го проверят и накажат (глобата не е малка). Надали е толкова смел. За детето не може.
За всичко друго сама си поела ангажимент със собствения си подпис и сега тропай с краче колкото си искаш.

# 33
  • Мнения: X
Т.е. не вярваш на закона, затова не желаеш да го спазваш или в какво точно не вярваш? Може би не вярваш, че сама си подписала договора?
И какво общо има липсата на места в градината? Детето ти явно се гледа от някой. Иначе щеше да е в частна градина и пак щеше да имаш право на болничен. В случая какво точно искаш? Личният лекар да наруши закона и да ти даде болничен ли? Ами говори с него човешки и може да ти даде няколко дни с диагноза за теб. Стига да е готов да го проверят и накажат (глобата не е малка). Надали е толкова смел. За детето не може.
За всичко друго сама си поела ангажимент със собствения си подпис и сега тропай с краче колкото си искаш.
Явно си много компетентна. Не ги решаваш ти нещата. В крайна сметка ако детето ми страда няма да го оставя на някой друг да го гледа. Как само си вярвате като се докопате до всички социални придобивки. Ще работя като вол, ще плащам данъци и осигуровки и накрая нищо не ми се полага.Нормално да се ядосвам, какво искаш да ми кажеш, че ако детето ти е тежко болно и има кой да го гледа ще го зарежеш и ще си ходиш на работа. То на чужд гръб и 100 тояги са малко, някой все трябва да работи и да ви осигурява придобивките и да не ползва нищо. За някои ясли, болнични без край +че и мъжете им ги хранят, ти ясно на чий гръб си ползват придобивки те. И тука не става въпрос за фалшив болничен за детето, то е болно. Цяла нощ не съм спала, след работа едва смогнах да го заведа на лекар.

# 34
  • Мнения: 923
Ами и ние е нормално да се ядосваме. Ти се осигуряваш на МРЗ и си плащаш минимума за здравна осигуровка, аз на реални пари и внасям доста повече. Накрая, ако ни се наложи, като здравноосигурени лица ще имаме еднакви права. Ами нормално е да се ядосвам, че плащам повече, а получавам същото. Да не говорим какво ще стане един ден с пенсиите - аз ще си получа колкото съм изработила, ти и такива като теб ще са на минимална, ще ореват света как с толкова малко пари не се живее и държавата ще вдигне техните пенсии, а моята не.

# 35
  • Мнения: 31 677
Така е Unicorn88 . Като отида на лекар, не получавам повече заради това, че се осигурявам реално.

# 36
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 099
Може да не ти изнасят коментарите, но тук има хора, които разбират и винаги ще получиш адекватен съвет. Ти тръгваш с рогата. Със сигурност е неприятна ситуацията да очакваш едно, а да се окаже друго, но все пак заплащането в било устна уговорка?
Интересно ми е, авторке, на интервюто за работа какво попита, какво те интересуваше относно позицията и всичко около нея и имаше ли нещо, с което да не си съгласна, но в крайна сметка прие?

# 37
  • Melmak
  • Мнения: 2 979
Пускаш тема и после храниш потребителите тук.

Искаш да се осигуряваш на мрз, ама под масата да взимаш повече. Искаш болничен за дете, което има кой друг да гледа.

Все искаш привилегии, ама не искаш да плащаш за тях. Ние, които се осигуряваме на реалния си доход получаваме същото като теб като опрем до здравна каса.

А това, че мъжете ни хранели от къде дойде??? От теб разбирам, че мъжа ми ме храни!

# 38
  • Мнения: X
Ами и ние е нормално да се ядосваме. Ти се осигуряваш на МРЗ и си плащаш минимума за здравна осигуровка, аз на реални пари и внасям доста повече. Накрая, ако ни се наложи, като здравноосигурени лица ще имаме еднакви права. Ами нормално е да се ядосвам, че плащам повече, а получавам същото. Да не говорим какво ще стане един ден с пенсиите - аз ще си получа колкото съм изработила, ти и такива като теб ще са на минимална, ще ореват света как с толкова малко пари не се живее и държавата ще вдигне техните пенсии, а моята не.
Всъщност не е по желание а и нищо не съм получила като здравни грижи.Тези с безплатното здравеопазване са други.
Направление не съм видяла до сега, а една камара пари съм дала за осигуровки. И за пенсиите(ако до живеем) ще взема надявам се по-висока, защото имам 8,9 години в чужбина. А и детски дори не съм взела. От тази държава едно голямо нищо, само давам.

# 39
  • София
  • Мнения: 13 143
Ядосвай се на себе си, защото е станало хитрата сврака с двата крака.
Мислила си, че си по-хитра от нас, които се осигуряваме на реален доход, а ти си искала умишлено да внасяш минимални осигуровки, пък да взимаш повече на черно. Е, работодателят ти е излязъл по-хитър от теб.
И много бъркаш. Здравеопазването има еднакви правила за всички и изобщо не си наясно, че то няма общо с работодателя ти.
Не е трудно да се ограмотиш по тези въпроси. Права е Юникорн. Такива като теб само хитруват и реват за още. Хитреци на дребно, дето все искат да заобиколят закона и после друг им е крив! Че и се зъбят на хора, които се опитват да им помогнат.
Вземи си отпуска и си гледай детето. Може тъкмо малко да използваш времето и да прочетеш КТ и другия път да внимаваш какво подписваш.
И да ти дадат болничен, нали се сещаш колко пари ще получиш, когато се осигуряваш на МРЗ. Или ще пуснеш тема, че държавата те прецаква?
По въпроса с направленията - обърни се към личния си лекар, защото ти се полагат. Ако ходиш на частно, това е личен избор.
Всичко ти е голяма каша. Поне прочети колко даваш на държавата с осигуровки от МРЗ.

# 40
  • Мнения: 6 249
Авторке, не четеш ли какво подписваш? И какво те вълнува какво пише в обявата - гледаш какво ти пише в договора. Би трябвало да имаш и длъжностна характеристика и ако те карат да вършиш 100 други неща (както самата ти спомена), но нищо такова не е написано там, търси си правата. Но не във форума, а при работодателя.

# 41
  • Мнения: 2 902
От тази държава едно голямо нищо, само давам.
Леле, толкова много си дала на тая държава - цели два месеца осигуровки на минималната заплата... Колкото за кафе и кутия цигари си дала... Целия народ трябва да ти благодари за тоя велик принос!!!

Последна редакция: сб, 23 мар 2024, 15:19 от bboiko

# 42
  • Мнения: X
Ядосвай се на себе си, защото е станало хитрата сврака с двата крака.
Мислила си, че си по-хитра от нас, които се осигуряваме на реален доход, а ти си искала умишлено да внасяш минимални осигуровки, пък да взимаш повече на черно. Е, работодателят ти е излязъл по-хитър от теб.
И много бъркаш. Здравеопазването има еднакви правила за всички и изобщо не си наясно, че то няма общо с работодателя ти.
Не е трудно да се ограмотиш по тези въпроси. Права е Юникорн. Такива като теб само хитруват и реват за още. Хитреци на дребно, дето все искат да заобиколят закона и после друг им е крив! Че и се зъбят на хора, които се опитват да им помогнат.
Вземи си отпуска и си гледай детето. Може тъкмо малко да използваш времето и да прочетеш КТ и другия път да внимаваш какво подписваш.
И да ти дадат болничен, нали се сещаш колко пари ще получиш, когато се осигуряваш на МРЗ. Или ще пуснеш тема, че държавата те прецаква?
По въпроса с направленията - обърни се към личния си лекар, защото ти се полагат. Ако ходиш на частно, това е личен избор.
Всичко ти е голяма каша. Поне прочети колко даваш на държавата с осигуровки от МРЗ.
Явно Някои коментиращи живеете в паралелна реалност.
И да се искат направления, те не достигат обичайно. И да дадат , например за ортопед-има няколко специалиста в града, само губиш време да обикаляш, накрая никой не работи със ЗК и изгаря направлението. В друг град може, ама то каква полза тогава от направление.
Не само в София, Пловдив и Варна има недостиг на места в детските градини. Вече навсякъде е с електронен прием и точки. По села и градчета от 5000 човека има места винаги, но имам познати в 15, 20 хилядно градче в групата са 30+ деца.
И не съм искала да мамя, то реално аз нищо не спестявам от това че ме осигуряват на МРЗ, просто защото повече от това не дават. То разбирам да си ги сложа в джоба парите от осигуровки, онези ги прибират.
 Някои си мислят както те са се уредил и им е лесно и при други е така. Ами за направления и за градини си е така, както казвам.

# 43
  • Мнения: 6 249
За всичко ще намериш извинения и оправдания.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 143
За всичко ще намериш извинения и оправдания.

Явно е така.
Всички са криви и са се уредили, само тя е права и прецакана.
Безсмислено е.

Общи условия

Активация на акаунт