Искам да напусна мъжа ми, но изпитвам вина спрямо детето.

  • 3 757
  • 83
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 300
Напускай го.

Но си е пиел от началото, нали? Просто ти си затваряше очите?

Не е било така както сега. Дори се е случвало по седмица да не пие. Но нещата се промениха след раждането на детето.

Значи сте виждали, че има проблем с алкохола. По седмица да не пие за вас е голям успех?
Че и дете сте създали с алкохолик.
Извините ме, не исках да звучи грубо, просто подреждам фактите, които давате.

Виновна ще се чувствате един ден пред детето, ако продължите надолу по тази пропаст..

# 16
  • Мнения: 606
А говорили ли сте/обмисляли ли сте съпругът ви да се лекува и да се запазите като семейство? Имате ли чувства към него достатъчно силни за да водите тази битка? Той осъзнава ли, че има проблем, който грози семейството му?

Иначе не се терзайте за лишаването на детето от баща. На детето му трябва здрава семейна среда и щастливи родители. Разделени не значи нещастни. Лош съпруг не е непременно лош баща. Успех и дано вземете най-доброто решение за вас и детето! Щастие и спокойствие ви желая.

Говорили сме много пъти. Най-малкото, че е вредно за него понеже има проблем с кръвното, но засега само обещания. Случвало се е дори след някакъв битов скандал да излезе и да се прибере след 2 часа пиян.
Ако не осъзнава проблема за жалост няма как да пожелае лечение. Не трябва да изпитвате вина за това, че искате нещо по-добро за себе си и детето си. Всеки има право на щастие.

# 17
  • Мнения: 31 719
Излиза, че сама си е постлала авторката.
Сега защо реве, не разбирам.

# 18
  • Мнения: 7
Напускай го.

Но си е пиел от началото, нали? Просто ти си затваряше очите?

Не е било така както сега. Дори се е случвало по седмица да не пие. Но нещата се промениха след раждането на детето.

Значи сте виждали, че има проблем с алкохола. По седмица да не пие за вас е голям успех?
Че и дете сте създали с алкохолик.
Извините ме, не исках да звучи грубо, просто подреждам фактите, които давате.

Виновна ще се чувствате един ден пред детето, ако продължите надолу по тази пропаст..

Не го защитавам, не се и оправдавам, може да съм била сляпа и да не съм виждала. Имах впредвид, че не е изпитвал нужда да пие или ако сме сядали вечери е пил е било в малки количества. За разлика от ситуациата в момента.

# 19
  • Мнения: 606
Излиза, че сама си е постлала авторката.
Сега защо реве, не разбирам.
Мнооооого емпатично. Дано не се налага да разбирате.

# 20
  • Мнения: 129
Излиза, че сама си е постлала авторката.
Сега защо реве, не разбирам.
Мнооооого емпатично. Дано не се налага да разбирате.

Не я обвинявайте.
Едва ли е очаквала, че на този "симпатяга", няма да му понесе отговорността да бъде баща.

Дразня се , като знам и познавам, толкова свестни двойки, които имат репродуктивни проблеми, а заслужават да имат дете.

Героят в казуса има, а хора, които заслужават (според мен) срещат трудности. Защо?..??

# 21
  • Мнения: 606
Излиза, че сама си е постлала авторката.
Сега защо реве, не разбирам.
Мнооооого емпатично. Дано не се налага да разбирате.

Не я обвинявайте.
Едва ли е очаквала, че на този "симпатяга", няма да му понесе отговорността да бъде баща.
Жената търси съвет, помощ, подкрепа. Не е нужно някой да я съди от божествения си трон за това, което е направила или ненаправила. Особено грозно е когато жени го правят спрямо други жени.

# 22
  • Мнения: 5 248
Не ми отговори авторке на въпроса. Кога ще е по-голяма вината ти? Ако напуснеш сега, или когато дъщеря ти започне да разбира, че майка и е жертва на насилник алкохолик?

# 23
  • Мнения: 6 575
А вина не изпитваш ли детето ти да живеев такава среда??? Ти си майка, трябва да защитиш детето си! Това е твоя отговорност. Като не става, край. Детето ще е много по-добре само с майка, ама щастлива и спокойна, отколкото да живее в тормоз. Още повече, че е и посягал. Ужас! Веднага е трябвало да го премахнеш от живота ви. И за теб, и за детето. Имаш и доказателства за тормоза. Смисъл физическото насилие се доказва. Аз толкова години бях подложена на психически и емоционален тормоз докато се усетя за манипулациите, ама нямам доказателства, защото никога не ме е докоснал с пръст. Ама се откъснах, успях. И детето ми беше стимула всъщност, като видях, че и него започва да тормози и то да вижда как се държи с мен. Детето ти е силата момиче. Спаси се заради него. Спаси и него. Не му причинявай живот в травми. Успех.

# 24
  • Мнения: 1 403
Колкото по-бързо отделиш детето от тази отровна среда, толкова по-добре и за двете ви. Пък кой знае, като ви загуби, може и да прогледне, че има проблем и да се опита да го реши. Шансът е минимален, но все пак. Помисли си има ли къде да отидете, кой може да ти помогне и се задействай час по скоро. Пък той ако има желание, нека се виждат след това с детето, стига да е в трезво състояние.

# 25
  • Мнения: 7
Не ми отговори авторке на въпроса. Кога ще е по-голяма вината ти? Ако напуснеш сега, или когато дъщеря ти започне да разбира, че майка и е жертва на насилник алкохолик?

Сега също изпитвам вина, защото детето расте и разбира и не искам да става свидетел на скандали. Колкото и да се опитвам да я предпазят знам, че няма да успея и все ще чуе или види скандал, а знам че това се отразява на всичко. Просто изпитвам една вина, че я отдалечавам от баща й, понеже е привързана към него, търси го. Това ме изяжда.

# 26
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
Не е нужно да ти е мъж, за да бъде баща на дъщеря си.

# 27
  • Мнения: 9 709
Ще получиш ли подкрепа от близките си, ако се разделите, за да съхраниш психическото, а е възможно и физическото, здраве и на двете ви?

# 28
  • Мнения: 7
Ще получиш ли подкрепа от близките си, ако се разделите, за да съхраниш психическото, а е възможно и физическото, здраве и на двете ви?

Близките ни винаги ще ни приемат, мисля и че ще подкрепят и решението ми.

# 29
  • Мнения: 6 575
А ти защо искаш дъщеря ти да бъде привързана към насилник и алкохолик?? Фа може като порасне да си намери същия ли?
Напротив, ти трябва да й покажеш, пе такива пумияри се отхвърлят веднага и категорично.

Общи условия

Активация на акаунт