Искам да напусна мъжа ми, но изпитвам вина спрямо детето.

  • 3 760
  • 83
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 031
Специални
Образователни
Потребности
Т.е децата на втората жена имат някакви заболявания или други по-особени нужди.

# 76
  • София
  • Мнения: 4 303
СОП са всички дечица със Специални Образователни Потребности. От лек умствен дефицит, аутизъм, двигателни нарушения до тежка умствена изостаналост,  ДЦП, синдром на ДАУН (тези са по-познатите), изобщо всякакви отклонения.
За съжаление алкохолът влияе много негативно още върху сперматозоидите и яйцеклетките, както и върху вътреутробното развитие. Чисто здравословно. За емоционалните травми няма да говоря.

# 77
  • Мнения: 300
Със същия този комплексар, жената е живяла и е решила да създадат живот.
Да, има много сериозен проблем в тона семейство. Има две възможности - да бяга или да се справЯТ с проблема.
Просто масово българската жена избира да бяга.

Викаш, лекува се алкохолизма 🤔

Ау, какви български жени.. За срам и позор, искат да бягат, вместо да дрОбят салати на пиандето си.
И само в България тия жени..

Лекува се. Стига да поиска.Моят баща отказа алкохола. Не го направи заради деца и жена, а заради собствения си дирник. Иначе в гроба щеше да ходи. Та знаеш ли как бързо го отказа.


В случая чак след развода предполагам, и то заради физически здравословни проблеми от него. От алкохола.

# 78
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Ако това дете продължава да гледа скандали между родителите си едва ли ще продължи да е така привързано, колкото повече стоите заедно само го травмираш повече. А и на таткото явно му е омръзнало да си играе на семейство и затова се е пропил, търси друг по-съвестен докато е време, че като гледам колко майки с деца си напускат съпрузите по темите се очертава голям недостиг на свестни мъже, ще имаш все по-голяма конкуренция.

# 79
  • Мнения: 31 719
Ако това дете продължава да гледа скандали между родителите си едва ли ще продължи да е така привързано, колкото повече стоите заедно само го травмираш повече. А и на таткото явно му е омръзнало да си играе на семейство и затова се е пропил, търси друг по-съвестен докато е време, че като гледам колко майки с деца си напускат съпрузите по темите се очертава голям недостиг на свестни мъже, ще имаш все по-голяма конкуренция.
Заради баща алкохолик аз не обичам алкохол, нито пияни хора.
Брат ми обаче го е взел за пример и той имаше проблеми с пиенето.
Та зависи от детето. Не е казано, че ще му тръгне по стъпките.
Но не това е от значение, а крещящия факт, че такъв баща дава лош модел и едно дете ще е сбъркано в личния си живот завинаги.

# 80
  • Мнения: 319
Обикновено подкрепям диалога в една връзка и место смятам, че трябва да се види да се намери начин да се изгладят различията и проблемите вместо да се пристъпи към раздяла. Тук обаче не виждам това как може да стане. Представи си че утре пиян реши че детето го дразни че реве и посегне или метне нещо към него? Нещата тук така описани не са ок изобщо и не виждам как могат да се оправят, щом си позволява да ти посяга даже.

# 81
  • Мнения: 153
Мъж, който мисли само за алкохола, вместо за семейството си от такъв човек, не чакай нищо хубаво!

# 82
  • Мнения: 300
Ето нещо, което ми убегна в дискусията.


Ще получиш ли подкрепа от близките си, ако се разделите, за да съхраниш психическото, а е възможно и физическото, здраве и на двете ви?

Близките ни винаги ще ни приемат, мисля и че ще подкрепят и решението ми.

Явно за 6 години близките й не са видели проблема й, не са го обсъждали, не са разговаряли с нея (поради манталитет, или липса на диалог).

Ако е така, тази жена е много сама в проблемите си.
Авторке така ли е?

# 83
  • Мнения: 1 553
Няма място за вина. Ако детето остане в такава неблагоприятна среда, шансът да се превърне в жертва когато порасне, става много по-висок. Действайте с разум и обмислете добре всичко. Успех! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт