☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 27 651
  • 768
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 223
Имате ли група във Viber за обмен на информация ??

# 721
  • Мнения: X
Аз не казвам да пропускаш ядене Simple Smile Но щом гр гледаш значи трябва да си чуля че после ще ти е трудно с слагането на гърда Simple Smile Наистина не биз отлагала. Пак казвам нее важно колко е изял, на гърда сучат по често . И пишкането е най важно. Не искам да качвам снимки на дъщеря ми но ако в покажа каква беше жълто черна като се роди и следващите 3 месеца надали някой де си помисли че това е мое дете Simple Smile Изписваха ни глюкоза , нищо не съм давала , давах си гърда , следвах си стъпките на Ася Демирева и детето се оправи, просто ако спи повече трябва да се буди това е.
Колкото повече е на шише толкова повече ще почне да влиза в фаза на протест към гърдата защото тя е значително по сложна за консумация Simple Smile
Жълтеницата ще мине няма къде да иде. Проблема в бавното минаване при кърмачетата е че кърмата също прави кърмаческа жълтеница и за това отнема повече време.
Жълтеницата не минава от това колко е ял. Освен това кърмаческата жълтеница ( бебета на кърма ) може да минава 3 месеца.
И това с меренето преди ядене и след е много не точно и грешно и не правилно.
Моля ви и двете вижте уебинарите на Ася Демирева защото иначе много се натоварвате с излишни неща и се затруднявате сами себе си Simple Smile
Успех
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

Наде , имаш кантар, мерих преди и след? …. Аз много се чудя дали да не си взема , но да не психясам да го меря постоянно …. За сега се цедя и му давам от шише , ама ми идва в повече тази цялата работа по 8 пъти на ден …. Исках да му мине жълтенимката да знам колко е ял и ще мине изцяло на гърда , но ще ми е от полза твоя съвет

Аз я гледам нея и чета книгата на хедра , там е описано за жълтеницата , че не трябва да се пропуска ядене да спадне биролубина ….. да това с кантара мисля че не в правилно , само ме притеснява колко е изял , искам да знам 🤔ще го изчакам малко да заякне и ще го сложа само на гърда

# 722
  • Мнения: 306
Аз не казвам да пропускаш ядене Simple Smile Но щом гр гледаш значи трябва да си чуля че после ще ти е трудно с слагането на гърда Simple Smile Наистина не биз отлагала. Пак казвам нее важно колко е изял, на гърда сучат по често . И пишкането е най важно. Не искам да качвам снимки на дъщеря ми но ако в покажа каква беше жълто черна като се роди и следващите 3 месеца надали някой де си помисли че това е мое дете Simple Smile Изписваха ни глюкоза , нищо не съм давала , давах си гърда , следвах си стъпките на Ася Демирева и детето се оправи, просто ако спи повече трябва да се буди това е.
Колкото повече е на шише толкова повече ще почне да влиза в фаза на протест към гърдата защото тя е значително по сложна за консумация Simple Smile
Жълтеницата ще мине няма къде да иде. Проблема в бавното минаване при кърмачетата е че кърмата също прави кърмаческа жълтеница и за това отнема повече време.
Жълтеницата не минава от това колко е ял. Освен това кърмаческата жълтеница ( бебета на кърма ) може да минава 3 месеца.
И това с меренето преди ядене и след е много не точно и грешно и не правилно.
Моля ви и двете вижте уебинарите на Ася Демирева защото иначе много се натоварвате с излишни неща и се затруднявате сами себе си Simple Smile
Успех
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

Наде , имаш кантар, мерих преди и след? …. Аз много се чудя дали да не си взема , но да не психясам да го меря постоянно …. За сега се цедя и му давам от шише , ама ми идва в повече тази цялата работа по 8 пъти на ден …. Исках да му мине жълтенимката да знам колко е ял и ще мине изцяло на гърда , но ще ми е от полза твоя съвет

Аз я гледам нея и чета книгата на хедра , там е описано за жълтеницата , че не трябва да се пропуска ядене да спадне биролубина ….. да това с кантара мисля че не в правилно , само ме притеснява колко е изял , искам да знам 🤔ще го изчакам малко да заякне и ще го сложа само на гърда

Много си права , така е , надявам се да събера смелост и да го държа само на гърда ❤

# 723
  • Мнения: 598
Момичета, по колко пъти е нормално да пълни памперса новородено, което е изцяло на кърма, от гърда давам? Имам чувството, че над 10 пъти се изхожда, непрестанно сменям памперси..
И според мен е нормално за кърмено бебе, и до 12 може да стигне, това си е по памперс на 2ч, което е напълно ок за новородено.

Ranarska, няма вайбър, има само фейсбук, но сме активни предимно тук. Ако искаш ми пиши на лични, ако искаш да поговориш с някой за нещо.

# 724
  • Мнения: X
Ще се справиш , майка си Simple Smile майките сме силни и смели, щом го роди а това е по сложно , ще можеш и да се откажеш от тази затея и да го сложиш да те цока Simple Smile 🥰
Иида се похвалиш тези дни
Аз не казвам да пропускаш ядене Simple Smile Но щом гр гледаш значи трябва да си чуля че после ще ти е трудно с слагането на гърда Simple Smile Наистина не биз отлагала. Пак казвам нее важно колко е изял, на гърда сучат по често . И пишкането е най важно. Не искам да качвам снимки на дъщеря ми но ако в покажа каква беше жълто черна като се роди и следващите 3 месеца надали някой де си помисли че това е мое дете Simple Smile Изписваха ни глюкоза , нищо не съм давала , давах си гърда , следвах си стъпките на Ася Демирева и детето се оправи, просто ако спи повече трябва да се буди това е.
Колкото повече е на шише толкова повече ще почне да влиза в фаза на протест към гърдата защото тя е значително по сложна за консумация Simple Smile
Жълтеницата ще мине няма къде да иде. Проблема в бавното минаване при кърмачетата е че кърмата също прави кърмаческа жълтеница и за това отнема повече време.
Жълтеницата не минава от това колко е ял. Освен това кърмаческата жълтеница ( бебета на кърма ) може да минава 3 месеца.
И това с меренето преди ядене и след е много не точно и грешно и не правилно.
Моля ви и двете вижте уебинарите на Ася Демирева защото иначе много се натоварвате с излишни неща и се затруднявате сами себе си Simple Smile
Успех
Милица честито бебче...да ви е живо и здраво !
За оригването при нас е много трудно...тя яде от гърда...много рядко от шише...ако не се е събудила и доста ме болят гърдите се цедя и и го давам после ...за цеденето съм съгласна ,че няма нищо общо със сукането...когато се цедя цедя по 60-80 гр...сега от два дни и правя пробно кърмене...яде по около 80 гр и след това аз доизцеждам след нея около 30-60 гр...та и аз постоянно си мислех,че нямам достатъчно  кърма,че незнам колко яде,че е гладна....но педиатърката каза ,ако е гладна ще разбереш....

Наде , имаш кантар, мерих преди и след? …. Аз много се чудя дали да не си взема , но да не психясам да го меря постоянно …. За сега се цедя и му давам от шише , ама ми идва в повече тази цялата работа по 8 пъти на ден …. Исках да му мине жълтенимката да знам колко е ял и ще мине изцяло на гърда , но ще ми е от полза твоя съвет

Аз я гледам нея и чета книгата на хедра , там е описано за жълтеницата , че не трябва да се пропуска ядене да спадне биролубина ….. да това с кантара мисля че не в правилно , само ме притеснява колко е изял , искам да знам 🤔ще го изчакам малко да заякне и ще го сложа само на гърда

Много си права , така е , надявам се да събера смелост и да го държа само на гърда ❤

# 725
  • Мнения: 935
Момичета, аз само искам да кажа, че не всичко е на всяка цена, та дори и кърменето. Бебето има нужда най-много от спокойна майка. И в тази връзка ще ви споделя нещо.
Предната ми бременност беше съпътствана от много проблеми и промени - в трети месец се разделих с биологичния баща на сина ми поради ред причини. След раждането (пък и преди това) ми отрови нервите. И както имах супер много кърма, така след един зверски скандал, когато малкият беше на почти 3 месеца, кърмата ми рязко секна. Последваха кански усилия да възстановя лактацията. Един месец измъчих и мен, и бебето, докато накрая дори консултантката ми по кърмене (едно от големите имена в сферата) ми каза в прав текст, че няма да съм лоша майка, ако се предам и просто се успокоя. Ами, накрая го направих. И установих, че мога да си гледам бебето много по-пълноценно, ако не хвърлям цялата си енергия в една посока само. Та, ако нещо не ви е на сърце или просто по никакъв начин не се получава, не го правете. Бебетата ни имат нужда ние да сме спокойни.

# 726
  • Мнения: 306
Много правилно казано ,ч❤

# 727
  • Мнения: 483
Кърмеща майка не е равносилно задължително на неспокойна майка,не знам откъде е тази асоциация.С времето и правилната информация кърменето става на автопилот и никак не тежи Simple Smile

# 728
  • Мнения: X
тя по скоро визираше надявам се че ако не се получава кърменето нее нужно да си тровиш нервите. Което е така Simple Smile но в случая те дори не са пробвали защото тя се притеснява от жълтеницата и си е заложила количества като идея в глава.
Като цяло да мен тази теорема с кърменето и неспокойните майки е само за тези които приемат този процес като такъв. Имам доста познати които имаха малко кърма и въпреки всичко кърмеха година и дохранваша с АМ.  Така че да най важно е спокойната майка но да не приписваме наистина само всяка тема свързана с кърменето в това описание защото наистина някак нее редно само това да прави майките неспокойни.

# 729
  • София
  • Мнения: 479
Подкрепям, че не трябва да е на всяка цена, казвам го от личен опит. С дъщеря ми бях адски нахъсана да кърмя. Всичко започна и вървеше като по учебник до втори, трети месец. Тогава мъжа ми направи адската бъбречна криза (болници, стендове и какви ли не манипулации) и явно от стрес кърмата ми започна да намалява, а аз с моята болна амбиция започнах да цедя до болка. Не помагаха и роднините, които подхвърляха, че видиш ли ти детето ми ще стои гладно и едва ли не съм неспособна да му дам най-доброто. Бях изпаднала в дупка, толкова много плаках, но не се отказвах...кърмата все повече намаляваше, а аз цедях колкото има с цената на болка. До един ден, в който си дадох сметка, че има неща, които не зависят от мен. Направила съм всичко по силите си и нито детето ми, нито мъжа ми заслужава да ме гледат изтормозена, стресирана и  разочарована от себе си. Така, че наистина кърменето не е на всяка цена - важното е да направим всичко, което зависи от нас, ако се случи ще е супер, но ако не стане не е болка за умиране. Важното е да сме здрави и щастливи ☺️

# 730
  • Мнения: 483
https://m.facebook.com/story.php/?id=100064794696336&story_fbid=1666799040124785 Ето една статия относно кърменето и мита,че кърмата спира от стрес.Направо съм втрещена от това колко малко са информирани жените и какви  неверни митове и легенди от 1001 нощ се носят за кърменето,които нямат нищо общо с реалността.Информирайте се,момичета и то се информирайте от правилните източници.Нямам друго обяснение,освен това,че кърменето изисква малко повече усилия и постоянство в началото,на което не всички са готови.

# 731
  • Мнения: 5 029
Аз не кърмих , защото от гърдата ми текна кръв още в болницата. Всички ми казаха да не давам , защото не се знае от какво е и може да е опасно. Адски ме болеше. В момента също имам някакви капки от същата гърда и другиден съм на мамолог. Моля се да не е нещо сериозно... Но ако пак се повтори същото, ще си давам АМ. Не съм никак против, даже ако майката има дефицит на витамини , и кърмачето ще има , примерно на В12. Тъй че АМ не е нещо страшно за мен, пък и е супер удобно. Само дано всичко е наред здравословно, пък ако има кърма има, ако не - пак добре

# 732
  • София
  • Мнения: 479
Ами при мен нямаше друго обяснение....3 месеца само на гърда и изведнъж да спре....ако не е от стрес от какво е тогава? Още повече, че в групата тогава имахме две мами, които са консултанти по кърмене и бяха неотлъчно с мен, т.е. не съм махнала с лека ръка, повярвай. Не знам за какво митове и легенди си слушала, аз говоря от личен опит.

# 733
  • Мнения: 478
Аз имам приятелка, чиято кърма рязко намалява, след като нейн близък почина. Нивата на стресовите хормони според мен влияят на кърменето, да, не те пресушават, но се отразяват.
Аз започнах да давам пробиотик по съвет на педиатърката.

# 734
  • Мнения: 483
И при мен намаля кърмата,ама слагах бебето постоянно на гърда,бяхме буквално като залепени и всичко се нормализира.Кърмата е на принципа на търсенето и предлагането.Когато бебето суче често то дава сигнали на организма на майката да произвежда повече.Така че няма такъв филм "Нямам кърма".

Общи условия

Активация на акаунт