С какво ви дразнят свекървите? – 154

  • 24 509
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 188
Голяма част от мъжете са убедени, че щом мама е казала нещо, то е абсолютната истина и не подлежи на обсъждане и коментар. И да трудно се разбиват тези вярвания.

# 31
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Мери, разликата м/у натрисане и гостуване е именно поканата. Като си поканен не е натрисане. Като се самопоканиш е натрисане.
То и аз я разбирам, но не разбирам всичко различно от това да седнеш и да се разбереш с човек като човек, с приказки и “блага дума“, при това с най-близкия си човек. На мъж душата му се вади с “памук“, не с провокации и надцакване, “озаптяване“ и “натрисане“. В случая ти искаш да го нараниш, именно да се “свие засрамен“ и нещо от рода на “аз казах ли ти, м???“ И какво ще промени това? Нито майка му ще дойде да гледа болното дете, нито съпругът ще я спре да идва, защото доколкото разбирам целта не е тази. А конкретния казус с болестта на детето сега, и отказа на свекървата сега, не по принцип някакви гостувания.
Ще го промени, кагота му дадеш примера на място и в момента в който собствената му майка го опровергава. Не е целта да се засрами, а да признае пред жена си, че твърдението му, че на майка му може да се разчита е невярно. Той уж я разбира, както разбра казуса е стар и сме го коментирали много. И както я разбираше, че тя стои с майка му, че не обръща внимание на детето, а уж заради него дошла, че трябва гостуванията на майка му да ангажират него, а не нея, се вижда, че файда от това няма никаква. Явно и тя ще трябва да смени подхода, че уж разбирането, да стане истинско разбиране. И ако това помогне, защо да е лошо? Благата дума вече го игра, ама това е резултата, нищо не се е променило. Освен на приказки разбира се, ама Римона това не я топли.

# 32
  • Мнения: 6 701
Голяма част от мъжете са убедени, че щом мама е казала нещо, то е абсолютната истина и не подлежи на обсъждане и коментар. И да трудно се разбиват тези вярвания.

То и за много жени е така. Изобщо има ли смисъл да се разбиват на пух и прах такива вярвания.
Моите родители бяха в пъти по-добре материално, когато се оженихме. Всъщност имах само болна свекърва, свекърът беше се преселил вече в по-добрия свят. Трябва ли да казвам всеки ден на мъжа си, че техните умряха и се скатаха да ни помагат и ни оставиха по-малко като наследство? И той като го признае какво ще спечеля аз?

# 33
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Скрит текст:
Мери, разликата м/у натрисане и гостуване е именно поканата. Като си поканен не е натрисане. Като се самопоканиш е натрисане.
То и аз я разбирам, но не разбирам всичко различно от това да седнеш и да се разбереш с човек като човек, с приказки и “блага дума“, при това с най-близкия си човек. На мъж душата му се вади с “памук“, не с провокации и надцакване, “озаптяване“ и “натрисане“. В случая ти искаш да го нараниш, именно да се “свие засрамен“ и нещо от рода на “аз казах ли ти, м???“ И какво ще промени това? Нито майка му ще дойде да гледа болното дете, нито съпругът ще я спре да идва, защото доколкото разбирам целта не е тази. А конкретния казус с болестта на детето сега, и отказа на свекървата сега, не по принцип някакви гостувания.
Ще го промени, кагота му дадеш примера на място и в момента в който собствената му майка го опровергава.
Не е целта да се засрами, а да признае пред жена си, че твърдението му, че на майка му може да се разчита е невярно.
Скрит текст:
Той уж я разбира, както разбра казуса е стар и сме го коментирали много. И както я разбираше, че тя стои с майка му, че не обръща внимание на детето, а уж заради него дошла, че трябва гостуванията на майка му да ангажират него, а не нея, се вижда, че файда от това няма никаква. Явно и тя ще трябва да смени подхода, че уж разбирането, да стане истинско разбиране. И ако това помогне, защо да е лошо? Благата дума вече го игра, ама това е резултата, нищо не се е променило. Освен на приказки разбира се, ама Римона това не я топли.
А когато “признава“, трябва ли да стои мирно, прав, в средата на стаята, с ръце, прибрани до тялото, наведена глава и отчаян поглед? Или трябва да е на колене, молейки “милост“?

Толкова ...грозно /пак ще кажа/ ми звучи всичко това, че не мога да го коментирам сериозно. Самата съфорумка го е осъзнала, че вероятно човекът знае, но пък може би се надява това да се промени. И никой не знае дали това наистина няма да се промени. Призивите за именно “аз казах ли ти, признавай, че си сгрешил“ нито ще докарат бабата от село, нито ще помогнат детето да оздравее, най-много да накарат един мъж да се чувства гадно за нещо, което му е ясно, но не може и той да промени към настоящият момент.

# 34
  • Мнения: 965
Значи, когато дъщерята кани майка си е гостуване, но когото сина кани своята е настрисане?!? Ясно, разбрах!
Римона да си каже какво точно цели, но не всички съвети на мако са толкова приложими, въпреки, че много и харесват на Римона. Все пак мако е само по теорията.
Аз и предлагам( за втори път, но удобно се подминава) да се редуват с мъжа и при боледуването на детето. И всеки може да приема или не помощта на собствения си родител, или да го отнася заради липсата на помощ. Предложих и да отстояват датите за гостувания, а когато свекървата е на гости Римона да излиза с приятелки, кино, театър и да видим дали свекървата ще има време за книга.
Но за мен да чакаш от най-близкия си признание в стил-Да, мило, майка ми е чудовище, ти си права, и да въртиш докато не го получиш е унизително за партньора. И ако мъжа ми, ми го приложи много бих се замислила какъв човек имам до себе си.

# 35
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
Скрит текст:
Значи, когато дъщерята кани майка си е гостуване, но когото сина кани своята е настрисане?!? Ясно, разбрах!
Римона да си каже какво точно цели, но не всички съвети на мако са толкова приложими, въпреки, че много и харесват на Римона. Все пак мако е само по теорията.
Аз и предлагам( за втори път, но удобно се подминава) да се редуват с мъжа и при боледуването на детето. И всеки може да приема или не помощта на собствения си родител, или да го отнася заради липсата на помощ. Предложих и да отстояват датите за гостувания, а когато свекървата е на гости Римона да излиза с приятелки, кино, театър и да видим дали свекървата ще има време за книга.
Но за мен да чакаш от най-близкия си признание в стил-Да, мило, майка ми е чудовище, ти си права, и да въртиш докато не го получиш е унизително за партньора. И ако мъжа ми, ми го приложи много бих се замислила какъв човек имам до себе си.
Именно, именно.
Затова се надявам никой да не се възползва от подобни “съвети“ особено ако държи на човека до себе си.

# 36
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Изобщо не е важно дали ще стои мирно. Важното е, че детето му болно и с всичко пак е натоварена жена му, той болничен не взима и това не се променя. Майка му е последния по важност в казуса, но пак всичко върти около нея и лъжите и заблудите й. За мен това е по-важното.
Темата затова е навъртяла рекорда по издания за отчетна, защото много жалите горките мъже и свекърви. А мъжете често са причина за проблема и в 100% от случаите решението е в техните ръце.
Боряна, вече стана ясно, че сина не я кани. Просто приема обаждания та с уведомление то на майка си, че ще им се натресе. Пардон, ще им гостува. Той не вдига телефона да се обади на майка ди да я покани. Разликата е огромна

# 37
  • Мнения: 965
Ей, мако, ти все едно си в тях, с такава убеденост и плам пишеш тук.
Ако мъжа ми не си поема задълженията около детето, и като е здраво и като е болно, най-малкия проблем ще е майка му. Не съм се омъжила за нея, не е длъжна нито да ми гледа децата, нито нищо. И отново( 3ти път, поне) гостувания, натрисания и т.н да си ги уреждат помежду си майка и син, а Римона да излиза и да им оставя детето. Много по-голям и бърз ефект ще има от всяко строяване.
П.с. може сина да кани майка си, и пред Римона да се прави, че тя се е самопоканила и натресла, за не влиза в конфликти. Все пак тук имаме нейната гледна точка и разказ.

# 38
  • Мнения: 2 696
Ма Ко е права, той не я е канил, винаги тя сама си решава кога и колко да остане, то това е ясно от ден първи.
Не я кани и знам, защото най-често говорят с видеовръзка, че да види и детето, та чувам сама какво се говори. Недей се притеснява в тази насока.
Иначе, ММ е най-грижовният баща на света, тъй че като не знаете, поне недейте си измисля.

# 39
  • Мнения: 6 701
Ма Ко, а ти какво предлагаш? Римона да каже на мъжа си, че майка му е мързелива егоистка ли? Или да му каже той да си вземе болничен и да си гледа болното дете? Или нейната майка да си вземе болничен, защото е супер баба?

# 40
  • Другата България
  • Мнения: 37 316
А, ето нещо, с което съм напълно съгласна.
Решението е в ръцете на съпруга - да си вземе болничен за гледането на детето.
Сега разбирам, че “той болничен не взима“. Ето къде бил ключа на бараката.
Детето е на двамата - на мъжа, и на жената. Нито тъщата, нито свекървата са длъжни да го гледат, когато е болно, това е задължение на родителите. Щом бащата “болничен не взима“, ще намери друг начин да си гледа детето. Това не означава, че задължително този начин трябва да е майка му. Преценката е негова, решението също. Моето дете е гледано от зълвите ми примерно - рядко, но съм го оставяла.

А това, че за теб думата свекърва е олицетворение на всичко лошо по света и у нас наистина явно е някакъв твой проблем, което не означава, че щом за теб тя е най-“важна“ във всеки казус, то това действително е така.

# 41
  • Мнения: 965
Ма Ко е права, той не я е канил, винаги тя сама си решава кога и колко да остане, то това е ясно от ден първи.
Не я кани и знам, защото най-често говорят с видеовръзка, че да види и детето, та чувам сама какво се говори. Недей се притеснява в тази насока.
Иначе, ММ е най-грижовният баща на света, тъй че като не знаете, поне недейте си измисля.
Разбира се, щом всичко е наред, тогава защо се опитваш да му доказваш нещо? Наслаждавай се на живота си, врътни ключа и не пускай свекървата като дойде и готово.

# 42
  • Мнения: 1 506
Истината е, че на мъжете много малко неща им правят впечатление и изключително рядко стигат до такива семейни конфликти. Той познава майка си, свикнал  е с глупостите й и му е по-лесно да не обръща внимание. Жените да се оправят помежду си. Класическия отговор е "тя си е такава". Да, ясно ни е. Ама на мен не ми е майка, аз не съм й свикнала и не съм длъжна да я търпя! И не е вариант те да се оправят, щото няма да се оправят.

# 43
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Боряна, никога не съм твърдяла, че съм в тях. Просто чета всичко по казус, който коментирам, а не избирателно.
 
Ма Ко, а ти какво предлагаш? Римона да каже на мъжа си, че майка му е мързелива егоистка ли? Или да му каже той да си вземе болничен и да си гледа болното дете? Или нейната майка да си вземе болничен, защото е супер баба?
И аз предложих и таткото да взима болничен. Няма друго решение. Тя все пак е в болнични, тя ще си гледа детето, като са намерили решение сега, така ще го намират когато се налага. Но подкрепям Римона за това, че иска да покаже на мъжа си, че не е прав за майка си. А да вменява и на нея това, което той си мисли или каква иска да изкара майка си, за мен не е хубаво и тя не трябва да му се върти на петичка, сакън да не засегне чувствителния си мъж. И защо да не каже, че майка му е мързелива егоистка, като това е самата истина? Разбирам да излъже нещо, да  не го казва, но като е вярно къде е проблема? Истината често не е приятна, но не прави нещо по-малко истина само като го кажеш.

А това, че за теб думата свекърва е олицетворение на всичко лошо по света и у нас наистина явно е някакъв твой проблем, което не означава, че щом за теб тя е най-“важна“ във всеки казус, то това действително е така.
Проблема е, че думите на свекървата, не за Римона, а за мъжа ѝ са истина. И после той ги изказва, като негово твърдение
Не искам да печеля нищо, искам само да не ми се казва „спокойно, ако не можеш да вземеш болничен, ще я гледа майка ми”, което знам, че няма как да стане. Искам да знае, че такъв вариант няма. 

# 44
  • Мнения: 6 701
Ма Ко, това верно ли го мислиш? Казваш на мъжа, когато обичаш, че майка му е мързелив егоист?! И какво ще спечелиш от това?

Общи условия

Активация на акаунт