Какво да правя?

  • 5 469
  • 117
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 208
Ебаси златната работа. Бачкаш три пъти повече за да се прей беш от всякъде.
Ако трябва да почнеш някаква промяна - трябва да е от там. Как беше оня лаф - "ако пиенето пречи на работата, трябва да се откажеш от работата".

# 76
  • Мнения: 350
Ебаси златната работа. Бачкаш три пъти повече за да се прей беш от всякъде.
Ако трябва да почнеш някаква промяна - трябва да е от там. Как беше оня лаф - "ако пиенето пречи на работата, трябва да се откажеш от работата".

Има и друг израз: Не може и бъчвата да си остане пълна догоре, и жената да е весела..
Нещо трябва да даде човек, за да получи, взаимно си даваме и получаваме.
Мъж, който оставя една жена да го чака до 35 г., без деца, без приоритети за  настоящето и за бъдещето, без да й даде наслада в живота.. Какво иска от живота не разбрах. 🤔
А после се вменява на жените вината за биологичния часовник..

# 77
  • София
  • Мнения: 38 628
Една любов и жена иска време и енергия. В момента, в който започнеш да бачкаш по много, нямаш и двете.и губиш жената. Толкова е просто.

# 78
  • Мнения: 22
Една любов и жена иска време и енергия. В момента, в който започнеш да бачкаш по много, нямаш и двете.и губиш жената. Толкова е просто.

Най-вероятно е така, но нали трябва да има финансова стабилност, не става без работа. По-добре ли ще е да седнеш на дивана и по цял ден да гледаш телевизия? Тук ми се губят нещата честно казано.

# 79
  • Мнения: 775
Авторе, това не са големи препятствия, но въпреки това се спъвате и имате проблеми.  Много по-сериозни предизвикателства има в живота от описаните, много по-тежки ситуации. Явно съм права за жената. Пари и внимание едновременно е друг тип мислене, извън наложените стереотипи, двете заедно са изключение и са по силичките на не повече от 7-8% от хората; другите са под тавани по 10 часа за да постигнат парите за материалните емоции, а ако пък разполагат с време мизерстват. Очевидно е, че тя го изисква от вас, а тя самата способна ли е да го постигне? То е много лесно да се иска от партньора, но…

Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 14:52 от Rumi11111

# 80
  • Мнения: 1 257
Най-вероятно е така, но нали трябва да има финансова стабилност, не става без работа. По-добре ли ще е да седнеш на дивана и по цял ден да гледаш телевизия? Тук ми се губят нещата честно казано.
Само това ли виждаш като възможности - 14 часа "на тръстиката" или "седнал на дивана и телевизия по цял ден"? Има толкова много нюанси между крайностите, че е чудно изобщо защо ги споменаваш. Думата е "баланс". Личния и професионалния живот трябва да се допълват, а не да се заместват. За какво изобщо ти е да имаш жена, ако не я виждаш, не общуваш с нея, не правите неща заедно? И не става дума за "едно бързо" в полузаспало състояние, а за истинско и стойностно общуване. Да се забавлявате и релаксирате заедно, да се виждате с приятели, да ходите на екскурзии. Да разговаряте, да се изслушвате.
Когато работата отнема прекалено много от времето за почивка и общуване с партньора, значи има нужда от промяна. Друг работодател, преквалификация, частна инициатива, друг град - възможностите са безкрайни. Няма такава професия, която да те закотвя на едно място, и да не можеш да мръднеш. Има хора, които статуквото ги устройва, нямат топки за промяна, и предпочитат да мрънкат и да вдигат скандали на партньора си, отколкото да променят нещо в живота си.

# 81
  • Мнения: 12 848
Може пък жената да иска прекалено много: той хем да бачка за трима, за да осигури висок стандарт, но и да е свеж и отпочинал и купонът да тече като в романтичните филми.

# 82
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 006
Една любов и жена иска време и енергия. В момента, в който започнеш да бачкаш по много, нямаш и двете.и губиш жената. Толкова е просто.

Най-вероятно е така, но нали трябва да има финансова стабилност, не става без работа. По-добре ли ще е да седнеш на дивана и по цял ден да гледаш телевизия? Тук ми се губят нещата честно казано.
Да, губят ти се. Възможностите не са или работиш до припадък, или лежиш на дивана. Това са крайности. По-добре се старай да не залиташ към крайностите. Човек на крайностите е краен във всичко останало, не само в работата. И в отношенията също, а това хич не е добре...

# 83
  • София
  • Мнения: 10 595
Най-вероятно казаните неща по време на разправиите да довели до отдръпването.

# 84
  • София
  • Мнения: 38 628
Една любов и жена иска време и енергия. В момента, в който започнеш да бачкаш по много, нямаш и двете.и губиш жената. Толкова е просто.

Най-вероятно е така, но нали трябва да има финансова стабилност, не става без работа. По-добре ли ще е да седнеш на дивана и по цял ден да гледаш телевизия? Тук ми се губят нещата честно казано.
Ами аз работя на пълен работен ден и пак намирам време за любимите хора. Нищо общо с дивана.
Та нищо не чух какво мислиш за СПА уикенд или поне ресторант утре?

# 85
  • Мнения: 22
Най-вероятно е така, но нали трябва да има финансова стабилност, не става без работа. По-добре ли ще е да седнеш на дивана и по цял ден да гледаш телевизия? Тук ми се губят нещата честно казано.
Само това ли виждаш като възможности - 14 часа "на тръстиката" или "седнал на дивана и телевизия по цял ден"? Има толкова много нюанси между крайностите, че е чудно изобщо защо ги споменаваш. Думата е "баланс". Личния и професионалния живот трябва да се допълват, а не да се заместват. За какво изобщо ти е да имаш жена, ако не я виждаш, не общуваш с нея, не правите неща заедно? И не става дума за "едно бързо" в полузаспало състояние, а за истинско и стойностно общуване. Да се забавлявате и релаксирате заедно, да се виждате с приятели, да ходите на екскурзии. Да разговаряте, да се изслушвате.
Когато работата отнема прекалено много от времето за почивка и общуване с партньора, значи има нужда от промяна. Друг работодател, преквалификация, частна инициатива, друг град - възможностите са безкрайни. Няма такава професия, която да те закотвя на едно място, и да не можеш да мръднеш. Има хора, които статуквото ги устройва, нямат топки за промяна, и предпочитат да мрънкат и да вдигат скандали на партньора си, отколкото да променят нещо в живота си.

Написах го така, защото знам за не малко мъже където не работят, а разчитат на жена си да работи вместо тях. За мен това е неразбираемо. В момента това което правя е да обръщам повече внимание, комплименти, закачки,  разговаряме повече, предимно тя говори, аз я излушвам, ако поиска моето мнение го давам, гледам когато имаме възможност да излезнем на разходка, някой вечер на ресторант или да си вземем нещо двамата от магазина да си сготвим. Помагам и в домакинската работа, но според мен не много, честно казано, но до толкова ми стига времето и силите. Това което написах още първия пост, че въпреки това усещам това изстиване, и като взема предивд, че и трябва време, и не знам какво точно да си мисля. Наясно съм, че за един ден чудо не става, иска се постоянство, и за това се опитвам. Просто явно проблема е доста по-голям от колкото си мисля, аз самия.

Благодаря за мненията

Цитат
Ами аз работя на пълен работен ден и пак намирам време за любимите хора. Нищо общо с дивана.
Та нищо не чух какво мислиш за СПА уикенд или поне ресторант утре?

За утре съм планирал разходка и романтична вечеря навън.

# 86
  • Мнения: 12 848
Стайко, според мен много добре си започнал. Дано жената да го оцени.
Но наистина, помисли за развитие на връзката ви. Не в момента, но ако разчупиш леда, не се бави много.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 322
Щом не си е тръгнала, а само се е отдръпнала, според мен има шанс.

# 88
  • Мнения: 14 935
Все пак аудиторията ще бъде ли удостоена с конкретика по отношение скандалите, или само тъничко ще се пускат две думи как лирическата героиня е издържана от-до, за да се направят изводи за нейната неблагодарност?

# 89
  • Мнения: 22
Щом не си е тръгнала, а само се е отдръпнала, според мен има шанс.

Силно се надявам да е така.
Опитвам се, ако има нещо за което не съм се сетил съм отворен за идеи чесно казано, защото женската гледна точна е доста различна от мъжката.

Цитат
Все пак аудиторията ще бъде ли удостоена с конкретика по отношение скандалите, или само тъничко ще се пускат две думи как лирическата героиня е издържана от-до, за да се направят изводи за нейната неблагодарност?

Какво по-точно желаете да напиша за скандалите? Примерен скандал който сме имали или самата причина за скандала? Още в началото написах, че аз съм причината за скандалите, защото съм допуснал да се случат, вместо по нормален начин да се опитам да успокоя положението, а вместо това съм се въвличал в тях и за това стигнах до тук.

Последна редакция: чт, 07 мар 2024, 15:41 от StaykoPet

Общи условия

Активация на акаунт