Отговори
  • София
  • Мнения: 27 178
Световен феномен в приключенските риалити формати с премиера в ефира на bTV
Новотo телевизионно състезание се казва „Островът на 100-те гривни“, участниците ще се борят за голяма награда от 300 000 лв., а кастингът започва на 13 март
 
Форматът е собственост на Talpa Studios и Monday Media ©, а оригиналният формат - на Джон де Мол, Вим ван Дам и Юрик Вандерворст.
 
Риалитото ще е вътрешна продукция на bTV.
За шоуто ще отговаря Ивайло Вандов (бивш директор съдържание и продукция на НОВА).
Негова дясна ръка ще е Ники Николов (идеологът на Биг брадър България).
Режисьор: Цецо Матев (Макисмал).
Водещ: Александър Сано

 


==> ЗАПИШИ СЕ ЗА КАСТИНГ <==
 
Снимките на първия български сезон на “Островът на 100-те гривни” ще се случат през лятото на тази година и ще продължат около 45 дни.
 
За да се запишеш за кастинг, трябва да си сигурен, че може да си далеч толкова време от своето семейство, близки и работа. Задължително условие е да си в добро здраве и да можеш да плуваш, тъй като необятният океан ще е постоянна част от ежедневието ти и предизвикателствата, през които всеки ще минава.

Участниците ще станат ясни до 16 май.
Снимките ще са през юни и юли, като локацията все още не е известна.

 

 


Една сензация в света на развлекателните програми, завладяла милиони зрители по света през 2023г., идва с премиерен сезон в България. bTV Media Group представя риалити шоуто “Million Dollar Island”, което е по лиценз на Talpa Studios.
 
В България предаването ще се реализира под името „Островът на 100-те гривни“ и ще предложи на участниците впечатляващ награден фонд в размер на 300 000 лв.
 
Новото приключенско предаване „Островът на 100-те гривни“ е с невиждан досега регламент. В него 30 непознати участници отиват на място, в което далече от всичко обичайно създават свои закони на общността. Място, от което могат да се приберат вкъщи с истински много пари, а властта е на тяхната китка. Огромният залог; конкуренцията и дивата природа ще разкрият чертите на всеки участник. От тях зависи дали ще останат автентични и ще спечелят битките, дори когато късметът не е на тяхна страна, за да стигнат до финала и да вземат голямата награда.
 
В играта участниците ще изпитат възможностите си да оцеляват на изолиран тропически остров насред океана, далеч от удобствата и комфорта на цивилизацията, но близо до едно истински голямо богатство – гривната. В нея са съсредоточени не само властта и парите, но и голямата цел. Тримата играчи, които имат на китката си най-много гривни ще достигнат до финала, където ще се борят за своя дял от наградата от 300 000 лева. Всеки от тримата финалисти ще си тръгне с пари от “Островът на 100-те гривни”. Колкото повече гривни има участник на китката си на финала, толкова по-голям дял от сандъците с 300 хиляди лева ще може да вземе за себе си.
Всички участници, стъпили на острова, получават равен брой гривни, които ще отговарят на определена стойност. Докато са на острова, приключенците могат да печелят и губят гривни, като се състезават в различни предизвикателства или да получават такива и от други участници. Ето защо благополучието на всеки един играч в създалото се ново общество в “Островът на 100-те гривни” ще зависи от хората, с които се обгражда, а приятелствата – емоционални и стратегически, ще струват истинско богатство! Тези, които съумеят да проявят смелост, адаптивност и да изградят добра стратегия и разбира се тези, които съдбата обича, ще вървят по пътя на богатството, събирайки повече и повече гривни от своите приятели и съперници. А другите, които останат без гривни, ги грози опасността да загубят мястото си в играта.
За да стане човек богат на “Островът на 100-те гривни” ще трябва да покаже смелост, адаптивност, устойчивост, стратегическо мислене и добри социални, житейски, логически и физически умения.

Всяка гривна ще има стойност от 3000 лв, като всеки участник ще притежава 3 гривни или 9000 лв. Общо 30 участници ще разполагат с общо 270 000 лв., останалите 30 000 лв. са специални и ще бъдат във водещия. Постоянно участниците ще печелят и губят гривни. Най-богатият ще има най-много власт в играта. Късмета ще играе важна роля, защото ще всяка сутрин ще въртят колелото на късмета. Накрая тримата с най-много гривни  стигат до финала и там вече ще си ги превърнат в кеш.

 


==> ВОДЕЩ <==





==> ПРОМО <==
 


==> АНКЕТИ <==

Скрит текст:




 


Последна редакция: пн, 01 апр 2024, 20:18 от bubanka

# 1
  • Мнения: 3 518
Това означава ли, че сумата от 300 К не отива само при един човек, а ще се разпределя. Тоест, невъзможно е само един човек да спечели тези пари?

# 2
  • Мнения: 586
Признавам си, че не съм много запознат с формата. Знам, че вървеше в Австралия миналата година, понеже го бях засичал в програмата на местните телевизии (май Channel 7). Впечатление прави доста тъпото име (съжалявам за грубостта, но така ми звучи), породено от това че няма как да ползват оригиналното, след като наградата не е 1 милион. Ще е хубаво, ако някой е гледал чужда версия, да изкаже мнение.

П.С. Сега отворих IMDB и оценката му е едва 5.4/10, което не е обещаващо.

# 3
  • Мнения: 330
концепцията на формата е много добра и предразполага изключително много и различни сюжетни линии. Не гледай оценката в IMDB, когато имаш добра концепция всичко зависи от каста. Дано не вкараме познати лица отново с цел да получим гледаемост....
Само незнам още заглавието 100те гривни, оригиналния формат 100 участника , а наще хубавци казват 30 участника ....

# 4
  • Мнения: 2
Някой може ли да даде линк/инфо къде може да гледаме оригинала?

# 5
  • София
  • Мнения: 27 178
Това означава ли, че сумата от 300 К не отива само при един човек, а ще се разпределя. Тоест, невъзможно е само един човек да спечели тези пари?

Не. Изрично е упоменато, че пари ще има за всички от топ 3. Въпросът е колко ще вземе първия и колко третия да речем. Каква ще е разликата...
Но това че всички в топ 3 ще вземат пари е много добра идея и ще направи сезонът още по-оспорван и стратегически.

Последна редакция: ср, 13 мар 2024, 16:10 от Diavolo

# 6
  • Мнения: 3 518
ами нали точно това казвам - че парите явно няма да ги вземе само един човек.

# 7
  • София
  • Мнения: 27 178
Да, да. Аз го прочетох наобратно, все едно питаш, дали все пак е възможно един да прибере всичките мангизи. 😁

# 8
  • Мнения: 586
Между другото ми попадна нещо интересно, което който е гледал ще може да отговори. С едно Гугъл търсене, видях че в австралийската версия, от 1 млн, тримата финалисти общо са си разделили 190 000$, така че не знам гарантирани ли са тези 300 000лв. или това е максимумът, от който ще се почва.

# 9
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Според мен е максимумът, от който ще се почва.

# 10
  • Мнения: 2 280
Ако някой знае къде може да се гледа американската версия, моля да сподели.
Това ще е на мястото на Фермата ли? Искаше ми се да е Къртицата.

# 11
  • Hamburg
  • Мнения: 2 002
Тук може да се гледа пълната австралийска версия:

https://sh.video/category/million-dollar-island/

На пръв поглед прилича на Сървайвър - екзотично, островно приключение, но май само на пръв поглед. Интересно какво ще сътворят.

# 12
  • Другата България
  • Мнения: 37 306
Според мен е максимумът, от който ще се почва.
Току що чух Юксел Кадриев да казва: “....ще се борят за ДЯЛ от голямата награда от 300 хиляди лева“.
Значи това наистина ще е таванът.

# 13
  • Мнения: 180
Остров в океана? Това означава ли,че няма да се снима в България?

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 937
Включвам се в темата с удоволствие! 🤗
Изглежда интересно за сега.
По-късно ще хвърля  поглед на австралийската версия.

Общи условия

Активация на акаунт