Счетоводител в нужда се познава 21

  • 14 925
  • 449
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 790
Скрит текст:

Често тази бонусна система е именно, за да може работодателят да ощетява работника с празничните дни. Да го лиши от бонус, ако е решил да го освобождава, или ако работникът е известил, че напуска, да го стимулира или наказва негласно и т.н. законни хитринки. Ако брутната ви заплата по договор е заплатена коректно и празничните дни са ви начислени провилно като брой и сума, всичко е законно. Естествено зависи и от вътрешните правила на фирмата за формиране на раб. заплата, които са били длъжни да ви дадат да прочетете при назначаването.

Добре а това че октомври ноември и декември  заплатата е една не говори ли че съм ощетена...
Не говори. Показва само, че шефа е решил да не ви дава бонуси през декември.



Бонуси има,просто фишовете на всеки един от нас така са направени,че да докарат 1400 лв примерно служител 1 месец има бонус 600 лв, аз 250 лв
Добре, бонус има, но е в по-малък размер.
Което означава, че няма. Щом и заплатата за повече отработено време е същата като предходния месец.
Много е възможна както ви каза колежката всичко да е законно направено, така че да не може да бъде оспорвано. Съвета ми е - другия декември, ако имате възможност изберете да почивате в празничните дни.

# 16
  • Мнения: 609
Скрит текст:

Често тази бонусна система е именно, за да може работодателят да ощетява работника с празничните дни. Да го лиши от бонус, ако е решил да го освобождава, или ако работникът е известил, че напуска, да го стимулира или наказва негласно и т.н. законни хитринки. Ако брутната ви заплата по договор е заплатена коректно и празничните дни са ви начислени провилно като брой и сума, всичко е законно. Естествено зависи и от вътрешните правила на фирмата за формиране на раб. заплата, които са били длъжни да ви дадат да прочетете при назначаването.

Добре а това че октомври ноември и декември  заплатата е една не говори ли че съм ощетена...
Не говори. Показва само, че шефа е решил да не ви дава бонуси през декември.



Бонуси има,просто фишовете на всеки един от нас така са направени,че да докарат 1400 лв примерно служител 1 месец има бонус 600 лв, аз 250 лв
Добре, бонус има, но е в по-малък размер.
Което означава, че няма. Щом и заплатата за повече отработено време е същата като предходния месец.
Много е възможна както ви каза колежката всичко да е законно направено, така че да не може да бъде оспорвано. Съвета ми е - другия декември, ако имате възможност изберете да почивате в празничните дни.
Много несправедливо

# 17
  • София
  • Мнения: 7 038
Когато подписвате трудов договор (както и всякакъв документ), четете всичко, дума по дума...и като видите "описано в Правилник, Приложение, Инструкция...поискайте ги и прочетете и тях. Навън е джунгла: банки, застрахователи, мобилни оператори, вашият работодател и т.н. използват най-различни юридически издържани похвати с единствената цел "Да ви прецакат" Blush. Затова вярвайте само на себе си и четете, ако е необходимо се консултирайте с някой преди да сложите подписа си някъде.

# 18
  • Мнения: 5 790
Ако трябва да избира да не бъде прецакана няма да мръдне от къщи изобщо.
В много случаи се налага да се преглътне по някой не особено комфортен момент от работата в името на по-голямата картина   Избирате да виждате плюсовете, опитвате се да избегнете минусите и продължавате напред.

# 19
  • Мнения: 609
Реално бяхме излъгани, защото ни казаха вдига ви се заплатата на 1400 чисто  ще са ви добавени към основната като бонус, отделно празничните ще ви се заплащат и накрая хоп лъжа, не сме.подписвали документ

# 20
  • София
  • Мнения: 7 038
...да не бъде прецакана няма да мръдне от къщи изобщо.
Еее, споменах мобилните оператори, нали са доставчици на телевизия Blush, Топлофикация също не спи. Шегата настрана, права сте, всички сме прецакани отнякъде, просто се надяваме позитивите да са повече.
тодоричка, много благодаря за новата тема!

Последна редакция: пт, 12 яну 2024, 23:46 от buni

# 21
  • Мнения: 5 790
...да не бъде прецакана няма да мръдне от къщи изобщо.
Еее, споменах мобилните оператори, нали са доставчици на телевизия Blush, Топлофикация също не спи. Шегата настрана, права сте, всички сме прецакани отнякъде, просто се надяваме позитивите да са повече.
🤣🤣🤣🤣🤣 Верно, че комуналния октопод е с много пипала.

# 22
  • Мнения: 3
По въпроса с данъчните облекчения за деца работодателя ми заяви че щял да ги плаща на вноски във времето.Аз няма да подпиша тази ведомост.От тук какво следва.Явно и заплатата няма да мога да си взема

# 23
  • София
  • Мнения: 7 038
Кажете на работодателя да си направи корекции на данните подадени за заплати за м. декември, съответно нова ведомост само със сумата на заплатата ви, която може да разпишете спокойно. Ще си подадете декларация за данъчни облекчения за деца в нап в началото на март. В противен случай имате намерение да сигнализирате ИТ, че ви отказват изплащане на заплатата, те ще ви обърнат внимание. Вече атмосферата на служебното място след жалбата ви е ясна. Странно е, че не са ви насочили любезно към НАП още при подаването на молбата. В никакъв случай не подписвайте тази ведомост, която ви предлагат в момента.

# 24
  • Мнения: 29
Здравейте,
Предстои ми да подпиша договор с чуждестранна фирма като ще се осигурявам сама като СОЛ. Какъв е крайният % или сума за абсолютно всички осигуровки ако се осигурявам на максималната запалта за страната 3750 лв? (Искам да се осигурявам и за ОЗМ)

# 25
  • София
  • Мнения: 1 620
Здравейте,
Предстои ми да подпиша договор с чуждестранна фирма като ще се осигурявам сама като СОЛ. Какъв е крайният % или сума за абсолютно всички осигуровки ако се осигурявам на максималната запалта за страната 3750 лв? (Искам да се осигурявам и за ОЗМ)
1173,75 лв.
Понеже пишете чуждестранна фирма - от коя държава е тази фирма? /питам заради регистр. по ЗДДС/
P.S. задължително се консултирайте със счетоводител

# 26
  • Мнения: 29
Здравейте,
Предстои ми да подпиша договор с чуждестранна фирма като ще се осигурявам сама като СОЛ. Какъв е крайният % или сума за абсолютно всички осигуровки ако се осигурявам на максималната запалта за страната 3750 лв? (Искам да се осигурявам и за ОЗМ)
1173,75 лв.
Понеже пишете чуждестранна фирма - от коя държава е тази фирма? /питам заради регистр. по ЗДДС/
P.S. задължително се консултирайте със счетоводител

Много благодаря за отговора! Държавата е в ЕС - Германия

# 27
  • София
  • Мнения: 1 620
Здравейте,Предстои ми да подпиша договор с чуждестранна фирма като ще се осигурявам сама като СОЛ. Какъв е крайният % или сума за абсолютно всички осигуровки ако се осигурявам на максималната запалта за страната 3750 лв? (Искам да се осигурявам и за ОЗМ)
1173,75 лв.
Понеже пишете чуждестранна фирма - от коя държава е тази фирма? /питам заради регистр. по ЗДДС/
P.S. задължително се консултирайте със счетоводител
Много благодаря за отговора! Държавата е в ЕС - Германия
В този случай е задължителна регистрация по ЗДДС (чл. 97а, може и по общ ред) и то преди започване на дейността.

# 28
  • Мнения: 1 017
Здравейте, самоосигуряващо се лице свободна професия съм. От другата седмица ще почвам работа с постоянен трудов договор във фирма. Трябва ли да мина през НАП и Агенцията по вписванията да декларирам промяна на обстоятелствата или става автоматично? Декларация 7 май се наричаше в НАП и нея мога онлайн да я подам.Искам да спра дейност като самоосигуряващо се.

# 29
  • Балчик
  • Мнения: 740
Здравейте, самоосигуряващо се лице свободна професия съм. От другата седмица ще почвам работа с постоянен трудов договор във фирма. Трябва ли да мина през НАП и Агенцията по вписванията да декларирам промяна на обстоятелствата или става автоматично? Декларация 7 май се наричаше в НАП и нея мога онлайн да я подам.Искам да спра дейност като самоосигуряващо се.
С ел.подпис или пин на НАП става онлайн и да си спестите ходенето на място, щом сте сол, следва да подадете само декларация за спиране на дейност, Декл.7 във вашият случай не е необходима, тя се подава за лица, които не се осигуряват на други основния и внасят само здравни осиг.вноски.

Последна редакция: вт, 16 яну 2024, 12:04 от AVA ROSE

Общи условия

Активация на акаунт