С какво ви дразнят свекървите? – 154

  • 24 510
  • 746
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 504
Голяма грижа полагат, докато 9 месеца е сам на село.

# 736
  • Мнения: 2 188
Е, то е ясно, че не им се плаща наем, защото са се огледали в апартамента на "стареца".

# 737
  • Мнения: 162
Opossum, ти единствена си разбрала къде е драмата и съм ти много благодарна за разбирането! Sparkling Heart

И понеже тази история беше доукрасена до най-абсурдни висоти, искам да направя някои уточнения,

Аз съм на малко след 40 г., с образование, професия и със сигурност имам къде да живея. Мога да се изнеса от апартамента на гаджето ми и баща му във всеки един момент. Така че приказките, че са ме приютили едва ли не по милост изобщо не са верни. Искам да направя важно уточнение – майка ми почина преди почти 8 години, на практика съм живяла без баща си и тъй като той е чужденец – никога не съм познавала семейството му. Така че отношенията свекъри-снаха ми бяха съвсем непознати. Преди да се съберем с гаджето ми живях няколко години напълно сама, буквално бях сама и на празници, видяла съм 2 и 200, изпадала съм в такива финансови затруднения, че съм си брояла стотинките за хляб, но никога не съм си позволила да моля някого за помощ. Всичко това ме направи изключително силна и независима и знам, че мога да се справя със всичко. Възпитан и културен човек съм и не обичам да правя скандали и около мен да има караници. Винаги съм склонна да премълча на момента, за да не се стига до грозни конфликти и точно това ми качество е използвано срещу мен вече повече от една година.

Гаджето ми е току-що прехвърлил 45 г. Умен, образован, с професия, изключително добър човек и допреди да се сблъскам челно с живота с баща му, си мислех, че можем да бъдем страхотно семейство. Точно той е причината да живеем при баща му, беше ми дал ясно да разбера още докато бяхме приятели, че няма да се изнесе от там. Иначе аз съм готова и наем да плащам, за да сме самостоятелни, но той не ще и да чуе.

Бащата е на почти 90 г. и го познавах още докато със сина му бяхме само приятели. Изглеждаше изключително мил и приветлив дядо, спокоен и разумен. Каква илюзия! Той много искаше сина му да си има семейство, много ме харесваше за снаха и когато със сина му се сгаджосахме, той искаше веднага да отида да живея при тях. Така че аз в никакъв случай не съм се „натресла“ и не съм някакъв навлек, най-малкото имам достатъчно достойнство, за да не го направя, а както вече писах – имам си къде да живея. Престоят на село на бащата – в никакъв случай не е там за ¾ от годината, а за по няколко месеца, максимум – половин година. Също така той и в града има с кого да си говори, може да излиза да се вижда с негови бивши колеги и приятели, но сам казва, че не иска да се вижда с никого. И това е защото с довода „аз съм цял ден сам“ има оправдание по цяла вечер да ни занимава със себе си.  И да, грижим се за него, защото мие пазаруваме, ние чистим и ние му правим компания да не седи сам по цял ден. И защото ако се изнесем и на него му се случи нещо - няма да си го простим, докато сме живи.

Относно това кой къде обитава – дядото е в хола, където спи и където аз не влизам и през останалото време на годината. Така че когато е при нас в кухнята, никак не ни е освободил хола, ами точно обратното – холът е изцяло негова територия. Както се надявам, че става ясно – в никакъв случай „младите“ не се ширим в целия апартамент, а него да сме го натирили в някоя стая.

Закуската – много хора се хванаха за това колко е здравословна майонезата, обаче тук не става въпрос за това каква точно е закуската, а за липсата на избор. Всяка неделя ставам рано, за да отида на църква и не закусвам. Прибирам се към обяд, защото след литургия пия кафе с останалите енориаши и хапвам нещо. И всяка неделя съм се прибирала и тъпата филия ме е чакала изстинала, даже ми се е напомняло, че я има и при отговор, че съм яла е следвало цупене. Една седмица преди миналия Великден с гаджето ми се опитахме да постим и съответно – нямаше как да ядем въпросните филии. Всяка сутрин, когато ядях филия с олио и шарена сол (защото възможностите точно за закуска са много ограничени) съм слушала коментари как мога да закусвам такова нещо, колко ще ме нахрани и тн. Никакво разбиране, че постим, още по-малко, че е наш избор какво ще закусваме. Да, много е симпатично да ти правят закуска всяка сутрин, но в момента, в който ти си ДЛЪЖЕН да изядеш каквото са ти приготвили без да те питат дали искаш или не, това вече не е грижа, а власт. В България сме свикнали с прекрачването на границите на налагането, но аз не съм човек, който приема това за нормално.

За разказването на спомени. Гаджето и аз сме с различно работно време. Аз работя в офис и сутрин редовно излизам преди той да е станал. Той през деня си е вкъщи и излиза за работа, когато моето работно време приключва. И като се прибере в 11 ч. Вечерта, реално имаме един час, докато вечеряме, за да се видим. Как ви се струва, докато аз се опитвам да проведя някакъв нормален разговор с него, баща му да се меси в разговорите ни, за да разказва някакви случки? А как ви се струва да се прави караница, защото ме е видял да погаля гаджето по бузата и да ревнува, че синчето му явно му се изплъзва?

Прословутият ремонт. Не е моя идея. Беше идея на двамата с гаджето ми и докато баща му не се намеси по този грозен начин, сме прекарвали часове в мерене на кухнята и разговори какво ще направим – каква настилка ще сложим, какъв цвят ще са шкафовете, как ще имаме гранитни плотове и лед осветление. И всичко това приключи, когато стана ясно, че дядото не иска този ремонт, не защото някой ще му иска пари, а просто защото не му харесва, че се държим като независими хора.

В заключение мога да кажа, че отстрани нещата изглеждат по един начин, но ако някоя от вас дойде да живее в такава обстановка, както каза моя приятелка „ще се завъртя една седмица и ще си ходя“.

И да, оплаках се в група за оплаквания. Какво нечувано нахалство!

Повече няма да пиша, мислете и коментирайте каквото си искате, повече няма да се обяснявам. Аз скоро се махам от тази връзка, така че вече няма значение.

Последна редакция: чт, 14 мар 2024, 12:01 от Acid_Burn

# 738
  • Мнения: 9 709
Пропусна един от основните въпроси. Защо умни, интелигентни, силни, самостоятелни и прочие хора с кариери не живеят отделно от “стареца”?

# 739
  • Мнения: 2 188
Този чаршаф е някакъв абсурд просто.

Дядото бил искал да отидеш да живееш при него и ти се метна там, при положение, че имаш къде да живееш? Сериозно ли?
За другото изобщо няма какво да кажа. Явно ще си живеете така.

# 740
  • Мнения: 162
Пропусна един от основните въпроси. Защо умни, интелигентни, силни, самостоятелни и прочие хора с кариери не живеят отделно от “стареца”?

Допълних си коментара с няколко уточнения, но ще ги напиша и тук.
1. Гаджето не иска да остави баща си. Знаех го още докато бяхме само приятели. Защо - може много да се спекулира по този въпрос, но за мен истината е, че толкова му е набивано в главата, че е длъжен и че не може сам, че накрая сам е повярвал.
2. Ако се изнесем и той започне да живеем сам, както не се вижда с други хора, ако му се случи нещо, ние няма да си го простим. Пример - ако този човек получи инсулт, а ние не сме около него, за да извикаме Бърза помощ и той почине, цял живот ще ни тежи на съвестта. Знам какво ще се каже, че ходи на село. Само че на село има други хора, които той вижда всеки ден и които биха реагирали ако не го видят. А и той сам иска да ходи на село, никой не го гони от апартамента.

# 741
  • на село
  • Мнения: 3 926
А, отговори- синът му не искал.

И това гаджета на 45г ми идва странно.

До сега имала ли сте сериозна връзка?

# 742
  • Мнения: 9 709
Кой се грижи за него, когато е на село? Кой ще поеме вината тогава, ако се появи здравословен проблем?

# 743
  • Мнения: 4 833
Извинявай, но сама си си виновна за всичко. Поискал да живеете там и хоп - ти скокна да се пренасяш. Направил филия и ти си длъжна да я ядеш...
Позволяваш да ти се качват на главата и хората се възползват. Не е я тях грешката.

# 744
  • Мнения: 1 506
Пропусна един от основните въпроси. Защо умни, интелигентни, силни, самостоятелни и прочие хора с кариери не живеят отделно от “стареца”?

Взе ми го от клавиатурата Simple Smile
Ще допълня само, че започвам да се моля тази история наистина да е измислена.... Прави, здрави, образовани възрастни хора на по 45г се натикали в на дядото апартамента и недоволни кой къде стоял, какво ще се яде за закуска и тн....... Аз разсъждения на възрастни хора не виждам в тия чаршафи на снахата.

# 745
  • Мнения: 2 188
Дядото няма вина за цялата ситуация. Проблемът е в синът му и в теб.
Единственото, което можеш да направиш е да се изнесеш, а ако "гаджето" те последва - чудесно.

# 746
  • София
  • Мнения: 28 579
Това измислено оплакване повече няма да коментирам.

Нова тема – https://www.bg-mamma.com/?topic=1638036

Общи условия

Активация на акаунт