Връщат ли се мъжете и осъзнават ли че са направили грешка?

  • 8 554
  • 142
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 38 515
Те винаги се връщат. Въпросът е кога. Защото животът на една жена може да се движи много бързо и след месеци или година ти ще мислиш за съвсем други неща и хора.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 23 675
Иначе да,мъжете се връщат,но само когато осъзнаят грешката си.Мъжете обаче,не момчетата.
А ако не са допуснали грешка? В конкретната ситуация не мисля, че е допуснал грешка.

# 32
  • Мнения: 9 361
Авторке, само на 18 г. си, какви сериозни намерения очакваш?
На твоята възраст трябва да е:
"Гърди си с рози накичи,
на младостта се насити
и с пълна чаша пий наслада,
че няма да си вечно млада."
А не:
"Ах, къде е мойто любе?
Дали мисли той за мене
Я за него съм родена
И за него яз ке умра."

# 33
  • София
  • Мнения: 12 125
.Той е на 17 тя на 16 и знам че сме млади но много ме разстрои тази ситуация и  ме нарани това и наистина не мога да разбера какво се случи така от нищото.
Просто не си пада по теб. Няма някаква причина, това не е рационално и не е, защото имаш конкретен недостатък. И ти не харесваш всеки, можеше и ти да установиш, че не е твоето това момче. Не се фиксирай да се бориш, продължавай напред.

# 34
  • Мнения: 6 706
gabi_ivanova на 18 изобщо не ти трябва да се връщат! Радвай се на живота си на първо място и на младостта.
Но и за всякакви възрасти - според мен е грешка да искаме да се връщат или да ги пускаме обратно. Това би означавало старата песен .
Светът е пълен с мъже . Има достатъчно .

# 35
  • Мнения: 6 764
И двамата сте толкова малки, ти поставяш нещата едва ли не връзка с цел брак и деца. Аз на 18 даже с родителите на гадже не съм се запознавала, прекалено сериозно. Сигурно са единици момчета на по 17, които директно скачат в сериозна връзка.
Да се върне, защо.... Ти какво ще правиш през това време, послушно ще го чакаш, защото...
Продължи напред, срещай нови хора, със сигурност много по-интересни мъже предстои да срещнеш в живота си, не е нужно да задълбочаваш и чакаш първия срещнат да се връща. Върви се напред, не назад.

# 36
  • Мнения: 1 257
Вижте, реално нищо кой знае какво не се е случило, но нека не омаловажаваме така грубо чувствата на авторката. Почти всеки втори пост е - малки сте, млади сте. Точно защото са малки и млади, си изживяват емоциите бурно, дълбоко и като за последно. От позицията на родители и врели и кипели жени, ни е лесно да кажем "отмини и продължи напред, има толкова други мъже", но за момичето това е краят на света, момчето - единственият, не помните ли как сте изживявали нещата на тази възраст? Нека потъгува, нека мине през цялата палитра от емоции, за да може да ги отработи, осмисли и тогава да продължи напред, а не защото е "малка", разбирай повърхностна.
Неприятно впечатление прави само злословенето срещу "бившата" и склонността да се намесват роднини, защото това говори за един определен манталитет и отклонява решението на проблема в посока "мъжете са лабилни и непостоянни, а леки момичета дебнат отвсякъде", което не е в полза на авторката.
Момичето трябва да се научи да приема загубите и разочарованията с достойнство, а не като хвърля вината върху странични хора и фактори.

# 37
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
Казах на внучката си ( която е на 17), че от мъж се тръгва с високо вдигната глава и тракане на токчета! После може да поплаче насаме, но ще срещне по - добър! Сега, момиче, всички са твои. Ще го разбереш, когато срещнеш следващия!

# 38
  • Мнения: 23
На мен ми изглежда, че той се е опитвал да забрави нея като се обвърже с теб. Това "не съм готов/а за връзка" в повечето случаи означава "не те харесвам достатъчно, за да съм с теб". Щом е хукнал пак при нея може и въобще да не са спирали контакт.

Това са нормални неща, ти също можеш да се окажеш в подобна ситуация. Обвързваш се с друг, бившия се сеща за теб и иска да оправите нещата. Как постъпваш в такъв момент? На пръв поглед всеки ще каже, че е разумно да продължиш с новия човек, но ако сърцето надделее? Този път ти ще си в позиция на нараняващ.

Преживей си емоцията, не е последното момче на земята, всичко се нарежда по някакъв начин. Колкото и положителни качества да имаш, ако човекът отсреща не иска да е с теб, няма да бъде. Неприятни са такива ситуации, но се преживяват.

# 39
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 282
Иначе да,мъжете се връщат,но само когато осъзнаят грешката си.Мъжете обаче,не момчетата.
А ако не са допуснали грешка? В конкретната ситуация не мисля, че е допуснал грешка.
Мъжът ще се върне,ако прецени,че е сгрешил.
Ако смята,че е прав няма да се върне.
А младо момче,което не иска сериозна връзка даже и да сгреши,може да не иска да се върне.Учи се от грешките си и продължава напред.
Но конкретно за тази ситуация и аз мисля като теб Янтра. Не е допуснал грешка.

# 40
  • Мнения: 9 662
Дори някой да иска да се връща - не го приемай!
Не си нито дупка за запълване, нито изтривалка. Мъже (и жени) има милиарди буквално. Ще срещнеш и ще излизаш с много мъже. Ще има и страхотни и боклуци.
Знам, че сега е много блоезнено, но повярвай ми - ще мине. Няма да е утре, но ти гарантирам, че ще мине. И после ще ти е... смешно. Ще се смееш на себе си и на това, което си чувствала.

# 41
  • Мнения: 1 810
Вижте, реално нищо кой знае какво не се е случило, но нека не омаловажаваме така грубо чувствата на авторката. Почти всеки втори пост е - малки сте, млади сте. Точно защото са малки и млади, си изживяват емоциите бурно, дълбоко и като за последно.
Скрит текст:
От позицията на родители и врели и кипели жени, ни е лесно да кажем "отмини и продължи напред, има толкова други мъже", но за момичето това е краят на света, момчето - единственият, не помните ли как сте изживявали нещата на тази възраст? Нека потъгува, нека мине през цялата палитра от емоции, за да може да ги отработи, осмисли и тогава да продължи напред, а не защото е "малка", разбирай повърхностна.
Неприятно впечатление прави само злословенето срещу "бившата" и склонността да се намесват роднини, защото това говори за един определен манталитет и отклонява решението на проблема в посока "мъжете са лабилни и непостоянни, а леки момичета дебнат отвсякъде", което не е в полза на авторката.
Момичето трябва да се научи да приема загубите и разочарованията с достойнство, а не като хвърля вината върху странични хора и фактори.
Мхм. Нека не очакваме от тийнейджърка да бъде студенокръвна и цинична и да захвърля момчетата като носни кърпи.
Аз съм страдала като тийн по две любови - единия аз зарязах, другият мен ме заряза. Честно казано с усмивка се сещам за тези години - нямах едно наум, не бях обременена, не бях чувала за стотиците истории на срещи и раздели на други хора, само чиста романтика и краят на света.
Даже не осъзнавах, че някой може да спре да ти се кефи просто ей така, без да си сгафил. Или да си хареса друга. Ама как така, нали те обича? Smiley
Сега вече гледам по-реалистично на нещата и въпреки че се старая да запазя романтиката в живота си,  цинизмът и мен ме настига. Което е много разочароващо.

# 42
  • Мнения: 5 482
Не да бъде студенокръвна и цинична, а малко самокритична и стъпила на земята, на 18 е все пак, не на 8. Още от самото заглавие става ясно, че тя смята, че той бил направил грешка и чака да се "осъзнае", а и тук немалко "зрели" жени взеха да я навиват как той е недостоен, а тя - кралица. Ами не, ако така свикне, чакат я още доста разочарования не само на 18, а и на по-зряла възраст. В конкретния случай изненадващо момчето е било доста коректно. Трябва да му се отчете и признае, а не да се счита, че е направил "грешка" като е прекратил отношенията. Понякога просто така става и никой не е виновен.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 515
На 17г няма какво да го мислиш....вероятно те е използвал за да подразни бившата и тя да се върне при него или поне така се е получило в крайна сметка, имаш много живот да  живееш няма какво да се тормозиш заради пубер, който знае какво иска и това явно не си ти. Горе главата и напред смело.

# 44
  • SF
  • Мнения: 21 226
За какво ти е да се връща?! Като не те иска, и ти не го искай.
Знам, колко ми е лесно да го кажа отстрани, а на ти за друго не можеш да мислиш и сърцето ти страда. Точно, защото не ти е дал никакво обяснение, това те държи в недоумение и те кара да мислиш по въпроса.
Понякога се връщат. И много жени си ги очакват. Аз не. Гордост някаква...
Аз съм сигурна, че този ще си го помниш като първата любов и до там! Ще си намериш по-хубав и ще се чудиш сама на акъла си, когато се сетиш за този.
Но сега няма как да ти го докажа и сигурно си мислиш "я пък тая!"

Общи условия

Активация на акаунт