Връщат ли се мъжете и осъзнават ли че са направили грешка?

  • 8 550
  • 142
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...
Ще ти се.

# 136
  • Мнения: 6 575
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...
Ще ти се.
??
То ми се случва в момента. Нещо не схванах коментара ти.

# 137
  • Мнения: 6 145
И жените се връщат, но като че ли от това което съм виждал и ми се е случвало, мъжете се връщат по бързо, докато при жените отнема повече време - и в двата случая с мои бивши искаха да се връщат някъде между първата и втората година след раздялата. Докато при мъжете изявили желание да се връщат това се е случвало в рамките на няколко дни или месеца.

# 138
  • София
  • Мнения: 12 655
Не трябва да се бърка връщането с осъзнаването на грешката. Обикновено второто изчезва много бързо, след като се прости.

Мъжете се връщат, защото не им се губят определени екстри.
Жените се връщат, защото не им се е получило другаде.
Всъщност, и обратното важи.

Та изобщо не са повод за погалване на егото такива връщанки. Никой нищо не е осъзнал, освен че няма толкова опции, колкото си е мислел. Ама да си нечий последен вариант, хич не е за радост.

# 139
  • Мнения: 6 575
Напълно си права.
Освен, че то може и да се прости, но прошката не означава забравяне, още по-малко приемане обратно. Прошката освобождава. И е важно не само да простим на другия, но и на себе си.  Мисля, че е важно за осъзнаването и продължаването напред, независимо дали сам или с други.

# 140
  • Мнения: 6 145
В моя случай едва ли е било поради липсата на други опции, щото такива винаги е имало много при нея. Не знам какво я караше все да се връща при мен, даже накрая пак искаше, ама аз я отрязах. Първа любов ми беше и трудно се откъснах от нея, но пък и си я изживях до края, както и си получих реванша за дето ме заряза първият път.
Другото момиче беше много малка, даже като искаше второ издание беше още тинейджърка, там може би повече щеше да си заслужава.
Има и успешни втори опити след раздяла, даже на един приятел родителите му се бяха оженили повторно след развода. Но много зависи от конкретната ситуация и в повечето случаи е грешка, защото след първоначалната еуфория, нещата бързо си отиват на старото положение, съответно и към нова раздяла.

Последна редакция: пн, 18 мар 2024, 15:46 от rf22

# 141
  • Мнения: 406
Абе едно нещо като се счупи веднъж, после колкото и да го лепиш... Рядко има изключения от правилото. Даже и там е с компромиси и примирение май, май...

# 142
  • Пловдив
  • Мнения: 23 674
Връщат се и си осъзнават грешката, ама няма кой да ги приеме. Веднъж счупи ли се, това е края. Имаше една много хубава поговорка "Късно е, либе, за китка." И те така...
Ще ти се.
??
То ми се случва в момента. Нещо не схванах коментара ти.
И как се връща? Защото за авторката на темата съм сигурна, че няма да се върне.

Общи условия

Активация на акаунт