Какво да правя?

  • 5 428
  • 117
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 151
Аз съм мъж. Но ще се обадя, защото някои неща се виждат и от най-големите дървета.
Разбираш каква е цената на нещо или на някого едва когато започваш да ги губиш. Или ги загубиш.
Ако сте над 35 и живеете заедно, досега трябваше да направиш "стъпката". Престави си от нейна гледна точка каква е била ситуацията. Минава жената 30, но от мъжът има ослушване за брак, за деца, за "нещо повече" от живеене под един покрив. "Говорили сме" е много хлъзгаво понятие. Малко скандали и сговнясани взаимоотношения и жената разбира, че този влак е там на гарата, но не пътува за никъде. Леко внимание от някой друг и изстиването ще се ускори много бързо. Явно сте там в момента. 8-ми март, Цветница, Гергьов ден... каквито и мероприятия да се организират ще е много скалъпено и изкуствено. Тук се иска по-дълъг период за връщане на доверието. Сега автора е в някакъв режим за минимизиране на щетите, но може да е след дъж качулка. Всичко зависи от това колко голяма рана са нанесли скандалите. Има неща, които могат да се простят, но има неща които те оставят като без крайник и няма как да простиш някога.

# 46
  • INFJ
  • Мнения: 9 361
Аз пък мисля, че имам право да се развикам, ако някой ми е изпилил нервите до краен предел и ме е разочаровал с егоизма си. :Д

# 47
  • Мнения: 7 922
Говорили сте за брак, но ти все още не си й предложил. Според мен се е изморила да те чака и съчетано с караниците желанието й да сте заедно съвсем е спихнало. В момента ми се струва като жена, която е на стендбай, докато реши накъде да поеме. Може и към теб да поеме, но едва ли. Сексът само по твоя инициатива е притеснителен. Все пак опитай да я спечелиш отново, щом я обичаш.

# 48
  • Мнения: 8 886
Лично аз в "претоплени манджи" не вярвам и не обичам. 6 години не сте имали развитие на връзката и сега си решил да направиш предложение, което да ползваш като лепило.

Никой не може да ти каже, дали жената ще приеме или не. Зависи тя колко е самостоятелна и независима от теб, нивото й на самочувствие, тиктака ли й биологичният часовник в името на което ще си затвори очите за някои неща. Пробвай и ще разбереш. Шансовете да се оправят отношенията са 50/50 - или ще се оправят, или няма.

# 49
  • Мнения: 2 188
Много зависи за каква болест, и какви проблеми става въпрос. Ако е нещо, което нарушава или застрашава качеството ми на живот, точно някой идиот ми трябва, да се тръшка, че не съм му обръщала внимание. Ще му викам не, ами ще хвърчи през вратата. Може ли във всеки един момент да мислиш само за собствените си емоционални дефицити, и да не разбираш кога е момента да даваш повече отколкото може би получаваш?

Като е идиот, за чий си с него? Ставаш и си заминаваш от връзката, след като не ти понася поведението на партньора. Не му крещиш.

Пък и явно мъжът е наясно, че е прекалил и е скапал отношенията. С крещене не става, ако държиш на човека до теб.
А ако в картинката имаше и дете? На мястото на приятелката бих мислила много сериозно.

# 50
  • Мнения: 14 862
Нещо много, ама много съществено не се пише в темата, което не е просто скандали и заради което не е достатъчно просто да наведеш виновно поглед.

И друго - пишещите се вторачиха в здравословния проблем, обаче щом авторът сам казва , че чак се е заровил в работа, за да не мисли за този проблем. Явно не става дума за нещо на умирачка, ерго жената не е тръгнала да изоставя човек на легло, понеже ù разваля дзена.

Авторе, по-добре изплюй камъчето какво точно си направил. Убедена съм, че си съвсем наясно какво е.

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 361
Еми и идиоти сме обичали, и сме си тръгвали, какво да се прави. Но те са се проявявали като такива в трудните ситуации, а не когато всичко е цветя и рози. Докато не се изпадне в разни ситуации, няма как да видиш реакциите.

# 52
  • Мнения: 9 709
Очевидно нещо му куца в комуникацията. И тук, и в двойката им.

# 53
  • Мнения: 6 145
Хайде бе, като знам как викат повечето жени, тук всичките света вода ненапита, все едно никога не повишили тон. Едва ли тва е причината, другаде е настъпил котето по опашката автора. Или като гледам как се самообвинява, по скоро тя е охладняла по съвсем друга причина, а той търси вината в себе си. Да се опита да я върне, ама малко ме съмнява да се получи.

# 54
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Щом отсега сте започнали с караниците и охладняването, зарежи, губене на време е, а занапред и разводите ще стават все по-скъпи.

# 55
  • Мнения: 3 774
Така както чета отстрани според мен връзката ви е на приключване. И двамата сте по на 35, от пет години живеете заедно и нито сте женени, нито дете имате, влачите се все едно сте тийнейджъри. А в един момент ти започваш да правиш скандали, да й крещиш и да не й обръщаш внимание.
Аз на нейно място досега да съм си била камшика.
Съгласна съм с всяка дума от поста на Абуто, който е мъж и съм забелязала - много здравомислещ.

# 56
  • Мнения: 22
Благодаря на всички за отговорите и честността, явно както се страхувах нещата няма да могат да се оправят. Админ може да заключва темата.

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Е, не се отчайвай, де. Всеки казус си е индивидуален. Може да има "happy ending" за вас.

# 58
  • София
  • Мнения: 38 515
Май авторът няма желание за каквото и да било действие с цел Хепи. По-скоро направо си е решил за края.
В такъв случай се чудя защо е пуснал темата.

# 59
  • Мнения: 14 862
Лирическата героиня е разбрала, че героят не е подходящ материал. Вероятно умува дали отсега да му бие шута, или да почака някой месец и поне да излезе с бебе от отношенията, предвид възрастта си.

Общи условия

Активация на акаунт