Майски бебета 2024г. - Тема 4

  • 17 765
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • Пловдив
  • Мнения: 315
Mims, не ги приемай нещата лично. Темата с децата и всичко свързано с тях винаги ще има безброй гледни точки и винаги ще има някой несъгласен с нещо, въпрос на възгледи.
Тепърва с колко такива неща ще се сблъскваме всички.

Мисля, че всеки просто трябва да чете с разбиране, да е способен да си отсява ценното за него и вече опита с неговото дете ще оформи гледна точка по всякакви въпроси. И това не значи задължително, че един е по-прав от друг.
Идеята е да споделяме информация и опит, и няма как всичко да е полезно за всеки.

Та обратно на последните неща. И бебефон, и бял шум при нас си бяха полезни.
Използвахме Чиполино Поларис и бяхме доволни, но се развали след около 3 години работа. Сега в стаята на баткото имаме камера на Xiaomi, но я ползваме само да проверяваме какво прави, дали спи и т.н. На нотификациите изобщо не разчитам, но той е достатъчно голям, за да дойде сам ако има проблем.
За бебето взех от немския амазон някакъв на Hello Baby, беше с добри отзиви, ще го видим как ще е. Държах на отделен екран и функция да се върти камерата.

За бял шум имаме пингвина Пърси (на Томи Типи, мисля че вече го няма като разновидност), баткото още си го пуска като си ляга, нищо че е на 4 😀
Сега за бебето имам от приятелка бухалчето Оли да няма спорове за Пърси 😂

# 751
  • Мнения: 729
Аз също смятам, че на който дадена тема не му е интересна, може просто да подмине или ако не е съгласен с нещо да изрази спокойно гледната си точка без да се стига до напрежение. Темата е за всички момичета, които ще станат майки през Май, а не за да сравняваме на коя опита или знанията са по-правилни. В темата има място за всички и мисля, че всички тук в момента имаме нужда от едно позитивно пространство, в което да се подкрепяме, да споделяме ежедневните си преживявания и да се почувстваме свързани, защото дори мъжете ни не знаят през какво точно преминаваме. Нека си запазим позитивното пространство и нито едно момиче да не се чувства, сякаш няма място тук 😊
Мими, не мисля, че трябва толкова лично да го приемаш - различни хора с различни темпераменти сме, но ми се иска да вярвам, че никой не е искал да обиди или омаловажи никого. Ти си част от това мини общество, което си създадохме и нека да го запазим положително ❤️

# 752
  • Мнения: 412
Аз също смятам, че на който дадена тема не му е интересна, може просто да подмине или ако не е съгласен с нещо да изрази спокойно гледната си точка без да се стига до напрежение. Темата е за всички момичета, които ще станат майки през Май, а не за да сравняваме на коя опита или знанията са по-правилни. В темата има място за всички и мисля, че всички тук в момента имаме нужда от едно позитивно пространство, в което да се подкрепяме, да споделяме ежедневните си преживявания и да се почувстваме свързани, защото дори мъжете ни не знаят през какво точно преминаваме. Нека си запазим позитивното пространство и нито едно момиче да не се чувства, сякаш няма място тук 😊
Мими, не мисля, че трябва толкова лично да го приемаш - различни хора с различни темпераменти сме, но ми се иска да вярвам, че никой не е искал да обиди или омаловажи никого. Ти си част от това мини общество, което си създадохме и нека да го запазим положително ❤️
[/quote

Абсолютно сте прави, но иначе то не е конкретно лично за мен, ами по-скоро акушерките в БГ,  наистина не са особено ценени от доста хора,сега примерно в БГ има много добри специалисти също, не само в Америка и също се трудят за нас денонощно, труда им не е малък. Нека е позитивно да, никой не иска да се напряга, точно и аз това бях казала и беше излишно просто. Ясно е, че всяка жена и бебе са различни и индивидиални, всеки ще прецени според него си и детето си 🤗🤗🤗🌹 Наистина и мненията и на учените(лекари и тн) са разнозначни, за някоя жена може да е 1 мнение супер полезно, но за друга да не върши работа съвета,факт.

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 23:18 от Mims1900

# 753
  • Мнения: 265
Напълно съгласна! Тепърва ще има 1000 човека, които няма са съгласни с нас, мненията и подходите ни при отглеждане на децата. Поне между нас си трябва да сме толерантни и да подхождаме с разбиране, дори да имаме различно виждане за нещата. Важното е всяка една да си намери нейното "правилно" без да съди и отрича. Simple Smile

В този ред на мисли, имам въпрос. Вие как сте при пътуването с кола? На мен в последно време ми е супер некомфортно и после всичко ме боли, та колкото и да ми се искаше до 8ми месец да си пътуваме поне из България, май ще започна да се ограничавам, понеже ме напряга. Явно наистина бременността тотално променя хората.

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 00:17 от Iffsy

# 754
  • Мнения: 1 787
Аз съм много неспокойна при пътуване, все си мисля дали не друса много. Не мога да си направя седалката да ми удобна, лошо ми става. Отделно двете ми кучета все искат да са седнали в мен, не ми е комфортно на корема. Трябва да ги учим да пътуват в кучешко столче, което не знам как ще стане и как ще се позиционираме с бебешко столче, кучешко столче и аз някъде по средата. 😅

# 755
  • Мнения: 412
Напълно съгласна! Тепърва ще има 1000 човека, които няма са съгласни с нас, мненията и подходите ни, при отглеждане на децата. Поне между нас си трябва да сме толерантни и да подхождаме с разбиране, дори да имаме различно виждане за нещата. Важното е всяка една да си намери нейното "правилно" без да съди и отрича. Simple Smile

В този ред на мисли, имам въпрос. Вие как сте при пътуването с кола? На мен в последно време ми е супер некомфортно и после всичко ме боли, та колкото и да ми се искаше до 8ми месец да си пътуваме поне из България, май ще започна да се ограничавам, понеже ме напряга. Явно наистина бременността тотално променя хората.
То никой не е искал да обиди. Наистина мнения много има,трябва да се спазва уважение и да сме по - толерантни, съгласна съм, а и не мисля, че някой е искал да осъди друг. Така се е получило, защото всеки си има свои виждания и възгледи за нещата. Аз се извинявам, ако има нещо,наистина не съм имала лоши помисли,само споделих и аз мнения на специалисти.
Мен най-малкото друсане, и после ме боли долу.. Та и аз не смея вече на далече да мърдам..

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 23:28 от Mims1900

# 756
  • Мнения: 3 617
Не съм усетила някакви нападки към теб, Мимс. Не приемай чуждото мнение по този начин. Нека всяка да изрази гледната си точка - която иска ще кърми до година-две, ако иска и до 4. Не бива да се засягаш от това и различното мнение не означава непременно омаловажаване на ученето и труда на лекари и професори. Що се отнася до мнението за медицинските работници, не можем да отречем, че някои са забравили Хипократовата клетва. Не смятам, че коментара беше насочен към теб. Ето, колежка разправяше какви са ужасни медицинските сестри в детското отделение в Пирогов - “Ако съм на майка ти ще ти бия два шамара, за да спреш да ревеш.” Това нормално държание ли е на медицински работник, работещ с дете? Та винаги във всяко стадо ще има мърша. За щастие повечето не са такива и това е по-скоро изолиран случай.

# 757
  • Мнения: 729
Пътуването и на мен започва да ми става тягостно, защото започва да ме боли цялото тяло в седнало положение. На всеки 15-20 мин трябва да се раздвижа, ако съм седнала или просто да си лежа. Другата седмица се прибирам в Бургас и мисля това да ми е последното пътуване до раждането, просто не искам да си причинявам допълнително дискомфорт

# 758
  • Мнения: 412
Не съм усетила някакви нападки към теб, Мимс. Не приемай чуждото мнение по този начин. Нека всяка да изрази гледната си точка - която иска ще кърми до година-две, ако иска и до 4. Не бива да се засягаш от това и различното мнение не означава непременно омаловажаване на ученето и труда на лекари и професори. Що се отнася до мнението за медицинските работници, не можем да отречем, че някои са забравили Хипократовата клетва. Не смятам, че коментара беше насочен към теб. Ето, колежка разправяше какви са ужасни медицинските сестри в детското отделение в Пирогов - “Ако съм на майка ти ще ти бия два шамара, за да спреш да ревеш.” Това нормално държание ли е на медицински работник, работещ с дете? Та винаги във всяко стадо ще има мърша. За щастие повечето не са такива и това е по-скоро изолиран случай.
Виж, наистина стана малко напрежение от нищо.Просто имаше малко и нотка на не добър тон от някого, но това няма да коментирам повече.Така е, при този вид комуникации понякога. А за мен трябва да си преди всичко човек иначе в тази работа.,така е, недопустимо е, но хора има навсякъде, всякакви.Виждала съм и неуважение при много добро отношение и грижи, от страна на мед. работник, освен това, което ти описа,но характери всякакви. Най-добре е да си започнем нова тема на разговор вече.

# 759
  • Мнения: 381
Мимс, недей не го приемай лично. Много е трудно да имаме винаги позитивно мнение към лекари, акушерки и т.н. Аз напълно разбирам и осъзнавам колко е важна и натоварена тяхната работа и съм благодарна на всяко добро. Но има хора и хора. Когато раждах първият път след 2 месеца правех 18 години детето беше желано следях се в скъпа болница плащах диви пари, дойде денят индукция, приета на предния ден няма проблем вече сложена епидурална упойка и пусната система окситоцин .. Никога няма да забравя силни контракции много ме болеше врахлита Лекар Завеждащ отделението не кой да е и казва тя не може да роди, аз за кой да викам педиатър за нея или за детето, веднага да дойде родител да се подпише не може да ражда така.. Много ми е мъчно има лекари и лекари видяла съм и добро и лошо, тъй като бях по млада не искам да казвам с какви очи ме гледаха и какви неща чувах, не не съм ромка, българка съм.  Но отношението на някой хора е много лошо, и има хора които остават завинаги с лоши впечатления.

# 760
  • Мнения: 1 787
Май някой трябва да направи нова тема, че минахме 50 страници. 😉 Отворих да го видя това бухалче Оли, какви неща научаваме тук не е истина. 😅 Ще го дебна на намаление този Оли.

# 761
  • Мнения: 412
Мимс, недей не го приемай лично. Много е трудно да имаме винаги позитивно мнение към лекари, акушерки и т.н. Аз напълно разбирам и осъзнавам колко е важна и натоварена тяхната работа и съм благодарна на всяко добро. Но има хора и хора. Когато раждах първият път след 2 месеца правех 18 години детето беше желано следях се в скъпа болница плащах диви пари, дойде денят индукция, приета на предния ден няма проблем вече сложена епидурална упойка и пусната система окситоцин .. Никога няма да забравя силни контракции много ме болеше врахлита Лекар Завеждащ отделението не кой да е и казва тя не може да роди, аз за кой да викам педиатър за нея или за детето, веднага да дойде родител да се подпише не може да ражда така.. Много ми е мъчно има лекари и лекари видяла съм и добро и лошо, тъй като бях по млада не искам да казвам с какви очи ме гледаха и какви неща чувах, не не съм ромка, българка съм.  Но отношението на някой хора е много лошо, и има хора които остават завинаги с лоши впечатления.

Разбрах, благодаря, ще сменим темата вече, да говорим за нещо различно. Съжалявам да го чуя иначе,.Аз пък съм била от другата страна-много мила и грижовна,а пациента не уважителен и се заяжда без причина за всичко.. Наистина хора всякакви просто, не знам какво да кажа, не е редно да се случват такива неща, но е факт за съжаление. Няма значение ромка, китаец, българин, сърбин, човек си.Всички сме хора, и трябва да се уважаваме.И аз като теб, само от другата страна съм страдала, заради отношение, щото пък съм била добра, и не съм и аз била заслужила лошо държание тогава. Преди години беше и при мен. Дано сега да останеш с добри спомени и да попаднеш на добри хора. То всички трябва да са човечни, ама уви, кво става вече в днешно време, не знам.
Май някой трябва да направи нова тема, че минахме 50 страници. 😉 Отворих да го видя това бухалче Оли, какви неща научаваме тук не е истина. 😅 Ще го дебна на намаление този Оли.
Май някой трябва да направи нова тема, че минахме 50 страници. 😉 Отворих да го видя това бухалче Оли, какви неща научаваме тук не е истина. 😅 Ще го дебна на намаление този Оли.

Погледни и от добрата страна, времето минава по-бързо,като си чатим повечко и Май  ще дойде. Пък страници, колкото щем ще направим,😂Аз признавам, че с това лежене, вече полудявам и аз, и се чудя кво да правя да мине времето.Ту да стана, то тук опъне, там опъне и айде пак в леглото. В леглото пък кръстни болки, ставни болки😂До 9 месец може и да съм топка,търкаляща се.

Последна редакция: пн, 08 яну 2024, 23:56 от Mims1900

# 762
  • Мнения: 382
Mims1900 а ти в коя болница си ако не е тайна? Може да си била акушерката на някоя от нас вече раждалите, светът е малък 😂

# 763
  • Мнения: 412
Mims1900 а ти в коя болница си ако не е тайна? Може да си била акушерката на някоя от нас вече раждалите, светът е малък 😂
Възможно е, не обичам да давам много лични данни за себе си, работа точно, къде, адрес и така,поради мои си лични причини от миналото(преживян стрес).Мога да гарантирам за себе си, че и да съм била на някого , съм се държала винаги мило с женичките и не бих си позволила лошо отношение.

# 764

Общи условия

Активация на акаунт