☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 27 563
  • 768
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 176
Синеочке, честито бебче! Да ви е жив и здрав Теодор 😊 Скорошно възстановяване и да се гушкате вкъщи.

Ами значи на 19ти ще си правим парти бебе сбирка в Токуда 😂 Аз съм от 10:20 де, ще ги видим тези тонове 🙈

Ваничката последно взех на Stokke сгъваемата, защото не намерих компромис между това да се сгъва, но да няма поставка и такава с поставка, но без да се сгъва.

Наде, супер че вече си по-добре. Хайде и София да изписват и да си се прибирате всички вкъщи ❤

Януари явно дойде по-рано тази година 🙈 И аз съм за края на януари, някакси имам усещането, че ще се появи по-рано и моя бебо, но дано е след Нова година 😂😂

# 61
  • Мнения: 151
Синеочка, Честито бебче! 💙
Любимото ми име за момче сте избрали 🥰
Да ви е здраво, щастливо и много пухкаво бебенце!

Мими, Диди следващият път часовете с уговорка и после кафе на последния етаж 😂 С мими може и да се засечем в стаята, ако няма прекалено забавяне на часовете, но сутрин сякаш винаги е по-добре

# 62
  • Мнения: 283
Sineochka_24 Честито бебе Теодор,да ви е жив и здрав,бързо възстановяване Heart Exl

Аз нощници не съм приготвяла, в болницата дават,но от вчера се замислям дали да не взема поне една .Мисля и един халат да сложа за всеки случай,сигурно ще е топло но мисля да се застраховам

# 63
  • Мнения: 934
Sineochka_24, честит да е Теодор! На теб бързо възстановяване и скоро да се гушкате Heart

Ох, момичета, имам нужда да ви споделя колко съм ужасна. Нали ви разказвах, че сестра ми ми гостува с племенницата( на 10м). Е, тази сутрин докато малката беше под мое наблюдение падна от дивана и си удари главата. Място не мога да си намеря от ужас. Толкова ме е яд на мене си, че ми се иска да се гръмна. Сега я наблюдавам и се моля да е добре. Седях до нея на дивана и гледахме книжка. Синът ми ме разсея, че си прищипа пръста на един шкаф и докато го погледна и му кажа да дойде при мен да видя пръстчето и да цункам, чух от другата си страна падането. Направо откачих! А, хем знам, че малката е супер шавлива и не трябва да отклонявам вниманието си дори за секунда без да я държа. Лошото е, че ударът съвпадна с времето за сън и нямаше как да я удържа будна повече от 30мин. Сега се моля да не започне да повръща в следващите часове и да е добре.
Някой питаше за аптечка какво да си вземе - почнат ли да се въртят бебетата, веднага си вземене арнигел да ви е подръка. Днес така спасих поне от цицина главицата на малката, макар че синка ще има - ударът беше брутален и няма как, но поне не се изду.

Последна редакция: пт, 15 дек 2023, 16:43 от Bobby_g

# 64
  • Мнения: 176
Мими, Диди следващият път часовете с уговорка и после кафе на последния етаж 😂 С мими може и да се засечем в стаята, ако няма прекалено забавяне на часовете, но сутрин сякаш винаги е по-добре

Аххах, става ❤ Да, за сега са окей, аз съм чакала само веднъж повече (около час и нещо), но след това винаги е било не повече от 20 мин.

# 65
  • Мнения: 598
Ех, Боби, кофти случка, но се случва... Дано не е толкова страшно, колкото го описваш! Не се чувствай виновна и ужасна и да чакаш да започне да повръща. Главите са им здрави на малчуганите, а и дивана не е голяма височина, няма да има проблеми, сигурна съм Simple Smile Моето толкова пъти се е удряло, даже последния път челно в ръба на едно стъпало с мозайка вкъщи...

Аз минах тоновете, идеални били. Запознах се и с акушерката, която ще бъде до мен за раждането, мила и адекватна жена с голям опит и сходни виждания до моите. Другия петък пак тонове + ултразвук да видим води, размери и т.н. Първоначално като ме видя и вика Оо какъв голям корем 😅 според нея, ако съм преносила веднъж, шансът бебето този път да избърза не е голям. Също каза че според всички световни практики идеално за раждане е 39гс, но стига да има условия за това, шийка и всичко останало.

# 66
  • Мнения: 105
Има ли мами от Варна коя къде е избрала да ражда? Моя момък го очакваме към 22 януари, но тайничко се надявам да реши по-рано да излиза, че вече ми е доста трудно. Втора бременност ми е и като знам какво ме очаква в родилното изпадам в ужас.

# 67
  • Мнения: 144
И аз точно излизам от преглед. В края на 36та съм, гледаха ме за разкритие за първи път, изобщо не беше гадно. Но няма и следа от размекване, отпускане, цялата мускулатура на таза е супер стегната. Сега някой да ми каже как се отпуска мускулатура, защото има хиляди упражнения за укрепване и засилване, но за разхлабване освен мързел не намерих друго 😁

Бебето го измериха 2600, по-мъничък върви. Главата е по-голяма, но коремът и краката са си 2 седмици назад. Изпратиха ме да ям мандарини и банани. Няма да ме оставя да пренясям, понеже плацентата вече си отива към 3та степен. Дано качи малко в следващите 2 седмици и да се ориентира към излизане. В прав текст АГ ми каза, че епизиотомията едва ли ще ми се размине с толкова стегнати мускули...

# 68
  • Мнения: 321
Благодаря ви момичета! Моя съвет е да стягате багажа по от раничко. Аз мислех предната седмица да го стегна, но мъжа ми вика има време спокойно. 😀😀😀 В нас нито куфара ми беше, нито сака. В една раница най-необходимото взехме. Мъжа донесе след реанимация и другите багажи.

# 69
  • Мнения: 345
Синеочке, честит Теодор! Много хубаво име, помня, че го беше сънувала в началото. Много здрав и радостен да расте, бързо и леко възстановяване на теб! Стискам палци скоро да се гушкате у дома! Heart
И мен ме хваща нещо усещането за по-рано, но се надявам поне след Нова година. Не знам дали да вярвам на приказките, че веднъж като си преносила, по-скоро пак ще се случи - при няколко приятелки беше точно обратното, първото преносиха, а второто в началото на 9-ти месец. Нито багаж имам, нито нищо, ей сега отиваме с дъщерята до Дм да взимаме памперси, кърпички, там някакви превръзки за родилки. Аз за болницата всичко ще си нося, няколко нощници със сигурност, пък те нека ми дават, не искам да седя с часове в кръв, кърма, повръщано, като имам избор поне. И дрешки за бебето ще си нося, и предния път така (въпреки че ми се скараха!), но като си е при мен постоянно и се оповръща (а тя си имаше бая рефлукс) какво, да я оставя така ли цяла нощ? Мисля и една малка възглавница за кърмене да си приготвя, че миналия път ми беше много неудобно в болницата, ще я оставим в колата възглавницата и мм ще ми я качи в някакъв момент като се роди бебето, няма да я тъпча в сак.
Поне се организирах най-накрая и поръчах от Ейнджъл бейби комплекта за изписване, много сладък с динозаври един, и чувалче за повиване. Нищо не съм изпрала, де. С дъщерята ги разглеждахме, с нея и торбите сортирахме и тя само - ооо, колко е малко и сладкоо! Много ми е миличка. И ми гушка корема, лигави се на бебето, понякога и му се кара, де,хаха - не ритай майка миии! Grinning Като нещо изохкам изведнъж.
Кити - нищо страшно няма на преносването, така или иначе, ако нещо не е наред или станат много дни се прави индукция, та няма какво да го мислиш. Аз преносих 5дни предния път, бях писала някъде, на 3-тия правих горска разходка с изкачване на по-бърз ход, вечерта секс и на сутринта ми падна тапата Wink Реално родих 2 дни по-късно. Та сигурно можеше и повече да се помотае, ако не бях разбутала. А някои пият рициново масло, но аз, както повръщам - абсурд, а и нещо ме е шубе.
Сдухала съм се сега, че продължавам да отслабвам, вместо да качвам, ям колкото мога и опитвам да задържам, ама..голям зор и спането, само наляво или полуседнала, това ми изтръпва, онова ме боли, нямам търпение да стана. Всяка нощ будувам по поне 3часа..Голямо мрънкане стана, хах. Ама въпреки неволите, не искам да бърза да излиза, поне да съм готова с повечето неща да ми е по-спокойно.

# 70
  • Мнения: 30
Мили момичета, днес сутринта влязох по спешност и вече сме горди родители на Матео и Дария ❤️❤️❤️. Ще поседят 10тина дена в кувьоз, но са добре. Пожелавам успех на всички, чакаме с нетърпение новини и от вас. 🎉🎉🎉💗💙

# 71
  • Мнения: 345
Мили момичета, днес сутринта влязох по спешност и вече сме горди родители на Матео и Дария ❤️❤️❤️. Ще поседят 10тина дена в кувьоз, но са добре. Пожелавам успех на всички, чакаме с нетърпение новини и от вас. 🎉🎉🎉💗💙
Nga - честито и на теб! Много здрави да растат бебоците! Леко да се възстановиш ти!

# 72
  • Мнения: 283
Мили момичета, днес сутринта влязох по спешност и вече сме горди родители на Матео и Дария ❤️❤️❤️. Ще поседят 10тина дена в кувьоз, но са добре. Пожелавам успех на всички, чакаме с нетърпение новини и от вас. 🎉🎉🎉💗💙

Честити рожби! Blue HeartHeart Exl ,да са живи и здрави и скоро да се гушкате .Важното е че са добре,бъди и ти по-спокойна,възстановявай се бързо

# 73
  • Мнения: 205
Да са живи и здрави Матео и Дария. Бързо възстановяване.

# 74
  • Мнения: 151
Честитооо и от мен! 🤍
Бъдете здрави и скоро заедно вкъщи 🥰

elicaD , мандарините и бананите са ти ги казали за качване ли , не разбрах 😁

Общи условия

Активация на акаунт