Счетоводител в нужда се познава 21

  • 14 930
  • 449
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 418
Да попитам колеги,сайтът на НАП как работи при вас?
Днес ми скъса нервите за това питам,дали е само при мен.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 620
преди обяд нямах проблем

# 32
  • Мнения: 14 418
Благодаря,ще си търся проблама.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Здравейте,
за първи път ще правя връщане на данък от работодател, в декемврийските заплати. Въпросът ми е за Д6. Сега подаваме за изплатени през декември възнаграждения, т.е. тези от ноември, там е имало данък за внасяне и е внесен. Следва да го декларирам в Д6 сега, нали? А в следващата декларация, която ще касае изплатени през януари, няма да подавам данък, тъй като ще съм на минус заради връщането? И така докато се изчерпи сумата, която сме върнали.
Правилно ли разсъждавам?

# 34
  • Балчик
  • Мнения: 740
Здравейте,
за първи път ще правя връщане на данък от работодател, в декемврийските заплати. Въпросът ми е за Д6. Сега подаваме за изплатени през декември възнаграждения, т.е. тези от ноември, там е имало данък за внасяне и е внесен. Следва да го декларирам в Д6 сега, нали? А в следващата декларация, която ще касае изплатени през януари, няма да подавам данък, тъй като ще съм на минус заради връщането? И така докато се изчерпи сумата, която сме върнали.
Правилно ли разсъждавам?
Да, точно така е, следите изплащането на заплати за кой месец е, изплатени през м.януари, но са начислени за м. декември, със знак минус в декларацията не се изписва никаква сума.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 620
Здравейте,
за първи път ще правя връщане на данък от работодател, в декемврийските заплати. Въпросът ми е за Д6. Сега подаваме за изплатени през декември възнаграждения, т.е. тези от ноември, там е имало данък за внасяне и е внесен. Следва да го декларирам в Д6 сега, нали? А в следващата декларация, която ще касае изплатени през януари, няма да подавам данък, тъй като ще съм на минус заради връщането? И така докато се изчерпи сумата, която сме върнали.
Правилно ли разсъждавам?
Да

# 36
  • Мнения: 876
Здравейте! Влизам в темата само, за да кажа какво се случи със здравните осигуровки на баща ми (писах в края на предишната тема). Със заявяване на приоритетно плащане платихме дължимото за 5 години назад и вече е здравноосигурен. Много благодаря за съдействието, защото именно тук получих най-ценната информация Flowers Rose

# 37
  • Мнения: 23
Здравейте! Искам да попитам защо от този месец детските надбавки са ми намалени от 50 на 40 лв? И двамата с мъжа ми ни осигуряват на минималната.

# 38
  • Балчик
  • Мнения: 740
Здравейте! Искам да попитам защо от този месец детските надбавки са ми намалени от 50 на 40 лв? И двамата с мъжа ми ни осигуряват на минималната.
Размера на детските надбавки е 80% , когато брутният доход е между 710.00 лв. - 810.00 лв., а новият праг за 2024г. е 710.00 лв. на човек.Т.е, много е вероятно общият ви брутен доход да е между двете суми.

# 39
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Здравейте!Ако може и аз с един въпрос.Дойде запор на една служителка.При нас е на 8ч. ,но има втори трудов договор на 4часа.Сега въпросът ми е-трябва ли сумата от  вторият трудов договор да е прибавя към основния и след това да пресметна каква сума трябва да и удържам?

# 40
  • Балчик
  • Мнения: 740
Здравейте!Ако може и аз с един въпрос.Дойде запор на една служителка.При нас е на 8ч. ,но има втори трудов договор на 4часа.Сега въпросът ми е-трябва ли сумата от  вторият трудов договор да е прибавя към основния и след това да пресметна каква сума трябва да и удържам?
Да, всички доходи се събират и се смята сумата за запор. Разбирам, че и двата договора са с един и същ работодател.

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Разбирам, че и двата договора са с един и същ работодател.
[/quote]
Не,не е един и същ работодател.При мен е на 7ч,( соц.услуга).При другият работодател е на 4часа.

# 42
  • Русе
  • Мнения: 1 514
И аз имам такава служителка със запор. Казах й да ми донесе служебна б-ка от другия работодател, за да й видя дохода, тя не донесе. Лъга ме разни неща, че другият не искал да й даде б-ка и т.н. Другият й работодател беше Билла. Там е на 4 ч., при нас - на 8ч. Накрая звъннах на ЧСИ-то, което ми беше изпратило запора и го питах какво да правя. Погледна някъде в компютъра си и ми каза каква й е била заплатата последния месец. Но тя в Билла е на смени и всеки месец заплатата е различна. Оказа се, че от Билла не й удържат нищо, не знам по каква причина. Това пак ми го каза ЧСИ-то. И така вече 2 години. Ако от Билла също й удържаха, запорът вече може би щеше да е платен и нямаше да трябва аз да продължавам да й удържам.

# 43
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
При мен нетната заплата и е под минимум,но със вторият договор е над.В писмото от ЧСИ пише да се вземе в предвид и другият договор със сумата на която е осигуряват.Говорих и със служителката,тя каза ,че се е обаждала на ЧСИ и и е казала,ако внесе определена сума ще и вдигне запора.Дано не се налага да и удържам.
И да попитам :нетна заплата- 1/3(не издържа деца).Изваждам нетната от несеквестируемия минимум -от остатъка внасям 1/3част на ЧСИ?

# 44
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Внасяте 1/3 от нетната заплата, но да й остане МРЗ. Например, ако нетната е 990 лв., 1/3 е 330 лв., но вие ще внесете 57 лв. (990-933лв.)

Общи условия

Активация на акаунт