Семейство без чувства, дете .. и властни и токсични родители

  • 4 211
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 77
Не ми се връзва математиката. Започнала си връзка още в гимназията, след 6 месеца сте се оженили, след още един си забременяла, детето е на 4 години, а ти си завършила вече бакалавър и в момента приключваш и магистратура.

Работиш, но мъжът ти не се прибира денонощно, за да ви издържа. Той не помага с детето, вашите не помагат, сама го гледаш, работиш и учиш.

Ако беше толкова успяла и финансово независима, колкото се изкарваш, нямаше така отчаяно да търсиш подкрепата на родителите си.

Да, математика е така.
На 19 се оженихме, след месец бях бременна, родих на 20. Сега съм на 24г.
Аз на родители си не разчитам нито финансово, нито физически. Просто за тях чуването всеки ден е задължително. Ако не се случи, се започва мърморене “ти майка нямаш ли, не се сещаш за нас” .. а са млади хора по на 44 /48 години.
За мъжът ми не се казала, че не помага. Помага ми много, добър човек е, но просто нямам чувства към него.

# 31
  • Мнения: 1 132
Виж сега, ти си тази, която трябва да се вземе в ръце и да отстоява позицията си. Родителите ти си имат своята, правилна или грешна е без значение, мъжът ти също си има своята, даже любовникът ти има, но не и ти. Не можеш да сочиш всички изброени с пръст, да, родителите са виновни за травмите на децата си, но не живеем в латиноамерикански сериал и място за драма в реални живот няма.

Също така, моите наблюдения върху хора с такива родители, които не са свикнали да взимат самостоятелни решения, имат НУЖДА от мъж, като през повечето време могат дори да се насилят да харесват и идеализират някого, защото не могат да се справят и мислят сами. Задължително търсят опора. Това е изключително вредно и най-добре е да останеш сама с детето си и да се вземеш в ръце.

Не на последно място, всеки мъж, който е съгласен да е любовник в продължение на години, или е много мека китка, или има някакви ментални проблеми, или просто откровено си те лъже.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 14 545
Твърдиш, че брака, детето ти и всички важни решения са под диктата на други хора. Но смяташ, че друг мъж те обича. Остро противоречие, мила. Ти си жертва, апатията ти не е от сега и се опасявам, че решението за развод не е твое. Между любовник и съпруг- баща има огромна разлика. Той няма да приеме на 100% детето ти. Ще иска и свое. Ти просто търсиш спасение, без особени критерии.
Ако и този избор на мъж е неудачен, какво следва?
Мисля, че апатията ти е вид депресия или меланхолия, породена още от властните ти родители.
Никой не може  отвън да те направи щастлива, ако ти си сянката на чужд избор и решения.
Помисли основно за детето си в този момент. Предполагам, че е добър баща.
Интересува ме какво мислят свекърите ти?
Мисля, че копираш своите родители. Игнорираш бъдещето и желанието на детето си.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 19:13 от Viviana91

# 33
  • Мнения: 77
Твърдиш, че брака, детето ти и всички важни решения са под диктата на други хора.Но твърдиш, че друг мъж те обича. Остро противоречие, мила. Ти си жертва, апатията ти не е от сега и се опасявам, че решението за развод не е твое. Между любовник и съпруг- баща има огромна разлика. Той няма да приеме на 100% детето ти. Ще иска и свое. Ти просто търсиш спасение, без особени критерии.
Ако и този избор на мъж е неудачен, какво следва?
Мисля, че апатията ти е вид депресия или меланхолия, породена още от властните ти родители.
Никой не може  отвън да те направи щастлива, ако ти си сянката на чужд избор и решения.
Помисли основно за детето си в този момент. Предполагам, че е добър баща.
Интересува ме какво мислят свекърите ти?
Мисля, че копираш своите родители. Игнорираш бъдещето и желанието на детето си.

Свекърите също са против развод, защото в тяхното семейство нямало такива неща.

# 34
  • Мнения: 2 714
Докато мъжът работел денонощно, че и у дома помагал, дамата с любовник се обзавела. ЧуФства нямала... И сега виновни всички, а тя - многострадална Геновева.

# 35
  • Мнения: 269
Къде го видя тва семейство ти? Нито тяхното, нито тва твоето е семейство. Някаква голяма комуна сте си, цялото село една рода. С новия пак няма да сте семейство, просто ще е по- удобно да си се думкате.

Подкрепям идеята да поживееш сама и да работиш над критичното мислене. Уж си образована жена, пък мислиш като малко наивно дете. Добре е човек да може сам да си връзва обувките, щото един ден мама и тате няма да ги има да ти купуват такива с лепки.

Добре е и да не вярваш на всяка по- сладка мъжка дума. Както ти казаха по- горе, нормален мъж къде да те обича и да те клеца скришом от мъжа ти - няма.

# 36
  • Мнения: 14 966
И любовникът ти ти е подредил бъдещето. Взема те с детето, и си правите свое. Правилно ли прочетох?
А ти това ли искаш, или пак някой друг ти нарежда живота.
На колко години е този господин?

# 37
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
Не разбирам защо обсъждаш потенциален развод със свекърите си. Те някаква тежест имат ли, за да вземеш решение? Разрешение ли търсиш? Ми нека са си против, ти си голям човек, можеш сама да решиш искаш ли развод.

# 38
  • Мнения: 7 417
Като за  начало излез от люлката на мама и тате. Вземи решение за собствения си живот и този на детето си и вземи порасни .
Поеми отговорност и спри да се носиш по течението.

# 39
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Не бързай с любовника!
Да не забременее от него на бързо щот искал.

# 40
  • Мнения: 7 417
Нещото, което ме втрещи е, как майка ти викала, че е нормално да има изневери в семейството, но било важно то да не се разваля.
Все си мислех, че старото поколение са имали повече морални ценности.
И майка ти не е добре, определено.

# 41
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Е старо, на 44 и 48 г били. Но да тъп съвет.  Но майка й говорила от опит.

# 42
  • Мнения: 7 417
Не може една майка да говори така на дъщеря си. Дори и днес, дори в миналото.

# 43
  • Мнения: 273
Скрит текст:
Голяма мъка твоя живот. Наистина човек ще каже, че ти едно решение не си взела. Така като смятам сигурно си на 24-25 вече.
Ти не си искала връзка с мъжа ти, ама си се поддала след месеци наред ухажване. Сватба не си искала, ама родителите му са натиснали. Бебе не си планирала, ама са ти казали да направиш и си забременяла.

Ти някога сама реши ли нещо в тоя живот????

Мисля, че си достатъчно голяма да започнеш да решаваш сама. Не разбрах мъжа ти с какво е крив, по-скоро родителите му и родителите ти дават прекалено много акъл и се месят, а ти не можеш да ги отрежеш.

Не те подстракавам да се караш с тях, но да спреш с токсичните отношения.

Като за начало спри да съобщаваш на майка си за изневери и връзки, както и не се меси в отношенията на родителите си. Кой как изневерявал е тяхна работа, не твоя.

Не е работа на майка ти да знае с кого спиш и къде ходиш като си сама.

Любовникът колкото и да носи книжки и сладкиши на детето ти, нищо не значи. Съветвам те да не скачаш от трън та на глог, да поживеееш малко сама с детето, като си решила да се развеждаш.

Каквото и да направиш, каквото и решение да вземеш, ако не спреш да слушаш родителите си, никога няма да си щастлива.
Много е трудно откъсването от родителите ми. Те звънят поне по няколко пъти на ден и задължително поне веднъж с камера. Съответно знаят всичко кой къде е, къде ходи, какво прави и какво ще прави.
Това е тъжно и много токсично. Направо от малка са те програмирали по свой шаблон - пасивна, изпълнителна, да споделяш всичко и с очакването да си им до г*** че някога да ги гледаш. Само че бонусът е несамостоятелна, плаха, не можеш да се заявиш и да отстояваш решенията си. Иначе са те "пуснали" от свойта хватка на мъжа ти от ученичка, но и те още държат. Той пък също е един слабохарактерен муньо и не може да ви отстоява като семейство от неговите родители. От двете страни ви въртят на пръста си все едно за тях живеете. Едните манипулатори, другите контролиращи, живеят в турски сериал всички.

Тях не можеш да промениш, само върху себе си можеш да работиш. Силно препоръчвам психолог, да ти помогне да намериш увереност да се опълчиш без да чувстваш вина и страх, и постепенно да намериш себе си и своите желания. Ясно, че сама няма да успееш според мен, твърде силно и дългосрочно е влиянието над теб.

П.П. И за мен не бързай с този мъж, твърде си доверчива, нямаш опит, вярваш на всяка дума... Рискуваш.

# 44
  • София
  • Мнения: 38 515
Играеш в чужд цирк, с хора, които продължават да те правят на клоун и маймуна.

Имам една теория за любовниците по време на нещастен брак. А тя е, че те са пълни боклуци. И не защото те са виновни, просто жените си ги избират такива.
Жената трябва да се излекува първо, да осъзнае собствената си стойност, сама по себе си, да работи върху себе си, да се разведе, да порасне. И едва тогава да реши какъв тип мъж наистина е подходящ за нея.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 19:59 от Rockstar

Общи условия

Активация на акаунт