Какво да правя?

  • 5 468
  • 117
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 460
Ако ти трябва охладняване на отношенията, за да започнеш сериозно да се замисляш за брак, представям си какво  трябва да стане, че да се решиш да правиш дете.

# 61
  • Мнения: 7 481
Нормално е в една двойка да има периоди на неразбирателство и кавги, но,  нещата са поправими с компромиси от двете страни. Но, когато истински се разочароваш от човека срещу теб до степен да му нямаш доверие, да те нарани, да те отврати с поведението си....тогава трудно се поправят нещата.
И пак казвам, всичко зависи от желанието на двамата в отношенията.

# 62
  • Мнения: 775
Благодаря на всички за отговорите и честността, явно както се страхувах нещата няма да могат да се оправят. Админ може да заключва темата.
С достатъчно любов всичко се оправя. Това знам аз. Не се оправя, ако любовта не достига. Защото като писне бебето и ако тя се прави на примадона… Трудно е и се искат много стабилни нерви, а вие още отсега издишате. Там няма положение няма да го приспя или преоблека, или нахраня, или не мога да понеса бебешките и детските кризи и нечовешката умора  и защо днес не си обърнахме полузаспали повече внимание или си взехме душ за отрицателно време.. Бориш се, 24 часа в денонощието. Търпиш определени неща, изчакваш да минат определени трудни периоди. А след тях идват следващите. Съобразяваш се, защото обичаш. И без бебе и брак трябва да е същото. Това е отговорността за партньора. Не и обръщали внимание, трябвало и време. 6 години с вас, ама и трябва време. Кой кого разиграва идея си нямам, но разиграване има. Не знам, нещо има тук, което не се казва. Всички сме крещели, хора сме все пак, не извънземни. Това не е причината, но удобно се изтъква като причина. Прилича ми на триъгълник направо. Сигурен ли сте, че няма някой друг още в картинката? Насажда се вина от едната страна, същата ще мисли какво ще е бъдещето на двойката, иска уж семейство и дете, но действията говорят друго. И вашите действия… много я обичам, но 6 години нищо повече от съвместно съжителство. Ако ви е добре, защо не се е развила тази връзка досега, а ако не ви е достатъчно добре заедно, защо е продължила толкова време.

# 63
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 005
Сигурна съм, че авторът премълчава доста съществени детайли, от които би блеснал в доста негативна светлина, затова и не ги споделя. Авторе, така извъртя нещата, че да изглеждаш като жертва...

Последна редакция: ср, 06 мар 2024, 20:37 от AIDA_N

# 64
  • Мнения: 7 378
" Дългия суджук котката го яде". Надявам се разбираш. Дъщеря ми беше казала, че ако приятелят й до 1 година не й предложи брак е дотам. Предложи й момчето, нямаше и година от запознанството им.

# 65
  • Мнения: 20 009
Чакай сега. Нищо не разбрах
кой какво иска.
ТЯ иска ли брак?
Всяка двойка има различна динамика.
Едни искат, други не искат. Това не пречи да се обичат и да са си заедно.
Нея само скандалите ли я скандализираха? Или?

# 66
  • Мнения: 1 153
Никой нищо не разбра. Само авторът разбра, че няма да го бъде и ще заключва темата.

# 67
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 590
Уж я обича , пък много бързо разбира че няма да го бъде ?!
Има премълчано в историята.

# 68
  • Мнения: 107
Авторе, влюбването изстива, това е съвсем нормално и очаквано, но не трябва да те плаши. Важното и истинското идва след него.

# 69
  • Мнения: 5 309
6 години и връзката няма никакво развитие. Подизирам, че заради това са били скандалите. Ето женската гледна точка - в началото всичко вървеше добре, заживяхме заедно, но вместо да развием връзката мъжът се ослушва за брак и деца. Жената си мисли къде е попаднала и колко време е изгубила във връзка, която явно няма да се развие. На 35 години не е престаряла, но 35 са си 35, няма какво да се лъжем.
Авторът видя няколко мнения, които не му допаднаха и си подви опашката.

# 70
  • Мнения: 1 509
Когато един мъж обича една жена, се бори за нея, а не търси потвърждение в бг мама дали да й предложи брак, или да я остави.

# 71
  • Мнения: 3 150
Ако жената беше лигла или примадона, както я изкарват, да си е тръгнала отдавна. Просто вижда, че връзката им е на никъде, човека крещи, може и да обижда и сега жената седи и все още премисля дали да гони дивото или да остане с калпавото питомно.
Не ми се връзва  "много я обичам" и 5 реда по надолу - "май няма да я бъде".

# 72
  • Мнения: 1 257
За съжаление авторът се фръцна обиден, и едва ли ще прочете и вникне в голяма част от написаното. Много ми хареса мнението на Абуто по-горе - дано поне на мъжко мнение обърне внимание автора, ако женските ги подозира в пристрастност.
Повечето тук сме хора с богат житейски опит и наблюдения, въпреки лаконичността на автора и нежеланието му да разкаже подробности, "прочетохме" между редовете за какво става въпрос Simple Smile
Мъж, който няма смелост дори да спомене действията си и да застане зад тях, не ми го хвали.

# 73
  • Мнения: 350
Ако жената беше лигла или примадона, както я изкарват, да си е тръгнала отдавна. Просто вижда, че връзката им е на никъде, човека крещи, може и да обижда и сега жената седи и все още премисля дали да гони дивото или да остане с калпавото питомно.
Не ми се връзва  "много я обичам" и 5 реда по надолу - "май няма да я бъде".

Може и да си е тръгнала отдавна..

# 74
  • Мнения: 22
Благодаря ви за мненията, съжалявам за хората които са преживели доста тежки неща, съдя го по написаното като цяло, но нито има някакъв вид насилие или тормоз, както сте писали някои участници по-горе. Допитах се до вас, защото исках да чуя друга гледна точка, както и мнения на жени били или изпадали в подобни състояния. Скандалите както бях казал по-горе са от двете страни, както от нейна, така и от моя. Не е било само от нейна страна или само от моя, просто когато бях с проблеми със здравето и работата, само да уточня, че проблеми в работата имам предвид, че съкратиха по-голямата част от персонала и трябваше останлите да вършим работа за 3 човека и от там дойде и повечето работа за същите пари. Двете неща здраве и проблеми с работата ме доведоха до това да допусна излишните разправии и проблеми, за това казвам,че аз съм виновен, а не партньорката ми, защото колкото и да е трудно не трябва да забравям да и обръщам внимание, но сгреших. Надявах се на по-позитивни неща, но реалността явно е друга. Аз не съм се отказал, ще направя всичко по силите ми, в крайна сметка дано се получи. Искам само да кажа и за парите: парите никога не са ни били проблем, не сме богати, но не сме и бедни. Аз плащам всички разходи за жилището, битовите разходи и храната. Това е във връзка с горе написаните мнения, че парите не стигали и т.н. Благодаря на бог до сега успявам да изкарвам достатъчно за нормален живот.

Общи условия

Активация на акаунт