☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 26 054
  • 768
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 104
Момичета как успяват да се справите със страха от преносване? Аз още малко и влизам в 38 седмица и няма грам признаци скоро да се роди и започвам да се паникьосвам че ще го пренося а в интернет се начетох на зловещи истории заради преносване...

# 46
  • Мнения: 203
Честито бебче , бъдете живи и здрави.

# 47
  • Мнения: 13
Едно е да е ниска, друго е да покрива канала. При теб как е, предлежаща ли е? Моята пак е ниска, но задна, маргинална, тоест на границата, много близо до канала, но аз така или иначе ще съм секцио. Не се филмирай чак за кървене вече.
[/quote]

Моята е хем предна хем долна. Закрепена е отпред, но стига до канала. Не ми е казала, че покрива на цяло канала, но... и аз не зная. Много не иска да ми обяснява за да не се притеснявам. Ама и аз какво ми трябваше да чета в тоя нет 😅
Ще се надявам всичко да е ок 😇

# 48
  • Мнения: 173
Здравейте, момичета!
Моя юнак се появи на 13.12. 😀 Отцепи се от колектива на януарските бебоци и реши, че 2023 е по-подходяща за негово изненадващо появяване.
Бебо Теодор се роди 2100 кг, 46 см.
Изненадващо ми изтекоха водите и спешно секцио направиха. Имах планово за 4.01, но не дочака. 😁 В момента е поставен в кувьозче. Надявам се скоро да се гушкаме с него! Появи се на прага на 36 гс. като Коледна изненада. 🎄
Нямах абсолютно никаква подготовка, дори събран багаж. 😀 Беше интересно приключение. Сега се възстановявам, относител добре.

Честито бебче! Да е много здрав! 🩵

# 49
  • Мнения: 105
Здравейте, момичета!
Моя юнак се появи на 13.12. 😀 Отцепи се от колектива на януарските бебоци и реши, че 2023 е по-подходяща за негово изненадващо появяване.
Бебо Теодор се роди 2100 кг, 46 см.
Изненадващо ми изтекоха водите и спешно секцио направиха. Имах планово за 4.01, но не дочака. 😁 В момента е поставен в кувьозче. Надявам се скоро да се гушкаме с него! Появи се на прага на 36 гс. като Коледна изненада. 🎄
Нямах абсолютно никаква подготовка, дори събран багаж. 😀 Беше интересно приключение. Сега се възстановявам, относител добре.
Честито!! Бързо възстановяване ти желая и нека по - скоро се срещнете с малкото чудо! Получихте най - хубавите подаръци за Коледа Heart


Стегнах багажа и аз, взела съм 2 нощници пък дано стигнат!
Вчера кумовете ни докараха ваничка със стойка, но някак огромна ми се вижда, съвсем обикновена е. Чудя се дали някоя сгъваема няма да е по-добре, но пък повечето са без стойки.. Вие на какви сте се спрели?

Нашата е сгъваема, но няма стойка, само две прибиращи се къси “крачета”.. ще го караме със столовете явно.

# 50
  • Мнения: 321
Благодаря ви! Родих в 1АГ Света София. Моя доктор изражда тук.
Мина много добре всичко за щастие. Буквално бебето го извадиха за 10 минути. Повече отне да почистват и зашиват. Общи 20-30 минути раждане. Част от водите ми изтекоха у дома, остатъка в болницата. Бяха бистри и чисти. Да, абсолютно никакъв багаж на бързо събрах каквото трябва и мъжа ми докара останалото вчера. Първите 24 часа в реанимация много добре се грижиха за мен имаше малко раздвижване още няколко часа след отпусканеро на упойката. Аз мислех, че ще е много страшно като цяло, но в интерес на истината мина много бързо всичко. В момента се движа добре,нямам много болки.
Повече притеснения имаха за кръвното ми защото се беше вдигнало доста от уплахата. Така, че ако имате възможност да сте спокойни и да не се притеснявате най-добре. Аз лично доста се скосих и заради по ранната седмица. Обаче, в предната тема ви споделих, че съм с 3+ протеин в урината и смятам, че за доброто на бебето и мен се развиха по този начин нещата! 🙏

Относно ваната, аз съм взела сгъваема на Cangaroo и отделно висока стойка. Тя става като се откачат малките крачета. Просто е добре на място да пробвате, която е подходяща за избраната от вас ваничка. Нашата стойка е на Kikaboo.

# 51
  • Мнения: 585
Синеочка, честит да ти е Теодор! Здрав и късметлия да расте Heart

KittyCorner аз не мога да се справя с притеснението за по-рано раждане тоя път.
По-лесно ми се вижда да го предизвика човека. Ако много те тревожи изчакай поне 39 и почвай с упражнения, танци, секс и всичко друго на куп. Ако е готово бебето и си супер активна няма начин да не тръгне къде ще ходи. Пък и нали го наблюдават, ще го предизвикат ако се наложи

# 52
  • Мнения: 305
Добре дошло бебчо Теодор , да е много здрав и да има много късмет в живота , бързо възстановяване , иначе и аз имам дата за януари ама сега като чета , взе паника да ме обхваща , че още нямам нищо събрано Simple Smile днес запретвам ръкави и действам!

# 53
  • Мнения: 595
Синеочка, честита радост! Бъдете здрави и щастливи цялото семейство, радвайте се на прекрасните моменти, които ви предстоят! 😊

Ето, че тези термини не значат нищо пред Природата. Бебето и тялото си имат собствени изчисления за нещата и ние можем само да предполагаме и да следим всичко да е наред. Важното е накрая да има две ококорени очички и меки ръчички Heart

В този смисъл, Кити, първото си дете преносих 6 дни, имах съквартирантка в родилното с 15 дни след термин. Всичко беше абсолютно спокойно и нормално, децата се родиха без проблеми. Какво толкова те притеснява?

# 54
  • София
  • Мнения: 853
Честито бебенце! Да расте здрав и щастлив и вие покрай него! Simple Smile
Момичета, моята госпожица я чакам в края на Януари, сега като гледам какво се случва и май ще започвам да събирам багаж, че колкото е буйна да не ни хване неподготвени. Има още неща за докупуване, разбира се. Ако всичко е наред, трябва да съм на тонове отново, дните точно между Коледа и Нова година. Дали е добра идея да ги оставя за първия ден на Януари или да търся някъде? За София става дума.

# 55
  • Мнения: 104
Синеочка, честит да ти е Теодор! Здрав и късметлия да расте Heart

KittyCorner аз не мога да се справя с притеснението за по-рано раждане тоя път.
По-лесно ми се вижда да го предизвика човека. Ако много те тревожи изчакай поне 39 и почвай с упражнения, танци, секс и всичко друго на куп. Ако е готово бебето и си супер активна няма начин да не тръгне къде ще ходи. Пък и нали го наблюдават, ще го предизвикат ако се наложи
В коя седмица си?
Аз за момента засили доста активността защото исках да оправя всички бебешки неща и да изчистя апартамента... Та с това съм готова и багажът ми е събран дори😅

# 56
  • Мнения: 477
Синеочка, честито бебе! Blue Heart

Мен не ме плаши преносването (не, че при мен със секцио е опция), но не съм чувала нещо страшно, ако е над 10 дена, правят индукция и тръгва. Още няколко дена, докато се върне моя доктор от почивка и евентуално декемврийско раждане не ме плаши, ако така е писано.. Grinning Доста ми е некомфортно вече в 9-ти месец, боли ме всяка става, не мога да спя през нощта, имам ужасни киселини и рефлукс, с които и Гавискон вече се справя за много кратко. Така че..

# 57
  • Мнения: 1 741
Синеочка честито бебче...да ви е жив и Здрав и много радост да ви носи ❤️ и вашето бебче е от нетърпеливите януарчета...
Мен ще ме изпишат в неделя ,но малката щяла да остане още малко за да я адаптират добре...Доста по добре съм вече...само вечер ми се усилват повече болките,но с една свещичка всичко се оправя

# 58
  • Мнения: 85
Аз също съм на 19ти от 9:20 😂😂😂 Аз съм при Велева и ще ходя за втори път. Общо взето минавам през регистратура, отиваш пред стаята за тонове (в дъното на коридора в дясно), викат те и влизаш. Има 4 места в стаята и общо взето стоиш доста (поне аз си представяш да минава по-бързо) около 30 минути. После взимаш резултатите и отиваш да чакаш пред кабинета на съответния лекар.

Оооо и аз съм при нея, и аз другата седмица съм за първи път 😁 но тъкмо ще влезна в 34та .. щях да питам след тоновете дали веднага се чака пред нейния кабинет или тя идва в стаята , че не ми стана много ясно как процедират там

О, супер ❤ Каза, че ще мерят тоновете в друга стая и после тя ще ми ги разчете в нейния кабинет, така че предполагам ще трябва да отидем при нея. Ти кога си, аз съм на 19ти, да не се засечем😂

Май, май.. и аз на 19ти от 09:20 😁❤

# 59
  • Мнения: X
Честито за Теодор 🥰
А за ношниците , аз си носех в шейново нищо че дават защото
-гърдите ми течаха и имаше моменти в които ношници нямаше , просто не стигаше. А не ти се седи 2-3 часа с такава ношница изцапана да чакаш Simple Smile Та ползвах и тяхни и моя Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт