Семейство без чувства, дете .. и властни и токсични родители

  • 4 207
  • 72
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 131
Надявам се не си правиш планове да прибереш любовника в семейното жилище? Това вече си е наглост. Като иска да ти прави дете, да си осигури дом. Или ще го продадете, ще вземеш парите и ще останеш в дома на любовника?

# 61
  • Мнения: 14 966
А може и мъжът и да остане в него и да и плати половината. Той поне е платежоспособен. Може и детето да вземе, ако тръгнат спорове за родителски права. Имала съм случай, майка свидетелства срещу дъщеря си в полза на зетя. Че и му прехвърли ид. си части от жилището, защото беше нейно и на дъщеря и по наследство.
Тук също има съпротива срещу развода от два комплекта родители. Изобщо не е безобидно.
Да му мисли авторката. Отвсякъде да го помисли.

# 62
  • Мнения: 1 108
И аз познавам такива. Родителите на жената щяха да свидетелстват срещу дъщеря си. Зетят взе попечителството и над двете деца. Искаше си ги, не смяташе, че е способна да ги гледа, никой от роднини и родители не смятаха. Замина си фръцната с новия мъж, без децата.

# 63
  • Мнения: 11 358
Имаш проблем, който където и да идеш, с когото и да се събереш ще мъкнеш със себе си.
ТИ ВЕЧНО СИ ЖЕРТВА!
Всяка написана от теб дума е - как всичко се случва на теб ГОРКАТА!
Не видях никъде къде изказваш мнение, поемаш живота си в ръце, отстояваш се или най-ростото ставаш и излизаш като не ти допада разговора.

И така мъжа ти ще ти става все по-крив, защото си падаш по другия. Само не ми разправяй колко обича детето ти! И от къде взема ДОМАШНИ неща за ядене сам ерген?

Нямам представа кое ще направиш първо - ще се разведеш или ще порастнеш. Но е задължително да порастнеш! Другото както го скопасаш!

# 64
  • Мнения: 1 403
И аз познавам такива. Родителите на жената щяха да свидетелстват срещу дъщеря си. Зетят взе попечителството и над двете деца. Искаше си ги, не смяташе, че е способна да ги гледа, никой от роднини и родители не смятаха. Замина си фръцната с новия мъж, без децата.

То така още по-добре за любовника.

# 65
  • Мнения: 11 358
Тя е на 24, а люовника на 26. Уж са големи, но за мен всичкото е детска работа.
Надявам се виждаш ДОБРЕ този човек. Сега си му интересна и желана, защото си забранения плод. После ни ще си толкова интересна, ни толкова желанана и свидна. А детето не бива да позволяваш да стане излишно и дразнещо него и родата му.

Нямаш гръб /от страна на родителите си/, нямаш силна основа - професия която да има стабилен доход и да си напълно независима да гледаш себе си и детето. Имала си спестявания, смяташ, че ще делите апартамента. Ама при развода да не се окаже, че той претендира за половината спестявания и че вади бележки за доход т.е. че той е изкарал парите за жилището. Опичай си работата! 

# 66
  • Мнения: 1 372
Авторке, мисля, че много идеалистично си представяш живота с новия си партньор. Та ти не го познаваш добре. Едно е само да се срещате, да носи цветя и подаръци за теб и за детето ти, друго е да живеете заедно, да решавате битови проблеми, да споделяте сметките, трапезата, леглото... Ако се съберете под един покрив, партньорът ти може да не се окаже такъв, какъвто очакваш. Ако пък се появи и още едно дете, тогава проблемите ще станат още повече, включително и финансови... Партньорът ти може да не успее да приема равнопоставено двете деца, и детето ти от сегашния брак да се чувства нежелано и изолирано... Освен това  новият ти партньор има „коз" пред теб: че е без деца. Може да ти го натяква, когато възникнат трудности – да ти казва, че те е „взел“ с дете и да си мисли, че винаги трябва да му отстъпваш... След две-три години може да му омръзнеш и да си намери друга, по-млада и без деца. Помисли и за това. Човек трябва да мисли в перспектива и да си дава сметка за последствията от своите действия.

Родителите на новия ти партньор също може да започнат да му се месят, а когато има и дете от предишен брак в картинката, става още по-сложно.

Ако решиш да се разведеш с мъжа ти, дай си време да се опознаете с новия ти партньор, преди евентуално да предприемете стъпки за брак и дете. За да не обвиняваш после отново други хора за неподходящия си избор.

Желая ти успех!

Последна редакция: вт, 12 мар 2024, 00:27 от Radilena

# 67
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Радилена, новият е 2г по-голям от нея  .

Авторке, не е ли егоистично да вземеш общият ап и а живете с любовника? Твоят мъж се скъсва от раб , ти  имаш друг, но и ап
да вземеш. С чии хари е купен?
Или да го продадете..

# 68
  • Мнения: 1 574
Щом и двете семейства са против развод никой няма да я остави да продава апартамента или да закара друг мъж там. Най-много да осигурят някой индийски сериал на съседите.
А останалата история е малко в стила "Ама, г-жо, аз не съм виновен за тая каша, те ме накараха да го направя", поведение което не е много ок за възрастен човек. Ако авторката седне и изговори нещата с психолог, вероятно ще ѝ помогне.

# 69
  • Мнения: 6 591
Както се казва - нова си още. Не си разбрала, че тук има едно постоянно присъствие от акули, които само чакат появата на някой нов обитател, за да го сръфат.
За съжаление и аз ще те разочаровам. Поредната Ана Каренина. Толстой тия истории не си ги е изсмукал от пръстите. За щастие писателите трябва да драматизират за да ги купува някой. В реалността статистически пренебрежим процент от Анакаренините се хвърлят под влакове, за щастие.
Съгласявам се с целокупната бгмама - може би най-важното умение на зрелия човек е това да взима решения. Естествено, добре е когато последствията от тези решения са благоприятни. Но има много колебливи персони, които от страх да не вземат погрешно решение, не взимат никакво. Колебливостта не е черта на характера, която лесно се променя. Без да съм песимист, на авторката ѝ остава единствено надеждата за по-добър късмет, тоест хубавото да я сполети случайно, без нейна намеса. Пожелавам ѝ го, но статистически рядко се случва.
Разбира се като постояннен бгмамски потребител Simple Smile Simple Smile, част от стадото акули, има голяма вероятност да бъркам и тя да се окаже по-куражлия момиче и по-решителна от предполагаемото. А дано.

# 70
  • Мнения: 14 862
Виждам гордост от действията и гордост, че крушата не е паднала далеч от дървото. Това не е страдание и неразбиране на ужасната ситуация, а напротив - възползване на макс и заучена безпомощност.

# 71
  • Мнения: X
Много ми е интересно авторке някога живяла ли си самостоятелно?
 Тези планове за семейното жилище са ми смехотворни.
 Представи си да се разделите, вземеш правата на детето, с жилището не се получат нещата. Отиваш при новия, сваляш розовите очила и виждаш че не става. На квартира, сама да тичаш на работа, после да си вземеш детето от градина без помощ от никъде. Или новия да ти направи още едно и да те зареже.
Тогава ще цъфнеш.
 Една приятелка така се разведе, с 2 деца но поотраснали. Заради някакъв, с който само са се срещали. Не са живял и заедно и никога не заживяха.
 Ревна да се връща при мъжа си,но тя много шавлива. Сега намерила нов-наркоман. Децата и пораснаха. Загуби си хубавата работа(която мъжът и уреди). Сега работи за 800 лева някъде и се свива. Идва новия да я клати понякога, тя го храни. Идилия.

# 72
  • Мнения: 35 968
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт