Семейство без чувства, дете .. и властни и токсични родители

  • 4 209
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 107
Нали осъзнаваш, че ти пари нямаш, пък викай от колко годишна си бачкала. Има мъжа ти, рязко ще секнат кат си тръгнеш.
Опитай сама малко, да видиш какво е да си голям.

# 46
  • София
  • Мнения: 12 655
Авторката цял живот са я подмятали като малката булка. Тъжна история, но не е късно да се обособи като самостоятелна личност. Много работа ще трябва обаче. Според мен й е нужно да започне терапия.

Иначе за мен и тя, и съпругът й са жертви на родителите си, но тя е била доста по-малка, когато са я "продали". Новият мъж не трябва да й е сламка обаче, едва ли там е спасението. Просто той й дава нещо, което не е имала досега - нейна връзка, нейни чувства, неин избор. Но човек като нея най-много да се подхлъзне и да си влоши положението. Чистенето на травмите е първата крачка, не хвърлянето през глава към друг мъж.

# 47
  • Melmak
  • Мнения: 3 011
44-48 годишни хора са се завайкали, че няма да има кой да ги гледа на старини… боже опази от такова мислене!

# 48
  • Мнения: 77
Общо взето не ги интересува какво мисля…
Щом съм се оженила, трябвало да си търпя последствията. Щом аз съм си го избрала, трябва да си го търпя.
Майка ми дори ми даде пример как нейния баща посягал на майка й, но тя си запазила семейството, защото какво да прави с три деца, без баща ли да стоят…
Та, разбиранията им са меко казано консервативни.
Изневери, бой, неразбирателство - не са причини 😂😂

# 49
  • Мнения: 300
Нали осъзнаваш, че ти пари нямаш, пък викай от колко годишна си бачкала. Има мъжа ти, рязко ще секнат кат си тръгнеш.
Опитай сама малко, да видиш какво е да си голям.

Синдром на Питър Пан в женски род. Мом(и)че, което не е искало да порасне, да поема отговорности, да се сблъска с истинския живот.
Счита враждебен света на възрастните.

Срещали ли сте хора, които са силно манипулируеми? Иначе душички по характер, но нестабилни в преценката си и вземането на решения. Често жертви на недобросъвестни хора, на подвеждане или измами.

В подобни случаи на близките се налага да ги "понаблюдават", за да ги предпазят. Е, всеки ден не вярвам. Но честичко.
Неприятно и за двете страни е.

# 50
  • Мнения: 752
Изпято е всичко на любовника и той умело използва ситуацията, като най-вероятно вече много иска да е баща, а тя е наивна и му върши работа с малко размътване на мозъка и. Обичал детето, ахахааа… Сума ти хора от биологичните родители не дават елементарна грижа на децата си, въобще не им пука как се чувстват, той за чуждото ще си счупи краката…Вие сериозно ли? Може би никоя друга не го иска, а момиченцето без опит е готово веднага да изпълни желанието му за семейство. Налягайте си парцалчетата и без да имате чувства към мъжа ви. Във вашия случай това е най-добре, защото не можете да се справяте с живота. Поне сте нахранени с детето, защото силно се съмнявам, че любовникът ви, ако ви стане мъж, няма да дели децата и ще ги обича еднакво и ще ви носи на ръце. Още отсега има силни червени лампи при него. Знам, че звуча абсурдно, но като ви мине еуфорията при втория и ако вкарате във всичко това още едно дете…кашата ще е още по-голяма. Любовникът в какви илюзии ви вкарва не знам, но две деца и мъж са огромна отговорност, а вие дори един телефонен разговор с роднини не можете да контролирате.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 616
Аз мисля, че родителите  ти се притесняват, че ако се разведеш ще виснеш на техните ръце, защото в момента пари имаш, ама те не са твои. Родителите ти не искат да се занимават с теб и детето ти, искат да се чувате, но не и да помагат физически и финансово в отглеждането и затова държат да си останеш с мъжа си.

Другия мъж го забрави, не вярвам нито да обича детето ти, нито да иска да живее с тебе. Когато останеш сама, ще запее друга песен, защото е наясно, че следващия път като ти е скучно, ще си намериш друг любовник и той ще бъде в позицията на рогоносеца.

Последна редакция: пн, 11 мар 2024, 21:16 от Алекс:)

# 52
  • Мнения: 658
Не ти трябва психолог и терапии, а малко откъсване от ежедневието, оставане насаме, без вдигане на телефони и външни въздействия. Помисли, ако трябва запиши плюсове и минуси за всяко решение, което можеш да вземеш и какво ще последва от всяко едно решение.
Не губи времето на съпруга си, и той трябва да се ориентира към нов човек, заради, който да си струва да работи като вол.
А любовникат..... не ми се мисли какъв заек може да изскочи от там, но ти си го познаваш. Повечето не се обвързват сериозно с изневеряваща жена. Нали и той утре може да е в позицията на рогоносец.

# 53
  • Мнения: X
Не го дочетох.
Да не сте от някое родопско село с такова мислене-неговите и твоите родители искам да кажа. На това ми напомня. В 21 век градски хора няма така да мислят. Пък и трябва да са сравнително млади.
 Другото което ми направи грозно впечатление-този мъж се съсипва от работа да те осигури, а на теб ти е скучно.
Чукай си главата тогава, да не се откажеш накрая на квартира а 2 деца от двама различни.
Кола, къща, всичко осигурил, накрая ще тръгнеш да гониш някакъв от улицата.
Познавам една с подобна история, поне жилището нейно и изнуди мъжа си за споделено родителство, че тя не може да издържа децата си.

# 54
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Според мен тя е решила вече. Сложила е розовите очила, че любовникът я обича, че обича детето и я иска за жена .

# 55
  • Мнения: X
След година, две пиши продължение.

# 56
  • Мнения: 14 966
Щом си е пуснала тема, има надежда.

Момиче, не ми отговори на колко години е любовникът.
Бих те посъветвала, преди да залетиш при него, да си изработиш стратегия. Обмисли добре, в случай на развод, с какво разполагаш. Като ресурси, финанси, помощ отвън. Как би се справяла сама с отглеждането на детето. Месторабота, местообитание, време за водене е вземане на детето от градина. Грижи. В случай на болести, кой би ти помагал? Имаш ли книжка?
Имаш ли всичко необходимо за самостоятелно домакинство? Имаш ли спестявания.

Моля те, не бързай да водиш детето при някакъв любящ чичак, откъсвайки го от бащата. Дай му време на детето. Дай време на себе си. Имай план и търпение, не влизай в поредната дупка. Защото вече носиш отговорност и за детето. Помисли за него.
Този, който те чака да те заплоди пак, да почака. Ако е мъжкар.

# 57
  • here and now
  • Мнения: 4 230
Имай предвид, че онлайн любовта не е като истинския живот.
Има вероятност текущото ти битие да ти се види приказка в сравнение с това с новият ти мъж.
Трябва да имаш план, какво ще правиш, ако не се получи и с него.
И не бързай да му раждаш, млада си още, имаш време.

# 58
  • Мнения: 77
Щом си е пуснала тема, има надежда.

Момиче, не ми отговори на колко години е любовникът.
Бих те посъветвала, преди да залетиш при него, да си изработиш стратегия. Обмисли добре, в случай на развод, с какво разполагаш. Като ресурси, финанси, помощ отвън. Как би се справяла сама с отглеждането на детето. Месторабота, местообитание, време за водене е вземане на детето от градина. Грижи. В случай на болести, кой би ти помагал? Имаш ли книжка?
Имаш ли всичко необходимо за самостоятелно домакинство? Имаш ли спестявания.

Моля те, не бързай да водиш детето при някакъв любящ чичак, откъсвайки го от бащата. Дай му време на детето. Дай време на себе си. Имай план и търпение, не влизай в поредната дупка. Защото вече носиш отговорност и за детето. Помисли за него.
Този, който те чака да те заплоди пак, да почака. Ако е мъжкар.

Не е чичак, две години е по-голям от мен, тоест е по-малък от съпруга.
Местообитание - живеем в семейното жилище придобито след брака. След развод - или оставаме с малката в жилището или го продаваме и делим парите. Имам книжка, имам кола.
Имам и малко спестявания за няколко месеца да живеем без да работя.

# 59
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 434
Работиш ли ?

Общи условия

Активация на акаунт