Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 11 575
Мисля, че предаването на Иван и Андрей няма да е риалити, бяха пуснали снимка от сета - двамата зад бюро, тип вечерно шоу или новинарско/коментаторско. Не казаха какво ще е, но изглеждаше стационарно.

Някой мисли ли да се пробва в новото риалити? На мен ми звучи интересно, обичам острови и изпитания. Със сигурност ще му дам шанс.

# 46
  • София
  • Мнения: 400
Здравейте и от  мен, и благодаря за темата.
Аз изгледах Австралийския вариант и въпреки че идеята е много добра, изпълнението остави противоречиви чувства. Сезонът им (единствен засега) беше прекалено праволинеен и предсказуем, а игрите твърде банални и слаби: изометрийка, тук-там някой пъзел с думи и един с цветните кубове (само че със 6 цвята, който е 1 идея по-сложен от този дето го дават в ИВ и пак 2 часа го редиха). Овсен това чистият късмет играе много по-голяма роля от някаква стратегически или силова игра. От 100 участника, някъде 85 бяха пълни статисти (с почти нулево екранно време), от другите рано-рано станаха ясни фаворитите и до края нямаше изненади.
Въпреки, че е твърде рано, можем да сме сигурни, че българският вариант ще се различава с много от оригиналния формат, и е логично бройката участници да бъде по-малка: само си представете колко струват самолетните билети и хотели за 100 човека. Това пък ще промени цялата концепция, защото това което работи при 100 човека (по-голяма вероятност за отказване), при 30 вече не (от последните 30 никой вече не се отказва сам). И е нормално единият от начините да изцеждат участниците (за да се отказват, което е много ключов елемент) е посредством много тежки игри. Другият разбира се е гладът, и ако успеят да вкарат достатъчно конфликти: индивидуални и такива между цели племена, ще привлекат достатъчно интерес поне за първия сезон.
Аз засега съм на кантар между умерен оптимист и лек песимист: много ще зависи от кастинга и после доколко правилата ще ги пишат в движение. В крайна сметка наесен ще видим

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 17:28 от dido2k

# 47
  • Мнения: 348
Иначе разбрах още нещо. Условията и игрите са щели да бъдат брутално тежки.
Идеята е да се карат хора да се отказват буквално, стигнали предела, като това ще е свързано и с гривните.

Точно това правило не ми допадна на мен толкова. Освен това както и dido2k каза едно е със 100 човека, друго с 30, както при нас. При 100 и с елемент на отказване на участници има по-малък шанс от провал на тази концепция. Както и с гривните, не е ли по-логично да са 30 гривни по 10к лв, а не 100 за 30 участника?

За игрите явно и напред са така, аз това, което видях от първата игра си беше сървайвърска. И то даже в Survivor е имало доста по-сложни и физически игри, от които са можели да копират. Но не е изключено при нас да измислят по-сложни, така че в това отношение предстои да видим.

Дано при нас се получи добре, за момента австралийския не ме привлече чак толкова, за да го довърша обаче.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 937
...
 Както и с гривните, не е ли по-логично да са 30 гривни по 10к лв, а не 100 за 30 участника?
...
Те там са 100 гривни за 100 участника.Тук предполагам,че ще са 30.

Аз понеже май няма да гледам повечето,та от първите епизоди не разбрах,само отказващ се от играта ли има право да преотстъпи гривната си.🤔Дали има вариант някой с повече гривни, без да се отказва,да даде една на застрашен и да го спаси?!

# 49
  • Мнения: 348
Те там са 100 гривни за 100 участника.Тук предполагам,че ще са 30.

Предположих, че ще са 100, защото в името на предаването е написано така, малко ще е странно да са всъщност 30, но знае ли се. Иначе е най-логично да са 30

# 50
  • Мнения: 3 363
Може да има скрити гривни и да ги търсят.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 1 937
И моето е само предположение.
Най-малкото,как ще разделят 100 гривни на 30 участника.

А от това, което гледах снощи, игрите си бяха съвсем нормални,сървайвърски.Нищо общо със силовите от ИВ.
Но и това е нормално, при положение, че имаше участници от всякакви възрасти и с всякакви килограми.Иначе половината щяха да са обречени още отначало.

# 52
  • Мнения: 348
На мен ще ми хареса ако вкарат всякакви хора, въпреки че с по-възрастни не ми се вярва да рискуват. Но поне да не са всички спортисти и всеки да има шанс да се справи. А и все пак условията, в които живеят, са сървайвърски

# 53
  • Hamburg
  • Мнения: 2 009
Оо, да, само да не са всички спортисти, че ще стане много скучно. Дано има голям интерес към предаването и изберат интересни образи (нямам предвид скандалджии с къс фитил), все пак нали шоу трябва да гледаме. Сезоните винаги се получават най-добре с разнообразен каст.

# 54
  • София
  • Мнения: 400
...Дали има вариант някой с повече гривни, без да се отказва,да даде една на застрашен и да го спаси?!
Само отказващ се може да даде гривните си на друг. И само на един дава всичките които има: т.е ако има 2 не може да ги даде на различни хора по 1: трябва и двете да са на 1 и същи човек.
Също така повечето отказващи се си даваха гривните на приятели от племето (които си имат свои), а не на на тези застрашени от елиминация

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 571
Със сигурност ще гледам, защото харесвам такъв тип риалити. Само се надявам да избегнем познатите ни досега лица.

# 56
  • Мнения: 2 280
И аз почнах австралийския. Не съм довършила 1ви епизод, но играта, която беше за оставане на острова беше като загрявка в сравнение с тези от Игри на Волята. Направи ми впечатление, че и там водещия призоваваше да се отказват. И имаше 1 отказал се още 1вия ден. Докато все още има и храна, а и не са изморени. Според мен може да има такива бушони вкарани, само за да се отказват и да си дават гривните.

# 57
  • Мнения: 11 017
А някой знае ли дали ще е дълго като епизоди като фермата или по-кратко?
Аз мисля, че и те самите не знаят още. Та кастингът не е започнал,  камо ли снимките. Ние вече програмата за септември подреждаме. БТВ ще гледат кога ще започне Брадъра по Нова, от коя дата, в колко часа.. и тогава ще си нагодят и те програмата Grinning

# 58
  • Мнения: 523
Ако изберат нормални хора, които не са спортисти, ще се напълни с коментари: "Ми то и аз не съм спортист/-ка, ама не съм тръгнал/-а по телевизията да се излагам!".
Аз се надявам да има и от двете. И да, дано няма известни, че аман от тях, само в Ергена няма Grinning

# 59
  • Мнения: 11 017
И аз гласувам с 2 ръце за Владо Карамазов като водещ. АМА НАДАЛИ. Сигурно ще сложат някого от сем. Ерски или от Джаферовото семейство Wink
Не знаех, че Ники Николов и ИиА са се разделили? Знаели се защо?
Според жълтурите е имало биг скендъл още през декември, заради изключително ниския рейтинг на Фермата.
Но това не значи, че е непременно вярно.
П.с. точно за украински гривни се сетих и аз.. хах
Е, за сто UA гривни какво може да си купиш, хаха... Когато ходих там, 8 гривни беше билетчето за метрото Wink  Около 20 цента

Общи условия

Активация на акаунт