☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 27 645
  • 768
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
всъщост е мит и то голям ! И ако се консултирате с правилните специалисти ще знаете че има периоди в които кърмата супер рязко намаля и после пак се увеличава , а този миг е нужно бебето да е нон стоп на гърда. Тези моменти са свързани с разни растежи и други неща Simple Smile Така че ако на някой случайно му е съвпаднало с някой стрес това не значи че 100% е от стрес .Иначе за кръвта в гърдата , консултирай се с консултант може да нее задължително веднага да спираш да кърмиш ако не дай си боже ти се случи отново. Има си и изследвания за кърма лабораторни. И отделно може да се замества докато се спре кървенето

# 736
  • Мнения: 5 029
Аз бях на консултант, толко силно ме стисна ,че се разревах и избеснях направо. То беше като рана на зърното ,много болеше. Абсурд да сложа бебето или помпата. Сега отрано ще отида на мамолог .

# 737
  • Мнения: X
дано не ти се случва този път и да имате успех.

# 738
  • Мнения: 353
При предната ми бременност,когато бебето беше на два месеца направих страшна тромбоза, един цял ден и нощ в спешното, а таткото вкъщи с децата и бебето на АМ. Нямах възможност да цедя ,не се надух,не болеше като се прибрах , явно от стреса и от отделянето ми от бебето беше рязко намаляло всичко. Тъжно ми беше,че може би няма да се получи , а бях кърмила първото две години. Но реших да направя поне каквото мога. Говорих с консултант и тя обясни ,че кърмата не спира просто така ,дори от стрес, спира рефлекса на потичане и нещата се случват само ако е спокойна майката и кърми много често. Поставих си го за цел ,насилих се,въпреки че беше супер трудно да се успокоя(не можех да вървя целия крак подут, мъжът ми спря работа за 2 седмици,дойде и свекървата да помага след това)Аз се залепих за бебето. Давах да суче нон стоп,дори когато тя не искаше кажи речи,за да стимулира. Спяхме едно до друго. Насилих се и да пия вода повече (че по принцип не ми се получава) и за 2-3 дни махнах АМ и се върнахме само на кърмене мноооого на често,дори и половин час интервали съм имала. После и оздравях и всичко си дойде на мястото. Отбих малката на 17 месеца ,защото скоро ще раждам третото. Това,че при мен се получи ,не значи че и при друг би се случило. Но го давам като пример ,че все пак не е невъзможно при силен стрес също да се оправят нещата. И както милиони пъти повтаряме тук нищо не е на всяка цена. И трябва да сте спокойни вие ,за да е спокойно и детето. И ако кърменето не ви го носи това спокойствие,ако сте опитали и не се получава или пък просто сте решили,че не е за вас ,вие отново сте направили най-добрия избор за детето и АМ ще му даде всичко необходимо. И сега една смешка по този въпрос, срещнах я във фейсбук,може пък някой да се припознае в поста и се извинявам,ама това пък вече не го приемам грам- Една жена беше писала,че кърмата и спряла и имали крава и питаше дали други дават на бебето си на два месеца мляко от крава,защото АМ било наблъскано с химии и не искала да го трови пък и пари струвало. При толкова информация навсякъде, тя дава на двумесечно краве мляко като АМ е направено да бъде най-добрия заместител на кърма разбира се. Ама всеки си знае нали така беше.

# 739
  • Мнения: 483
Мен 85-та година са ме хранили от 4-месечна със заквасено козе мляко,защото АМ не е имало,а не съм искала да суча.Доколкото знам козето мляко е най-близо като състав до майчиното.

# 740
  • Мнения: X
аз съм била същата през 91 и майка ми ме е хранила с козе точно защото не исках да суча . Но аз сега вече знам защото не съм искала и причината е основно в кофти захапката ми

# 741
  • Мнения: 935
Визирам случаите, в които майките са толкова вманиачени да кърмят (аз бях), че стигат наистина до крайности. И, nieves, не мога да се съглася с теб поради личния си опит. 1 месец бяхме като скачени съдове, но не помогна. Постоянно се консултирах със специалистите от Ла Лече Лига, с Ася Демирева и с други консултанти по кърмене, сменяхме пози, търсихме всевъзможни варианти, сонди, каквото се сетиш. Имах цялата подкрепа, която можеха да ми дадат консултантите и най-адекватната информация от проверени източници, но дори това не помогна.

# 742
  • Мнения: 483
Има някои случаи,в които причините са дълбоко физиологични и здравословни,така че не визирам този конкретен случай.Тези случаи слава Богу са по-малък процент.Но има и много,които просто не знаят какво да правят и няма и кой да им каже и от там всичко приключва още преди да е започнало.

# 743
  • Мнения: 85
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

# 744
  • София
  • Мнения: 98
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

Честита радост! HugHeart

# 745
  • Мнения: 935
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

Честита да е Кая! Как сте? Желая на нея бърза адаптация, а на теб бързо възстановяване! Добавих ви на първа страничка,а малко по-късно ще пусна и нова тема, момичета.

# 746
  • София
  • Мнения: 479
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤
Честита бебешка радост ☺️ Да е много здрава малката Кая, а на мама бързо възстановяване ☺️

# 747
  • Мнения: 85
Благодаря, добре сме. Аз в реанимация и чакам да ми я донесат и да я нагушкам вече. Мина по- добре от очакваното, като изключим кръвното и пулса ми по време на операцията.

Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

Честита да е Кая! Как сте? Желая на нея бърза адаптация, а на теб бързо възстановяване! Добавих ви на първа страничка,а малко по-късно ще пусна и нова тема, момичета.

# 748
  • Мнения: 151
Да се запиша и аз при родилите мами. Днес в 9:49 се роди нашата Кая.. 3,390 и 50 см. в 37+4 г.с. В крайна сметка заложихме на секциото, защото се завъртя отново, а и предвид размерите не беше най- добрия вариант да чакаме термин. ❤❤❤

Честито бебче! 💝
Много здрави бъдете и бързо възстановяване!

# 749
  • Мнения: 1 778
Mims да е жива и Здрава малката Кая❤️
Лято на мен на контролния преглед в девата,който беше на 5.01 главния лекар на неонатологията ми каза да направя пробно кърмене,защото аз родих на 12.12 София 2720.на 19.12 я изписаха и в епикризата пише,че е била 2600...на 23.12 я притегли личната и беше 2370..а на 5.01 беше 2700 и според нея дори рожденото тегли не си е върнала...аз и обясних ,че беше много жълта...бързо се измаряше...докато се научи да суче...и тя ми каза така ..сменят памперса да е чист...обличам си я и я тегля...кърмя я и пак я тегля без преобличане....
Каза да дохранвам с АМ...пробвах да и дам и все едно отрова и давам...не го иска гърчи се...също така ми каза,че е много важно да има мокри памперси за чистене на жълтеницата...при нас всеки памперс е обилно напишкан...ака по около 4-5 пъти ...

Общи условия

Активация на акаунт