Отговори
# 15
  • Мнения: 13
Каква е хипотезата?
Ще споделите ли резултатите?
Merci

Здравейте!
Резултатите ще споделя, я хипотезите, засега - не. Не бих искал да рискувам да повлияя по някакъв начин на отговорите.

# 16
  • Мнения: 17 407
Нужно е да изследователят да разполага с протокол-решение от КЕНИ, като за целта задължително е упоменат срока на изследването. Също - максимален брой участници и разпределение по пол - колко мъже, колко жени, с обосновка.  Така, малко - попълненете, пък ще видим - ми няма пък.

П.п. Не е длъжен да разкрива хипотезите на респондентите.

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 21:52 от Дренка

# 17
  • Мнения: 19 883
Не е лошо, ако някой иска да отговори и са му интересни въпросите.
Но и аз не го смятам за добра идея, и като цяло за адекватна извадка, ако става въпрос за неизвестна аудитория (все пак това е форум) – тук може всеки да се представи за мъж / жена, както и да излъже за години / образование / професия.
Ако анкетата се ползва като част от дисертация или научен труд, не  виждам каква стойност би имала като е правена във форум.
Няма да участвам също.

# 18
  • Мнения: 13
Към Дренка: Изследването, разбира се, е съобразено с режима, установен в СУ Simple Smile

Към BasilA: Какво значи "адекватна извадка"? Извадките според отзовалите се и с попълване на интернет въпросник са напълно легитимни (макар че, разбира се, не са представителни). По отношение достоверността на информацията - това е известен и приет за оправдан, от гледна точка на рисковете, проблем на анкетния метод изобщо, независимо дали попълването е "лист и молив" или в Интернет. Още повече, че при изследването на някои въпроси (както стереотипите и (повечето) аспекти на половото поведение, например) анкетният метод е често и единствено възможен. А участието Ви, разбира се, е доброволно! Simple Smile

Последна редакция: ср, 07 фев 2024, 22:23 от n.dimitrov

# 19
  • Мнения: 17 407
Към Дренка: Изследването, разбира се, е съобразено с режима, установен в СУ Simple Smile



В такъв случай, не е нужно да публикувате резултатите тук. Достатъчно е да предоставите достъп до публикация.
Впрочем, какви са ползите за участниците?

# 20
  • Мнения: 19 883
Не е нужно да ми обяснявате на мен.
Но ако един ден анкетата ви влезе в изследване или тенденция с определени нагласи, те ще са подвеждащи в този случай. Именно защото са дадени от потребителски профили във форум.
Аз мога да имам тук 99 приятелки, с които имаме подобни нагласи или дори да съм робот. Знаете, вече и това е възможно.
Simple Smile Сега, мен ми е ясно, че ви е нужен материал / съдържание, но все пак се придържайте и към моралната част. Която показва, че няма как да извлечете каквато и да е тенденция във взаимоотношенията от анонимен форум. Ако е за сериозно проучване – сериозно ли?

# 21
  • Мнения: 13
Към Дренка: Изследването, разбира се, е съобразено с режима, установен в СУ Simple Smile



В такъв случай, не е нужно да публикувате резултатите тук. Достатъчно е да предоставите достъп до публикация.
Впрочем, какви са ползите за участниците?

Участието е анонимно, така че - преки и материални ползи няма как да има. Всичко е въпрос на удовлетворение от съдействието.

# 22
  • Мнения: 17 407
Интересувам се от непреките. Каква е целта на научния труд?

# 23
  • Мнения: 13
Интересувам се от непреките. Каква е целта на научния труд?

в молбата ми за съдействие съм я обявил: "проучване на стереотипите за взаимоотношенията между мъжете и жените (изобщо) и даването на съгласие при предложение от партньора (конкретно) за секс" Simple Smile

# 24
  • Мнения: 6 145
До сега не се е случвало жена да ме натиска за секс, а аз да стоя и да давам разрешения. А това за страпона направо ме утрепа. Някак си не ми изглежда добре цялата анкета направена с универсални въпроси за мъж и жена, не стават така нещата.

# 25
  • Мнения: 17 407
Това е целта на изследването, разбрах. Попитах Ви за целта на научния труд, какви са очакваните приноси и ползи за обществото, освен резултатите. За какво ще послужат? Все пак, никой не е длъжен да съдейства пряко за нечие академично израстване, но пък вие очаквате удовлетвореност от това и го смятате за достатъчно 😃
Анкетата не искам да я коментирам, защото не е колегиално 😀

# 26
  • Мнения: 13
Това е целта на изследването, разбрах. Попитах Ви за целта на научния труд, какви са очакваните приноси и ползи за обществото, освен резултатите. За какво ще послужат? Все пак, никой не е длъжен да съдейства пряко за нечие академично израстване, но пък вие очаквате удовлетвореност от това и го смятате за достатъчно 😃
Анкетата не искам да я коментирам, защото не е колегиално 😀
…да, особено и анонимно Simple Smile

# 27
  • Швейцария
  • Мнения: 1 811
Колега, хипотезата ми е ясна. Според мен няма да се потвърди. Попълних и ще чакам да публикувате резултатите. Извадката от Бгмама не може да е представителна (Вие това го знаете), най-малкото защото тук групата е прекалено хомогенна (жени, висшисти от български етнос). Търсете участници и на други места.

# 28
  • SF
  • Мнения: 21 226
Анкетата може да е разпространена и в други канали. Резултатите могат да бъдат обединявани.
Според мен, претенциите не са за някакво сериозно научно проучване, което ще оправи света. Участието ви е на доброволен принцип. Който смята, че въросите му ще бъдат употребени за нечия лична облага, академично израстване, печелене на пари от проведени анкети, може да си спести неудобството. Някои ще го възприемат като любопитно забавление и ще участват напълно доброволно.
Няколко пъти се обясни, че извадката не е представителна.
Студентът трябва да проведе проучване. Никой не разполага с такъв огромен брой познати, които да попълнят анкетата. Форум като бг мама би могъл да е от полза чисто като брой респонденти, отзовали се на доброволен принцип.

# 29
  • Мнения: 6 145
Начинът по който са зададени въпросите за мъж в последната част ми е крайно нелеп. Дали позволявам жената да ме прегърне, целуне и да ме нае***е накрая със страпон. Сори ама тва не ми звучи сериозно, а не е като да не разбирам от наука. Някак си тва с позволението не ми изглежда приложимо за мъж, обикновено жената е активна докато провокира мъжа, от там той действа, не стои да чака да го оправят

Общи условия

Активация на акаунт