Майски бебета 2024г. - Тема 4

  • 17 768
  • 764
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 97
Момичета, от вчера съм с една лека и тъпа болка в кръста, като при цикъл. Дори не бих го нарекла и болка, а по-скоро някакво напрежение. Сутринта имах същото напрежение и в корема. Случвало ли се е на някого? Малко съм притеснена, пих но шпа. В 14 г.с. съм.

# 16
  • Мнения: 732
Аз пия Бронхо стоп сироп.
На листовката пише, че не е препоръчително за бременни, защото съдържа алкохол (етанол), но се консултирах с медицински лица и ме увериха, че няма проблем

# 17
  • Мнения: 932
Търпение и инхалации, но още имам декрет от който кашлям.
Иначе предишният път пих проспан, а има и бронхостоп сине без алкохол(взимам на детето и съм доволна.
Дария_90, случвало ми се е особено около датата, на която бих очаквала цикъл. Обикновено е безобидно, ако са чести и много болезнени или недай си боже има зацапване бих обсъдила с лекар.

Това се оплаквах на АГ, че е много сложно дади бременен. Може всякакви болки и течения да са нормални, ама може и да не са 🙄

# 18
  • Мнения: 657
И аз понякога имам менструални болки.Гледам да не се шашкам,защото знам,че е нормално.Аз пък имам засилено бяло течение от началото на бременността още,но в последствие разбрах,че и това било нормално.Май цялата бременност преминава в някакви мисли кое е нормално и кое не.

# 19
  • Мнения: 732
Ако не се лъжа тук имаше и други момичета, с Тромбофилия, които бият инжекции в корема (не помня точно кои бяха Expressionless ) - започнахте ли да имате проблеми с поставянето в корема? При мен вече няма ненадупчено място и започна адски да ме боли всеки път, доста често и прокървява мястото, на което съм поставила и се чудя как ще я карам докато се роди бебчето. Имате ли някакви трикове? ☹️

# 20
  • Мнения: 211
Аз в началото поставях такива инжекции, чувала съм, че може да се поставят в ръката и бедрото, попитайте лекаря си точно в коя част, ако наистина може.

Ако не се лъжа тук имаше и други момичета, с Тромбофилия, които бият инжекции в корема (не помня точно кои бяха Expressionless ) - започнахте ли да имате проблеми с поставянето в корема? При мен вече няма ненадупчено място и започна адски да ме боли всеки път, доста често и прокървява мястото, на което съм поставила и се чудя как ще я карам докато се роди бебчето. Имате ли някакви трикове? ☹️

# 21
  • Мнения: 15
Здравейте, някоя от вас успяла ли е да си запише час за ФМ при д-р Чавеева за януари и по-специално през първата половина на месеца? От регистратурата ми казаха, че не могат да ми дадат час и не можах да разбера дали все още не си е изкарала графика или просто вече всички часове са заети.

# 22
  • Мнения: 233
Дария - При моята първа бременност, болки подобни на менструалните се оказаха контракции. Назначиха ми тогава по- високи дози магнезий, нош па и повече почивка. Но не беше нещо страшно и ме успокоиха че се случва често . Тогава бях 5/6 месец, щом почнах 7 месец всичко затихна и се успокоиха нещата.
Момичета, от вчера съм с една лека и тъпа болка в кръста, като при цикъл. Дори не бих го нарекла и болка, а по-скоро някакво напрежение. Сутринта имах същото напрежение и в корема. Случвало ли се е на някого? Малко съм притеснена, пих но шпа. В 14 г.с. съм.

# 23
  • Мнения: 65
Аз си пиех по едно капучино до момента, в който започнах да вдигам кръвно. Не съм била никога толкова зависима от него, така че не ми липсва. Много ми се пийва обаче, сега по празниците ще гледам тъжно, хаха 😀 След час и нещо ми е феталната морфология и място не мога да си намеря, но гледам да мисля хубави неща.

# 24
  • Мнения: 785
EllieFromTheValley, много вълнуващо! Да се похвалиш с хубави новини след прегледа. Relaxed

Аз пък снощи започнах да усещам едно леко пристягане за няколко секунди в областта на влагалището/шийката, което се повтори няколко пъти. Не мога да го упрелича на нищо, което съм усещала досега.

Вчера ми беше поредния рутинен преглед, всичко е наред. Първия кадър на ехографа беше едно малко, сладко дупе. Laughing Heart Лекаря ми предписа магнерот за всеки случай, защото плацентата ми все още е сравнително ниска. Отделно ми назначи пак кръв и урина да изследвам и с тях си пуснах витамини Д, Б12 и Б9. Хемоглобина видях, че ми е излязъл вече - 123 g/l (октомври беше 130).

# 25
  • Мнения: 2 782
Зоя, каква ти е дозата Магнерот? Аз нямам проблеми, но ми го дадоха преди повече от месец профилактично и съм на 2х500 сутрин и 2х500 вечер. Чудя се дали не е много, но АГ ми каза, че до края ще стигна и до 3000 за деня.

# 26
  • Мнения: 785
Аз трябва да пия 3 х 500мг всеки ден в продължение на месец. На следващия рутинен преглед ако няма промяна в разположението на плацентата ще продължа да го приемам и по-нататък.

# 27
  • Мнения: 1 787
Момичета, как се справяте с киселините? Аз съм при мама, която ми готви, но каквато и манджа да хапна имам киселини, дори като обядвам манджа, вечер не ми се яде нищо. Някак тежко ми става. А ми се иска да си хапвам домашно сготвена храна, два месеца заради гаденето бях само на препечени филийки и бисквити..

# 28
  • Мнения: 228
Ако не се лъжа тук имаше и други момичета, с Тромбофилия, които бият инжекции в корема (не помня точно кои бяха Expressionless ) - започнахте ли да имате проблеми с поставянето в корема? При мен вече няма ненадупчено място и започна адски да ме боли всеки път, доста често и прокървява мястото, на което съм поставила и се чудя как ще я карам докато се роди бебчето. Имате ли някакви трикове? ☹
Аз съм от тези с тромбофилията. Да вече едва влиза иглата и лекарството, и после тече кръв. То вече изглежда като една голяма твърда буца. Нямам никакъв трик, мажа с арника поне да нямам синьо. Днес съм на преглед и ще питам, ако има вариант малко да ги бия на друго място, за да се разсеят буците.

# 29
  • Мнения: 373
Ако не се лъжа тук имаше и други момичета, с Тромбофилия, които бият инжекции в корема (не помня точно кои бяха Expressionless ) - започнахте ли да имате проблеми с поставянето в корема? При мен вече няма ненадупчено място и започна адски да ме боли всеки път, доста често и прокървява мястото, на което съм поставила и се чудя как ще я карам докато се роди бебчето. Имате ли някакви трикове? ☹
Аз съм от тези с тромбофилията. Да вече едва влиза иглата и лекарството, и после тече кръв. То вече изглежда като една голяма твърда буца. Нямам никакъв трик, мажа с арника поне да нямам синьо. Днес съм на преглед и ще питам, ако има вариант малко да ги бия на друго място, за да се разсеят буците.

Подкожните инджекции с Фраксипарин може да се поставят отстрани на мишницата, а като няма място и там - отстрани на бедрата.

Общи условия

Активация на акаунт