Семейство без чувства, дете .. и властни и токсични родители

  • 4 208
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте,
Историята ми ще бъде дълга..
Запознах се с настоящия ми съпруг още в гимназията. Той е по-голям от мен с 7 години. Тогава тъкмо се бях разделила с голямата ми първа любов и всякаш го използвах, за да забравя.. и не го и криех, казвах си му го директно. Излизахме, той се влюби, аз не го исках въобще. След месеци, месеци... се поддадох и аз и започнахме връзка. Нещата се случваха многоооо, мноого бързо и бурно.
 След 6 месеца ми предложи брак и заживяхме заедно (още учех). В последствие разбрах, че и бракът и заживяването заедно са били подтикнати от неговите родители. След като заживяхме заедно, буквално дни след това се каза "сватбата кога ще е, ние съжителство без брак не одобряваме". След определяне на дата за сватбата, се започна "който си няма внуче, си има куче за гледане". Хайде месец след сватбата забременях.
Живяхме при тях една година, в която имаше много спорове и караници, защото аз и свекърва ми сме все едно от две коренно различни планети по отношение на чистота, кухня и поддръжка на дом. Искахме да се изнесем на квартира и ни беше ЗАБРАНЕНО от баща му, защото "неговото виждане за семейство е  всички заедно, на едно място и отделно го счита като предателство, няма повод за живеене повече и тн."
Както и да е, изнесохме се на квартира година по-късно, когато вече бях бременна в 5-ти месец и нещата бяха нетърпими.
Нека разкажа и за моите родители.. Те винаги са били властни, държали са се с мен като с малко дете, което не може да взима решения, не са уважали и не са искали никога моето мнение, аз винаги съм била виновна за всичко, израстнала съм при баба, защото те са работили по курорти "за да имам по-добър живот", никога не са ме поздравявали за успехите ми, просто се е очаквало винаги да бъда най-добрата във всичко, но без да е оценено.
Родих ... и проблемите с месенето на моите родители започнаха.. Майка ми се сърдеше и не ми говореше + десетки скандали и "ти си неблагодарна, че сме те гледали,а ти няма да ни погледнеш на стари години", само защото съм извела бебето си навън преди 40-тия ден и не сме се прибрали по светло, а се било стъмнило. Тя спазвала всички заръки, когато ме отглеждала, за да съм добре.
После имаше подобна драма няколко месеца по-късно с приспиването, защото аз забранявах приспиване на ръце - получих отново скандали и обиди как " ще си направя детето изрод без чувства и емоции, защото не позволявам да бъде гушкано".
Така през годините винаги ми е диктувано какво да правя. После започнаха уговорките, че е по-добре да изплащаме заем, вместо наем и докато не става факт, не спряха да ни го повтарят и настояват.
Аз съм от децата, които никога не се противопоставят на родителите, не отговарят, не разговарят и не споделят с тях, просто защото тяхното мнение е най-правилно и няма смисъл.

Стигаме до този момент - дъщеря ми е на 4 години, имаме дом, коли, живеем добре материално, но мъжът ми е денонощно на работа. В продължение на месеци не се прибираше и през деня и нощем. На мен ми трябваше подкрепа, започнах да си пиша с един стар приятел от години.. и така вече година и половина, в която поддържаме връзка, колкото и грозно и гадно да звучи.
Преди нова година при един разговор с майка ми, в който й споменах, че бракът ми не върви, тя ми каза "трябва ти различна емоция, разнообразие, отиди направи някоя глупост с някое момче и ще се полувстваш по-добре." След този съвет, си помислих, че най-накрая може би мога да споделя за пръв път на майка си и съответно отидох и й споделих за връзката си с другия човек, без никакви подробности. Тя реагира като каза, че всеки изневерява, че и тя го е правила, баща ми също, но е важно това да е временно и семейството да се запази. Честно казано бях страшно разочарована от чудото, защото в моята глава те винаги са били идеалното семейство и никога не бих си и помислила, че са си изневерявали и то е знайно.

От няколко месеца мъжът ми подозира, защото няколко пъти ме чу да говоря по телефона, съответно отношенията ни са под всякаква критика. Аз също имам поводи за ревност към него. Още преди няколко месеца, когато родителите ни разбраха, че имаме проблем с отношенията - ни извикаха на семейни вечери, като моите родители освен, че са властни, са и груби - как нямали никога да позволят да се разведем, как това щяло да стане само през труповете им, как ще разбием живота на многооо мноог хора и най-вече на детето и още много други неща. Тогава стана ясно, че майки ми не ми е приятелка и е казала веднага на баща ми за връзката ми с другия човек и след семейната вечеря, насаме ми заповядаха да прекратя контакт с другия човек.
Обаче аз го обичам, той мен също. Приема ме с детето и го обича много. Постоянно й купува подаръци, книжки, праща й домашни неща за ядене.  Съответно аз не прекратих отношения с него. Караниците със съпруга ми продължиха и отново бяхме привикани на вечеря, която този път беше трагична. През цялата вечер аз получавах обиди от тях " Как трябва да гледам напред, как разбивам животи, как те щели да се разболеят и да умрат заради мен, не можели да спят спокойно, как могли да не ме възпитат с ценности, как щяло да има сериозни последствия за мен, ако не си оправя отношенията със съпруга ми." Аз мълчах през цялото време, защото ми идваше да разкажа на мама историите за изневерите, но не исках да им развалям семейството. Щяла вечер без обиждана, заплашвана, унизявана... Сега още повече се чувствам, че искам да избягам от всички.. не искам да поддържам подобни токсични отношения, още повече че така тикайки ме към мъжът ми, не ме карат да го обичам, а да го мразя и да се отвръщам като го видя...

В главата ми е пълна каша, не спя добре, чувствам се все едно живея в затвор, стигнах до апатия.
За тях всичко в семейството е позволено явно, стига да не се стига до развод, което е просто ужасно. Аз не обичам съпруга си вече и съм му го казвала в очите.
Дайте ми съвет... Мисля да посетя психолог, дали ще има полза. Искам да изляза от тези токсични родителски отношения. Ясно е, че всеки родител иска детето му да има семейство, но те са за да дадат съвет, а решенията трябва да взимаме ние?!

# 1
  • Мнения: 1 519
Щом с този мъж се разбирате и обичате не виждам причина да слушаш родителите си.
Очевидно е, че с мъжа ти любов не сте имали никога,за жалост.
Детето ще бъде обичано винаги и няма да те оставят, просто те заплашват.

# 2
  • Мнения: 1 551
Правилно ли разбирам - родителите ти са те подтикнали и одобряват изневярата, но същевременно те карат почти насила да запазиш брака си? Нямаш нужда от психолог, те имат.

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
На мен ми звучи сякаш цял живот те е носило някое течение... Други хора са решили, че ще бъдат във връзка с теб, други хора са решили, че ще се омъжваш, други хора са решили, че ще имаш дете, сега други хора ще решават дали да оставаш с мъжът ти.

Да вземеш да се опиташ да поплуваш срещу течението, ако искаш да стигнеш до желана дестинация?

# 4
  • Мнения: 3 195
Като първо много си пасивна, все някой друг нещо те кара, ти все не носиш отговорност. Не става така.

Като второ това с приятеля, който много обичал детето ти и му пращал неща - въобще запознавала ли си ги? Извратена история. Детето си има баща. Звучиш адски наивна. Много го обичал... Гледай да не е някой педофил, и те така много обичат непознати деца.

Ако идеята е да скокнеш от мъж едно на мъж две, пак ще си строшиш главата.

# 5
  • Мнения: 6 145
Така става когато се опитваш да угаждаш на всички, накрая всичко отива в кереча. Проблема е, че вече каквото и да направиш, все ще е зле за теб. С тези избори на мъже и липсата на отстояване на своите желания и интереси силно ме съмнява и новият да е успешен избор, още повече с дете е картинката, така че не знам какво можеш да направиш.

# 6
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Излизахме, той се влюби, аз не го исках въобще. След месеци, месеци... се поддадох и аз и започнахме връзка.
Ама то май за всичко си така, хем не щеш хем се поддаваш защото някой нещо поискал. Докато не почнеш сама да вземаш решения няма как да се оправят нещата, все ще ти е криво и все някой друг ще е виновен. Вземи се в ръце, ходи на психолози ако трябва нещо да те посъветват по тоя въпрос.

# 7
  • Мнения: 1 403
Ако още не си го направила, поговори с този твой приятел серизоно ако оставиш мъжа ти ще се взимате ли, няма ли. Да не се окаже и той в някоя "сложна" връзка изведнъж като се освободиш. За времето, е което сте "заедно" той колко пъти е виждал детето, че чак много да го обича?

Аз мисля обаче, че най-добре би било да поживееш малко сама с детето и да си подредиш мислите и приоритетите. Да се научиш сама да взимаш решения, да се грижиш сама за себе си. Щом още си учила като сте се оженили и после си забременяла, сигурно си и прекъснала. Ако е така, помисли за продължаване на образованието, за да можеш да си намериш хубава работа. Грешка ще е ако от врата на един мъж, увиснеш на врата на друг.

# 8
  • Мнения: 650
По това, което си описала - угаждала си на всички и най-вече на родителите си. Наистина трябва да спреш, ако трябва прекъсни контакт за известно време с тях и те ще клекнат.

# 9
  • Мнения: 2 188
Въобще не мога да си представя, как така големи хора правят това, което родителите им казват, без да вложат грам критична мисъл.
А това с паралелната връзка е голяма тъпотия.


пп. естествено, че онзи другия няма да я вземе. Нали и на него ще му сложи рога като и стане скучно, докато той бачка денонощно, за да живеят добре.

# 10
  • Мнения: 319
Мога да кажа само - горкото ти дете... Как пък единия от вас не е проявил поне малко характер да вземе да оправи нещата. Вече каквото и решение да вземеш всичко е изгубено, след цял живот лоши и грешни решения. Ако останеш - кофти за теб и за него и за детето, ако се разделите - пак кофти за всички. В общи линии прецени кой вариант води до най-малко загуби, защото печеливш вариант нямаш. Също прецени кой ти е най-симпатичен, че да се превърнеш в него и да му играеш по свирката, защото очевидно ти това само правиш.

# 11
  • Мнения: 77
Ако още не си го направила, поговори с този твой приятел серизоно ако оставиш мъжа ти ще се взимате ли, няма ли. Да не се окаже и той в някоя "сложна" връзка изведнъж като се освободиш. За времето, е което сте "заедно" той колко пъти е виждал детето, че чак много да го обича?

Аз мисля обаче, че най-добре би било да поживееш малко сама с детето и да си подредиш мислите и приоритетите. Да се научиш сама да взимаш решения, да се грижиш сама за себе си. Щом още си учила като сте се оженили и после си забременяла, сигурно си и прекъснала. Ако е така, помисли за продължаване на образованието, за да можеш да си намериш хубава работа. Грешка ще е ако от врата на един мъж, увиснеш на врата на друг.


Не, не съм прекъсвала. Завърших семестриално и магистър, остава ми държания след три месеца

# 12
  • Мнения: 269
Тъй става като се загаджиш с 25 годишно в 10 клас. Не си се досетила просто, че той, ако ставаше за нещо нямаше да обикаля пушилника зад даскалото като някакъв ненормалник. Още чета, но първата питанка ми е къде са бляли вашите?

Поправка: Вашите и те са същия дол дренки. Мутанти някакви.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 16:30 от murcinhum

# 13
  • София
  • Мнения: 35 107
Способна ли си сама да поемеш отговорност за живота ти нататък? Да се самоиздържаш, да живееш самостоятелно с детето, да се справяш със сметки и отговорности?

Мъжа ти, освен, че много работи за вас, какви други грехове има?

# 14
  • Мнения: 300
Тъй става като се загаджиш с 25 годишно в 10 клас. Не си се досетила просто, че той, ако ставаше за нещо нямаше да обикаля пушилника зад даскалото като някакъв ненормалник. Мен пък ме разсмя тва с "не го исках, ама излизахме с месеци и се поддадох" Grinning най- мекото "не" на света ще да е било тва.
Още чета, но първата питанка ми е къде са бляли вашите?

Ами то зрелостното свидетелство не е мярка за зрелост..

Нямахте ли приятелки още от училищните години да "израствате" заедно, в бунта и в осмислянето..., съпоставяйки различни гледни точки?..

Общи условия

Активация на акаунт