Майски бебета 2024г. - Тема 4

  • 17 785
  • 764
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 66
Включвам се с добри новини след прегледа - всичко е нормално с бебето, с шийката, с кръвотока. Че даже и с плацентата - вдигнала се е и вече не е нужно да лежа непрекъснато, даже ще успея да се прибера за празниците, изрично попитах. Разбира се се разплаках от облекчение, надявам се бебето са е усетило, че са сълзи от радост и да не се е напрегнало 😀 И най-хубавото - почти със сигурност чакам една сладка госпожица. 🩷

# 31
  • Мнения: 2 783
Момичета, как се справяте с киселините? Аз съм при мама, която ми готви, но каквато и манджа да хапна имам киселини, дори като обядвам манджа, вечер не ми се яде нищо. Някак тежко ми става. А ми се иска да си хапвам домашно сготвена храна, два месеца заради гаденето бях само на препечени филийки и бисквити..

Бях писала и предната тема - Гавискон и Талцид са ОК за бременни.

# 32
  • Мнения: 195
Студено прясно мляко ме спасяваше първата бременност.

# 33
  • Мнения: 230
Аз съм с тромбофилия. Картинката е прекрасна Hug - корема е целия в буци и иглата като забода боли ужасно. Вече втори месец редувам да бия в паласките и ръцете (хващам гънка над лакътя в мекото отстрани). Та така - стискам зъби и все някоя местенце става за бодене.

# 34
  • Мнения: 265
Здравейте момичета!
Имам въпрос относно изследванията за уреаплазма и микоплазма. На вас пускали ли са ви такива и знаете ли до коя седмица могат да се правят?
Питам, защото прочетох, че е хубаво да се пуснат заедно с цитонамазката през първия триместър, а това е поредното нищо, което моят АГ не е споменавал и съответно не ми е правено. С тези постоянни анаеробни инфекции, започвам да се притеснявам дали всичко ще е наред с бебчо.

А за кафето, аз пиех по едно на ден (максимум 2) преди да забременея и кофеинът никога не ми е действал особено, но след това изцяло го спрях. В началото вкусът му ми беше неприятен, а и чувствах напрежение в главата след това. Понякога си правя горещ шоколад със 100% какао или чай. Вие какви чайове пиете, понеже и там информацията е малко противоречива?

# 35
  • Мнения: 658
Аз пия само чай от лайка.И аз четох различни мнения за чайовете.Накрая разбрах,че от лайка е един от разрешените.

# 36
  • Мнения: 1 787
Аз пия и от шипка.

# 37
  • Мнения: 414
Момичета, как се справяте с киселините? Аз съм при мама, която ми готви, но каквато и манджа да хапна имам киселини, дори като обядвам манджа, вечер не ми се яде нищо. Някак тежко ми става. А ми се иска да си хапвам домашно сготвена храна, два месеца заради гаденето бях само на препечени филийки и бисквити..

Бях писала и предната тема - Гавискон и Талцид са ОК за бременни.
По -добре е Гавискон мисля.Талцид пише и в упътването ,че не се препоръчва честия прием поради контакт на плода с алуминий.Ако не е ежедневно става иначе .Аз си взех Гавискон ,но гледам да не взимам лекарства всеки път ,ами ми помага лимонче ,газиранко 2 3 глътки или прясно мляко .

# 38
  • Мнения: 785
Вие какви чайове пиете, понеже и там информацията е малко противоречива?
Аз пия ройбос само.

# 39
  • Мнения: 414
Здравейте момичета!
Имам въпрос относно изследванията за уреаплазма и микоплазма. На вас пускали ли са ви такива и знаете ли до коя седмица могат да се правят?
Питам, защото прочетох, че е хубаво да се пуснат заедно с цитонамазката през първия триместър, а това е поредното нищо, което моят АГ не е споменавал и съответно не ми е правено. С тези постоянни анаеробни инфекции, започвам да се притеснявам дали всичко ще е наред с бебчо.

А за кафето, аз пиех по едно на ден (максимум 2) преди да забременея и кофеинът никога не ми е действал особено, но след това изцяло го спрях. В началото вкусът му ми беше неприятен, а и чувствах напрежение в главата след това. Понякога си правя горещ шоколад със 100% какао или чай. Вие какви чайове пиете, понеже и там информацията е малко противоречива?
Аз пия всякакви плодови чайчета и ройбос .Не пия зелен и черен чай , силни билкови и чайове ,които имат повечко кофеин.

# 40
  • Мнения: 151
Ellie, много се радвам че всичко е наред при вас!
И аз минах фм, всичко е наред, видяхме личицето и съм влюбена. Relaxed Вече усещам доста силни ритничета на моменти, сякаш някой опъва струна и я пуска.
Чай пия само плодов, някъде бях чела че билките може да разбутат хормоните.

# 41
  • Мнения: 85
Аз пия Бронхо стоп сироп.
На листовката пише, че не е препоръчително за бременни, защото съдържа алкохол (етанол), но се консултирах с медицински лица и ме увериха, че няма проблем

В защо не са ти препоръчали СИНЕ варианта на бронхостоп-без алкохол е? Аз това препоръчвам на бременни, деца и хора, които не консумират алкохол.
  За дамите с тромбофилията, към които и аз спадам пробвайте с компреси с риванол. С първото ми дете беше по-зле корема сега е пу пу. Има буци, но няма такива с големина на ябълка както преди и такива синини. Сега храната ми е по-разнообразна. Ям храни стимулиращи косата, кожата и ноктите. И много цутруси или фреш. Ползвам супер увлажняващо мляко за корема. Има ефект поне за сега. Но си кърви 30 мин и слагам лепенки. В ръцете още повече ме боли, пулсират и не мога да спя от болка. А краката не искам да развалям със спукани капиляри т. к.  и тая екстра я има.

# 42
  • Мнения: 211
Аз пия чай от липа. Замисляла съм се за чайове за бременни, ама като цяло избягвам твърде често да пия.

# 43
  • Мнения: 166
При мен започнаха втвърдяванията от рано.Предната бременност имах много,но започнаха от 30-та г.с ,а сега още от 18.На своя глава ще започна да пия магнерот,имам две кутии,които си донесох от Бг.Някоя от вас знае ли с какъв друг магнезий мога да го заменя,тъй като съм си в чужбина вече?Тук лекарите не признават нищо друго освен вълшебния “парацетамол” ,бяха ми казали,че не е доказано,че магнезия помага при контракции и така си откарах до края 🤦🏻♀

# 44
  • Мнения: 24
При мен започнаха втвърдяванията от рано.Предната бременност имах много,но започнаха от 30-та г.с ,а сега още от 18.На своя глава ще започна да пия магнерот,имам две кутии,които си донесох от Бг.Някоя от вас знае ли с какъв друг магнезий мога да го заменя,тъй като съм си в чужбина вече?Тук лекарите не признават нищо друго освен вълшебния “парацетамол” ,бяха ми казали,че не е доказано,че магнезия помага при контракции и така си откарах до края 🤦🏻♀

Аз съм в Нидерландия.. през септември се бях прибрала в България и там ми изписаха магнерич 3х1 - уж бил с най-чиста форма и най-добре се усвоявал. Останала ми е само една кутийка и съм си намалила дозата до следващото прибиране, защото и аз не знам какъв да купя от тук. Четох, че “магнезий бисглицинат” бил препоръчан за бременни тук, но не ми се рискува. Не знам в коя държава си ти, но и при мен е същото.. парацетамол за всичко.

Да се оплача.. чаках цял месец за преглед, който беше днес и се оказа, че нямам повече прегледи с ултразвук чак до 27ма седмица. 😒 сега съм 18гс+2. Слушахме само сърчицето с доплер. Бях много разочарована.. другата седмица съм на фетална морфология в сряда и не знам как ще издържа. За какво плащам 200 евро здравни осигуровки всеки месец? До сега са ме пратили само на едни кръвни изследвания и дори не искат да ми назначат тест на една проста урина, защото кръвното ми било ниско и не виждали причина за излишни тестове????? Попитах кога се мери шийката и ми се изсмяха и питаха от къде си набавям информацията?? 😤 Много се изнервих и нарекох държавата първобитна и мм леко ми се нацупи 😊 Нямам търпение да се прибера след нова година и да направя всички възможни изследвания в България.

Общи условия

Активация на акаунт