Отговори
# 30
  • Мнения: 19 883
Господинът не е студент, доколкото разбрах.
Доброволно е, но е подвеждащо.

# 31
  • SF
  • Мнения: 21 226
Ако се чувствате подведени, подминете и така няма да бъдете подвеждани в нищо.
Лично аз не доизчетох въпросите. В началото видях мейла си и че попълвам чрез Гугъл акаунта си и се оттеглих. Но ако студент трябва да предложи анкета с достатъчно голяма извадка, интернет и нашият форум биха могли да  са от полза. Иначе е трудна работа лице в лице да отговаряш на анкетьора дали позволяваш някой да те облизва, съблича, докосва интимно и така 100 и повече доброволци.

# 32
  • Мнения: 13
Ако се чувствате подведени, подминете и така няма да бъдете подвеждани в нищо.
Лично аз не доизчетох въпросите. В началото видях мейла си и че попълвам чрез Гугъл акаунта си и се оттеглих. Но ако студент трябва да предложи анкета с достатъчно голяма извадка, интернет и нашият форум биха могли да  са от полза. Иначе е трудна работа лице в лице да отговаряш на анкетьора дали позволяваш някой да те облизва, съблича, докосва интимно и така 100 и повече доброволци.

Здравейте,
мейла си виждате само Вие, защото е активен в браузъра Ви, никой друг няма достъп до него, попълването е напълно анонимно.

Поздрави,
НД

# 33
  • Мнения: 1 257
Ако се чувствате подведени, подминете и така няма да бъдете подвеждани в нищо.
Лично аз не доизчетох въпросите. В началото видях мейла си и че попълвам чрез Гугъл акаунта си и се оттеглих.

Оттеглих се по същата причина. И не само, но тази е основната. Няма как да е "анонимно" и през активния ми гугъл акаунт едновременно Simple Smile
Отделно смятам, че такъв тип проучвания - анонимно и свободно във форуми, се правят, когато не се търси истинска представителност, а конкретни резултати в защита на определена хипотеза. На всеки е ясно, че във форум бг-мамма резултатите ще са такива, а във форумите на гонг, фишинг мания и любители на фолксваген (произволни примери са това) - съвсем други. Когато се търсят надеждни и несъмнени резултати, се наема агенция, и се работи с референтни групи. Участвам в няколко платформи за проучвания, профилирането е сериозно, и като се достигне броя анкетирани с определен профил, анкетата се затваря за хора със същия профил.
Е, струва пари обаче Simple Smile  Но ако се борите за някаква академична степен, може би инвестицията си заслужава. А пък ако е за някое грантче - съвсем Simple Smile

# 34
  • SF
  • Мнения: 21 226
За огромна част от проучванията не са необходими представителни извадки, стимули, подаръци и други инвестиции.
Това проучване може би няма претенции за академичност и сериозни научни отчети. Резултатите не биха променили нищо, а биха послужили само на съставителя на анкетата.
Представете си, че някой от нас работи в туристическа агенция и пуска анкета с въпрос: Планувахте ли вече лятната си ваканция? с подвъпроси в България или в чужбина ще пътувате. Каквито и отговори да дадете, те по никакъв начин няма да променят навиците на бг населението, нито нагласите им за пътуване в страната.

# 35
  • Мнения: 13
Ако се чувствате подведени, подминете и така няма да бъдете подвеждани в нищо.
Лично аз не доизчетох въпросите. В началото видях мейла си и че попълвам чрез Гугъл акаунта си и се оттеглих.

Оттеглих се по същата причина. И не само, но тази е основната. Няма как да е "анонимно" и през активния ми гугъл акаунт едновременно Simple Smile
Отделно смятам, че такъв тип проучвания - анонимно и свободно във форуми, се правят, когато не се търси истинска представителност, а конкретни резултати в защита на определена хипотеза. На всеки е ясно, че във форум бг-мамма резултатите ще са такива, а във форумите на гонг, фишинг мания и любители на фолксваген (произволни примери са това) - съвсем други. Когато се търсят надеждни и несъмнени резултати, се наема агенция, и се работи с референтни групи. Участвам в няколко платформи за проучвания, профилирането е сериозно, и като се достигне броя анкетирани с определен профил, анкетата се затваря за хора със същия профил.
Е, струва пари обаче Simple Smile  Но ако се борите за някаква академична степен, може би инвестицията си заслужава. А пък ако е за някое грантче - съвсем Simple Smile

Здравейте!
Виждате акаунта си в гугъл, защото е активен в браузъра Ви. Излезте от профила и ще виждате анкетата с възможност за попълване, без да влизате с мейл-акаунта си. Анкетата е напълно анонимна, но ако Вие не вярвате на уверенията на случаен човек (мен), а вярвате повече на себе си - което е напълно в реда на нещата - аз няма какво друго да направя, разбира се. Simple Smile
Освен това: разбира се, че анкетата не се разпространява само в бг-мамма, що се касае до представителността - тя не се и стреми към такава по ред причини, вярвайте ми (и тук само се надявам, но съм наясно, че убежденията Ви ще надделеят, независимо дали почиват на научни факти или интуиция), достатъчно добре обмислени и обосновани и от чисто научна гледна точка. Извадката според отзовалите се, въпреки непредставителността си, е напълно легитимна от научна гледна точка, особено когато се изследват определени въпроси (като половото поведение, например). Що се касае до личното Ви участие - това е похвално, разбира се! - но, поне както описвате извадките, в които участвате - те са квотни. Които също имат своите ограничения и проблеми с представителността. Казвам Ви го съвсем добронамерено, ако прецените - може да проверите в гугъл Simple Smile

Последна редакция: чт, 08 фев 2024, 12:26 от n.dimitrov

# 36
  • София
  • Мнения: 1 595
Някак си не ми изглежда добре цялата анкета направена с универсални въпроси за мъж и жена, не стават така нещата.

И на мен това ми направи впечатление. Много голяма разлика имаше в моите отговори според пола. Ако идеята е, че за мъжете и жените има "стереотипи", един вид - мъжът по-рядко подава противоречиви сигнали, не всяко женско внимание е покана за секс, докато при мъжете почти винаги Е - ами изненада, така е! Почувствах се като някаква консерва, но половината ситуации ми звучат абсурдно. Дали ако изпратя мъж до дома му, това е покана за секс?! Че аз ще изпращам полунепознат мъж до дома му само ако е на умирачка. Или го вкарвам в спалнята (моята), блясвам с дантеленото си бельо и заявявам "Иване, само да питам... Може ли?" Но аз съм от миналия век и може би съм сексистка някаква, ама половината ми отговори бяха предимно вдясно, а другата - предимно вляво. Така че стереотипът е видим, но какво следва? Ще се борим ли с него, ще го анализираме ли и т.н.

# 37
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Много хубава анкета! Ако не друго поне дава идеи за разнообразяване на живота под завивките Smile

# 38
  • Мнения: 6 145
Изненадай мъжа си с едно страпонче Simple Smile

# 39
  • Мнения: 6 150
Ако не друго поне дава идеи за разнообразяване на живота под завивките Smile
Така де, да разиграем малко ситуации - хем за разнообразие, хем с научна цел.

# 40
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 323
Въпросите в анкетата следват стереотипи и това затруднява много, защото сексът и всичко около него не е постоянно и не се прави по протокол.

Обобщете си ограничен брой стереотипи. Нюансирайте детайлите и дайте възможност само за един избор. С това скалиране от "много съм съгласна" до "въобще не съм съгласна" ще получите нещо като нищо. Много натоварва това претегляне на всяко питане.

# 41
  • Мнения: 6 577
Въпросите са много некоректни, до какво може да доведат резултатите чак не ми се мисли. Мен ме потресе това, че се вменява, че жените казвали НЕ, когато всъщност искали да кажат ДА. Това е много много опасно внушение!!!! Я си представете, че някакъв нахален ви се натиска, вие казвате НЕ, ама той си мисли "аааа тя казва НЕ, ама всъщност иска, щот аз четох там някъде си, че жените така" и о, ужас! Какво може да стане, я да си помисли, доцент ли къв си?! Ти това помисли ли го изобщо или мисленето не ти е приоритет?!

# 42
  • София
  • Мнения: 35 107
Точно такива са стереотипите, нали се мъчим да ги разрушим.
“Няма жена, която отказва, има мъже, които не знаят как да си поискат”.
И точно тук съм чела, че жени отказват скъпа вечеря, защото обвързват манджата със секса.

# 43
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Въпросите в анкетата следват стереотипи и това затруднява много, защото сексът и всичко около него не е постоянно и не се прави по протокол.
Ми точно стереотипите изследва човекът. Като се затрудняваш пиши най-смешния отговор, пък нека после се затрудни и авторът на анкетата 😁

# 44
  • Мнения: 6 577
Точно такива са стереотипите, нали се мъчим да ги разрушим.
“Няма жена, която отказва, има мъже, които не знаят как да си поискат”.
И точно тук съм чела, че жени отказват скъпа вечеря, защото обвързват манджата със секса.

Жените отказват скъпа вечеря, защото мъжете обвързват черпенето със секса. Нали точно това говорим и тая анкета точно това вменява. Супер стереотипни въпроси. А онова с отказа дето било съгласие си е направо опасно. Те и за изнасилените така казват "ам тя виж как била облечена, търсела си го". Сигурно е казвала НЕ щот да се направи на интересна.... Wtf това ако вЕрно е научен труд, не знам... Ама то кво ли се учудвам, те някои не могат да четат, а завършват училище, защо и да няма доценти с мислене на австралопитек.

Общи условия

Активация на акаунт