☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 27 645
  • 768
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 106
Аз пък от снощи съм с леки родилни контракции, тази сутрин започна да ми пада тапата. Ходих на тонове преди обяд всичко беше наред, гледаха ме за разкритие но съм нямала, а на ехографа излезе, че изостава с теглото. Измериха ми го 2400гр. дърпа назад 3 седмици.А вече влязох в 39г.с. шок. Прибрах се вкъщи на никъде...Тапата продължава да пада и контракциите и те се обаждат. Сега ми остава да ям и да ям заради бебето и да чакам кога ще реши да излиза.

# 751
  • Мнения: 176
Честита бебешка радост, Mims ❤ Бързо възстановяване и скорошно гушкане!

yodibi на какви интервали са ти контракциите? Никакво разкритие ли няма или е още много малко? Обсъждахте ли варианти какво да правите ?

# 752
  • Мнения: 106
На 20 мин са контракциите, според доктора нямах разкритие преди обяд опипва с ръка. Каза ми ако станат на 10 мин да му звъня, но било нормално контрахира матката и течението е заради това. С падането на тапата не значи, че и раждането настъпва веднага. Притесни го доста изоставането на размерите на бебето. Ако мога да го задържа още било по-добре.

Честита бебешка радост, Mims ❤ Бързо възстановяване и скорошно гушкане!

yodibi на какви интервали са ти контракциите? Никакво разкритие ли няма или е още много малко? Обсъждахте ли варианти какво да правите ?

# 753
  • Мнения: 306
Mims да е жива и Здрава малката Кая❤
Лято на мен на контролния преглед в девата,който беше на 5.01 главния лекар на неонатологията ми каза да направя пробно кърмене,защото аз родих на 12.12 София 2720.на 19.12 я изписаха и в епикризата пише,че е била 2600...на 23.12 я притегли личната и беше 2370..а на 5.01 беше 2700 и според нея дори рожденото тегли не си е върнала...аз и обясних ,че беше много жълта...бързо се измаряше...докато се научи да суче...и тя ми каза така ..сменят памперса да е чист...обличам си я и я тегля...кърмя я и пак я тегля без преобличане....
Каза да дохранвам с АМ...пробвах да и дам и все едно отрова и давам...не го иска гърчи се...също така ми каза,че е много важно да има мокри памперси за чистене на жълтеницата...при нас всеки памперс е обилно напишкан...ака по около 4-5 пъти ...

Благодаря Наде , да памперсите са напикайи обилно при нас и ака по малко, но често …: на 5/6 ден след изписването беше +200 грама , но аз на всяко хранене се цедя и му давам точните мл ….. сега в петък сме пак на педиатър и ако каже го минавам само на гърда без цедене , ще погладува сигурно един два дни ама ще се научи … ако се наложи ще се свържа и с някои консултант …

Момичета останаха ли бебета за януари … май май януарските бебета станаха декемврийски подаръци … успеех ня всички чакащи ❤

Да си направим група или да използваме тази във фейса за бебета ?

# 754
  • Мнения: 5 029
Аз съм си за януари Grinning
Предлагам група тук, защото не всеки иска да се знае лична информация кой е, от къде е и да му се гледа профила

# 755
  • Мнения: 478
И аз съм за група тук.

# 756
  • София
  • Мнения: 98
Останахме още някои за януари Smile Аз утре съм отново на тонове и преглед, ден преди термин. Чудно ми е какво ще ми кажат. Засега нямам нито контракции, нито други индикации, а вече много ми се иска да излиза GrinGrin

# 757
  • Мнения: 283
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

Честита бебка ,живи и здрави бъдете ❤️❤️

Записвам се и аз ,днес в 10:50 се роди Михаил -2,910 , 49 см. в 39 г.с и двамата сме добре ,той е бил с малко ниска кръвна захар и са дали глюкоза. Родих секцио , раздвижване само в леглото, утре ще ни вдигат. Бебчо го доведоха за 2-3 часа да стои при мен ,но от системите не можах да го взема на ръце,вече утре дано успея😊
Късмет на оставащите мами за този месец ❤️

# 758
  • София
  • Мнения: 479
Честито бебче ☺️ Да е много здрав малкия Михаил 🥰 а на теб бързо възстановяване ☺️

# 759
  • Мнения: 1 778
bubolina17 честито...да ви е жив и здрав Михаил !
Аз съм за група тук,защото нямам ФБ

# 760
  • Мнения: 935
Момичета, няколко страници по-напред коментирахме, че ще направя тук група, но казахте да е, когато се родят всички бебенца. Вижте списъка отпред, има още доста, които чакат. Ако кажете обаче ще я пусна да си я имаме и тези, които родят да се местят там, ако искат? Както кажете.

# 761
  • Мнения: 176
И аз съм За група тук, тъй като има вече доста родили мами, може да ае създаде, а после всички задружно да се преместим там - както решите Simple Smile

И аз още чакам моя малък бебо, утре съм пак на тонове и ще правим преглед за разкритие, последно беше слязъл, но нямам регулярни контракции, само подготвителните 🙈 Та сигурно ще си почака още известно време ❤

Честито и на bubolina за малкия Михаил. Бързо възстановяване и скорошно гушкане на бебо ❤❤

# 762
  • Мнения: 5 029
Ами нека си е нормална тема засега както тази, да пишат всички вътре, и малко по малко ще се родят всички и ще отидем в раздел " бебета и деца 0-1г" . Аз предложих на 1 февруари да се направи, защото после стават февруарски бебета....

# 763
  • Мнения: 935
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

Честита бебка ,живи и здрави бъдете ❤️❤️

Записвам се и аз ,днес в 10:50 се роди Михаил -2,910 , 49 см. в 39 г.с и двамата сме добре ,той е бил с малко ниска кръвна захар и са дали глюкоза. Родих секцио , раздвижване само в леглото, утре ще ни вдигат. Бебчо го доведоха за 2-3 часа да стои при мен ,но от системите не можах да го взема на ръце,вече утре дано успея😊
Късмет на оставащите мами за този месец ❤️

Честит да ти е малкият юнак! В коя болница роди? Изненада ме, че са го довели да го видиш.

# 764
  • Мнения: 478
На мен също ми доведоха бебето, още докато бях на системи, в леглото, не бях ставала. Звъннах по телефона, казах, че го искам и ми го доведоха. Не беше за 2-3 часа, но за няколко минути, пипнах го, дадох си телефона да го наснима сестрата и го отведоха. Това се случва в болница Селена, гр. Пловдив.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт