Работа, CV-та, HR-и, съвети - 90

  • 30 967
  • 837
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 244
Благодаря за новата тема.
Има ли фирми, където от 1ви януари се връщате в офиса? В моята сфера доста масово си бяхме хоум досега, но нещо всички CEO-та са се наговорили едновременно. В нашата фирма по същата причина, в последните дни на декември напуснаха над 100 човека, чува се, че има още поне 50 в предизвестие.

# 46
  • Мнения: 1 602
Ехаа, 150 човека... Браво, така се прави, наистина.
Това колко процента от персонала е?

# 47
  • Мнения: 801
Няма да споря по темата, но аз разбирам и подкрепям потребителката. Прозвучахте като колегите, с тези коментари, че проблемът е в нейния телевизор. Казвала съм за уикенда “нищо особено” и се връща отговор- “ама как така, какво прави” и т.н и т.н. За децата -“имам други приоритети и цели“- “ама как така, аз на тея години имах 2, това е най-важното нещо в живота” и се започва една тирада, която нямам желание да слушам. Аз смятам, че не си длъжен да се обясняваш и колегите да ти знаят живота, като не ги чувстваш близки и добронамерени. Да си зная всички работи с колегите не ми се вижда удачно, с 1-2 може. Влияе и професионалните отношения, ако някой ти е прекалено близък, но има пропуски в работата и ти трябва да го покриваш. Обаче как да му кажеш, като знае, че изневеряваш на гаджето. (Просто пример)

# 48
  • Мнения: 10 498
Едно е да попиташ ка ти мина почивката или как са децата, друго е да питаш колежка примерно защо не иска да ражда, защо не е омъжена и такива неща.
Разликата се вижда от километри.
Ми аз съм питала. И ми разказаха... и си станахме по-близки, отколко бяхме просто колежки. И ми благодари, че ми е разказала, защото й е олекнало и вече не се чувства виновна за част от конкретните моменти в живота си .. и такива неща Simple Smile
Така че ако си темерут - дали питаш или си питан - няма шанс да се промениш. Такъв си и в работата си, не само в живота. Затова сменяш 1001 и все някой ти е виновен.
А понякога ти трябва просто малко съдействие, за да споделиш...

# 49
  • Мнения: 244
Ехаа, 150 човека... Браво, така се прави, наистина.
Това колко процента от персонала е?
Около 20%

# 50
  • Мнения: 1 192
Ехаа, 150 човека... Браво, така се прави, наистина.
Това колко процента от персонала е?
Около 20%
Уау, това не води ли до значително затрудняване на работата? При нас ако напуснат 20% ще се усети много сериозно.
Би ли споделила за коя сфера става въпрос?

# 51
  • София
  • Мнения: 1 662
Благодаря за новата тема.
Има ли фирми, където от 1ви януари се връщате в офиса? В моята сфера доста масово си бяхме хоум досега, но нещо всички CEO-та са се наговорили едновременно. В нашата фирма по същата причина, в последните дни на декември напуснаха над 100 човека, чува се, че има още поне 50 в предизвестие.
Не, при нас любезно обясняват колко е важно да се социализираме и да ходим в офиса, но реално официална заповед няма, затова си ходим стандартните 15 човека (от 250+). Мисля, че сме от малкото в сектора, които не са официално върнати в офиса, но предполагам, че ако продължим да ходим толкова хора, тази година ще спуснат официална заповед за някакви задължителни дни в офиса.

# 52
  • Мнения: 1 529
За съжаление май навсякъде върнаха хората в офиса под надслова "социализация". Ние за сега сме на 50% и сме с график, но има тенденция да ни искат постоянно там.

# 53
  • София
  • Мнения: 12 239
От миналата година ни върнаха на 50 процента, мисля че няма да рискуват и да предложат 100 процента връщане в офиса.

# 54
  • Мнения: 244
Цитат
Уау, това не води ли до значително затрудняване на работата? При нас ако напуснат 20% ще се усети много сериозно.
Би ли споделила за коя сфера става въпрос?
Напускат предимно от Customer Support отдела и не знам колко ще се усети, те и сега имат голям беклог. Говори се, че вместо да правят нови съкращения, просто са решили от изцяло хоум офис да върнат съпорта на 100% в офис и те сами да напуснат, както и се случва. Сферата е fintech.

# 55
  • Мнения: 136
Моля за препоръка на  лично съобщение за добър кариерен консултант по възможност и психолог. Нека бъде с нормална цена. Писах на една която прави видеа в youtube и поиска 190 лв квото е безумно.

# 56
  • Мнения: 14 904
Според мен е нормална цената.

# 57
  • Мнения: 10 498
Моля за препоръка на  лично съобщение за добър кариерен консултант по възможност и психолог. Нека бъде с нормална цена. Писах на една която прави видеа в youtube и поиска 190 лв квото е безумно.
Даже е евтино, ама предполагам е еднократно. То за 1 път, едва ли ще има някакъв ефект... За какво ти е тая щуротия? Тука можеш да получиш повече адвекватна помощ и съвети, така и така си супер анонимна, дай малко детайли и ще видиш, че нещата не са толкова драматични...
Хората ги женят и развеждат по темите, съдебни спорове се рашават, ти за една работа... Simple Smile Даже пускай нова тема направо и си топ.. За какво ще ги дадеш тия пари на някакви youtube инфлуенсъри...
Психолог е друга история - там ако е читав, ще ти трябват доста повече пари и редоно ходене... Но в крайна сметка всичко си е в твоята глава.

# 58
  • Мнения: 5 055
За какво ти е психолог, просто започни да общуваш с колегите си и няма да имаш проблем.

# 59
  • Мнения: 31 850
Somebody12, на колко си години?

Общи условия

Активация на акаунт