Майски бебета 2024г. - Тема 4

  • 17 786
  • 764
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 316
Sunny, моите и двете АГ харесват много Диаспорал (магнезиев цитрат) и магнерот (магнезиев оротат дехидрат). Вторият доколкото разбрах е по-тежката артилерия, засега съм на Диаспорал 400мг.

За чайовете - пия ройбос и липа.

# 46
  • Мнения: 733
Момичета, аз идвам с проблем, който вече започва да ме тревожи.
Вече 4ти ден съм със запек, който опитвам да преборя с всичко, за което съм чела тук и не става и не става. Сладко от рози, компот от сливи, Дуфалак, няколко лъжици зехтин, крем супи, какво ли не пробвам и не става нищо. От напъните вече започва да ме боли корема и се филмирам да не стане нещо с бебето. Два дни се напъвам нон стоп защото и носа ми е страшно запушен и се опитвам да се издухам. Преди години имах такъв проблем със запека и стигнах до там да обикалям спешните в София и никъде не ми обърнаха внимание, а бях стигнала до 10 дни и корема ми беше станал на камък, на косъм да се пръсна. Тогава си купих домашна клизма и за 2 дни си реших проблема, но не знам сега подходящо ли е да правя такива процедури?

# 47
  • Мнения: 195
Момичета, аз идвам с проблем, който вече започва да ме тревожи.
Вече 4ти ден съм със запек, който опитвам да преборя с всичко, за което съм чела тук и не става и не става. Сладко от рози, компот от сливи, Дуфалак, няколко лъжици зехтин, крем супи, какво ли не пробвам и не става нищо. От напъните вече започва да ме боли корема и се филмирам да не стане нещо с бебето. Два дни се напъвам нон стоп защото и носа ми е страшно запушен и се опитвам да се издухам. Преди години имах такъв проблем със запека и стигнах до там да обикалям спешните в София и никъде не ми обърнаха внимание, а бях стигнала до 10 дни и корема ми беше станал на камък, на косъм да се пръсна. Тогава си купих домашна клизма и за 2 дни си реших проблема, но не знам сега подходящо ли е да правя такива процедури?
Клизмите Мелилакс могат да се използват при бременност, при мен действа добре и едно сиропче Фрутилакс. Съчувствам ти... повече ме е страх от запека, отколкото от раждането 😔

# 48
  • Мнения: 1 787
Опита ли с киви? Бях чела, че много помага.

# 49
  • Мнения: 233
Момичета, аз идвам с проблем, който вече започва да ме тревожи.
Вече 4ти ден съм със запек, който опитвам да преборя с всичко, за което съм чела тук и не става и не става. Сладко от рози, компот от сливи, Дуфалак, няколко лъжици зехтин, крем супи, какво ли не пробвам и не става нищо. От напъните вече започва да ме боли корема и се филмирам да не стане нещо с бебето. Два дни се напъвам нон стоп защото и носа ми е страшно запушен и се опитвам да се издухам. Преди години имах такъв проблем със запека и стигнах до там да обикалям спешните в София и никъде не ми обърнаха внимание, а бях стигнала до 10 дни и корема ми беше станал на камък, на косъм да се пръсна. Тогава си купих домашна клизма и за 2 дни си реших проблема, но не знам сега подходящо ли е да правя такива процедури?

Глицеринова свещичка пробва ли? На моя син като бебе съм му слагала 2-3 пъти по препоръка от педиатър. Не знам дали е разрешено за бременни обаче.

# 50
  • Мнения: 733
Не съм, защото преди не са ми помагали. Помня, че като дете имаха ефект, но като възрастна бях пробвала 2 пъти и нищо не се случи. Единствено за клизма се сещам вече, макар че не ми се искаше да опирам до това ... 🥺

# 51
  • Мнения: 265
Момичета, аз идвам с проблем, който вече започва да ме тревожи.
Вече 4ти ден съм със запек, който опитвам да преборя с всичко, за което съм чела тук и не става и не става. Сладко от рози, компот от сливи, Дуфалак, няколко лъжици зехтин, крем супи, какво ли не пробвам и не става нищо. От напъните вече започва да ме боли корема и се филмирам да не стане нещо с бебето. Два дни се напъвам нон стоп защото и носа ми е страшно запушен и се опитвам да се издухам. Преди години имах такъв проблем със запека и стигнах до там да обикалям спешните в София и никъде не ми обърнаха внимание, а бях стигнала до 10 дни и корема ми беше станал на камък, на косъм да се пръсна. Тогава си купих домашна клизма и за 2 дни си реших проблема, но не знам сега подходящо ли е да правя такива процедури?

Аз съм със същата драма от няколко седмици. Ядях по 2-3 кивита на ден и всякакви храни с фибри, но нищо не помогна. Накрая ми препоръчаха сладкото Laxatinil Fruct (казаха, че е безвредно за бременни) и проработи! В момента това е единственото, което действа при мен. Много се надявам когато бебка се измести по-нагоре, нещата да се успокоят. Simple Smile
Приема се вечер след последното хранене и се води, че дозата е една малка лъжичка, но аз те съветвам ако решиш да го пробваш, да започнеш с половин. Аз взех цяла и още рано сутринта коремът доста ме заболя. Усещането не беше никак приятно, но поне подейства.

Последна редакция: пн, 18 дек 2023, 21:56 от Iffsy

# 52
  • Мнения: 658
И аз с този запек се побърквам.Беше поотминал л,отскоро пак.Гледам да ям повече течни храни,кисело мляко.Кивито е решение докато го ям.Писна ми от него вече.Аг каза,че не трябва да имам запек.Не трябва ама ето на.Другият път ще искам пробиотик.

# 53
  • Мнения: 6 945
В друга тема писах,че ми изписаха стодал ...една дама предположи,че е с алкохол и се шашнах малко ....сетих се и аз кога ....

# 54
  • Мнения: 1 787
Стодал е хомеопатичен сироп, няма проблем да се приема.

# 55
  • Мнения: 6 945
Аз съм чела в предни теми,че са го пили и няма да съм първата ама все пак 🫣
Днес се притеглих малко се шашнах,утре на гладно пак и ще напиша кг😁

За запек като бебе съм й слагала мелилакс клизмички помогнаха временно,това което й помогна е сироп лактулоза МИП нз дали става за нас .....

# 56
  • Мнения: 257
Става, на мен с първата бременност ми го бяха изписали …
И аз наблягам на кивита, взимам си киви голд, че ми допадат повече, но иаз от събота съм се стиснала, дано се оправи положението Grin
Утре съм на преглед + ПКК и урина, на 21.12 съм на фетална (да видим ще има ли изненади на пола този път) 
И нещото което ще ме държи будна тази нощ е, че в класа на сина има варицела,той не е карал и аз не знам дали съм Confounded Tired Face

# 57
  • Мнения: 6 945
Варицелата е най-големия ми страх .....детето три пъти я проспуска ....правих си тест по едно време излезе уж че съм я карала имам антитела но май да малко ....

# 58
  • Мнения: 257
Утре ще се тествам и аз, ще тествам и детето, че няколко пъти се среща с нея и все не я хваща и става съмнително вече …..Дано сме я изкарали ….
Малко, много важното е че ги има

# 59
  • Мнения: 414
Не съм, защото преди не са ми помагали. Помня, че като дете имаха ефект, но като възрастна бях пробвала 2 пъти и нищо не се случи. Единствено за клизма се сещам вече, макар че не ми се искаше да опирам до това ... 🥺
Лактулоза Мип може да се приема по време на бременност и го дават на бременни и в болницата . Яж течни храни ,готвено -супички,бобови храни-леща,фасул,плодове -кивита ,портокали ,мандарини ,сливи.

Последна редакция: вт, 19 дек 2023, 11:14 от Mims1900

Общи условия

Активация на акаунт