Какво да правя?

  • 5 429
  • 117
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 515
Конкретен съвет - 8 март е петък. Запази СПА хотел за уикенда, вземи вино, шоколад, пръстен и действай. Не забравяйте да си изкарате супер за целия уикенд и да се върнете чак в неделя вечерта.

# 31
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
За мен не е нормално да се тръшкаш, че фокусът се е изместил от теб, когато партньорът ти е болен и има проблеми. Изключително повърхностно е това.

# 32
  • Мнения: 751
И аз съм обичала мъже, които за нищо не стават, камо ли за семейство, егоисти, женкари, вечно те правите…разбирате. И всичко имаха с мен, но те със себе си имаха проблем всъщност. Ако тя обича страшно много себе си, винаги вие ще сте виновния. Да не ви влезе в положение, когато сте с разнебитено здраве, а и да сте преуморен от работа, без значение, когато преминавате през някаква трудност, за мен, не е голяма обич от нейна страна. Нещата се обсъждат; кой от какво има нужда и как да бъде постигнато. Колкото и наивно да звуча, заедно трябва да сте и в трудното, не само в приятното. Никой не крещи от хубаво и защото се чувства прекрасно. Семейството е нещо сериозно, голяма отговорност, непосилна за много. Да, когато човек обича, всичко му се вижда възможно, но… Всичко е възможно само с правилния човек до нас, който няма да се цупи, когато сме сринати здравословно; все едно дали физически или психически. Поне аз така ги разбирам нещата. Видях новото: Ами, ако ли пък не работите толкова, да няма сърдене, че малко изкарвате. Вие си знаете най-добре струва ли си или не. Но годините ви са много за подобни детски истории, явно не го разбира.

# 33
  • Мнения: 22
Всички сме викали, повишавали тон, били сме изнервени... Не познавам чак толкова спокойни хора, които никога да не покажат яд или раздразнение. Само че от повишаване на тон до повишаване на тон има планини разлика, също и от караници до караници, от скандали до скандали... И какво точно казваш като викаш - обиди и псувни или нещо друго?
Всъщност виждам, че авторът е дописвал. Скандалите и виковете от нейна страна ли бяха? Първо май казваше, че ти си се карал, сега излиза, че тя. Последно?

Скандалите бяха и от двете страни, но казвам, че от сегашната ми гледна точка, аз съм причината за тях. По принцип не се влияе от емоция и не повишавам тон, но както писах съм сгрешил и съм го допуснал.

# 34
  • Мнения: 179
"Искам време" аз го тълкувам като :
"Искам време да проверя друга опция"
Да , тя явно иска семейство и деца, но явно не е сигурна дали иска да са с теб. И ако не се появи (или вече има) друг подходящ партньор на хоризонта, ще прости, тъй като биологичния и часовник вече тиктака.Мое мнение (по моя логика).
Имали ли сте други изпитания през тези шест години? Заедно ли живеете? Правите ли секс въпреки отдръпването и?

# 35
  • София
  • Мнения: 17 283
За мен не е нормално да се тръшкаш, че фокусът се е изместил от теб, когато партньорът ти е болен и има проблеми. Изключително повърхностно е това.

В тази история никъде не се говори за нещо такова. В случая авторът е имал проблеми и си ги е изкарвал в скандали и крясъци към партньорката.

# 36
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Аз бях причината за скандалите, защото заради горе описаните проблеми се затворих в себе си и се опитах да се справя сам. Почнах повече да работя, по-малко внимание обръщах (за съжаление - от сегашна гледна точка) и скандалите бяха заради това, че постоянно работя, че не и обръщам достатъчно внимание.

Нека да четем все пак какво пише автора.

# 37
  • Мнения: 634
"Искам време" аз го тълкувам като :
"Искам време да проверя друга опция"
Да , тя явно иска семейство и деца, но явно не е сигурна дали иска да са с теб. И ако не се появи (или вече има) друг подходящ партньор на хоризонта, ще прости, тъй като биологичния и часовник вече тиктака.Мое мнение (по моя логика).
Имали ли сте други изпитания през тези шест години? Заедно ли живеете? Правите ли секс въпреки отдръпването и?

И аз съм на сходно мнение. Ако скандалите са били толкова лоши и непростими, да си е тръгнала вече - не ми звучи да е от тези, които мълчат и си кютат с настроенията на нестабилен партньор.

# 38
  • Мнения: 22
"Искам време" аз го тълкувам като :
"Искам време да проверя друга опция"
Да , тя явно иска семейство и деца, но явно не е сигурна дали иска да са с теб. И ако не се появи (или вече има) друг подходящ партньор на хоризонта, ще прости, тъй като биологичния и часовник вече тиктака.Мое мнение (по моя логика).
Имали ли сте други изпитания през тези шест години? Заедно ли живеете? Правите ли секс въпреки отдръпването и?

Живеем заедно от 5 години, за интимните отношения, не са като в началото, в момента са 1-2 седмично, по моя инициатива. Честно казано сме нямали проблеми до миналата година.

# 39
  • Мнения: 273
Скрит текст:
Всички сме викали, повишавали тон, били сме изнервени... Не познавам чак толкова спокойни хора, които никога да не покажат яд или раздразнение. Само че от повишаване на тон до повишаване на тон има планини разлика, също и от караници до караници, от скандали до скандали... И какво точно казваш като викаш - обиди и псувни или нещо друго?
Всъщност виждам, че авторът е дописвал. Скандалите и виковете от нейна страна ли бяха? Първо май казваше, че ти си се карал, сега излиза, че тя. Последно?
Скандалите бяха и от двете страни, но казвам, че от сегашната ми гледна точка, аз съм причината за тях. По принцип не се влияе от емоция и не повишавам тон, но както писах съм сгрешил и съм го допуснал.
Авторе, ще повторя други мнения, не става достатъчно ясна ситуацията, а дяволът е в детайлите. За 2 или 3-и път повтаряш това горното, звучи като да си поел вината и искаш да я оправдаеш, но така пак не даваш конкретика, а само дъвка за различни теории. Както казаха в един скандал или просто неразбирателство има двама. Първопричината може да е у теб, но зависи тя как е реагирала, после ти и т.н.

Та ако можеш дай някой безпристрастен факт без самообвинения.  Едно е счупен крак или нещо подобно и да трябва да лежиш, друго е психологически проблем /някакво претоварване, прегаряне, депресия/, в което емоциите и поведението са много по-засегнати. Нещо много ме насочва към второто, познах ли? Ако ти си бил кълбо от нерви и си реагирал първи остро е едно. Ако си имал нужда от търпение и разбиране от нея докато бориш проблема, а не си го получил е друго. Някои пък се отдръпват ако видят у човека някаква сериозна слабост, преосмислят всичко, колкото и да е гадно. 

Надявам се да поясниш, за да дадем по-адекватни мнения вместо шарени догадки, всички сме анонимни.

# 40
  • София
  • Мнения: 35 107
При жените е с натрупване обикновено, всичко се обръща някоя сутрин и връщане назад - трудно.
Не е размислила ей така, както и с допуснах грешка, взех си поука - не става.

Авторе, кажи ѝ, напиши ѝ че я искаш, чакаш, че си разбрал грешките си. Но не я притискай.
Ако иска - ще се върне. Ако не - продължавай нататък.

# 41
  • София
  • Мнения: 38 515
Ама те заедно ли живеят? Или не?

# 42
  • Мнения: 1 810
Веднага помислих, че си вдигал скандали, щом каза, че си имал проблеми с работата и здравето, дори преди да прочета следващото ти мнение. Типично за някои мъже като нямат пари или нещо куца в живота им започват да изливат фрустрацията и агресията си върху жените до тях. Повишаване на тон, сопкане, подвикване, блъскане на врати... И жената се чуди откъде й е дошло.
Разбира се повечето обвиниха жената като неподкрепяща в този труден за теб период, обаче няма психически здрав човек, който да търпи пълнолетен зрял мъж само защото е болен. Малко ми бие като да си се опитал да й се качиш на главата, права ли съм?
По повод на останалите мнения - аз съм емоционално стабилна, малко неща в тоя живот могат да ме наранят, особено пък истериите на "партньора", ама това не означава, че ще го позволя. Не защото ще плача в ъгъла, а защото е проява на неуважение и накърнява достойнството ми. И не, болести и работни проблеми не са оправдание.

# 43
  • INFJ
  • Мнения: 9 362
Много зависи за каква болест, и какви проблеми става въпрос. Ако е нещо, което нарушава или застрашава качеството ми на живот, точно някой идиот ми трябва, да се тръшка, че не съм му обръщала внимание. Ще му викам не, ами ще хвърчи през вратата. Може ли във всеки един момент да мислиш само за собствените си емоционални дефицити, и да не разбираш кога е момента да даваш повече отколкото може би получаваш?

# 44
  • София
  • Мнения: 38 515
Ако ще да се влачи по корем, здравословно и финансово, никой няма право да вика на никого!!
Знам ги аз "мъжките" схеми - не му стига заплатата и прави проблеми как са нарязани картофите или защо не е измит тигана.
Толкова е долно и жалко...

Общи условия

Активация на акаунт