С какво ви дразнят свекървите? – 154

  • 24 512
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 966
Не съм писала да му се върти на петичка, но и обидите към свекървата не са най- правилната линия. Ето за N-ти път- мъжа и вика майка си да гледа детето, когато е болно, щом е обещала и Римона не иска да взима болничен. Като ги излъже, Римона не си взима болничен, а оставя това на мъжа си. По-лесен начин от този да му покаже каква е майка му няма.
Но явно като не ви харесват моите постове, не четете и предложението.

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 21:09 от ~Боряна~

# 46
  • Мнения: 2 188
И отново( 3ти път, поне) гостувания, натрисания и т.н да си ги уреждат помежду си майка и син, а Римона да излиза и да им оставя детето. Много по-голям и бърз ефект ще има от всяко строяване.
П.с. може сина да кани майка си, и пред Римона да се прави, че тя се е самопоканила и натресла, за не влиза в конфликти. Все пак тук имаме нейната гледна точка и разказ.

Е, това е. Идва маман, Римона хуква по козметици и приятелки. Мама и син да се оправят. И това всеки път.
Едва ли той я кани, мама казва, че идва, той казва добре.

# 47
  • София
  • Мнения: 28 579
Това го предложих още от предишната тема, но явно бащата си взима болничен от дъжд на вятър.

# 48
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Боряна, четеш като дявола евангелието. За ПРЪВ път свекървата е помолена да гледа детето, не за Nти. Това е откровена измислица
 
Ма Ко, това верно ли го мислиш? Казваш на мъжа, когато обичаш, че майка му е мързелив егоист?! И какво ще спечелиш от това?

Какво общо имат моите чувства къммъжа ми, с обективната истина за майка му? По някаква схема, за която не знам са неразривно свързани или какво? И да, ще спечеля, като ми се каже това
Не искам да печеля нищо, искам само да не ми се казва „спокойно, ако не можеш да вземеш болничен, ще я гледа майка ми”, което знам, че няма как да стане. Искам да знае, че такъв вариант няма. 
ще имам неоспорим аргумент, че не е прав.
А какво печели Римона, ако сега премълчи? Отново. Отново да направи компромис, да мине от нея и т.н. Ще ти кажа какво ще "спечели". Това да се повтаря до безкрай всеки път. Аз ако съм в тази ситуация ще си кажа "не, мерси". Предпочитам да си спечеля спокойствие от свекървата, спокойствие за детето, дори това да включва спокойствие и от мъжа. Ама не съм аз

# 49
  • Мнения: 966
мако, ти май четеш така, написала съм, че за пореден път АЗ пиша този съвет, а не че мъжа и за пореден път вика майка си да гледа болно дете.
И това с обидите от собствен опит ли го пишеш? Утре така ли ще постъпиш със сина си, ако не ти харесва нещо в снахата? С бутонките напред?

# 50
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Пак да питам, истината за обида ли се смята?
А винаги съм била на мнение, че не свекървата е човека, който трябва да оценява снахата. Та едва ли самата аз ще го прилагам. Ако нещо на мен не ми харесва в снахата, първото, което бих се запитала дали пък не е първото, което е харесал сина. Така ще постъпя

# 51
  • Мнения: 6 703
Истината?! Ти си дебела и аз ти кажа ти си дебела свиня това какво ще ти каже за мен? Поддържам истината или съм невъзпитана?

# 52
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Ако съм дебела, а твърдя, че съм слаба и тъкмо са ме взели за прима балерина на националната опера, тогава не мога да се обидя на "дебела", защото ще е вярно. За "свиня" вече е друго.
Въпросната свекърва обаче е и мързелива и използвачка и манупурира сина си  и лъжкиня. Това е несравнимо със "свиня". Прилагателните са просто констатация, при това от собствен опит и наблюдения,  като включиш съществителни вече е обида. Наистина ли трябва да се обясняват такива неща?

# 53
  • Мнения: 63
Здравейте! Имах друг профил , но абсолютно забравих парола и т.н
Погледнах само тази последна тема , не съм запозната точно какво , защооо..

Лично аз дълго време се заблуждавах ,че свекървата ми е проблема !
Ми всъщност не е тя , а " прекрасния" ми мъж .
Точно идването в дома ни без предупреждение.. особено когато имаме и малко бебе .. идват събуждат с шума си детето , очакват да е меко казано " кралския шут" , не поискани съвети . Моята чаша беше преляла ,когато пак дойдоха без предупреждение, аз бях сама с бебето и милото просто знаете как е със колики и чудесии. Майка му взе бебето за да мога аз уж да сготвя , но бебето си беше неспокойно и исках да си го взема , а тя ми отвърна ръката .. ТАКА ! Чашата ми преля тотално , умишлено си ги задържах вкъщи докато мъжа ми се прибере и пред него казах ,че не желая повече да се идва вкъщи без предупреждение, че бебето повече няма да е гледано от никого освен мен и баща му , докато не започне да казва какво иска или не иска и че в крайна сметка аз в този момент може да имам и други гости с които да искам да си Обеля 2 приказки насаме .
Мъжа ми си мълчеше , майка му и баща му свиха сърмите и си тръгнаха . Казвам ,че мъжете са виновни ,защото аз това за идването без покана ,без предупреждение го изговорих 1000000 пъти с него . ТОЙ да им каже ,защото от неговата уста щеше да звучи по друг начин , но уви ..
Е чуха го от моята уста и вече званят или просто не идват когато им скимне

# 54
  • Мнения: 1 596
Всеки... с номера си, някои с цяла програма. След известно време и ти ще се жалваш тук, че пак трябва да си взимаш болничен, а свекървата не ще да гледа детето болно... И пак съпругът е виновен за всичко.

# 55
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Мери, изобщо не е по всеки казус. Даже наскоро ми се сърдиха, че на оплакването на потребителка нищо не съм била написала. Ти може да четеш темата от месец, аз обаче съм в нея от 7-8 години или повече. Много по-често за мен мъжете са виновни за конфликтите м/у снаха и свекърва, отколкото самите свекърви. И да, както са ти казали, аз свекърва нямам. Но подобни проблеми съм имала и с бивши свекърви,  със собствената си майка и със сестрата на мъжа ми. Поради липсата на майка, тя реши да изземе функциите ѝ по едно време. В минало време е написано, защото такива проблеми вече нямам. Не е от неприязън, лично неудовлетворение или друго,  а съветите са от личен опит, когато нормалните начини НЕ работят. Какъвто е настоящия казус. Незапознатите с темата обикновенно ме провокират, че няма да изпълня собствените си съвети, но аз (пиша го сигурно на стотния нов в темата) прекратих достъпа на собствената си майка до детето, като беше под годинка. Та да, за мен има неприемливи положения и никога няма да съм на страната на този, който прекрачва тези граници. Отношенията в семейството, гледането на детето, общите им решения, покупки или друго си е само тяхно и никой, ама абсолютно никой, дори родител, няма право да прекрачва тези граници и да се меси там. Да, семейството е двама души живеещи заедно или отглеждащи заедно децата си. Другото е рода. Всеки който кара някого от двойката да се съобразява повече с него, отколкото с партньора му, от мен адмирации не може да очаква. Общо взето това са ми принципите и както се отнасят за мен, така и за действащите лица във всеки казус. Най-често се коментира намеса или в техните отношения или за гледането на детето и няма как да съм на страната на свекървата. Смятам, че изобщо нямат думата там и не са въпроси по които да вземат отношение. А натрисането когато ти е удобно не е нищо друго, освен намеса. Не само собственото си дете принуждаваш да се съобразява с теб, а и чуждо, което с нищо не ти е длъжно. Какво е ако не намеса?

# 56
  • Мнения: 1 506
Е нали свекървите си имали собствен живот, били стари да гледат толкова малки деца, ако са болни пък изобщо и дума не може да става. Сега пак обърнахте палачинката 😂😂
Значи една свекърва щом не може да идва когато й скимне на он инклузив при снахичката, не й слушаш непоисканите съвети, не й гледаш детето и своето както тя каже,не й направиш паметник в центъра на селото, хич не я търси и за помощ.....
😂😂😂😂 Не мога с вас честно...

# 57
  • Мнения: 63
Не деля хората , свекърва/ майка ,свекър/баща.

Не съм родила с очаквания да ми се помага от тях . Те не са и длъжни да го правят . Мойте очаквания са .. мъжа ми да гледа бебето наравно с мене . А родителите и от двете страни да се съобразяват. Това се нарича елементарна култура.

# 58
  • Мнения: 1 596
Е нали свекървите си имали собствен живот, били стари да гледат толкова малки деца, ако са болни пък изобщо и дума не може да става. Сега пак обърнахте палачинката 😂😂
Значи една свекърва щом не може да идва когато й скимне на он инклузив при снахичката, .....
😂😂😂😂 Не мога с вас честно...
Е нали уж не искала да идва свекървата, имала болен мъж и прочие. Какъв ол инклузив?

# 59
  • Мнения: 2 696
Искала, искала, ама само за гости, демек някой нея да я гости, пои и развежда, а не да даде нещо от себе си - гледане на дете.

Относно новия казус, пак същата нахална свекърва явно се задава. Стават все повече.

Последна редакция: нд, 25 фев 2024, 22:51 от Rimmona

Общи условия

Активация на акаунт