☃️ 🎄 ❄️ Започва радостта голяма, декември е и време не остана (тема 7 /януари 2024г.)

  • 26 075
  • 768
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 928
Ето, Диди ме подсети за още една забравена задачка 😄😃 нощница нямам…

Между другото благодаря за препоръките за офталмолог. Запазих си час в Ресбиомед за утре. Разширяваха ли ви зениците или не се изисква за това изследване 🤔 Че се чудя дали да ходя с колата или с такси

С каквото и да ходиш, вземи си слънчеви очила. Аз ходих в сумрачен ден и пак адски ме дразнеше светлината после. Очилата ми бяха спасение. Аз без проблем се закарах от Люлин до Слатина (София) дори и с разширените зеници, но това вече е въпрос на усещане.

# 16
  • Мнения: 49
Момичета, пиша ви от ВЦ Grinning то не е смешно де, налегна ме диария от преди два часа и не спира. Някой знае ли какво мога да пия, че едва ли АГ ще ми пише по това време? Пия диаспорал от няколко дни, а преди около два часа точно пак го пих, дали не е от него ?
От него е по всяка вероятност Simple Smile
Според мен пий повече вода, за да не се обезводниш и някаква препечена филия, като го спреш ще премине за ден. Ако може да ти сменят магнезия с друга форма, например Магнерот. Аз бях така с всички разтворими форми на магнезий, които са цитрат.

# 17
  • Мнения: 5 002
Учудващо,но ми отговори АГ веднага даже . Каза ентерол. Мале,много е гадно, то пия вода и почти веднага отивам Flushed ще минавам и на режим филии,дано се изчисти тоя диаспорал до утре и спре Bowtie

# 18
  • Мнения: 1 741
Само да ви кажа,че една нощница няма да ви стигне...при нормално раждане поне 2,а при секцио даже 3...в стаята при мен има и момиче с нормално и със секцио...на всички ни първата нощница е цялата в кръв...втората аз лично изцапах и нея...и се наложи моя мъж да ходи  да купува,да пере и ми донесе още 2...

# 19
  • Мнения: 596
Много хубава нова тема Heart Да си я напълним с пухкави бебчета и само хубави новини! Heart

Момичета, нали знаете, че инстинкта за гнездене (поривите за чистене и подреждане) са признаци за скорошно раждане Grinning Стягайте багажите, че скоро се започва 😍
Аз утре съм на тонове. Чакам майка ми да ми донесе един куфар и започвам да го пълня.

Nga Manolova всичко ще бъде наред! Ако беше толкова страшно щяха да те приберат още днес. Дръж се 🍀
Надежда ти в коя болница си? Там не дават ли нощници?

# 20
  • Мнения: 1 258
Днес бях на преглед, аз и бебчо сме добре, но съм объркана от предложението на доктора. Тъй като ще съм секцио, доктора предложи да ми сложи гел против страствания. За първи път чувам при секцио да слагат такъв вид гелове. За лапароскопски операции знам, че слагат. А за цената  на гела да не говорим, единия е около 500 лв. А другия който се води уж по-добър е 1200 лв.
Има ли някоя мама която ще слага гел по време на секциото ?

# 21
  • Мнения: 5 002
По принцип не е лошо според мен, защото секциото често води до сраствания, аз бих избрала по- евтиния. Бях с диагноза ендометриоза и ми казаха тогава,че всички оперативни интервенции могат да предизвикат сраствания и после пораженията са кофти....

# 22
  • Мнения: 203
Аз предния път като родих също всеки ден ми бяха с кръв нощниците и всеки ден ми носеха от вкъщи,защото в болницата в която раждах тогава не даваха. Ползвах гащи и превръзки и си мисля,че заради тях така ставаше. Този път си взех и памперс гащи освен превръзки да пробвам дали ще е по-добре. Уж като са с ластик да не пропускат. Но този път в болницата,в която ще раждам ще дават нощници така че и да се цапат ще ми дават други.
Само да ви кажа,че една нощница няма да ви стигне...при нормално раждане поне 2,а при секцио даже 3...в стаята при мен има и момиче с нормално и със секцио...на всички ни първата нощница е цялата в кръв...втората аз лично изцапах и нея...и се наложи моя мъж да ходи  да купува,да пере и ми донесе още 2...

# 23
  • Мнения: 1 741
аз съм в Дева Мария в Бургас...тук ти дават абсолютно всичко за бебчето ,но нощниците си ги носиш ти....

# 24
  • Мнения: 203
И в болницата в която ще раждам дават всичко за мен и бебето ,само комплект за изписването искат,но аз съм напълнила един куфар да си имам всичко което може да ми потрябва.

# 25
  • Мнения: 13
Днес отново бях на консултация и тонове на бебка и моята АГ пак се ядосва на плацентата, че не се е вдигнала и е закрепена долу в ниската част. Направих глупостта да проверя в нета и... открих, че е рисково да си с такава плацента, защото може да се появи кървене, а и се налага секцио тъй като плацентата блокира изхода на бебето.
Някой има ли плацента хем предна хем долна?

# 26
  • Мнения: 1 195
Едно е да е ниска, друго е да покрива канала. При теб как е, предлежаща ли е? Моята пак е ниска, но задна, маргинална, тоест на границата, много близо до канала, но аз така или иначе ще съм секцио. Не се филмирай чак за кървене вече.

# 27
  • Мнения: 928
Аз предния път като родих също всеки ден ми бяха с кръв нощниците и всеки ден ми носеха от вкъщи,защото в болницата в която раждах тогава не даваха. Ползвах гащи и превръзки и си мисля,че заради тях така ставаше. Този път си взех и памперс гащи освен превръзки да пробвам дали ще е по-добре. Уж като са с ластик да не пропускат. Но този път в болницата,в която ще раждам ще дават нощници така че и да се цапат ще ми дават други.
Само да ви кажа,че една нощница няма да ви стигне...при нормално раждане поне 2,а при секцио даже 3...в стаята при мен има и момиче с нормално и със секцио...на всички ни първата нощница е цялата в кръв...втората аз лично изцапах и нея...и се наложи моя мъж да ходи  да купува,да пере и ми донесе още 2...

Ако си взела гащите на Always, нямат грешка. Бях супер доволна от тях предния път и сега пак съм си приготвила.

# 28
  • Мнения: 1 741
Аз съм с някакви супер удобни превръзки за родилки 5ти номер...от както ми махнаха катетъра и съм с гащи нямам пропуск...цапах се докато лежах на подложка гола...

# 29
  • Мнения: 144
Какви нощници ще носите? С копчета за кърмене ли? Аз една купих и изпрах за болницата, мислех, че ще стигне. Сега да търся още освен...

Общи условия

Активация на акаунт